Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Úgy tudom nincs javítóív, nem olyan régen is hasonló gondja volt valakinek akkor sem találtunk új javítólemezt.

Énnekem volt van javitó elem de csak gyári elem és marha drága kb :40 e ugy hogy én is vetem 1 negyed hátátt mert más képpen nem adták és lefurtuk a meg felelö részt ami hibás volt a mi kiszakadt belett hegesztve a régi helyére 2K-ás alapozó karoszéria tömitö fényezés és kész ujra a régi , igy kb20 körüll lett mindenestöl .

Link to comment
Megosztás:

Énnekem volt van javitó elem de csak gyári elem és marha drága kb :40 e ugy hogy én is vetem 1 negyed hátátt mert más képpen nem adták és lefurtuk a meg felelö részt ami hibás volt a mi kiszakadt belett hegesztve a régi helyére 2K-ás alapozó karoszéria tömitö fényezés és kész ujra a régi , igy kb20 körüll lett mindenestöl .

Ez a 20 ez egy oldalra vonatkozik ugye? Az nem is vészes, remélem sikerül majd szépen megcsinálni, ha esetleg valakit érdekel majd akkor lefotózom a végeredményt ha gondoljátok, de lehet csak jövő hétvégén lesz belőle valami, mert akkor tudjuk elkezdeni, addig marad a bicikli :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a 20 ez egy oldalra vonatkozik ugye? Az nem is vészes, remélem sikerül majd szépen megcsinálni, ha esetleg valakit érdekel majd akkor lefotózom a végeredményt ha gondoljátok, de lehet csak jövő hétvégén lesz belőle valami, mert akkor tudjuk elkezdeni, addig marad a bicikli :)

Mindenképpen fotózz, nem árt ha van képes leírás.

Link to comment
Megosztás:

Ez a 20 ez egy oldalra vonatkozik ugye? Az nem is vészes, remélem sikerül majd szépen megcsinálni, ha esetleg valakit érdekel majd akkor lefotózom a végeredményt ha gondoljátok, de lehet csak jövő hétvégén lesz belőle valami, mert akkor tudjuk elkezdeni, addig marad a bicikli :)

Ez 1 oldalra vonatkozik és nem szervizben vagy karoszériásnál hanem otthon bent a garázsban és nincsen munkadij csak anyag költség . mert a hegesztésen kivül minden én csináltam .10 volt a paszdarab,a másik 10 pedig az anyag tömitö ,2K -ás alapozó,festék .Napersze ha ezek vannak othon a polcon akkor jóval olcsóbb .

Link to comment
Megosztás:

Neki a telótorony szakadt átt ha jól értettem tudomásom szerint abból nincs javítólemez.

713as oldalon írtam hogy van lemez, és az árát is. :icon10:

Igen, nem tudom h van e javítóelem belőle, de sztem marad az a megoldás hogy egy donorból kivágjuk a megfelelő részt. De akkor már lehet mind a két oldalt érdemes lenne megcsinálni...

Van , csak gyári.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra belső króm kilincs jó lehet Classic 5 ajtós F Astra-ba? Ha maga a műanyag rész nem is egyforma, de maga a "húzórész" egyforma, és áttehető?

Lehet hozzájutok egy szett Vectra belső króm kilincshez, és tudni akarom, jó-e F Astra-ba...

Köszi!

Jó bele, de csak a "húzórész". Azt meg ki lehet venni könnyen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/view/141113/IMG_20141109_174955_832_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141113/IMG_20141109_175006_263_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Íme a múltkori dolog végeredménye ha valakit érdekel. A bal oldali torony csak rozsdás volt, kicsit foltozni kellett, a jobb oldali komplett kiszakadt, és ez lett a végeredménye, szal ha valakinek ilyen baja van akkor lehet orvosolni, ne ijedjen meg :)

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/view/141113/IMG_20141109_174955_832_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141113/IMG_20141109_175006_263_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Íme a múltkori dolog végeredménye ha valakit érdekel. A bal oldali torony csak rozsdás volt, kicsit foltozni kellett, a jobb oldali komplett kiszakadt, és ez lett a végeredménye, szal ha valakinek ilyen baja van akkor lehet orvosolni, ne ijedjen meg :)

Szép lett. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Egész pontosan a szélvédővel együtt kerül be. Am vissza lehet nyomkodni, csak be kell szappanozni. Meglepő módon van ám ilyen kéderem... :D

Mit szappanozzak rajta 12 darabban van? :D A felső két saroknál ki kellett vágni mert fogta a ragasztó. Mennyiért szabadítsalak meg tőle Te hiéna? :D Új amúgy?

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

A következőben kérnék tanácsot. Már egy ideje probléma és nem tudok rájönni az okára, hogy néha-néha eső után a műszerfal feletti lámpából csöpög a víz. Körülötte a kárpit nem vizes. Motoros tetőablak van, de ott a vízelvezető lefolyók mind átjárhatók és a tetőablak körüli kárpiton sincs nyoma víznek. Honnan a fenéből kerül a lámpába víz? Járt már valaki így?

Link to comment
Megosztás:

F.szt új. Elmentettem magamnak. :D Nemtom mennyi egy új. Lehet egyszerűbb, ha helyben megkérdezed hátha pár ezres.

5 ezerért van a cromaxnál, de ide nem tudom visszarakni egészben mert ugye a régi is ki lett vágva. Azért meg nem veszek újat hogy farigcsáljam az alsó szakállát. Egyenlőre megcsinálom normálisan a rozsdás részt aztán majd eldöntöm hogy vagy marad így (bár nem hiszem mert valamikor piros is volt és így csúnya.) vagy kap fekete szílót vagy kivágok bontóban egészben egy másik kédert és felragasztom. :rolleyes: Néha azért megbánom hogy nekiesek valaminek mint Tót az anyjának, de ugye attól hogy nem látom attól még rohad. És inkább rozsdamentes legyen mint szép, de ha mindkettő az sem hátrány. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

A következőben kérnék tanácsot. Már egy ideje probléma és nem tudok rájönni az okára, hogy néha-néha eső után a műszerfal feletti lámpából csöpög a víz. Körülötte a kárpit nem vizes. Motoros tetőablak van, de ott a vízelvezető lefolyók mind átjárhatók és a tetőablak körüli kárpiton sincs nyoma víznek. Honnan a fenéből kerül a lámpába víz? Járt már valaki így?

ha tuti nem a tetőablaktol, akkor a szélvédő kéderénél kéreckedik be

Link to comment
Megosztás:

ha tuti nem a tetőablaktol, akkor a szélvédő kéderénél kéreckedik be

Köszönöm a tippet, de úgy látom, hogy a lámpa "foglalata", (az a műanyag profil, amibe integrálva van a lámpa illetve a tetőablak kezelő gombjai) magasabban van, mint a szélvédő kédere, így onnan szerintem nem folyhat be, meg a kédert takaró tetőkárpit sem vizes. Kivéve a lámpát benyúltam a korábban említett műanyag profil alá-felfelé és ott éreztem nedvességet. Továbbra sem értem, hogy van ott víz, hiszen a tetőablak "tálcája" teljesen zárt, kivéve a lefolyókat, amik viszont rendben vannak. Rejtély és bosszantó :icon7:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippet, de úgy látom, hogy a lámpa "foglalata", (az a műanyag profil, amibe integrálva van a lámpa illetve a tetőablak kezelő gombjai) magasabban van, mint a szélvédő kédere, így onnan szerintem nem folyhat be, meg a kédert takaró tetőkárpit sem vizes. Kivéve a lámpát benyúltam a korábban említett műanyag profil alá-felfelé és ott éreztem nedvességet. Továbbra sem értem, hogy van ott víz, hiszen a tetőablak "tálcája" teljesen zárt, kivéve a lefolyókat, amik viszont rendben vannak. Rejtély és bosszantó :icon7:

Nem egyedi probléma az, ha a szélvédő felső részén kirohadt a kasztni a kéder alatt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippet, de úgy látom, hogy a lámpa "foglalata", (az a műanyag profil, amibe integrálva van a lámpa illetve a tetőablak kezelő gombjai) magasabban van, mint a szélvédő kédere, így onnan szerintem nem folyhat be, meg a kédert takaró tetőkárpit sem vizes. Kivéve a lámpát benyúltam a korábban említett műanyag profil alá-felfelé és ott éreztem nedvességet. Továbbra sem értem, hogy van ott víz, hiszen a tetőablak "tálcája" teljesen zárt, kivéve a lefolyókat, amik viszont rendben vannak. Rejtély és bosszantó :icon7:

nekem fékezésnél cseppent egyet-egyet, a kéder alá nyomtam tömítőt, azóta megszűnt... hiába van magasabban

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Megnéztem, a kéder alatt nincs kirohadva. De ha ott jönne be a víz, akkor nem áztatná a tetőkérpitot is??

Mennyi víz volt nem lehet sima páralecsapódás? A lámpa hideg pont a kárpithoz képest a tetőn. De akár a kábel is elvezethette a vizet messzebbről, nem biztos hogy pont felette ázik be ha beázik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.