Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Bekerült ma Édesanyám omegájába is az átalakító ( 2.6 V6). Gyorsan tankoltam is bele etanolt, hazafele érzehető volt hogy jobban megy vele az autó <_<

Köszi Gabi ! :D

Dani nem jelezte hogy lenne gondja a beállítással, úgyhogy remélem sikerült neki mindent jól.

Ha esetleg tiszta E85-tel nehézkesebb lenne még a hidegindítás, akkor pontosítunk :D

Majd szólj ha jössz Danihoz az astrával, aztán frissítünk azon is SW-t.

Link to comment
Megosztás:

Dani nem jelezte hogy lenne gondja a beállítással, úgyhogy remélem sikerült neki mindent jól.

Ha esetleg tiszta E85-tel nehézkesebb lenne még a hidegindítás, akkor pontosítunk <_<

Majd szólj ha jössz Danihoz az astrával, aztán frissítünk azon is SW-t.

Majd reggel kiderul. szolok majd :D

Link to comment
Megosztás:

Szétb@sz az ideg!

Nem tudtam elindulni,mert nem indult...

10x próbáltam indítani.

Benzinnyomás tuti van,mert a hídból spriccel ki a szaft,mint az állat.

Rohadtul unom mááááááár! <_< ...és csak -3 fok van.

Hát... meg tudom érteni. Nekem szerencsére ilyen még nem volt, (lekopogtam) max szenvedtem vele.

Link to comment
Megosztás:

Dani nem jelezte hogy lenne gondja a beállítással, úgyhogy remélem sikerült neki mindent jól.

Ha esetleg tiszta E85-tel nehézkesebb lenne még a hidegindítás, akkor pontosítunk <_<

Majd szólj ha jössz Danihoz az astrával, aztán frissítünk azon is SW-t.

-3 ban pöcröff :D

Link to comment
Megosztás:

Szétb@sz az ideg!

Nem tudtam elindulni,mert nem indult...

10x próbáltam indítani.

Benzinnyomás tuti van,mert a hídból spriccel ki a szaft,mint az állat.

Rohadtul unom mááááááár! <_< ...és csak -3 fok van.

Nem állítottál el valamit nagyon?

Ha nem, akkor ott valami más gáz van, tényleg érdemes ellenőrizni a feszt is, egyebeket is.

Utólagos immó, riasztó nem szivat?

Nekem minden alapbeállításon van hidegindítás szempontjából. Tisztán etanollal 4-5.-re indul el -8-10 fok körül. Ha van 40 liter E85-höz 5 liter benzin akkor elsőre.

Az se jó, max másodikra el kellene indulnia -10-ben is. Fentebb Monof-ot olvashatod, neki Z18XE-je van, elsőre indult neki.

Kérdezz rá, nála mennyi a COLD és FIRST beállítás, valamint a Table1, mert már nem emlékszem, hogy mennyire állítottuk,

útközben voltam :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj ezzel, hogy az etanol is drágulni fog.... Komolyan elgondolkoztam egy kis fogyasztású, kis dízelben...

A dízel még nagyobb emelkedést tudhat maga után, szerintem hülyeség dízelbe ruházni.

Ha kisebb fogyasztású autót akarsz, akkor vannak hasonló technikák benzinnél is, kis köbcentis turbós motorok.

Amúgy az etanol tartani fogja a legalább 35%-os átlagár különbséget a benzinhez, tehát megőrzi az árelőnyét.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.