Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

üdv!

Érdemes alvázvédő előtt a kényes helyeket koranttal bekenni?

Az olvikor jó választás lehet alvázvédőnek?

Köszöntem!

A korant csak rozsdára jó, megelőzésre nem, az olvi szerintem jó. De ha már alvázvédő akkor üregvédőzni is jó lenne mert mondjuk a küszöb bellülről kifele rohad.

Link to comment
Megosztás:

A korant csak rozsdára jó, megelőzésre nem, az olvi szerintem jó. De ha már alvázvédő akkor üregvédőzni is jó lenne mert mondjuk a küszöb bellülről kifele rohad.

van már rajta rozsda is :( , azt gondoltam kényes helynek :)

és üregvédőt milyet érdemes venni?

meg az hogy is működik? látok egy lyukat és telefújom? :) :)

Link to comment
Megosztás:

van már rajta rozsda is :( , azt gondoltam kényes helynek :)

és üregvédőt milyet érdemes venni?

meg az hogy is működik? látok egy lyukat és telefújom? :) :)

Üregvédőből Body márkájút vettem, 60 centis cső van hozzá oldalra spriccel a vége. Küszöbök, és egyéb üreges helyekre lehet fújni , például ide is.

1248506-20131116-4Sgi14.jpg

Ide előtte kentem korantot is.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Milyen néven keressem a neten (ui sehogy se találom), az első szélvédő előtti műanyag légterelőt/rácsot?? Sajna annyira el van vetemedve, hogy a párásodással vívott harc miatt, ki kell cserélnem, mert ujjnyi vetemedések vannak rajta, és a vastag szilózás csak ideig óráig fog segíteni.. :(

Link to comment
Megosztás:

Hali

Milyen néven keressem a neten (ui sehogy se találom), az első szélvédő előtti műanyag légterelőt/rácsot?? Sajna annyira el van vetemedve, hogy a párásodással vívott harc miatt, ki kell cserélnem, mert ujjnyi vetemedések vannak rajta, és a vastag szilózás csak ideig óráig fog segíteni.. :(

Szerintem nézz be az OPPA.-ba vagy a Szent Imre úton az opel bótba.

Link to comment
Megosztás:

Az lesz, csak előbb utánna akartam nézni hogyé adják.. Cromax?? OPPA az mi?

Bárdinál nem találtam, pedig ott lenne jó kedvezményem :(

Az OPPA ott van a régi kisduna mögött a vasút felől tudsz bemenni kifejezetten opel alkatrészbolt. A sexshop mögött ha így jobban ismered. :D Én még nem volt bent de azt mondják jó...már a sexshop.

Link to comment
Megosztás:

Az OPPA ott van a régi kisduna mögött a vasút felől tudsz bemenni kifejezetten opel alkatrészbolt. A sexshop mögött ha így jobban ismered. :D Én még nem volt bent de azt mondják jó...már a sexshop.

Aham, a régi Kisalföld Fúszért lesz az. majd megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy rider-es alsó motorvédő burkolatot. Hogyan kell rögzíteni? A furatok stimmelnek, de mi való a négyszög alakú lyukakba? Lehet/kell még valamit venni hozzá?

Aki mér rakott fel ilyet, az legyen olyan kedves, írja meg a tapasztalatait.

Köszi szépen előre is.

96-os F Astra, 5 ajtós.

Link to comment
Megosztás:

Caravan-om van, némi bátorítást kérnék a tetőn lévő gyári antenna megszereléséhez!

Egyik pillanatról a másikra elhallgattak a rádióadók, a rádió felől rendben lévőnek tűnik a csatlakozás.

A tetőnél viszont az antenna tömítése elöregedett, szétrepedt, ezért megnézném közelebbről, mi újság arrafelé.

Még nem álltam neki, szépen szerelhető/visszatehető a tetőkárpit hátul az antennáig? Ha macerás, akkor inkább maradnak az MP3-ak + kívülről valami tömítés a repedésbe! :-)

Link to comment
Megosztás:

Caravan-om van, némi bátorítást kérnék a tetőn lévő gyári antenna megszereléséhez!

Egyik pillanatról a másikra elhallgattak a rádióadók, a rádió felől rendben lévőnek tűnik a csatlakozás.

A tetőnél viszont az antenna tömítése elöregedett, szétrepedt, ezért megnézném közelebbről, mi újság arrafelé.

Még nem álltam neki, szépen szerelhető/visszatehető a tetőkárpit hátul az antennáig? Ha macerás, akkor inkább maradnak az MP3-ak + kívülről valami tömítés a repedésbe! :-)

Elég kikapni a csomagtérvilágítást, meg leszedni a műanyagot a csomiajtó előtt a tető kárpitról... onnantól hozzá tudsz férni.

Link to comment
Megosztás:

Elég kikapni a csomagtérvilágítást, meg leszedni a műanyagot a csomiajtó előtt a tető kárpitról... onnantól hozzá tudsz férni.

Köszi az infót!

Tegnap rá is néztem az ügyre, belül patika állapotúnak tűnik minden. A repedt tömítés miatt ázástól/korróziótól tartottam, de semmi ilyesmi nem látszik.

Van tippje bárkinek, hogy miért "ment el" az antenna jel?

Több rádiót is próbáltam, elöl a csatlakozó határozott és ép(nek tűnik).

Az antenna a tetőn elég viseletes, annak cseréje vajon segíthet?

Jól tudom, valami erősítős technikás ez az antenna, abban tönkre tud menni valami?

Van valakinek tuti tippje, amire netán érdemes cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az oldalindexes és nem oldalindexes sárvédő felszerelése közt van különbség? vagyis olyan az astrám aminek van indexe oldalt, de csak olyan bontott sárvédőt találok amin nincs. Eltérőek a felfogatási pontok? ( Igazából olcsóbb venni egy pár bontott sárvédőt mint a horpadást megjavítani meg fényezni:)

Köszi a választ előre!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az oldalindexes és nem oldalindexes sárvédő felszerelése közt van különbség? vagyis olyan az astrám aminek van indexe oldalt, de csak olyan bontott sárvédőt találok amin nincs. Eltérőek a felfogatási pontok? ( Igazából olcsóbb venni egy pár bontott sárvédőt mint a horpadást megjavítani meg fényezni:)

Köszi a választ előre!

Az index kivágását leszámítva ugyan az az összes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az oldalindexes és nem oldalindexes sárvédő felszerelése közt van különbség? vagyis olyan az astrám aminek van indexe oldalt, de csak olyan bontott sárvédőt találok amin nincs. Eltérőek a felfogatási pontok? ( Igazából olcsóbb venni egy pár bontott sárvédőt mint a horpadást megjavítani meg fényezni:)

Köszi a választ előre!

Sablonnal kivágható az index helye. Némi kézügyesség, 1 flex, és egy lépcsős fúró kell hozzá! :) Jah meg 1 filctoll...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Homlokfalat és köténylemezt is kell cserélnem erőszakos külső behatás miatt ((

Kérdésem, hogy házilag ez megoldható, gondolok itt a gyári ponthegesztésekre?

Ha valaki barkácsolt már ilyennel, ossza meg legyen szíves!

Nem vacakolnék, de az az érzésem nem fog annyit fizetni a rabló(bíztosító) hogy szakember állítsa helyre és neki is meglegyen a maga tisztességes munkadíja.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.