Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Szétnéztem a nagyvilágban E85 elektronikával kapcsolatban...

Flextek már nem analóg áramkörből van mint az első generációs Hunflex hanem digitális chip-es ezért még pontosabb az injektorok időzítése. Digiflex néven fut, továbbra sem figyeli a lambdát viszont van benne egy termisztor (hőfok jeladó) és jobban fel van készítve hidegindításra kb. 45 msp-ig dúsít ilyenkor.

Fullflex is digitális sőt Norvégiában is használják vannak videók róla, hogy hatalmas hóban is elsőre indul, ugyanolyan mint a Digiflex van benne egy termisztor. Norvég kormányzati hivatal is rendelt belőle.

Sorolhatnám rengeteg változat van....a legtöbb csak annyival tér el, hogy egy külső termisztor van amit a vízcsőhöz kell rögzíteni vagy a motorhőfok jeladót használja fel. Vannak már központi befecskendezéshez, 2 hengeres, 3 hengereshez való elektronikák is. Olyat is láttam ami az OBDII csatira megy rá.

Magyar gyártmányok közül a Hunflexet és a Bioetun-t láttam. Mindkettő digitális, az új Hunflex külső termisztort használ amit a vízcsőhöz kell rakni, a Bioetunnak elég a motorhőfok jeladót bekötni ennél viszont van lehetőség soros porton keresztül programozásra pl. motorhőfok jeladó paraméterezése, injektor nyitási idők beállítása stb.

Aki Hunflex De Luxe elektronikát akar vásárolni most akciós áron 20000 Ft+Áfa áron kapható június 30-ig.

Minimális rendelési mennyiség 3 db csak akkor érvényes ez a akciós ár, jelenleg 2-en vannak a listán tehát még 1 megrendelés kellene és már jöhetne az első 3 db.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Szétnéztem a nagyvilágban E85 elektronikával kapcsolatban...

Flextek már nem analóg áramkörből van mint az első generációs Hunflex hanem digitális chip-es ezért még pontosabb az injektorok időzítése. Digiflex néven fut, továbbra sem figyeli a lambdát viszont van benne egy termisztor (hőfok jeladó) és jobban fel van készítve hidegindításra kb. 45 msp-ig dúsít ilyenkor.

Fullflex is digitális sőt Norvégiában is használják vannak videók róla, hogy hatalmas hóban is elsőre indul, ugyanolyan mint a Digiflex van benne egy termisztor. Norvég kormányzati hivatal is rendelt belőle.

Sorolhatnám rengeteg változat van....a legtöbb csak annyival tér el, hogy egy külső termisztor van amit a vízcsőhöz kell rögzíteni vagy a motorhőfok jeladót használja fel. Vannak már központi befecskendezéshez, 2 hengeres, 3 hengereshez való elektronikák is. Olyat is láttam ami az OBDII csatira megy rá.

Magyar gyártmányok közül a Hunflexet és a Bioetun-t láttam. Mindkettő digitális, az új Hunflex külső termisztort használ amit a vízcsőhöz kell rakni, a Bioetunnak elég a motorhőfok jeladót bekötni ennél viszont van lehetőség soros porton keresztül programozásra pl. motorhőfok jeladó paraméterezése, injektor nyitási idők beállítása stb.

Aki Hunflex De Luxe elektronikát akar vásárolni most akciós áron 20000 Ft+Áfa áron kapható június 30-ig.

Minimális rendelési mennyiség 3 db csak akkor érvényes ez a akciós ár, jelenleg 2-en vannak a listán tehát még 1 megrendelés kellene és már jöhetne az első 3 db.

Erről írhatnál kicsit többet, vagy legalább egy linket, hogy ne kelljen keresni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Központi befecskendezéshez (Mono point) E85 elektronika: http://www.fuelflexint.com/pages/product1.htm#mono

Valódi hideg indítás <_< :) : http://www.youtube.com/watch?v=y07K7RWbY-Q

Kösz.

Hening!

Esetleg ki lehetne próbálni C16NZ injektorral szerintem még a nyomásszabályzóhoz sem kellene nyúlni... ha benyával akarsz járni akkor vissza kell rakni a "régi" injektort. :)

Ezt már írtad egyszer nekem. De ezzel csak az a baj, hogy nem mindenhol lehet E85-öt tankolni. Az meg, hogy szerelgetem ki-be az injektorokat nekem nem bejövős. Ám ez a momopoint jó lehetne, ha itthon is kapható lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanúgy mint a többi csak ez már digitális technika...hasonlóan mint a Ecu-nál a külső hőfoktól függően dúsít és nem fix nyitási időkkel dolgozik. Braziliában mindig meleg van ezért nem foglalkoztak komolyan a hidegindítással...valószínűleg én is lefogom cserélni a flexteket valami hasonlóra. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szétnéztem a nagyvilágban E85 elektronikával kapcsolatban...

Flextek már nem analóg áramkörből van mint az első generációs Hunflex hanem digitális chip-es ezért még pontosabb az injektorok időzítése. Digiflex néven fut, továbbra sem figyeli a lambdát viszont van benne egy termisztor (hőfok jeladó) és jobban fel van készítve hidegindításra kb. 45 msp-ig dúsít ilyenkor.

Fullflex is digitális sőt Norvégiában is használják vannak videók róla, hogy hatalmas hóban is elsőre indul, ugyanolyan mint a Digiflex van benne egy termisztor. Norvég kormányzati hivatal is rendelt belőle.

Sorolhatnám rengeteg változat van....a legtöbb csak annyival tér el, hogy egy külső termisztor van amit a vízcsőhöz kell rögzíteni vagy a motorhőfok jeladót használja fel. Vannak már központi befecskendezéshez, 2 hengeres, 3 hengereshez való elektronikák is. Olyat is láttam ami az OBDII csatira megy rá.

Magyar gyártmányok közül a Hunflexet és a Bioetun-t láttam. Mindkettő digitális, az új Hunflex külső termisztort használ amit a vízcsőhöz kell rakni, a Bioetunnak elég a motorhőfok jeladót bekötni ennél viszont van lehetőség soros porton keresztül programozásra pl. motorhőfok jeladó paraméterezése, injektor nyitási idők beállítása stb.

Aki Hunflex De Luxe elektronikát akar vásárolni most akciós áron 20000 Ft+Áfa áron kapható június 30-ig.

Minimális rendelési mennyiség 3 db csak akkor érvényes ez a akciós ár, jelenleg 2-en vannak a listán tehát még 1 megrendelés kellene és már jöhetne az első 3 db.

Eddig oké. Én egyedül azt nem értem minek az alapján változtatja a nyitási időt. Mármint az rendben van hogy több alkohol miatt tovább kell nyitva tartani. De ha véletlen nincs e85 a közelben és csak benzin megy bele, akkor a nyitási idő nem csökken vissza az eredeti benzines nyitási időre ha jól értem, magyarul ha csak benzin van benne akkor dús keverékkel többet fogyasztva működne. Ez így van?

Link to comment
Megosztás:

Ezen van egy kapcsoló amivel ki lehet kapcsolni és akkor mehetsz nyugodtan benzinnel...viszont saját tapasztalat alapján az ECU "hozzászokik" az etanolhoz kb. 500 km kell amíg újra jó lesz a fogyid benzinnel (C14SE esetében).

Igazából akkor a keverési arányhoz nem tud dinamikusan alkalmazkodni. Ezt akartam megtudni.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez megvigasztal még a gyári flexfuel FFV-k Ford, Saab stb. sem tudja pedig abban van egy külön jeladó erre és az Ecu is hozzá van írva.

Értem. 1-2 hete foglalkoztat a kérdés, hogy ilyen cuccot szereljek bele, csak mindenképp jól körbe a akarom járni a dolgot, hogy mennyire éri meg...stb.

Link to comment
Megosztás:

Jó kérdés....eddig csak hengerenkénti befecskendezéses elektronikát láttam és teszteltem a tiéd meg központis.

A forgalmazó aztat mondta, hogy a központisba is bemegy, csak ahhoz nincs csatijuk, el kell nyisszantani az injektor kábeleit, aztán beforrasztani. Csak ugyebár én az ilyen nem szép megoldást nem preferálom. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ok, rendben....ha működne Joee-nak is kellene X14NZ-be és gondolom Hening-et is érdekelné... :)

Biztosan, a múlt hétvégi talin beszéltük is épp a dolgot Karcsival.

Még egy kérdés: Lényegében annyi az egész hogy ráköti az ember az injektorra, táp, test, meg egy "hőmérő"? (tehát én otthon megcsinálhatom-e <_<)

Szerk: E85 Ezt is nézegettem, ez a diagnosztikával több ha jól látom. Egyébként nekem a Hunflex forgalmazó a Classic cuccot ajánlotta, abban nincs hidegindítás segéd. Bár ha jól sejtem akkor most a Deluxe egy árban van vele akkor pedig már az a nyerőbb.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan, a múlt hétvégi talin beszéltük is épp a dolgot Karcsival.

Még egy kérdés: Lényegében annyi az egész hogy ráköti az ember az injektorra, táp, test, meg egy "hőmérő"? (tehát én otthon megcsinálhatom-e :))

Szerk: E85 Ezt is nézegettem, ez a diagnosztikával több ha jól látom. Egyébként nekem a Hunflex forgalmazó a Classic cuccot ajánlotta, abban nincs hidegindítás segéd. Bár ha jól sejtem akkor most a Deluxe egy árban van vele akkor pedig már az a nyerőbb.

Ebben csak az a bosszantó, hogyha 15-20 ezer forintot írnak, akkor maga az elektronika nem kerül pár ezernél többe. Főleg ha kínai. <_<

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.