Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Most voltam a garázsban, ki akartam nyitni a motorháztetőt, de nem nyílt ki. Húztam a kart, de csak kattogott, a motorháztető nem pattant ki.

Ilyenkor mi a teendő?

Kérj meg valakit, hogy amíg húzod a kart nyomja le az motorháztetőt elől, vagy éppen húzza fel, valamelyik többnyire segítt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kérj meg valakit, hogy amíg húzod a kart nyomja le az motorháztetőt elől, vagy éppen húzza fel, valamelyik többnyire segítt.

Hello.

Köszi a tanácsot. Ezzel a 2 emberes technikával sikerült kinyitni, érdekes módon lefelé kellett nyomni!

De most ezt mi okozza? Meg fog ez javulni?

Miután a barátom elment, egyedül már megint nem lehet kinyitni, a hiba továbbra is fennáll.

Módosítva : Cosso
Link to comment
Megosztás:

Hello.

Köszi a tanácsot. Ezzel a 2 emberes technikával sikerült kinyitni, érdekes módon lefelé kellett nyomni!

De most ezt mi okozza? Meg fog ez javulni?

Miután a barátom elment, egyedül már megint nem lehet kinyitni, a hiba továbbra is fennáll.

Be lehet egy kicsit zsírozni a gombot ami beakad lent a lyukba a rugós biszbaszba amit kiakaszt a bwden ha megúzod a kart. Ha továbbra is fenáll a hiba akor magát a gombot lehet tekergetni kifele-befele, továbbá a zárhíd két sarkán van két gumiütközö ezt is lehet kifele-befele tekergetni ezekel lehet belőni hogy a motorháztető becsukás után fixen álljon ne zörögjön, de azért még annyira ne feszüljön hogy ne lehessen kinyitni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vagy csak már annyira meg van nyúlva a bowden, hogy nem tudsz rajta annyit húzni. Nekem sincs már a helyén a kar, mert a helyére beszerelve nem nyitja ki rendesen.

Azon lehet állítani, a zárhídon egy fémfül fogja vissza a bowden gégecsövét ott lehet belőni mennyire húzzon a bowden azon a rugós fülön ami beakad.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.Olyan kérdéseim lennének,hogy:Békés megyében tud-e valaki egy normális fényezőt,aki nem horror áron dolgozik?Kellene cseréljek 2 küszöböt,meg tanknyílás körül a lemezt.Az egész autót szeretném fényeztetni,mert sok a kavicsfelverődés,és karcolás,stb....És a másik kérdés az lenne,hogy forgalmi szerint piros 04 a színe a kocsinak.Ezen belül bármilyen árnyalatra lehet festeni?Illetve mennyibe kerülne a kombira való festék?Szerk.:látom rossz témába írtam,ezer bocs.

Módosítva : zoli083
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Mivel egy ideje már nem működött a bal hátsó ajtón a kilincs gondoltam szétkapom és megnézem mit lehet tenni. Eddig még nem csináltam ilyet. Szóval a lényeg, hogy a kárpit leszedése után láttam, hogy egy kékes fólia van ragasztva az ajtóra. Ezt nyilván le kellett szednem, hogy hozzá férjek a zárszerkezethez.

Egyrészt fogalmam sincs, hogy mi a neve ennek az objektumnak, illetve, hogy mennyire fontos. Szóval mi a neve?

Másrészt ha már itt vagyok leírom egy másik gondom is. Amikor sokat esik az eső az ajtókban konkrétan lötyög a víz. Ilyenkor még nem néztem bele (sőt még soha nem láttam ajtót belülről), de érzésre olyan, mintha félig lenne vízzel. Az ajtó alján lyukak vannak, gondolom azért, hogy elfolyjon a víz. Tehát akkor normális vagy sem, hogy víz van az ajtóban? Szemmel láthatólag egy gramm rozsda sincs ott, pedig elhihetitek kívülről zabálja az autót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel egy ideje már nem működött a bal hátsó ajtón a kilincs gondoltam szétkapom és megnézem mit lehet tenni. Eddig még nem csináltam ilyet. Szóval a lényeg, hogy a kárpit leszedése után láttam, hogy egy kékes fólia van ragasztva az ajtóra. Ezt nyilván le kellett szednem, hogy hozzá férjek a zárszerkezethez.

Egyrészt fogalmam sincs, hogy mi a neve ennek az objektumnak, illetve, hogy mennyire fontos. Szóval mi a neve?

Másrészt ha már itt vagyok leírom egy másik gondom is. Amikor sokat esik az eső az ajtókban konkrétan lötyög a víz. Ilyenkor még nem néztem bele (sőt még soha nem láttam ajtót belülről), de érzésre olyan, mintha félig lenne vízzel. Az ajtó alján lyukak vannak, gondolom azért, hogy elfolyjon a víz. Tehát akkor normális vagy sem, hogy víz van az ajtóban? Szemmel láthatólag egy gramm rozsda sincs ott, pedig elhihetitek kívülről zabálja az autót.

párazárás miatt van rajta, vissza kell tenni, de végül is mindegy milyen fóliát ragasztassz vissza helyette, ha ugyes vagy megmelegíted hőlégfúvóval és le tudod húzni annyira, hogy hozzáférj a zárhoz

átmenetileg normális(ablakillesztéseknél mehet bele), de a likakon ki kéne folynia, de eldugulhat(vagy esetleg ha lefestették), akkor tényleg állhat benne és rohasztja az ajtót

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel egy ideje már nem működött a bal hátsó ajtón a kilincs gondoltam szétkapom és megnézem mit lehet tenni. Eddig még nem csináltam ilyet. Szóval a lényeg, hogy a kárpit leszedése után láttam, hogy egy kékes fólia van ragasztva az ajtóra. Ezt nyilván le kellett szednem, hogy hozzá férjek a zárszerkezethez.

Egyrészt fogalmam sincs, hogy mi a neve ennek az objektumnak, illetve, hogy mennyire fontos. Szóval mi a neve?

Másrészt ha már itt vagyok leírom egy másik gondom is. Amikor sokat esik az eső az ajtókban konkrétan lötyög a víz. Ilyenkor még nem néztem bele (sőt még soha nem láttam ajtót belülről), de érzésre olyan, mintha félig lenne vízzel. Az ajtó alján lyukak vannak, gondolom azért, hogy elfolyjon a víz. Tehát akkor normális vagy sem, hogy víz van az ajtóban? Szemmel láthatólag egy gramm rozsda sincs ott, pedig elhihetitek kívülről zabálja az autót.

Pontos nevét én sem tudom, de ez lenne az.

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400262-ajto-burkolat-alkatreszei/538290-ajtotomito-folia-60x100cm-opel

Nem normális hogy víz van az ajtóban. Annak ki kellene folyni, azon a két lukon, amit a gumik tömítenek. Ha sok a por-kosz az ajtóban, akkor nem folyik ki. Ki kellene pucolni a vágatokat.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. A lyukak nincsenek alul eltömődve, így nem igazán értem hogyan maradhat mégis annyi víz benne, hogy lötyögjön.

A fólia, ami lekerült, már nem kerülhet vissza. Jó lenne valami öntapadós "gyári" megoldás, de sajnos nem találok ilyesmit a neten. Ha valaki esetleg tudja a "hivatalos" nevét kérem árulja el.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. A lyukak nincsenek alul eltömődve, így nem igazán értem hogyan maradhat mégis annyi víz benne, hogy lötyögjön.

A fólia, ami lekerült, már nem kerülhet vissza. Jó lenne valami öntapadós "gyári" megoldás, de sajnos nem találok ilyesmit a neten. Ha valaki esetleg tudja a "hivatalos" nevét kérem árulja el.

A fóliát már belinkeltem. Itt van a ragasztó hozzá.

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400262-ajto-burkolat-alkatreszei/418137-ragasztoszalag-ajto-foliahoz-opel

A fóliák GM számai:

9194253

90510299

Ragasztóé:

90241170

Link to comment
Megosztás:

Üdv néktek,

sajnos beázik az autóm. Valahol a csomagtartó fölött nagy esőben csöpög a víz a rolóra. Hogy pontosan hol jön be azt nem tudom, de valószínűleg valami vízelvezető vagy tetőcsomagtartó rögzítésnél. Hogyan tudom leszedni a tetőről a műanyag csíkokat és a csomagtartót? Hol szokott ilyenkor bejutni a víz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.