Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Rendszámtábla alatt megvan a 2 csavar, plusz levettem a műanyag burkolatot belülről. Az említett 2 csavar "tiplijére" van ráhúzva valamiféle fém alátét vagy valami, elég nehéz hozzáférni hogy tudom levenni? Belülről nem láttam és nem éreztem patentokat. Kívülről dugjak alá valamit és feszegessem le az ajtóról miután kivettem a zárat is?

A 2 rendszámtábla csavar tipliével nem kell semmit csinálni!

1: rendszémtáblatartó levesz (2 csavar)

2: műanyag burkolat levesz belülről

3: zár kivesz (2 anya fogja + műanyag peremjét (kupakját) le lehet huzni simán)

és simán oldalról meg kell feszegetni a műanyagot s lejön. A szélén fogja 2 2 patentsor, de ezt belülről nem látod.

Link to comment
Megosztás:

Rendszámtábla alatt megvan a 2 csavar, plusz levettem a műanyag burkolatot belülről. Az említett 2 csavar "tiplijére" van ráhúzva valamiféle fém alátét vagy valami, elég nehéz hozzáférni hogy tudom levenni? Belülről nem láttam és nem éreztem patentokat. Kívülről dugjak alá valamit és feszegessem le az ajtóról miután kivettem a zárat is?

Az a tipli maradhat.

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni ezeket a műanyag hátsó dobbetéteket a kocsihoz. Hogy lehet rögzíteni a karosszériához? Mert ahol néztem, ott azt mondták, hogy nem jön vele semmi klipsz, csavar, csak maga a műanyag betét. .?

Én úgy oldottam meg, hogy belül a kerék mögötti részen 2db lemezcsavart hajtottam bele, így rögzítettem a doblemezhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Leszedtem a díszcsíkokat 93-as ferdehátú Astrámról. Maradt egy kis ragasztó alatta, ami elég masszívan tartja magát. Nem tudtok valami módszert , hogyan tudnám leszedni? Milyen anyag oldja? Tudtok olyan anyagról ami ezt a ragasztót oldja, de a festéket békén hagyja?

Előre is köszi mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Leszedtem a díszcsíkokat 93-as ferdehátú Astrámról. Maradt egy kis ragasztó alatta, ami elég masszívan tartja magát. Nem tudtok valami módszert , hogyan tudnám leszedni? Milyen anyag oldja? Tudtok olyan anyagról ami ezt a ragasztót oldja, de a festéket békén hagyja?

Előre is köszi mindenkinek

Én sima benzines ronggyal csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Leszedtem a díszcsíkokat 93-as ferdehátú Astrámról. Maradt egy kis ragasztó alatta, ami elég masszívan tartja magát. Nem tudtok valami módszert , hogyan tudnám leszedni? Milyen anyag oldja? Tudtok olyan anyagról ami ezt a ragasztót oldja, de a festéket békén hagyja?

Előre is köszi mindenkinek

Lapozz egy kicsit vissza a fényezés topicba! Jó párszor előkerült ez a téma, biztos megtalálod a neked való választ is ;)

Link to comment
Megosztás:

Ismerős alkatrészek vannak a 3. képen... ;)

Link to comment
Megosztás:

Mai képek ;)

Jövőhéten, megy a kamrába :lol:

01

02

03

Visszatérve erre, nem is drága 11e-ért, ma néztem a Bárdiba és ott 33e volt ugyan ez! Lehet, hogy befektetek egy ilyenre. ;)

Jövőhéten megy kamrába?? Na ezt már szeretem mikor valaki ilyen pozitívan áll a dolgokhoz. Nem is veszem el a kedved ettől a pozitívumtól! :lol:

Mennyibe lesz a kasznis munka??

Link to comment
Megosztás:

Jövőhéten megy kamrába?? Na ezt már szeretem mikor valaki ilyen pozitívan áll a dolgokhoz. Nem is veszem el a kedved ettől a pozitívumtól! ;)

Mennyibe lesz a kasznis munka??

Ahogy a képeken látszik, elég szép a bontás is, és az összerakás is. Így talán nem kell betonkeverővel keverni a kittet hozzá. :lol: Van remény, hogy kemencébe kerülhet. :lol:

Gondolom a doblemezt is kijavították, mielőtt rákerült a sárvédő. ;)

Remélem az alapozás és az üregvédelem sem marad el, akkor egy darabig örökös lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én úgy oldottam meg, hogy belül a kerék mögötti részen 2db lemezcsavart hajtottam bele, így rögzítettem a doblemezhez.

És stabil? Jól illeszkedik Nem tud alá menni a víz? (aztán szépen ottmaradni, s nagyobb kárt csinálni, mint annélkül?). Mert feleslegesen nem akarnék kiadni 7000 forintot.

Link to comment
Megosztás:

Ismerős alkatrészek vannak a 3. képen... :lol:

Igen, igen :lol:

1000 hála, és köszönet érte! ;)

Jövőhéten megy kamrába?? Na ezt már szeretem mikor valaki ilyen pozitívan áll a dolgokhoz. Nem is veszem el a kedved ettől a pozitívumtól! :lol:

Mennyibe lesz a kasznis munka??

Pedig azt veszem ki a szavaidból, hogy nem úgy lesz :lol:

Sok(k)ba lesz. :lol:

Ahogy a képeken látszik, elég szép a bontás is, és az összerakás is. Így talán nem kell betonkeverővel keverni a kittet hozzá. :lol: Van remény, hogy kemencébe kerülhet. :lol:

Gondolom a doblemezt is kijavították, mielőtt rákerült a sárvédő. ;)

Remélem az alapozás és az üregvédelem sem marad el, akkor egy darabig örökös lesz. :D

Persze, hogy kicserélik, amúgy nem tudnának ráheggeszteni.

Lesz minden mint a bucsúban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.