Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Az online epc-ben én sem találtam, pedig mintha anno láttam volna nem is egyet. 

 

Más:

 

Az eredeti astrából is volt hátul fekete "díszcsíkos" verzió, vagy azt már  csak a classic-ok kaptak? Itt a lemez ugyanaz, vagy más a mélysége a rátét miatt?

 

astra47.jpg

 

atra_f_005.jpg

 

Annak elvileg síkban kéne legyen a hátsó lámpákkal nem? 

Link to comment
Megosztás:

Az online epc-ben én sem találtam, pedig mintha anno láttam volna nem is egyet. 

 

Más:

 

Az eredeti astrából is volt hátul fekete "díszcsíkos" verzió, vagy azt már  csak a classic-ok kaptak? Itt a lemez ugyanaz, vagy más a mélysége a rátét miatt?

 

 

 

 

 

Annak elvileg síkban kéne legyen a hátsó lámpákkal nem? 

 

GSi-ken van pl gyárilag fekete díszcsík a lámpákkal egy vonalban. De ahhoz másik zár is kell, ha jól tévedek. Létezik olyan is, hogy piros, sárga színű, folytatva a lámpák színeit. :D

 

Link to comment
Megosztás:

GSi-ken van pl gyárilag fekete díszcsík a lámpákkal egy vonalban. De ahhoz másik zár is kell, ha jól tévedek. Létezik olyan is, hogy piros, sárga színű, folytatva a lámpák színeit. :D

 

Én arra a némileg átlátszó füstszínűre gondolok, ami a képen is van, amit a kutya közönséges mezitlábas astrák is kaptak. 

Na csak mert amit vettem azon is van, de eláll a ***ba, viszont amúgy meg tetszik. Szóval ha meg akarom tartani, jó lenne tudni hogy kell e ajtót cserélni hozzá, vagy inkább szedjem le, és fújjam le feketével a helyét. :) 

Link to comment
Megosztás:

Én arra a némileg átlátszó füstszínűre gondolok, ami a képen is van, amit a kutya közönséges mezitlábas astrák is kaptak. 

Na csak mert amit vettem azon is van, de eláll a ***ba, viszont amúgy meg tetszik. Szóval ha meg akarom tartani, jó lenne tudni hogy kell e ajtót cserélni hozzá, vagy inkább szedjem le, és fújjam le feketével a helyét. :)

 

Tudtommal patentok tartják, mint a karavanon az alsó díszlécet.

Link to comment
Megosztás:

Én arra a némileg átlátszó füstszínűre gondolok, ami a képen is van, amit a kutya közönséges mezitlábas astrák is kaptak. 

Na csak mert amit vettem azon is van, de eláll a ***ba, viszont amúgy meg tetszik. Szóval ha meg akarom tartani, jó lenne tudni hogy kell e ajtót cserélni hozzá, vagy inkább szedjem le, és fújjam le feketével a helyét. :)

 

Elméletileg ragaszható, de gyárilag szegecseléssel van rögzítve amire ilyen patentos izék mennek rá műanyagból. Azért is elállhat, mert hátulról megtolták, vagy azért is, mert rosszul van beállítva a zárad! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Az első kerékjáratban levő műanyag ház alatt, az utastérre szivacs van felrögzítve. Annak mi a a szerepe?

Lehetséges hogy amiatt párásodik be az első szélvédő esős idő után?

A válaszokat előre is köszönöm!

Hangtompítás! Ne halljad meg amikor kavicsok pattognak. Az ablakon lévő fekete levélrácsnál tömítetlen a kapcsolat, így a víz befolyik a szellőzőbe, illetve átáztatja a pollenszűrőt, így az eleve páráslevegőben még meleg vízpárával fújod az ablakot. A többi meg egyszerű fizika, és biológia. Párás időben párát lehelsz az utóba, meg elev magas a páratartalom, és a meleg hatására, az felfelé halad, mint a felhőképződés. Az fog lecsapódni az üvegen, ami hidegebb, mint a levegő, így a harmatpontot pont eléri. A harmat pont az függ a felület, és a levegő hőmérsékletétől, illetve a százalékos páratartalomtól is.

Link to comment
Megosztás:

Hangtompítás! Ne halljad meg amikor kavicsok pattognak. Az ablakon lévő fekete levélrácsnál tömítetlen a kapcsolat, így a víz befolyik a szellőzőbe, illetve átáztatja a pollenszűrőt, így az eleve páráslevegőben még meleg vízpárával fújod az ablakot. A többi meg egyszerű fizika, és biológia. Párás időben párát lehelsz az utóba, meg elev magas a páratartalom, és a meleg hatására, az felfelé halad, mint a felhőképződés. Az fog lecsapódni az üvegen, ami hidegebb, mint a levegő, így a harmatpontot pont eléri. A harmat pont az függ a felület, és a levegő hőmérsékletétől, illetve a százalékos páratartalomtól is.

A pollenszűrőm nem nedves egyáltalán csak picit poros. A levélfogóról víz nem cseppen rá, tömít rendesen. Ezt leteszteltem. A vízelvezető csatona is levélmentes és a középső gumi kifolyó is ki van pucolva.

 Még tippet kaptam a fűtőradiátorra is. De az is rendben. A vizem nem fogy és radiátor alatt sincs víznyom.

Egyébként az előbb a párásodás szóval nem fogalmaztam helyesen mert az nem csak párásodás, mert a szélvédőn cseppekben folyik le a víz reggelre.

Próbálkozást már tettem rá, hogy a leállítás előtt az utastérszellőzést zárom. Hatékonynak is bizonyult, mert azóta nem vizesedik az ablak de ez a megoldás nem a problémát kezeli, hanem a tünetet.

Link to comment
Megosztás:

A pollenszűrőm nem nedves egyáltalán csak picit poros. A levélfogóról víz nem cseppen rá, tömít rendesen. Ezt leteszteltem. A vízelvezető csatona is levélmentes és a középső gumi kifolyó is ki van pucolva.

 Még tippet kaptam a fűtőradiátorra is. De az is rendben. A vizem nem fogy és radiátor alatt sincs víznyom.

Egyébként az előbb a párásodás szóval nem fogalmaztam helyesen mert az nem csak párásodás, mert a szélvédőn cseppekben folyik le a víz reggelre.

Próbálkozást már tettem rá, hogy a leállítás előtt az utastérszellőzést zárom. Hatékonynak is bizonyult, mert azóta nem vizesedik az ablak de ez a megoldás nem a problémát kezeli, hanem a tünetet.

Tapogasd végig a szőnyeget! Hátul is!! Ismerősnek a hátsóajtónál ázott be, és párásodott, másiknak meg az első ablaknál rohadt el, és bal lábtérbe folyt a víz...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a caravan a tetősín alatti tömítés végigrepedése miatt ázott. Illetve a csomagtér oldalablakoknál is szépen folyik befele a víz. 

Igen, nekem is ez volt az egyik, a gumi tömítések és a kaszni illesztésnél a tömítőanyag is.

A pollenszűrőm nem nedves egyáltalán csak picit poros. A levélfogóról víz nem cseppen rá, tömít rendesen. Ezt leteszteltem. A vízelvezető csatona is levélmentes és a középső gumi kifolyó is ki van pucolva.

 Még tippet kaptam a fűtőradiátorra is. De az is rendben. A vizem nem fogy és radiátor alatt sincs víznyom.

Egyébként az előbb a párásodás szóval nem fogalmaztam helyesen mert az nem csak párásodás, mert a szélvédőn cseppekben folyik le a víz reggelre.

Próbálkozást már tettem rá, hogy a leállítás előtt az utastérszellőzést zárom. Hatékonynak is bizonyult, mert azóta nem vizesedik az ablak de ez a megoldás nem a problémát kezeli, hanem a tünetet.

A másik, ha van tetőablak, akkor bármi lehet. Lefolyócső, tömítés... Tetőkárpitot levenném, hátha. Ezután a helyedben még a szélvédő ragasztását is megnézném körben, hogy nem-e ott szivárog be.

Link to comment
Megosztás:

Majus ota nincs bent tetokarpit. Akkor csinaltam a tetot. Igy is az ablaknal froccsen. :) 

És az mitől? Lehet az, hogy az oldalablakok nem ragasztottak csak gumitömítés van ami elérett vagy a szélvédőragasztó is szétporlad egy idő után? Esetleg nálad is a tetősín alatti lemezátlapolásnál jön be?

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

És az mitől? Lehet az, hogy az oldalablakok nem ragasztottak csak gumitömítés van ami elérett vagy a szélvédőragasztó is szétporlad egy idő után? Esetleg nálad is a tetősín alatti lemezátlapolásnál jön be?

Az oldalüveg nem ragasztott csak tömítése van neki és elöregszik. Még nem jutottam el odáig, h megcsináljam. A tetőlemez átlapolás tömítetlenségéről két kommenttel az előző kommentem előtt írtam.

Link to comment
Megosztás:

Az oldalüveg nem ragasztott csak tömítése van neki és elöregszik. Még nem jutottam el odáig, h megcsináljam. A tetőlemez átlapolás tömítetlenségéről két kommenttel az előző kommentem előtt írtam.

Akkor emiatt vizes állandóan a csomagtér oldalsó üregei? Valószínűleg nálam is már csereérett.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

A feldobott lehetőségeket még nyáron orvosoltam. Nedvesedett a tetőkárpit, már pár helyen el is vált. A hátsóablakot, a tetősín csavarokat, a tetőillesztést végig a tetősín alatt is letömítettem, és a tetőablak lefolyócsöveit is kitisztítottam.  A kárpit körbe száraz.

Az első szélvédő még megér egy próbát.

Egyébként a szivacs a kerékjáratnál a kasztnira ragasztva van, vagy valami más tarja ott?

Köszönöm a tippeket.

 

A kocsi hátulja vizesedhet a kaszni dugójának hiányától, az utastérből kilépő meleg levegőből ott kicsapódó párától, a csomagtér oldalsó üregeibe pakolt cuccoktól, és a lefolyó eltömődéséből, vagy ezek kombinációjától.

Módosítva : szebik
Link to comment
Megosztás:

A feldobott lehetőségeket még nyáron orvosoltam. Nedvesedett a tetőkárpit, már pár helyen el is vált. A hátsóablakot, a tetősín csavarokat, a tetőillesztést végig a tetősín alatt is letömítettem, és a tetőablak lefolyócsöveit is kitisztítottam.  A kárpit körbe száraz.

Az első szélvédő még megér egy próbát.

Egyébként a szivacs a kerékjáratnál a kasztnira ragasztva van, vagy valami más tarja ott?

Köszönöm a tippeket.

 

A kocsi hátulja vizesedhet a kaszni dugójának hiányától, az utastérből kilépő meleg levegőből ott kicsapódó párától, a csomagtér oldalsó üregeibe pakolt cuccoktól, és a lefolyó eltömődéséből, vagy ezek kombinációjától.

Eredetileg lehet hogy ragasztva volt, de ha leveszed a sárvédőt valószinűleg leesik onnan. Én kétoldalassal raktam vissza.

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A feldobott lehetőségeket még nyáron orvosoltam. Nedvesedett a tetőkárpit, már pár helyen el is vált. A hátsóablakot, a tetősín csavarokat, a tetőillesztést végig a tetősín alatt is letömítettem, és a tetőablak lefolyócsöveit is kitisztítottam.  A kárpit körbe száraz.

Az első szélvédő még megér egy próbát.

Egyébként a szivacs a kerékjáratnál a kasztnira ragasztva van, vagy valami más tarja ott?

Köszönöm a tippeket.

 

A kocsi hátulja vizesedhet a kaszni dugójának hiányától, az utastérből kilépő meleg levegőből ott kicsapódó párától, a csomagtér oldalsó üregeibe pakolt cuccoktól, és a lefolyó eltömődéséből, vagy ezek kombinációjától.

Hát az a helyzet, hogy a kijelöltek közül szerintem egyik se. Csak esőzéskor vizesedik és akkor is ha nem megyek csak áll a kocsi és ha csak mosom az autót akkor is simán befolyik valahol.

Link to comment
Megosztás:

Hát az a helyzet, hogy a kijelöltek közül szerintem egyik se. Csak esőzéskor vizesedik és akkor is ha nem megyek csak áll a kocsi és ha csak mosom az autót akkor is simán befolyik valahol.

Az a szellőző rács ki tud esni a helyéről, akkor sem hagyod el mert a lökös nem engedi leesni, de akkor csak kotyog a helyén, és felülről bejut a víz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Úgy látom mostanába téma ez a beázás. , most hogy voltak ezek a nagy esőzések és szinte végig állt a kocsi észrevettem hogy jobb hátul valahol beázik nekeim is ugyanis a jobb hátsó biztonsági övet ahogy húzom kifele rendesen vizes, illetve felette kicsit látszik a tetőkárpiton is de nem jövök rá hol ázhat be a csomagtartónál néztem ott elvileg nem gédereket szintén néztem ott se.
valamint elinduláskor is hallottam ahogy mocorog a víz, de ez csak az első ilyen ázás utánni elindulásnál éreztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.