Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

légtömeg mérő elé kell ha nem tud a gyári ecu rendesen kompenzálni.nálunk tud :) :) :lol:

sokan járnak tisztán átalakítás nélkül. <_<

Tud? Akkor szabad a vásár! :lol: Gondoltam arra is, hogy kijárom teljesen a tankot, na nem annyira hogy leálljon, hanem úgy érzésre amikor már csak pár liter van. Aztán teszek be a csomitartóba egy kannát E85-el, egyet meg benzinnel. belenyomatom az etanolt, ha megy akkor oké, ha nem akkor kimentem magam a benzinnel. Vesztenivalóm nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ennyi jo tapasztalat van erröl a bioetanolrol,(E(85) és mégis mindenki fél töle.......

Végülis ha egy az egyben is tankolod,kárt egyszerüen mit tudna okozni?????

Azért az 80-90 ft nem rossz arány szerintem hogy ennyivel olcsobb.......

Csak nem igen hallottam még rossz tapasztalatot rola ezért vagyok még én is ilyen érdeklödés jellegel e témában.......

lehet hátránya:pl. ha nem tudja megfelelően kompenzálni a gyári ecu a töblett üzemanyagot(ez elvileg lehet +-ban 30% is,de én nem vettem észre fogyi növekedést,max fél litert.),akkor a túl szegény keverék miatt károsodhat a moci.

viszont nyomatékosabb vele a motor és ha ugyanúgy használod mint elötte,akkor (legalább is nálunk ez a tapasztalat)nem nő a fogyi számotevően.

Link to comment
Megosztás:

Ennyi jo tapasztalat van erröl a bioetanolrol,(E(85) és mégis mindenki fél töle.......

Végülis ha egy az egyben is tankolod,kárt egyszerüen mit tudna okozni?????

Azért az 80-90 ft nem rossz arány szerintem hogy ennyivel olcsobb.......

Csak nem igen hallottam még rossz tapasztalatot rola ezért vagyok még én is ilyen érdeklödés jellegel e témában.......

Azt írják, hogy jobban kopik tőle a motor, de ez sem 2 év alatt jön elő. Az enyém már 14éves, van benne 240 ezer kilóméter, szerintem már kár félteni. Sokan hidegen gyilkolják szívbaj nélkül, akkor én miért féltsem az etanoltól?

Link to comment
Megosztás:

azért van...... <_<

csak a forgalmiban szereplő üzivel használhatod közuton.a telkeden viszont bármivel. :)

Számlával bizonyítottan kúton tankolom,szal innentől kezdve benyalhat.

Az rendben van. Csak kinézem belőlük hogy beszólnak mert nagyon "okostojások" szoktak ottan ülni.

Rossz helyen vizsgáztatod a gépet! :)

Sok boldogságosat Johnny! :lol:

Thx!

Link to comment
Megosztás:

Aha, 80 forint különbség literenként, az fél tanknál 25X80=2000Forint. Havi egy tankolással számolva 24000 Forint évente. Nem rossz ha azt nézed hogy nem kell érte tenni semmit. <_<

nálunk 100 a különbség, nyár végére már be is hozza a kütyü az árát :)

(pilisen a legolcsóbb, 190/liter)

Link to comment
Megosztás:

Vezess.hu-n találtam eme idézetet..

A hagyományos autókba nem lehet E85-öst tankolni, szétmarná a csöveket, tehát hiába olcsóbb, ne nyúljunk a kúton utána.

Óriási baromság!

Udinak 2 éve ázik tömény etanolban bengacső és gumicső darab az astrából egy befőttes üvegben,semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Óriási baromság!

Udinak 2 éve ázik tömény etanolban bengacső és gumicső darab az astrából egy befőttes üvegben,semmi baja.

persze hogy az, csak így próbálnak ellenmarketinget csinálni, nehogy már az olcsóbb anyagot vigyék az emberek, mert a végén a sejkek nem keresnek annyit

Link to comment
Megosztás:

Számlával bizonyítottan kúton tankolom,szal innentől kezdve benyalhat.

Rossz helyen vizsgáztatod a gépet! :lol:

az elsöre:én a gázzal végigjártam minden lépcsőjét a pokolna(nincs beírva a forgalmiba)ugyhogy elhihetitek nem hülyeségeket beszélek.

csak a forgalmiba bejegyzett üzemanyag hajthatja a közuton.pl:nekem bent a gáz,de ha közuton benyával megyek senkinek semmi köze hozzá.szal az etanollal is ez a helyzet.

még ahoz is nagyon komoly átalakítási engedély kell hogy a karbis autóból befecsist csinálj még akkor is ha csak csonkot cserélsz és berakot az ecu-t.

a második:jogos.... <_< :) :)

nekem pl. soha nem kérdeznek semmit,igaz nem is 8000 a vizsgadíj.

Link to comment
Megosztás:

az elsöre:én a gázzal végigjártam minden lépcsőjét a pokolna(nincs beírva a forgalmiba)ugyhogy elhihetitek nem hülyeségeket beszélek.

csak a forgalmiba bejegyzett üzemanyag hajthatja a közuton.pl:nekem bent a gáz,de ha közuton benyával megyek senkinek semmi köze hozzá.szal az etanollal is ez a helyzet.

még ahoz is nagyon komoly átalakítási engedély kell hogy a karbis autóból befecsist csinálj még akkor is ha csak csonkot cserélsz és berakot az ecu-t.

a második:jogos.... <_< :) :)

nekem pl. soha nem kérdeznek semmit,igaz nem is 8000 a vizsgadíj.

De akkor ezek szerint most szabálytalanul használom, hiszen nem a forgalmiban bejegyzett tiszta benzin van benne, hanem más keverék.

Link to comment
Megosztás:

ez annál az nkh-snál jelent problémát aki tolómérővel vizslatja a gumiprofilt és még 1 gyors eredetvizsgát is csinál az út szélén. <_< :)

Bár kötve hiszem, hogy akárhogyan is lehetne ebből gond. Hiszen kiszagolni ki lehet a cefreszag miatt, de a rendőr nem tudja hogy mi van mert hülye, a műszakis meg csak nem olyan.

És biztos vagyok benne, hogy erre semmiféle szabály vagy rendelet nincs, hogy ezt hogyan kellene ellenőrizni...stb.

Link to comment
Megosztás:

Bár kötve hiszem, hogy akárhogyan is lehetne ebből gond. Hiszen kiszagolni ki lehet a cefreszag miatt, de a rendőr nem tudja hogy mi van mert hülye, a műszakis meg csak nem olyan.

És biztos vagyok benne, hogy erre semmiféle szabály vagy rendelet nincs, hogy ezt hogyan kellene ellenőrizni...stb.

akkor ne legyél biztos benne.

he felmerül a rendőrnél a gyanú simán lefoglalhatja a verdát onnan irány a kpm és ott kiderítik.ez a hivatalos út.

mivel nekem sikerült 2.5 évet elpazarolnom erre a projektre(ebböl 1 évet volt lefoglalva a verda)ezért mondom amit mondok.

elég komolyan van szabályozva és csak mert te nem tudsz róla attól még létezik jogszabály erre vonatkozólag.

ezeket nem azért írom,mert fentáll a veszélye hogy gyakran megesne.nekem is az volt a baj,hogy nem szerettek a helyi rendőrök. :)

egyébként 1 sima közuti mélységi vámellenörzésen is meg tudsz bukni.ott a vámosoknak meg is van a gyorstesztjük ennek a kimutatására.csak hogy tovább ne is menjünk. <_< :)

Link to comment
Megosztás:

akkor ne legyél biztos benne.

he felmerül a rendőrnél a gyanú simán lefoglalhatja a verdát onnan irány a kpm és ott kiderítik.ez a hivatalos út.

mivel nekem sikerült 2.5 évet elpazarolnom erre a projektre(ebböl 1 évet volt lefoglalva a verda)ezért mondom amit mondok.

elég komolyan van szabályozva és csak mert te nem tudsz róla attól még létezik jogszabály erre vonatkozólag.

ezeket nem azért írom,mert fentáll a veszélye hogy gyakran megesne.nekem is az volt a baj,hogy nem szerettek a helyi rendőrök. :lol:

egyébként 1 sima közuti mélységi vámellenörzésen is meg tudsz bukni.ott a vámosoknak meg is van a gyorstesztjük ennek a kimutatására.csak hogy tovább ne is menjünk. :) :)

Akkor mégiscsak kockázatos a dolog. Meg felénk gyakran van kpm-es ellenőrzés. Bár ők az LKW-t szeretik jobban, de gyakran kiintenek személyautót is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor mégiscsak kockázatos a dolog. Meg felénk gyakran van kpm-es ellenőrzés. Bár ők az LKW-t szeretik jobban, de gyakran kiintenek személyautót is. <_<

ez a legrosszabb eset ami megeshet........ :) :)

szinte mindent ki lehet magyarázni csak 1 aranyszabály van:nem szabad a másikat hülyének nézni ha rá vagy utalva.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.