Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

A két középsőre gondolsz, kb. a rendszám sarkai alatt? Ott nekem is patent rémlik (legalább is nálam)

Mikor raktam fel a lököst tudom, hogy próbáltam bele valami lemezcsavart, de beesett mindegyik, patent meg nem volt itthon, így beütöttem 8-as hernyót..... :lol:

Aha, arra. Mezei metrikus 8-as csavar belemegy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. 5 ajtós fehér astrám van, kirohadt a tankajtónál a sárvédő. A tanklyuk lemez már kevés lenne.

Van egy srác, aki az alvázvédelmet csinálta, meg az alján a lyukat befoltozta, meg egyébként is szokott karosszériázni, ő nézte meg még tavaly, meg mondta hogy a belső doblemez is rohadós.

Szóval én eleve már kompl. sárvédőben gondolkoztam, ami a patacsinál ~20k, mert hogy a javítóív, meg a lyuklemez is kevés. Nemrég azt mondta a figura, van több méretű javítólemez, és elég lenne ez is, az egyenes részekre meg sima lemez, és ez olcsóbb. Nekem igazából ez is megfelelne, nem szépségversenyre készül az autóm, hanem mindennapi használatra.

Na de a lényeg az, hogy most kicsit el van havazva, én meg a közeljövőben szeretném megcsináltatni, még 1 telet nem akarom rohasztani.

Tud valaki Somogy megyében, vagy Szfvár közelében megbízható, jó, olcsó karosszériást, aki bevállalná? Igazából az se baj ha hirtelen nincs színrefújva sem. Persze tudom, hogy látatlanban nehéz árat mondani, de esetleg rakhatok fel képet, meg a tipikus astra rohadásokat egy jó szaki ismeri amúgyis.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. 5 ajtós fehér astrám van, kirohadt a tankajtónál a sárvédő. A tanklyuk lemez már kevés lenne.

Van egy srác, aki az alvázvédelmet csinálta, meg az alján a lyukat befoltozta, meg egyébként is szokott karosszériázni, ő nézte meg még tavaly, meg mondta hogy a belső doblemez is rohadós.

Szóval én eleve már kompl. sárvédőben gondolkoztam, ami a patacsinál ~20k, mert hogy a javítóív, meg a lyuklemez is kevés. Nemrég azt mondta a figura, van több méretű javítólemez, és elég lenne ez is, az egyenes részekre meg sima lemez, és ez olcsóbb. Nekem igazából ez is megfelelne, nem szépségversenyre készül az autóm, hanem mindennapi használatra.

Na de a lényeg az, hogy most kicsit el van havazva, én meg a közeljövőben szeretném megcsináltatni, még 1 telet nem akarom rohasztani.

Tud valaki Somogy megyében, vagy Szfvár közelében megbízható, jó, olcsó karosszériást, aki bevállalná? Igazából az se baj ha hirtelen nincs színrefújva sem. Persze tudom, hogy látatlanban nehéz árat mondani, de esetleg rakhatok fel képet, meg a tipikus astra rohadásokat egy jó szaki ismeri amúgyis.

köszi

Szia!!

Rakjál fel képeket, mert igaz hogy Astra betegség, de két egyforma rozsda nincs! Én személy szerint a komplett sárvédőre szavazok! Főleg mivel mindennap használod.... Ha már egyszer csináltatod, akkor csinálják normálisan! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki Somogy megyében, vagy Szfvár közelében megbízható, jó, olcsó karosszériást, aki bevállalná? Igazából az se baj ha hirtelen nincs színrefújva sem. Persze tudom, hogy látatlanban nehéz árat mondani, de esetleg rakhatok fel képet, meg a tipikus astra rohadásokat egy jó szaki ismeri amúgyis.

köszi

Én pont félúton vagyok Somogy és Szfv. között, de 2 hét múlva külföldre megyek. :lol:

De képet linkelhetnél. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én pont félúton vagyok Somogy és Szfv. között, de 2 hét múlva külföldre megyek. :lol:

De képet linkelhetnél. :D

na dobtam fel képeket IDE. Nem baj, gondolom nem költözöl ki örökre :lol:

Lőttem képeket a bal oldaláról is, ez nem annyira vészes, gondolom ide elég lenne egy javító ív is, ha egyáltalán szóba kerül, mert lehet, hogy inkább a féket-lengéscsillapítót cserélném először inkább.

Link to comment
Megosztás:

na dobtam fel képeket IDE. Nem baj, gondolom nem költözöl ki örökre :lol:

Lőttem képeket a bal oldaláról is, ez nem annyira vészes, gondolom ide elég lenne egy javító ív is, ha egyáltalán szóba kerül, mert lehet, hogy inkább a féket-lengéscsillapítót cserélném először inkább.

A tanknyílás "gyönyörű", a többi elmegy. :lol:

A fékre csak költs nyugodtan, a kasztni többi része megvéd.

Link to comment
Megosztás:

na dobtam fel képeket IDE. Nem baj, gondolom nem költözöl ki örökre :D

Lőttem képeket a bal oldaláról is, ez nem annyira vészes, gondolom ide elég lenne egy javító ív is, ha egyáltalán szóba kerül, mert lehet, hogy inkább a féket-lengéscsillapítót cserélném először inkább.

Valóban.... A tanknyílás szépen kivetkőzött! :lol: ! Nem vagyok lakatos, de szerintem nézz egy jobb hátsó sárvédőt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a tanknyílásnál vannak gondjaim, de még kívülről alig látszik... de még így is cseréltetni akarom (csak találjak igényes lakatost, aki nem azt nézi hogy öreg astra és jóleszazúgyis).

Szóval veszek egy full sárvédőt még az idén, szerintem ilyen mértékű rohadásnál te is tégy így, hallgass a két szakemberre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a tanknyílásnál vannak gondjaim, de még kívülről alig látszik... de még így is cseréltetni akarom (csak találjak igényes lakatost, aki nem azt nézi hogy öreg astra és jóleszazúgyis).

Szóval veszek egy full sárvédőt még az idén, szerintem ilyen mértékű rohadásnál te is tégy így, hallgass a két szakemberre :lol:

Az a baj,ha kívül így néz ki,akkor belül már egy szikra egészséges bádog sincs a töltőcső körül.

Lehet,hogy egy hátsó elemet kellene keresni bontóban vagy olyan helyen aki kap szét kocsikat.Én a nyílás lemezzel szívtam,mert nem jó helyen volt az élhajlítás és az ív sem volt passzentos.Ha találni valami egészséges gyári bádogot,arra javallok inkább.A foltozó lemezek anyaga finoman szólva trágya.Meg lehet azzal is oldani,de a német lemez valahogy jobban adja magát a munkára.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a tanknyílásnál vannak gondjaim, de még kívülről alig látszik... de még így is cseréltetni akarom (csak találjak igényes lakatost, aki nem azt nézi hogy öreg astra és jóleszazúgyis).

Szóval veszek egy full sárvédőt még az idén, szerintem ilyen mértékű rohadásnál te is tégy így, hallgass a két szakemberre :lol:

Én meg úgy vagyok vele hogy kívülről nem látszik, bellülről van 3 lyuk a kerék felett, ideiglenesen megcsináltam aztán majd ha kiér a rozsda kap egy negyedet. Statikailag nem hiszem hogy sokat beleszól, kivülről nem látszik, most már a víz sem jut be, szerintem nem sürgős.

Link to comment
Megosztás:

Hello! nekem az lenne a problémám hogy a levegőbemlőrácsom lötyög a kocsin.van a két szélén a fényszóró alatt patent az fogja is meg van középen is vagy három aminek a zárhídba kellene belepattannia de nem akar előző tulaj is dróttal oldotta meg az odafogást. lehet elvan görbülve a zárhídom. kérdés.: most vegyek új zárhídat?? (gyahh) vagy kalapáljam meg hogy előrébb jöjjön és betudjam pattintani a rácsot?

Link to comment
Megosztás:

Hello! nekem az lenne a problémám hogy a levegőbemlőrácsom lötyög a kocsin.van a két szélén a fényszóró alatt patent az fogja is meg van középen is vagy három aminek a zárhídba kellene belepattannia de nem akar előző tulaj is dróttal oldotta meg az odafogást. lehet elvan görbülve a zárhídom. kérdés.: most vegyek új zárhídat?? (gyahh) vagy kalapáljam meg hogy előrébb jöjjön és betudjam pattintani a rácsot?

sosem lesz olyan mint újkorában.. Én is próbáltam, maradt a drót. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello! nekem az lenne a problémám hogy a levegőbemlőrácsom lötyög a kocsin.van a két szélén a fényszóró alatt patent az fogja is meg van középen is vagy három aminek a zárhídba kellene belepattannia de nem akar előző tulaj is dróttal oldotta meg az odafogást. lehet elvan görbülve a zárhídom. kérdés.: most vegyek új zárhídat?? (gyahh) vagy kalapáljam meg hogy előrébb jöjjön és betudjam pattintani a rácsot?

Meg lehet próbálni javítani rajta, de csak okosan. A zárhíd elég sokmindent mozdít magával (fényszórók, motorháztető zárjának az alsó fele, hűtő lábai, stb.) Ésszel csinálva lehet javítani rajta, de nem nehéz még jobban elbacni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon csúnyán állt (kb. a légszűrőben), úgyhogy kénytelen voltam :lol:

http://pics.coldline.hu/pics/327925-20110902-sZvN22.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/327926-20110902-6aHE35.jpg

Sikerült pontosan felrakni az újat? Mert nekem nagyon nem. Főleg a fényszórón-indexen látszik, hogy csálé. Mentségemre legyen nem tudtam csak úgy simán átfúrni a ponthegesztéseket, mert már törve volt és végig volt varrva.

Link to comment
Megosztás:

Jesus Christ!!! az elég durva lenne kicserélni a zárhidat. fuh max kalapács lesz belőle :P sajnos. ne mán. most hogy belegondolok le kell vennem a hűtőt hogy megkalapáljam am?

Le hát. :lol:

amúgy ütheted hűtőstől is, majd tegyél fel róla képet, sőőőt inkább videót! :D :D :D

Én előlről hajtogattam rajta valamennyit... csavarhúzóval, ácskapoccsal. ;) :lol:

De a fülek jók a hűtőrácson?

Link to comment
Megosztás:

Le hát. :lol:

amúgy ütheted hűtőstől is, majd tegyél fel róla képet, sőőőt inkább videót! :P :D :D

Én előlről hajtogattam rajta valamennyit... csavarhúzóval, ácskapoccsal. ;) :lol:

De a fülek jók a hűtőrácson?

Én átfúrtam a letört fülek maradékát, kábelkötegelőt fűztem átt rajtuk , és nőgyógyászati eszközökkel fűztem átt-húztam meg-csíptem le őket a zárhídhoz rögzítve.

Link to comment
Megosztás:

Le hát. :lol:

amúgy ütheted hűtőstől is, majd tegyél fel róla képet, sőőőt inkább videót! :P :D :D

Én előlről hajtogattam rajta valamennyit... csavarhúzóval, ácskapoccsal. ;) :lol:

De a fülek jók a hűtőrácson?

igen jók a fülek a rácson!csak nem birom benyomni mert távol van a zárhíd.meg egy kicsit feljebb is kellene nyomnom hogy bepattanjon mert a motorháztető meg a rács közözz nagy a hely. a rács ráül a lökhárítóra

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.