Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

és milyen egyszerű utána levenni az ajtót... nekem a jóember kábelenként fúrta á úgyhogy még a pineket se tudom bepattintani... :lol: cserélhetek komplett átvezetõt.

Nekem is ilyen volt, mert a kpzár anno utólag került bele. Aztán mikor az ablakemelőt beépítettem, akkor én is úgy fűztem át a vezetékeket, majd amikor az elektromos tükrök felkerültek, akkor szereztem normális átvezetőcsatit, és megcsináltam rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Aki így oldja meg a dolgokat, annak a nyakán is átfűznék egy hurkot... ;)

Köszi! <_< :D

Nekem is ilyen volt, mert a kpzár anno utólag került bele. Aztán mikor az ablakemelőt beépítettem, akkor én is úgy fűztem át a vezetékeket, majd amikor az elektromos tükrök felkerültek, akkor szereztem normális átvezetőcsatit, és megcsináltam rendesen.

Nekem a drága előző tulaj fúrta ki az ablakemelő miatt. Igazából én csak melléfúrtam a villanytükröt. :D

De most nekem is normálisan össze lesz rakva azzal az átvezetővel, amit a Lurdynál kaptam múltkor. -_-

Link to comment
Megosztás:

Köszi! <_< :D

Nekem a drága előző tulaj fúrta ki az ablakemelő miatt. Igazából én csak melléfúrtam a villanytükröt. :D

De most nekem is normálisan össze lesz rakva azzal az átvezetővel, amit a Lurdynál kaptam múltkor. -_-

Nah azéé' már kérdezni akartam, hogy azért vitted -e el, hogy átfúrd :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat az antenna ügyében. Tudja valaki, hogy C16NZ ferdehátú Astrára honnan lehet rendelni az eredeti, széles díszlécet? Van több oldal, amit találtam, de csak annyit ír, hogy a díszléc melyet kínál a 92-től 2001-ig gyártott összes F Astrára jó. Ez fura nekem, hiszen a fater 94-es 1.7D kombi Astráján már a vékonyabb, keményebb műanyagból készült díszléc van. Így kérdés, melyiket küldik majd?:-)

Ja. A régi díszléc alatt egy helyen maradt egy kis ragacs. Denaturált szesszel lejön?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat az antenna ügyében. Tudja valaki, hogy C16NZ ferdehátú Astrára honnan lehet rendelni az eredeti, széles díszlécet? Van több oldal, amit találtam, de csak annyit ír, hogy a díszléc melyet kínál a 92-től 2001-ig gyártott összes F Astrára jó. Ez fura nekem, hiszen a fater 94-es 1.7D kombi Astráján már a vékonyabb, keményebb műanyagból készült díszléc van. Így kérdés, melyiket küldik majd?:-)

Ja. A régi díszléc alatt egy helyen maradt egy kis ragacs. Denaturált szesszel lejön?

Előre is köszi.

megnéztem neked a patacsinál, ott sem látok régifajtát, csak ráncfelvarrottat (94-től)

szóval bontót néznék a helyedben

és igen, szesszel lejön a ragacs, én gyógyszertári szesszel szedtem le a régi opel felirat alatti ragacsot is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat az antenna ügyében. Tudja valaki, hogy C16NZ ferdehátú Astrára honnan lehet rendelni az eredeti, széles díszlécet? Van több oldal, amit találtam, de csak annyit ír, hogy a díszléc melyet kínál a 92-től 2001-ig gyártott összes F Astrára jó. Ez fura nekem, hiszen a fater 94-es 1.7D kombi Astráján már a vékonyabb, keményebb műanyagból készült díszléc van. Így kérdés, melyiket küldik majd?:-)

Ja. A régi díszléc alatt egy helyen maradt egy kis ragacs. Denaturált szesszel lejön?

Előre is köszi.

Folttisztító benzin is tökéletesen lehozza a ragacsot.

Egyébként igazuk van, mert maga a díszléc felrakható 92-től (inkább 91-től) 2001-ig bármelyikre. :D De szerintem is a fészlift utáni lesz az.

De miért nem teszel fel CDX díszlécet mindenhova? Jobban néz ki... ;)

Link to comment
Megosztás:

Klasszikban így van a kpzár... :D A hátsó hangszórókábelek pedig az ablakmosó csöve mellett mennek az ajtóba... :D :D

Szia!

A Klasszikokban gyárilag megtalálhatóak a hátsó hangszórókábelek? Épp hátsó hangszórók beszerelését tervezem (ötajtósba), még nem volt időm szétnézni hátul a műanyag borításoknál, de sok reményt nem fűztem ahhoz, hogy találok a hátsó hangszórókig kivezetett vezetékeket. Pontosan le tudnád írni, hogy pontosan hol találom ezeket a vezetékeket? Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A Klasszikokban gyárilag megtalálhatóak a hátsó hangszórókábelek? Épp hátsó hangszórók beszerelését tervezem (ötajtósba), még nem volt időm szétnézni hátul a műanyag borításoknál, de sok reményt nem fűztem ahhoz, hogy találok a hátsó hangszórókig kivezetett vezetékeket. Pontosan le tudnád írni, hogy pontosan hol találom ezeket a vezetékeket? Előre is köszi!

Nem tudom biztosra mondani. Ami nekem van, abban utólag húzták bele, ahogy a kpzárat is. Gyárilag a bal oldali átvezetőn megy be minden szükséges vezeték. Mivel ebbe utólag lett belehúzva, valamilyen oknál fogva a jobbos átvezetőn keresztül húzták a hangszóróét.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom biztosra mondani. Ami nekem van, abban utólag húzták bele, ahogy a kpzárat is. Gyárilag a bal oldali átvezetőn megy be minden szükséges vezeték. Mivel ebbe utólag lett belehúzva, valamilyen oknál fogva a jobbos átvezetőn keresztül húzták a hangszóróét.

Értem. A hétvégén megnézem, hátha. Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A Klasszikokban gyárilag megtalálhatóak a hátsó hangszórókábelek? Épp hátsó hangszórók beszerelését tervezem (ötajtósba), még nem volt időm szétnézni hátul a műanyag borításoknál, de sok reményt nem fűztem ahhoz, hogy találok a hátsó hangszórókig kivezetett vezetékeket. Pontosan le tudnád írni, hogy pontosan hol találom ezeket a vezetékeket? Előre is köszi!

Ha van, akkor bal oldalon megy végig a vezetékkötegben, gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Lóg a tetőkárpitom kicsit! :D Érdemes megragasztani, ha igen akkor mivel és mi a technikája? Nézegettem már, hogy hogyan lehetne leszedni. Azt nem tudom hogy ragasztva van-e a tetőhöz vagy ha mindent kicsvaroztam akkor már le tudom szedni?

Köszi! ;)

Elötte érdemes bogarászni, mielőtt kérdezel, éppen nemrég beszéltük hogy SikaFlex ragacs jó hozzá és hogy mik tartják fent. letudod szedni

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hali,eldurrantak balesetnél az övfeszítőim,vettem használt gyáriakat

az lenne a kérdésem,hogy ki tudom cserélni őket,úgy,h ne durrantsam el?

Mire kell figyelni,vigyázni?

A két kis piros pöcök, ami (ha külön vetted, remélhetőleg be van szúrva) a patron tetejébe, az maradjon ott végig, amíg csak lehet. A régit úgy tudod levenni, hogy kiveszed az ülést, és az alsó keretéről lefúrod, mert oda van szegecselve. A szegecs nem lényeg, csak addig van feladata, amíg az ülés kint van, amikor be van csavarozva a helyére, akkor már az ülés rögzítőcsavarja fogja. Az ülés alján, még egy kötegelőt el kell majd vágni, meg úgy emlékszem egy csavar van az övcsat környékén is. Az új patronból, csak akkor húzd ki, a biztosító pöcköt, amikor már az egész hóbelebancot összeraktad, és az ülés már bent van a helyén, becsavarozva. ;)

Link to comment
Megosztás:

szòval egy rosz.mozdulat ès vehetem meg haverom recardo ülèseit patronkkal együtt? :) nincs most elöttem,de az a biztosìtó pöcök magàtòl csak ùgy,nem esik ki igaz?csak ha kiszedem?!

Ha rendesen be van pattintva a helyére, akkor nem esik ki, de ütögetni, meg elejteni úgy sem egészséges :D Az ülést nem bántja, de attól még megveheted mert jóó az :D
Link to comment
Megosztás:

Erről mi a vélemény?

http://www.ebay.de/i...=item4603cbafb2

Érdemes ilyet venni? Vagy örök szabály, hogy minden utángyári sz*r?

Tud valaki linkelni itthon is valami hasonlót?

Csak általában sz.r. :D Nem igazán szoktak egyenesen állni, meg úgy egy része sincs vonalban semmivel, ha a helyére pattintod. A lakatosok-fényezők nagyon szeretik :D Egyébként, ha egy gyáriból műanyagozod össze, akkor szerintem jobb lesz :rolleyes: (De a rács részét facelift előttiből csináld, mert az újnak íves a teteje, és tök buta berácsozva)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.