Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Az új BC-ből már van két proto HW, csak annak se haladok most a SW-ével, egyelőre sok a valóban fizetős meló <_<

Kcsit off itt, de ha már szóba került: az én régimmel lehet még kezdeni vmit fejlesztés terén, vagy inkább várjam meg én is az új fajtát? És akkor a régit beszámítod, vagy passzoljam el?

Ja, és egy tipp (ha elfogadsz ilyesmit egy hozzám hasonló "mezei" műszerésztől): a feszstabilizátor (5V, vagy 3.3V) céljára lehetőleg ne a 78xx-as sorozatot használd, sok a saját áramfelvétele :)

Link to comment
Megosztás:

Kcsit off itt, de ha már szóba került: az én régimmel lehet még kezdeni vmit fejlesztés terén, vagy inkább várjam meg én is az új fajtát? És akkor a régit beszámítod, vagy passzoljam el?

Ja, és egy tipp (ha elfogadsz ilyesmit egy hozzám hasonló "mezei" műszerésztől): a feszstabilizátor (5V, vagy 3.3V) céljára lehetőleg ne a 78xx-as sorozatot használd, sok a saját áramfelvétele ^_^

Nem tudom neked melyik verzió van, rajta van már a fogyimérő modul? mert esetleg az rárakható, ha nincs.

Az újba 1-2e-ért tudom majd max beszámolni.

A 78-asból az M sorozatot szoktam használni, ennek 4mA a saját áramfelvétele, ami csekély. A többi a procié,

ami egyébként az autó leállított állapotában is műxik :P Így is 10-20mA között marad az áramfelvétele a BC-nek

nyugalomban, ami nem haladja meg egy átlagos riasztóét.

Szerintem csak addig fogsz eljutni, hogy elkunyeráld és szétszedd :) :) :lol:

Nem kell nekem szétszedni ahhoz, hogy tudjam, még a legújabb digitális alkotásuk sem ér fel a közelébe annak a technikának,

amit én használok :lol: <_< :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom neked melyik verzió van, rajta van már a fogyimérő modul? mert esetleg az rárakható, ha nincs.

Az újba 1-2e-ért tudom majd max beszámolni.

A 78-asból az M sorozatot szoktam használni, ennek 4mA a saját áramfelvétele, ami csekély. A többi a procié,

ami egyébként az autó leállított állapotában is műxik :) Így is 10-20mA között marad az áramfelvétele a BC-nek

nyugalomban, ami nem haladja meg egy átlagos riasztóét.

Nincs rajta még a fogyimérő modul. Csak múltkor mondtad, hogy ehhez már utána kell nézned a programnak, olyan régen volt dolgod ilyennel <_<

Én egyszer mértem az enyémnek az áramfelvételét, mikor télen gyengélkedett az akksim, jó 40mA-t mértem.

Link to comment
Megosztás:

Én személyesen vettem át attól, akitől Udi vette a cuccot ő azt mondta, hogy van amelyikben működik és van amelyikben nem.

Nem feltétlenül leszel beljebb, ha meglesz az infó.

A telefonban nekem is ezt mondta, talán már le is írtam: pár Astra-ba betették, és az egyikben rakoncátlankodott, de azt mondta az ürge, hogy az lehet, hogy a motor más hibája miatt nem működött helyesen. De egy plusz infónak meg fog felelni ez az x14nz teszt is.

Link to comment
Megosztás:

Jövő hónapban kiderül hogy benevezek-e énis erre a készülékre, remélem akkor még lesz kedvezményes. <_<

Igazából jó lenne, mert a benzin ha felmegy, nagyon drága lesz tankolni, másrészt meg félek hogy tehet-e valamit ez a kocsival. Nem attól félek hogy a bioetanol az én tökéletes motoromat tönkreteheti, mer egyrészt tudom hogy nem csinál semmi rosszat, sokan használjátok és működik, csak mivel a motorom gondolom sok szempontból nincs a toppon, működne-e vele és ha működne akkor jól-e. Bár ez csak akkor derülne ki ha megvenném beletenném és letesztelném. Apropó, C20XE-n használja valaki ezt a kütyüt?

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.