Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék hozzájutni 97 évjáratú 5 ajtós astra antennájának tömítőgumijához ami a bal hátsó sárvédőnél van, ahol az antenna kijön a sárvédőből ?

És mennyi lehet ennek az ára, mert bontóban és autós boltban nem találtam ilyet.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék hozzájutni 97 évjáratú 5 ajtós astra antennájának tömítőgumijához ami a bal hátsó sárvédőnél van, ahol az antenna kijön a sárvédőből ?

És mennyi lehet ennek az ára, mert bontóban és autós boltban nem találtam ilyet.

Köszi.

Antennával együtt kapni. Viszont nekem már kellett cserélni párszor törés miatt antennát, úgyhogy elvileg van 1-2 ilyen gumim.

Link to comment
Megosztás:

Hopp..éppen antenna csere előtt állok (manuálisról elektromosra), hogy kell a kasztniból kiszedni az antennát? Hátul lebontom a kárpitot, az OK, már felmértem a terepet :lol:. De a kasztniból mi a kiszedés menete? Gondolom lefele (értelemszerűen :D ), csak ahogy nézegettem az nem világos , hogy a műanyagból hogy jö ki. Bár mintha ugy láttam volna, hogy ami a kasztnin van, annak a közepét lehet (szintén gumi, v műanyag) lefele kinyomni. Stimmt? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hopp..éppen antenna csere előtt állok (manuálisról elektromosra), hogy kell a kasztniból kiszedni az antennát? Hátul lebontom a kárpitot, az OK, már felmértem a terepet :lol:. De a kasztniból mi a kiszedés menete? Gondolom lefele (értelemszerűen :D ), csak ahogy nézegettem az nem világos , hogy a műanyagból hogy jö ki. Bár mintha ugy láttam volna, hogy ami a kasztnin van, annak a közepét lehet (szintén gumi, v műanyag) lefele kinyomni. Stimmt? :devlish:

A gumi felfele, az antenna lefele jön ki. a villanyoshoz érdemes a kárpitot lebontani, úgy jobban hozzá lehet férni. Van egy fül, elég egyértelmű a felfogatása.

Link to comment
Megosztás:

Antennával együtt kapni. Viszont nekem már kellett cserélni párszor törés miatt antennát, úgyhogy elvileg van 1-2 ilyen gumim.

Hogyan és mennyiért tudnék én ahhoz a gumihoz hozzájutni, ha neked nincsen rá szükséged?

Ha kettő van mind a kettő érdekelne.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Hopp..éppen antenna csere előtt állok (manuálisról elektromosra), hogy kell a kasztniból kiszedni az antennát? Hátul lebontom a kárpitot, az OK, már felmértem a terepet :lol:. De a kasztniból mi a kiszedés menete? Gondolom lefele (értelemszerűen :D ), csak ahogy nézegettem az nem világos , hogy a műanyagból hogy jö ki. Bár mintha ugy láttam volna, hogy ami a kasztnin van, annak a közepét lehet (szintén gumi, v műanyag) lefele kinyomni. Stimmt? :devlish:

Pont tegnapelőtt updateltem manuálisról motorosra :devlish:

Az antenna lefele kihúzható, bele van csak cuppanva a sárvédőn lévő gumiba. A bal hátsó lámpát szedd ki, ott tudod kihúzni/betenni az antennát. Főleg a motoros nem fog máshogy beférni :icon13: A gumit csak egy perem tartja a helyén, alá lehet nyúlni óvatosan és kipattintani.

De látom te is győri vagy, meg is tudom mutatni :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Pont tegnapelőtt updateltem manuálisról motorosra :lol:

Az antenna lefele kihúzható, bele van csak cuppanva a sárvédőn lévő gumiba. A bal hátsó lámpát szedd ki, ott tudod kihúzni/betenni az antennát. Főleg a motoros nem fog máshogy beférni :devlish: A gumit csak egy perem tartja a helyén, alá lehet nyúlni óvatosan és kipattintani.

De látom te is győri vagy, meg is tudom mutatni :devlish:

OK, kösz, majd megnézem, és ha nem boldogulok akkor jelzek! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

áprilisban szeretném kicsit rendbe hozni szeretett astrámat, ehhez szeretnék segítséget kérni. Első körben jó áron akarom megcsináltatni a tetőkárpitot, bőrözni a kormányt, illetve akarok motoros antennát... majd a karosszérián a tanksapkánál, illetve hátsó kerekeknél kis rozsdát eltüntetni (tényleg elég picik és kezdetlegesek)... az autón egyébként még mindenhol gyári fény van, sajnálom, hogy hozzá kell nyúlni, de még csirájában akarok elfojtani mindent .. :rolleyes: Székesfehérvári vagyok, így a közelben szeretnék jó szakembert találni, aki tényleg megbízhatóan dolgozik...

köszönöm a tippeket, segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

áprilisban szeretném kicsit rendbe hozni szeretett astrámat, ehhez szeretnék segítséget kérni. Első körben jó áron akarom megcsináltatni a tetőkárpitot, bőrözni a kormányt, illetve akarok motoros antennát... majd a karosszérián a tanksapkánál, illetve hátsó kerekeknél kis rozsdát eltüntetni (tényleg elég picik és kezdetlegesek)... az autón egyébként még mindenhol gyári fény van, sajnálom, hogy hozzá kell nyúlni, de még csirájában akarok elfojtani mindent .. :huh: Székesfehérvári vagyok, így a közelben szeretnék jó szakembert találni, aki tényleg megbízhatóan dolgozik...

köszönöm a tippeket, segítséget!

Tipp: Fordított sorrendben foglalkozz a dologgal, mert a tetőkárpit nem fog romlani, ha később cseréled ki, a rozsdára ugyez nem igaz. Az, hogy mennyire meglepi, az meg úgyis akkor derül ki, amikor elkezdődött a darabolás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

áprilisban szeretném kicsit rendbe hozni szeretett astrámat, ehhez szeretnék segítséget kérni. Első körben jó áron akarom megcsináltatni a tetőkárpitot, bőrözni a kormányt, illetve akarok motoros antennát... majd a karosszérián a tanksapkánál, illetve hátsó kerekeknél kis rozsdát eltüntetni (tényleg elég picik és kezdetlegesek)... az autón egyébként még mindenhol gyári fény van, sajnálom, hogy hozzá kell nyúlni, de még csirájában akarok elfojtani mindent .. :rolleyes: Székesfehérvári vagyok, így a közelben szeretnék jó szakembert találni, aki tényleg megbízhatóan dolgozik...

köszönöm a tippeket, segítséget!

Szerintem is első a karosszéria hibáinak a kijavítása! Azon túl amit írtál a sárvédőkkel kapcsolatban, nagyon fontos, hogy a lakatolás és fényezés után rögtön szerelj be a hátsó sárvédőkbe utólagosan beszerelhető műanyag kerékjárati dobokat. Párban 5 - 8000 forint körül kapható. Ezzel megszünteted a további rohadási gócok keletkezését.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is első a karosszéria hibáinak a kijavítása! Azon túl amit írtál a sárvédőkkel kapcsolatban, nagyon fontos, hogy a lakatolás és fényezés után rögtön szerelj be a hátsó sárvédőkbe utólagosan beszerelhető műanyag kerékjárati dobokat. Párban 5 - 8000 forint körül kapható. Ezzel megszünteted a további rohadási gócok keletkezését.

Köszönöm Mindkettőtöknek a tanácsot :rolleyes: Az nem kérdés, áprilisban mindent meg akarok csináltatni :huh: jelenleg külföldön élek, dolgozok, ez a minimum, amit megkap majd az astrám :lol: Gond nélkül gyűri le a kilométereket, és állja a hideget - a hegyen :lol: (jelenleg ponyvával védem a kasztnit... :lol: Plusz gondolkodom majd felniben, azt a tipikus astra felnit akarom majd, ha sikerül szerezni rá :D Viszont ehhez is tök hülye vagyok... milyet érdemes rátenni?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Mindkettőtöknek a tanácsot :rolleyes: Az nem kérdés, áprilisban mindent meg akarok csináltatni :huh: jelenleg külföldön élek, dolgozok, ez a minimum, amit megkap majd az astrám :lol: Gond nélkül gyűri le a kilométereket, és állja a hideget - a hegyen :lol: (jelenleg ponyvával védem a kasztnit... :lol: Plusz gondolkodom majd felniben, azt a tipikus astra felnit akarom majd, ha sikerül szerezni rá :D Viszont ehhez is tök hülye vagyok... milyet érdemes rátenni?

Ami tetszik rajta :D (és lehetőleg ne 14-est, egy NE úgy is lép rendesen, és nem áll rosszul egy szép 16-os alatta) Tetőkárpitot nagyon szépen meg lehet csinálni, egy ismerősöm pl. Mélyláda borítására kitalált, kicsit szürkés feketéből húzta be az egész tetejét, és nagggyon állatul néz ki. (plusz 15x strapabíróbb, mint bármilyen tetőkárpit, és a koszolódással sincs többet baja)

Link to comment
Megosztás:

Ami tetszik rajta :rolleyes: (és lehetőleg ne 14-est, egy NE úgy is lép rendesen, és nem áll rosszul egy szép 16-os alatta) Tetőkárpitot nagyon szépen meg lehet csinálni, egy ismerősöm pl. Mélyláda borítására kitalált, kicsit szürkés feketéből húzta be az egész tetejét, és nagggyon állatul néz ki. (plusz 15x strapabíróbb, mint bármilyen tetőkárpit, és a koszolódással sincs többet baja)

Én 15-ösre gondoltam, de nagyon vívódom, hogy 16-os legyen-e majd... :huh: és valószínűleg az lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudja valaki hogy tudom az egész visszapillantót kicserélni? A jobb külsőről lenne szó:)

tükörháromszöget belül lepattintod, és mögötte vannak a csavarjai. (vigyázz a pattintásnàl, az ablak felőli oldalon van egy perem, amit nem kéne letörni , meg a csipogó kábele, amit nem kéne eltépni ;) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Szerintetek létezik még bontókban nem rozsdás csomiajtó Caravanra?

(így már nem merem elvinni vizsgára)

Létezik, persze. Csak keresni kell. (racing bazár, duen, hahu-alkatrész, fórum-alkatrészes topic, stb. ) de egy csomagtartó ajtó miatt húznák meg vizsgán? :blink: Mennyire rozsdás az a szerencsétlen? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Szerintetek létezik még bontókban nem rozsdás csomiajtó Caravanra?

(így már nem merem elvinni vizsgára)

Dáwid cartárs jól beszél...türelmesen körül kell nézni. google a barátod, ott kereshetsz bontók elérhetőségét. De nem hiszem hogy azért megbukna a vizsgán. Csiszold le, és kenjél rá valamilyen limlom rozsdgátló alapozót. a vizsgán ha kérdezik, csak annyit kell mondanod hogy festés előtt áll! Aztán cső... Egyébként rozsdáért csak akkor húznak vizsgán, ha pl a nyúlványoknál van kirohadva, vagy a padlólemez...tudod? Ami balesetveszélyes! Csomiajtónál csak akkor szólnak, ha egy 50cmx50cm-es rozsdás darab lóg az ajtó helyett :D :D

Link to comment
Megosztás:

Létezik, persze. Csak keresni kell. (racing bazár, duen, hahu-alkatrész, fórum-alkatrészes topic, stb. ) de egy csomagtartó ajtó miatt húznák meg vizsgán? :blink: Mennyire rozsdás az a szerencsétlen? :D

Dáwid cartárs jól beszél...türelmesen körül kell nézni. google a barátod, ott kereshetsz bontók elérhetőségét. De nem hiszem hogy azért megbukna a vizsgán. Csiszold le, és kenjél rá valamilyen limlom rozsdgátló alapozót. a vizsgán ha kérdezik, csak annyit kell mondanod hogy festés előtt áll! Aztán cső... Egyébként rozsdáért csak akkor húznak vizsgán, ha pl a nyúlványoknál van kirohadva, vagy a padlólemez...tudod? Ami balesetveszélyes! Csomiajtónál csak akkor szólnak, ha egy 50cmx50cm-es rozsdás darab lóg az ajtó helyett :D :D

Ezer köszönet a jó linkekért! Micsoda kincsesbánya!!!!!! a vatera ezekhez képest elég fos...

Hát remélem nem szivatnak majd a vizsgán a rozsdafoltok miatt.

Üdv Néktek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.