Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

A "hegedülés" az jelenti, hogy 1 nagyobbacska simítóval átcsiszolni a felületet.

A hajókhoz ekkorákat használunk. Olyan mozdulatokkal dolgozunk vele, mint aki hegedül.

http://pics.coldline.hu/pics/70507-20100804-L9we0j.jpg

Ehhez kell. Látod a komát ott az orrnál, mit csinál? Hegedül.

http://pics.coldline.hu/pics/70508-20100804-7bf6XG.jpg

Jaaaa hogy ti ezt hívjátok hegedülésnek? :D Mi simán steklizésnek hívjuk, ja és negyed ekkora, és nem végzünk olyan mozgást mintha hegedülnénk :D :wacko:

Ez kicsit nagyobb mint 1 autó, mennyit kérnél a melóért Alex?

Bizony az..... Előkészítéstől, ráfestett anyagtól, grafikától, felirattól függően, 100ezertől a csillagos ég....

Vagy csak nem fényez hajókat :wacko: :wacko:

Nem jellemző! Igaz tavaly csináltam egy mahagóni jachtot. Színtelen poliuretán lakkal fújtam 3-szor 8 rétegbe, köztes csiszolással a végén egy magasfényű kerámia lakkréteggel, és full polírozással. Egy német úriembernek csináltam. Kész lett, már rakták is fel hajó szállító trélerre.

Link to comment
Megosztás:

A küszöbcsere készültsége 90%.

Szétvágtuk a holmit és mit ád a jósten,az első ajtó alól egy fél tubusnyi purhab és sziló került elő. :D

Mint kiderült végignyomták szilóval és a lukat purhab+gitt kombinációval csillapitották.

Elérzékenyültem a látványtól. :wacko: :wacko:

Az új küszöb fent van,nagyjából le van kezelve,holnap folyt.köv. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

A küszöbcsere készültsége 90%.

Szétvágtuk a holmit és mit ád a jósten,az első ajtó alól egy fél tubusnyi purhab és sziló került elő. :D

Mint kiderült végignyomták szilóval és a lukat purhab+gitt kombinációval csillapitották.

Elérzékenyültem a látványtól. :wacko: :wacko:

Az új küszöb fent van,nagyjából le van kezelve,holnap folyt.köv. :D

Az profi munka volt... :wacko: A mostani lehet hogy tovább tart majd :D

Link to comment
Megosztás:

A küszöbcsere készültsége 90%.

Szétvágtuk a holmit és mit ád a jósten,az első ajtó alól egy fél tubusnyi purhab és sziló került elő. :D

Mint kiderült végignyomták szilóval és a lukat purhab+gitt kombinációval csillapitották.

Elérzékenyültem a látványtól. :wacko: :wacko:

Az új küszöb fent van,nagyjából le van kezelve,holnap folyt.köv. :D

Ki ne hagyjátok az üregvédelmet! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ki ne hagyjátok az üregvédelmet! :D

Ha kész lesz... Még végig kell varrni az alsó élét....Aztán telefújom trafó olajjal az egészet.

Meg persze kívül is alvázvédek és talán még jó is lesz.De eszembe sem jutott purhabozni.

Minden rozsdát kiköszörültem,ponthegesztéseket lefúrtuk..nem gányoltam.

100-szor felpróbáltuk az új elemet.Feltettük az ajtókat,hogy jó legyen tényleg,igyekeztünk a legjobban megoldani.

Még a bal első padló van holnapra-ha nem esik-ki kell foltozni a gumin dugónál.Nem vészes...

Link to comment
Megosztás:

Ha kész lesz... Még végig kell varrni az alsó élét....Aztán telefújom trafó olajjal az egészet.

Meg persze kívül is alvázvédek és talán még jó is lesz.De eszembe sem jutott purhabozni.

Minden rozsdát kiköszörültem,ponthegesztéseket lefúrtuk..nem gányoltam.

100-szor felpróbáltuk az új elemet.Feltettük az ajtókat,hogy jó legyen tényleg,igyekeztünk a legjobban megoldani.

Még a bal első padló van holnapra-ha nem esik-ki kell foltozni a gumin dugónál.Nem vészes...

Nem egészen erre gondoltam hanem rendes üregvédelemre...

Link to comment
Megosztás:

Van az olyan jó Zotya. :D

Lehet, nekem majd jövőre lesz esedékes. Egyenlőre ezzel foglalom el magam:

403875.jpg

Az látszik, hogy már volt cserélve a zárhíd, mert nem a gyári ponthegesztések vannak rajta, ezért nem is lesz olyan egyszerű lefúrni őket. A sárvádők mögé azt a szürke szivacsszerűséget visszarakjam? Mi a jelentősége? Ami látszik ha kinyitod az ajtót, és benézel a zsanérok közé.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, nekem majd jövőre lesz esedékes. Egyenlőre ezzel foglalom el magam:

http://kep.psharing.com/403875.jpg

Az látszik, hogy már volt cserélve a zárhíd, mert nem a gyári ponthegesztések vannak rajta, ezért nem is lesz olyan egyszerű lefúrni őket. A sárvádők mögé azt a szürke szivacsszerűséget visszarakjam? Mi a jelentősége? Ami látszik ha kinyitod az ajtót, és benézel a zsanérok közé.

Igen!! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem. Már, ha a középen lévő merevítőd is elmászott, ami a lökös mögött van. :D Nekem legalább az megmaradt :wacko:

(ott az az íves szivacsos valami a sárvédő mögül, az autó mellett)

Hmmm...azt nem tudom, nem néztem meg, most meg már 4-5 darabban van. :wacko: Most kezdem el felhegeszteni az új elejét, de nem tudom mit csináljak, mert ide-oda tudon húzkodni, nincs fix. pontja. Azt hiszem felpöttyintem, aztán felrakom ideiglenesen a sárvédőket, hogyan állnak a mociháztetőhöz képest. Végülis az a legfeltűnőbb. Ha a lámpa mellett az illesztés csálé, az nem olyan gáz. A hűtőrácsot meg a letört füleivel bárhova tehetem. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hmmm...azt nem tudom, nem néztem meg, most meg már 4-5 darabban van. :D Most kezdem el felhegeszteni az új elejét, de nem tudom mit csináljak, mert ide-oda tudon húzkodni, nincs fix. pontja. Azt hiszem felpöttyintem, aztán felrakom ideiglenesen a sárvédőket, hogyan állnak a mociháztetőhöz képest. Végülis az a legfeltűnőbb. Ha a lámpa mellett az illesztés csálé, az nem olyan gáz. A hűtőrácsot meg a letört füleivel bárhova tehetem. :wacko:

Igen... nekem is az volt a támpont a zárhíd helyéhez, hogy ez a merevítő a helyén volt. Anélkül nem lesz egyszerű belőni. Mondjuk nekem a MHT is elmászott úgyhogy azt így is úgy is pakolgatni kellett :wacko: (igazából a keresztmerevítőn, és a bal első sárvédőn kívül semmi nem volt a helyén :wacko: )

Link to comment
Megosztás:

Igen... nekem is az volt a támpont a zárhíd helyéhez, hogy ez a merevítő a helyén volt. Anélkül nem lesz egyszerű belőni. Mondjuk nekem a MHT is elmászott úgyhogy azt így is úgy is pakolgatni kellett :wacko: (igazából a keresztmerevítőn, és a bal első sárvédőn kívül semmi nem volt a helyén :D )

Na fentvan az új zárhíd, nem volt egyszerű, mert szerintem már egyszer cserélték, és a gyári ponthegesztések helyén rendesen végig volt varrva. A bontott zárhidat már könnyen lefúrtam a többi részről. Felraktam, de valamiért nem illik oda a jobb lámpa aljához. Majd holnap még mókolok vele valamit. Lehet hogy az előző kocckor elmászott az is, azért nem passzol.

Link to comment
Megosztás:

Volt egy kijavítatlan kőfelverődésem a szélvédőn már vagy fél éve. Erre a szélvédőre már legalább 15 ezer forintot költöttem az elmúlt 5 évben, ezért halasztottam a legutóbbi hiba javítását.

Gondoltam, majd műszaki előtt októberben....

Ma reggel indultunk Tihanyba, és az autópályán fedeztem fel, hogy elindult egy bika repedés a kőfelverődéstől. Már kb. 30 cm-nél tart.

Szóval csere aktuális sajnos.

Gyárilag sötétített szélvédőm van, aminek a felső 10 cm-es sávja sötétzöld.

Valaki évekkel ezelőtt állította itt a fórumon, hogy ilyen szélvédőt 15 ezerért árulnak valahol.

Ki tud segíteni / javasolni szélvédőcsere ügyében megbízható (halkan mondom, hogy olcsó) szerelőt?

(Budapest / Érd környékén.)

Link to comment
Megosztás:

Volt egy kijavítatlan kőfelverődésem a szélvédőn már vagy fél éve. Erre a szélvédőre már legalább 15 ezer forintot költöttem az elmúlt 5 évben, ezért halasztottam a legutóbbi hiba javítását.

Gondoltam, majd műszaki előtt októberben....

Ma reggel indultunk Tihanyba, és az autópályán fedeztem fel, hogy elindult egy bika repedés a kőfelverődéstől. Már kb. 30 cm-nél tart.

Szóval csere aktuális sajnos.

Gyárilag sötétített szélvédőm van, aminek a felső 10 cm-es sávja sötétzöld.

Valaki évekkel ezelőtt állította itt a fórumon, hogy ilyen szélvédőt 15 ezerért árulnak valahol.

Ki tud segíteni / javasolni szélvédőcsere ügyében megbízható (halkan mondom, hogy olcsó) szerelőt?

(Budapest / Érd környékén.)

A napokban volt téma, linkeltünk egy csomó szélvédőt 15 alatt, 11ért is volt már! :D keress rá (de ha megtalálom belinkelem!) :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az Astrán más mint az én régi kocsimon.Ott kéderes szélvédő volt és eléggé megettem.Megvettem az új üveget bele nem occsójé és odavittem az emberkémhez.Azt mondta,hogy csak akkor cserél kédert,ha nagyon gáz.Ha nem akkor úgyis jó lesz.Megoldotta egy ötösért.

Szép és jó volt,aztán egy hét múlva becsaptam az ajtót és végig repedt az új szélvédő 10centin.Elvittem megragasztattam.

Utána meg jobban ömlött a kocsiban a víz mint kint.Kérdeztem,hogy most mi ez...Erre azt mondta,hogy nem tud vele mit kezdeni.Minnha nem adtam volna neki pénzt új kéderre....

Elvittem máshoz,az meg elzavart-jogosan-hogy vigyem ahhoz aki össze gányolta.

A végén nekem kellett megoldani,de kész lett :D

Jó lett :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.