Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali fórumtársak!

Astra f kocsimnál befigyelt a jobb hátsó lengéscsillapító a csomagtérbe. ('95, 5 ajtós, 1.4 se)

Mekkora javítás lesz ez?

Sajnálom a kocsit, mert tényleg mindig minden hibát azonnal megjavítottam, vagy javíttattam, kimondottan jó állapotú (volt), már elég sokba van, sosem kapom vissza a belefektetett lóvét, erre most jött ez.

A kérdésem a javtás idejére, és körülbelüli költségre koncentrálódna. Köszi!

Hali,

Nekem a remek cseh autópályán volt ugyanez, megrepedt ott a fém, nem is volt rozsdás. Kb 2 órás javítás volt egy semmilyen nyelven nem beszélő benzinkutas autószerelő ismerősénél, egy rendes foltot hegesztettek, kalapáltak oda. Párezer forint volt átszámítva.

Azóta is tökéletes, annyi történt hogy lefestettem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok kérdésem az volna hogy 1.4 99 évj astra classicom van és a hátsó ajtókárpitot szeretném leszedni csak megakadtam ott ahol középen van az ajtó behúzó műanyag azt nem tudom leszedni elvileg, ott két csavarnak kéne hogy fogja de az nincsen .tudok nekem segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kérdésem az volna hogy 1.4 99 évj astra classicom van és a hátsó ajtókárpitot szeretném leszedni csak megakadtam ott ahol középen van az ajtó behúzó műanyag azt nem tudom leszedni elvileg, ott két csavarnak kéne hogy fogja de az nincsen .tudok nekem segíteni?

Vedd ki a vakdugot. Az auto eleje fele nezve lesz egy ful ami fogja a kapaszkodot a karpithoz. Ezt finoman feszitsd a hatulja fele es ezzel egy idoben az egesz kapaszkodo elejet feszitsd felfele. Alatta lesz a ket csavar.
Link to comment
Megosztás:

Hali

98-as Sedán F astrába akarom kicserélni az ajtóban lévő hangszórókat, vettem is egy Toxic TXC-1602-es hangszórót, nem a legjobb de ide tökéletes lenne ha elfér, tehát be lehet építeni minden gond nélkül? elfér tőle az ablak leengedve?

kiemelő keret nélkül nem valószínű, azzal viszont simán el kellene férnie

Link to comment
Megosztás:

Persze keretet akartam is hozzá venni, csak valahol halottam, vagy olvastam hogy nem fér el a mágnestől, ha csak nem olyan vékony mint a gyári

Az engem is érdekelne, hogy mennyi a maximális beépítési mélység, ami még elfér a gyári kárpitban manuális ablakemelő mellett, 2002-es Classic-ban? :icon1:

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Az engem is érdekelne, hogy mennyi a maximális beépítési mélység, ami még elfér a gyári kárpitban manuális ablakemelő mellett, 2002-es Classic-ban? :icon1:

Köszönöm!

hát nekem a 64mm beépítési mélységű már nem fér el a kiemelő kerettel sem (20mm) :) :)

(hertz dcx 165.3) de cserébe nagyon jól szól, szépen is és bőven elegendő hangerővel :) :)

kb 10-15mm kéne még, manuális az ablak

ja és persze a kárpittól sincs mesze... a felső részen vagy 3mm ha van :)

Módosítva : aholy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nem csere, pótlás. Ott küszöb már nagyjából nincs, csak a rozsdát fönt tartja a műanyag. :rolleyes:

De azért vegyek egy küszöböt nem? Csak hogy lássam milyen lehetett 20 évvel ezelőtt.... :D

A kerékjárati ívhez van valami javítóv ? A peremes részhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőben kérném a tanácsotokat. Tavaly nyáron le kellett venni a kárpitokat az ajtókról, mert beázott a kocsi. Sajnos a levétel elég nehézkesre sikeredett, mert a patentok nem jöttek ki az ajtó furataiból, inkább a kárpiton kialakított felfogatási pontok törtek. A beázás javítása után sikerült a kárpitokat rendben felrakni, nem is zörögnek zavaróan. Most megint bejön valahol az a nyűves víz, így ismét bontanom kell. Van esetleg valami trükkje, hogyan lehet úgy levenni a kárpitot, hogy ne törjön ripityomra a hátulján kialakított műanyag profil? A beavatkozást természetesen melegebb időben szeretném csinálni.

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Hatarozott mozdulattal tepni, nem feszegetni. Am lehet venni/csinalni celszerszamot is ami egy muanyag villa.

Csináltuk mi így is úgy is, de a végeredmény sajna mindig ugyanaz volt, törött a műanyag :-( Szerintem egyébként az lehetett a baj, hogy a patentok a 16 év alatt úgy megkeményedtek, hogy nulla rugalmasság mellett esélyük sem volt a furatokból kijönni.

A villás megoldáson gondolkodom. Egyébként hol lehet ilyet venni, hátha van kép róla és meg lehet csinálni házilag.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Csináltuk mi így is úgy is, de a végeredmény sajna mindig ugyanaz volt, törött a műanyag :-( Szerintem egyébként az lehetett a baj, hogy a patentok a 16 év alatt úgy megkeményedtek, hogy nulla rugalmasság mellett esélyük sem volt a furatokból kijönni.

A villás megoldáson gondolkodom. Egyébként hol lehet ilyet venni, hátha van kép róla és meg lehet csinálni házilag.

use google

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.