Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

A perem ive nem volt valami fomakövető, a melo végén egy kis melegitéssel kellet megoldani

Na, szerencsém volt, nem kellett melegíteni, az ív elég jó. Csavarozva csak hátul a lökhárítóba lett, illetve a kasztnihoz egy klipszel lett fogatva, ahhoz lett csavarozva még. Jó lett, kibírt 300 km-et már, és nem ért bele a 195-ös kerék sem, nagyon rossz úton sem.

Link to comment
Megosztás:

Na, szerencsém volt, nem kellett melegíteni, az ív elég jó. Csavarozva csak hátul a lökhárítóba lett, illetve a kasztnihoz egy klipszel lett fogatva, ahhoz lett csavarozva még. Jó lett, kibírt 300 km-et már, és nem ért bele a 195-ös kerék sem, nagyon rossz úton sem.

hol / mennyiért vetted?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tisztelt Fórumozók!

Sürgősen tanácsra van szükségem. A hátsó ablakmosó spricnim részlegesen eldugult, alig csurdogál. Megnéztem a hátsó ajtóba (caravan) belépésnél a csövet, és ott a toldásnál nagyszerű nyomással jön a lé a szivattyútól. Azonban onnan már fecskendővel (nagy nyomással) nyomva se akar jól folyni, ergó a fúvóka van eldugulva. Az a bajom, hogy bár szeretném a fúvókát beáztatni valami vízkőoldó lébe, de nem tudom kiszerelni. Az egész háza forog a lemezben, és talán nem elég erősen húztam de nem jött ki. Amíg nem vagyok biztos a módszerben, addig nem erőltetem.

Sajna a nagy okos szerelési könyvben sincs róla egy büdös szó sem.

Szóval az a kérdésem, hogy hogyan jön ki a spricni a lemezből? (Gondolom az egyszerű válasz az, hogy nehezen, ezért ez a válasz már kilőve! :-)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

Sürgősen tanácsra van szükségem. A hátsó ablakmosó spricnim részlegesen eldugult, alig csurdogál. Megnéztem a hátsó ajtóba (caravan) belépésnél a csövet, és ott a toldásnál nagyszerű nyomással jön a lé a szivattyútól. Azonban onnan már fecskendővel (nagy nyomással) nyomva se akar jól folyni, ergó a fúvóka van eldugulva. Az a bajom, hogy bár szeretném a fúvókát beáztatni valami vízkőoldó lébe, de nem tudom kiszerelni. Az egész háza forog a lemezben, és talán nem elég erősen húztam de nem jött ki. Amíg nem vagyok biztos a módszerben, addig nem erőltetem.

Sajna a nagy okos szerelési könyvben sincs róla egy büdös szó sem.

Szóval az a kérdésem, hogy hogyan jön ki a spricni a lemezből? (Gondolom az egyszerű válasz az, hogy nehezen, ezért ez a válasz már kilőve! :-)

Én már cseréltem az előző Caravanomban, de nem emlékszem milyen belül. Szerintem vegyél egy újat, ugysem valószínű hogy ki tudod takarítani. És akkor látod, hogyan van rögzítve. Ha jól emlékszem, csak ki kell pattintani, de nem biztos.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

Sürgősen tanácsra van szükségem. A hátsó ablakmosó spricnim részlegesen eldugult, alig csurdogál. Megnéztem a hátsó ajtóba (caravan) belépésnél a csövet, és ott a toldásnál nagyszerű nyomással jön a lé a szivattyútól. Azonban onnan már fecskendővel (nagy nyomással) nyomva se akar jól folyni, ergó a fúvóka van eldugulva. Az a bajom, hogy bár szeretném a fúvókát beáztatni valami vízkőoldó lébe, de nem tudom kiszerelni. Az egész háza forog a lemezben, és talán nem elég erősen húztam de nem jött ki. Amíg nem vagyok biztos a módszerben, addig nem erőltetem.

Sajna a nagy okos szerelési könyvben sincs róla egy büdös szó sem.

Szóval az a kérdésem, hogy hogyan jön ki a spricni a lemezből? (Gondolom az egyszerű válasz az, hogy nehezen, ezért ez a válasz már kilőve! :-)

Ugyanez volt nekem, ötajtóssal, asszony egy tűvel kitisztította a fúvókát:)

Link to comment
Megosztás:

Én is megpiszkáltam tűvel, aztán sűritett levegôvel megküldtem a fúvóka felôl. Egész szemcsés homokszerű valami jött vissza belôle. :rolleyes:

Tűvel én is piszkáltam, aztán próbáltam a cső oldalról vízzel, féktisztítóval, de nem javult. Sajna sűrített levegőm nincs, ezért áztatnám inkább.

Link to comment
Megosztás:

Zoli, sztem csak kitorni tudod a fuvokat. Roncsolodik. En vettem ujat.

Tegnap kb. 1 órás próbálkozás után sikerült a hátsó szélvédő fúvókáját kitakarítanom.

Nem ment könnyen, de megérte, hogy nem kellett roncsolnom és főleg nem kellett boltba rohangálnom, hogy hol találok új fúvókát.

A módszerem az volt, hogy a hátsó ajtóba belépő csövet a toldásnál megbontottam és egy 20 ccm-es fecskendővel először a csövön át, majd a fúvókába szemből nyomtam vizet. Így a vízirányt állandóan váltogatva végül megadta magát a kosz és a csövön visszafelé távozott.

Egyúttal a hátsó rendszám világítást is komplett cseréltem egy bontott darabbal, mert az enyémnek a lámpa kontaktusai már szétrozsdásodtak, az egyik le is törött. Ha már bontottam, akkor az ablaktörlő tengelyét is megkentem. Most olyan csöndben jár mint új korában.

Haladgatok a műszaki vizsgára való felkészüléssel..... :-))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.