Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem jó... pont ott meg a B oszlop merevítése ahol a horpadás van, vagyis nem férek hozzá! :lol:

Ha élben nincs törés akkor szépen meg lehet oldani,ha dupla lemez van akkor már macerásabb a dolog és felejtős a kicuppantós.

Nálunk nyomkodóval és kiskalapáccsal javítják az ilyeneket de ott a fényező is mellette mert ugye ez autógyár.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy a GSI hűtőmaszk és lökháritó felszerelhető-e az én autómra bármiféle átalakitás és barkácsolás nélkül? Az autó 93-as 1.4-es GL. A válaszotokat előre is köszönöm!

Elvileg igen,ha régifajta maszkod van.A lökhárítónál számít,hogy van-e benne klíma,de asszem minden gsi-ben van,tehát mindegy. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elvileg igen,ha régifajta maszkod van.A lökhárítónál számít,hogy van-e benne klíma,de asszem minden gsi-ben van,tehát mindegy. :lol:

http://kepfeltoltes.hu/view/081129/100_114...ltoltes.hu_.jpg

Ez a fajta hütőmaszkom van. Tehát akkor ha minden igaz, akkor minden faragás nélkül fellehet rakni a GSI maszkot és lökháritót is? Ja klimám nincs!

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/view/081129/100_114...ltoltes.hu_.jpg

Ez a fajta hütőmaszkom van. Tehát akkor ha minden igaz, akkor minden faragás nélkül fellehet rakni a GSI maszkot és lökháritót is? Ja klimám nincs!

Igen.A maszkot biztos,a lököst is szerintem,de még nem csináltam olyat,nem tudom van-e valami trükközés vele,

de véleményem szerint semmi akadálya nincs.

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/view/081129/100_114...ltoltes.hu_.jpg

Ez a fajta hütőmaszkom van. Tehát akkor ha minden igaz, akkor minden faragás nélkül fellehet rakni a GSI maszkot és lökháritót is? Ja klimám nincs!

Szerintem fel lehet.

Nem minden GSI klímás.

Én is GSI maszkot teszek az enyémre de lámpát is kell cserélnem mert az enyém 96-os.

A lököst szerintem ne tedd fel. (add nekem) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem fel lehet.

Nem minden GSI klímás.

Én is GSI maszkot teszek az enyémre de lámpát is kell cserélnem mert az enyém 96-os.

A lököst szerintem ne tedd fel. (add nekem) :lol:

Még nem teszem fel a lököst se meg a hütőmaszkot se, mert még először be kell szerezni mindkettőt. A hütőmaszk az elég jó áron van, de a lökös picit húzós, úgyhogy a lökös az bontott lessz mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg igen,ha régifajta maszkod van.A lökhárítónál számít,hogy van-e benne klíma,de asszem minden gsi-ben van,tehát mindegy. :lol:

ez hülyeség, nem minden gsiben van klima.

http://kepfeltoltes.hu/view/081129/100_114...ltoltes.hu_.jpg

Ez a fajta hütőmaszkom van. Tehát akkor ha minden igaz, akkor minden faragás nélkül fellehet rakni a GSI maszkot és lökháritót is? Ja klimám nincs!

simán felrakhatod, de szerezz gsi dobbetétet is, mert az sem stimmel.

Link to comment
Megosztás:

Ma megoldottam egy rejtélyt, hogy miért van az, ha esős idő van és/vagy vizes a zaszfalt, akkor miért nedves a csomagtérben a bal oldali takaró műanyag mögött minden. Lyukas a bal hátsó kerékjárati ívem, nem is kicsit. :S kb 5-6 centis lyuk van ott. :lol: mennyi lehet egy új és bontottan?

Amúgy nekem is rohad a külső sárvédőívem vagy miaz. Csak nekem nem a tankfedél, hanem alatta az ív. Tuggyátok mirű beszélek. Az sem kicsit rohad, múltkor piszkáltam, aztán kezemben is maradt egy darab rozsda. :S Gondolom sárvédő ív csere. Függ az is, hogy központis a tankajtóm?

Link to comment
Megosztás:

Ma megoldottam egy rejtélyt, hogy miért van az, ha esős idő van és/vagy vizes a zaszfalt, akkor miért nedves a csomagtérben a bal oldali takaró műanyag mögött minden. Lyukas a bal hátsó kerékjárati ívem, nem is kicsit. :S kb 5-6 centis lyuk van ott. :lol: mennyi lehet egy új és bontottan?

Amúgy nekem is rohad a külső sárvédőívem vagy miaz. Csak nekem nem a tankfedél, hanem alatta az ív. Tuggyátok mirű beszélek. Az sem kicsit rohad, múltkor piszkáltam, aztán kezemben is maradt egy darab rozsda. :S Gondolom sárvédő ív csere. Függ az is, hogy központis a tankajtóm?

A kerékjárati ívet be kell hegesztetni, lepucolni ott az egészet, minden rozsdát eltávolítani, normális alapozást és pár réteg alvázvédőt neki, aztán műanyag dobbetéteket bele.

A sárvédőívhez lehet kapni javítóívet kompletten.

Link to comment
Megosztás:

Ma megoldottam egy rejtélyt, hogy miért van az, ha esős idő van és/vagy vizes a zaszfalt, akkor miért nedves a csomagtérben a bal oldali takaró műanyag mögött minden. Lyukas a bal hátsó kerékjárati ívem, nem is kicsit. :S kb 5-6 centis lyuk van ott. :lol: mennyi lehet egy új és bontottan?

Amúgy nekem is rohad a külső sárvédőívem vagy miaz. Csak nekem nem a tankfedél, hanem alatta az ív. Tuggyátok mirű beszélek. Az sem kicsit rohad, múltkor piszkáltam, aztán kezemben is maradt egy darab rozsda. :S Gondolom sárvédő ív csere. Függ az is, hogy központis a tankajtóm?

Mekkora lyuk?Ekkora? Vagy ekkora? :lol: Isten hozott a csapatban testvír!!

Link to comment
Megosztás:

Lemostam ma a kocsit, jövő héten megyek egy haverhoz, van polírozó gépe, megpróbáljuk eltüntetni a közlekedési tábla nyomait a jobb oldalról. :lol: Bírom az ilyen meglepiket, csak akkor veszem észre, hogy le van tekerve a hátsó ablak , amikor már végigverettem a kocsit slaggal. :lol: Persze az ilyen egyszerű kérdésre, hogy melyik gyerek ült a jobb oldalon, egyből elfelejtik, melyik a jobb és a bal. Szelektív tudásuk van. :) Letöröltem az összes korcot, élet, végigfújtam szilikonnal az ajtókédereket, zárakat, kulcslyukat, bár most nem mondtak hideget, jövő hétig meg csak kiszárad. :P

Link to comment
Megosztás:

Villámkérdés: :lol:

A hátsó lámpák kivételéhez mit kell szétbombázni hátul?

5.ajtó "kárpitot" le kő venni? :lol:

Belülről kell kiszedni a csomagtér felől támadva. Kiszeded az izzótartót, és meglátod azt 4 db csavart ami a búrát tartja. Kitekered őket, és óvatosan lefeszíted a búrát. Eléggé rá szokott ragadni.

Link to comment
Megosztás:

Nem is dicsekedtél még ezzel. Neked szaladt egy tábla? :P

Nem , nekitolattam. A tükörbe nem néztem, amikor hátrafordultam akkor meg takarta vmelyik oszlop, asszem a C. Nekimentem, éktelen zaj, meg csikorgás, megállok, körülnézek megint semmi, akkor meg a B oszlop mögött lehetett. :lol: Tolatok tovább, aztán egyszercsak eltünt a jobb tükröm. A tükröt visszapattintottam a fényezést meg remélem ki lehet polírozni. :)

Villámkérdés: :P

A hátsó lámpák kivételéhez mit kell szétbombázni hátul?

5.ajtó "kárpitot" le kő venni? :lol:

Caravanon az ízzó cserélős nyiláson keresztül kell kitekerni 3 csavart. Szerintem nálad sincs másképp, csak a lámpa alakja más. :lol: Vagy neked az 5. ajtón van a lámpa?

Link to comment
Megosztás:

..

Caravanon az ízzó cserélős nyiláson keresztül kell kitekerni 3 csavart. Szerintem nálad sincs másképp, csak a lámpa alakja más. :lol: Vagy neked az 5. ajtón van a lámpa?

Dehogyis,a másik szürke műanyagra gondoltam,de ezekszerint azt sem kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.