Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

A benzinkutak meg elmehetnek oda... Nézem, ma reggel 260 az etanol egy rakat agip kútnál... Miért kell emelni annyival, min a benzint???

De amire kíváncsi leszek, ha megint esni fog a benzin ára, valamiért az etanol ára nem fogja követni. Vicc ami itt megy...

Gabi, klubkártya már rendelhető?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A benzinkutak meg elmehetnek oda... Nézem, ma reggel 260 az etanol egy rakat agip kútnál... Miért kell emelni annyival, min a benzint???

De amire kíváncsi leszek, ha megint esni fog a benzin ára, valamiért az etanol ára nem fogja követni. Vicc ami itt megy...

Gabi, klubkártya már rendelhető?

Nálunk már ezer éve 261.9 volt, gondolom mától akkor közelebb van a 270hez mint a 260hoz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A benzinkutak meg elmehetnek oda... Nézem, ma reggel 260 az etanol egy rakat agip kútnál... Miért kell emelni annyival, min a benzint???

De amire kíváncsi leszek, ha megint esni fog a benzin ára, valamiért az etanol ára nem fogja követni. Vicc ami itt megy...

Gabi, klubkártya már rendelhető?

Sajnos várható egy kis emelés az etanolnál is, igazítják az emelkedő benzinárhoz.

Kb 5-7 forintos emelés várható szerintem mindenhol, szemben a benzin 12-14ft-os emelésével (csak az utóbbi két hét).

Link to comment
Megosztás:

Sajnos várható egy kis emelés az etanolnál is, igazítják az emelkedő benzinárhoz.

Kb 5-7 forintos emelés várható szerintem mindenhol, szemben a benzin 12-14ft-os emelésével (csak az utóbbi két hét).

És a klubkártya? :lol:

Egyébként múltkor kimagaslóan sokat evett a kocsi, 12 litert... mondom mi van. Ma lesz gyertya csere, tegnapi tankolásnál viszont megint lement a 10-10,5-es átlagra. Nagy hideg lehet a ludas?

Link to comment
Megosztás:

És a klubkártya? :lol:

Egyébként múltkor kimagaslóan sokat evett a kocsi, 12 litert... mondom mi van. Ma lesz gyertya csere, tegnapi tankolásnál viszont megint lement a 10-10,5-es átlagra. Nagy hideg lehet a ludas?

Jövő héten lesz már rá regisztráció.

Valszeg a nagy hideg és esetleg ha többet használtad rövid távon, az dobja meg így a fogyit, de ugye benzinnel is hasonlóan.

Fogyinövelő lehet az is, ha olyan helyen tankolsz, ahol "beázik" a tartály...

Link to comment
Megosztás:

És a klubkártya? :lol:

Egyébként múltkor kimagaslóan sokat evett a kocsi, 12 litert... mondom mi van. Ma lesz gyertya csere, tegnapi tankolásnál viszont megint lement a 10-10,5-es átlagra. Nagy hideg lehet a ludas?

Érdekes, hogy egyforma a motor a te kocsidban és az enyémben, az enyém 300 kilóval könnyebb, a végáttétel is kb azonos, nekem mégis 1 picivel többet eszik a kocsi, holott kevesebbet kéne a 300 kilónyi különbség miatt.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy egyforma a motor a te kocsidban és az enyémben, az enyém 300 kilóval könnyebb, a végáttétel is kb azonos, nekem mégis 1 picivel többet eszik a kocsi, holott kevesebbet kéne a 300 kilónyi különbség miatt.

Mert Neked mennyit eszik? Milyen kocsid is van?

Link to comment
Megosztás:

"Beázott" tartályból tankolt naftával kapcsolatban ajánlom ezt a cikket:

http://www.etanolblog.hu/2010/07/meres-e85...orral_5609.html

Kiváncsi lennék mit szólna a benzinkutas ha előtte mintát vennék és ellenőriznénk. :lol:

Szerencsére Kkfházán nincs ilyen gond, Kecskeméten csak 1 helyen tapasztaltam problémát.

Vazee beépítek egy multimétert a tankba! :lol: :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nyáron 7,3-7,8 között volt, hidegben 8,2-8,3-at mértem. Pályán nem járok.

Egy 8.3-as benzines fogyihoz tökéletes a 10.5 E85 fogyi, ettől kicsit feljebb mehet,

ha pl sok rövid út van hidegben (<10km), vagy sokszor odalépsz neki. Nem tudom nálad milyen a felhasználás jellege.

Link to comment
Megosztás:

Jövőre szeretnék egy spéci műszert megalkotni, amivel lehetne mérni a víztartalmat, és a problémás

kutakon lehetne méréseket végezni. Jó lenne visszaszorítani hamar az ilyen visszaéléseket.

öööö.... miért nem próbálsz meg szerezni egyet, ami már kész, és alkalmas a feladatra? Vagy keresni egy labort, ahol végeznek ilyen méréseket. Hungrana nem csinál ilyeneket?

Bár gondolom roppant drága is egyben.

Link to comment
Megosztás:

öööö.... miért nem próbálsz meg szerezni egyet, ami már kész, és alkalmas a feladatra? Vagy keresni egy labort, ahol végeznek ilyen méréseket. Hungrana nem csinál ilyeneket?

Bár gondolom roppant drága is egyben.

Meg is válaszoltad a saját kérdésed :lol:

Hungrana is amúgy végez itt-ott méréseket, de beéri azzal a válasszal rossz anyag esetén, hogy "bocs, beázott a tartály, a hibát éppen javítjuk" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kész az új leömlő. Még csak havon mentem vele, és nem logoltam, az ma következik majd. Eddig nagyon gyakran égett az eco lámpám, pedig ki van kapcsolva az eco mód a kütyüben, és most az új leömlővel már nem égett 1 pillanatra sem, csak indításkor a kontroll funkció.

Oda raktam a lambda szondát, ahol a 2 középső cső összecsatlakozik.

5668_1292143028.jpg

A hegesztéseimet ne fikázzátok, mert még nincs gyakorlatom benne. :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.