Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy gyári hűtőrács keretem (nagy emblémás faceliftes) és szeretnék beletenni egy grillrácsot. Viszont amit én tudok venni a közelben az csak az univerzális vágható. Valaki csinált már ilyet, hogy lehet rögzíteni?

Grillezel vele egyet. Valami nem túl zsírosat, és inkább tálcán, hogy ne legyen rajta cucc. Amikor már kb megkajáltatok, leveszed a még forró rácsot és az előre fejjel lefelé odahelyezett keretre helyezed. Ha jó a hőmérséklet, akkor egész jól rögzíteni fogja magát :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel astra F Sedan alól szeretném leszedni a tankot festés céljából. Valaki szedett már le tankot? Ha jól láttam 2 pánt fogja, a töltőcsövet hogyan lehet levenni?

Bilincs fogja őket a tank csonkjára. Ki kell még húzni az AC-szintjekző csatit, és itt is le kell kötni a csöveket, és a tankszellőztetés csövét is le kell szedni a csonkról. Az AC-t ha jól tudom eléred a hátsó ülés alatt fedélen keresztül. Lehetőleg ne flexkorongal szedd le róla a rozsdát, mert ha átlyukad akkor kell venni másikat miután kiengedtek a kórházból. :icon1: Én nem is nagyon bántottam a rozsdát, korantal kentem átt majd 2 réteg zománc.

1514721-20140703-qeyham.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A biztonsági övnek azt a részét kellene kicserélnem ami az üléshez van rögzítve. Tudom, egy kicsit bonyolultabb mert van benne egy patronos megoldás. Megvettem már az "újat" (bontóból:)

Hogy kell ezt cserélni? Ki kell venni az ülést? Mert azt már láttam, hogy alul megy össze-vissza. Cserélt már valaki ilyet? Látszólag nem egyszerű.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A biztonsági övnek azt a részét kellene kicserélnem ami az üléshez van rögzítve. Tudom, egy kicsit bonyolultabb mert van benne egy patronos megoldás. Megvettem már az "újat" (bontóból:)

Hogy kell ezt cserélni? Ki kell venni az ülést? Mert azt már láttam, hogy alul megy össze-vissza. Cserélt már valaki ilyet? Látszólag nem egyszerű.

Köszönöm

Ki kell venni az ülést, fejre kell állítani szerintem onnan már adja magát mit kell lecsavarozni.

Link to comment
Megosztás:

Ki kell venni az ülést, fejre kell állítani szerintem onnan már adja magát mit kell lecsavarozni.

Köszi. Megoldottam. Kivettem az ülést úgy egyszerű volt, csak vasárnap délután derült ki, hogy amit cserélni akartam ahhoz 45-ös torx kell és nekem 40-es volt legnagyobb. De vettem az OBI-ba.

:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Bilincs fogja őket a tank csonkjára. Ki kell még húzni az AC-szintjekző csatit, és itt is le kell kötni a csöveket, és a tankszellőztetés csövét is le kell szedni a csonkról. Az AC-t ha jól tudom eléred a hátsó ülés alatt fedélen keresztül. Lehetőleg ne flexkorongal szedd le róla a rozsdát, mert ha átlyukad akkor kell venni másikat miután kiengedtek a kórházból. :icon1: Én nem is nagyon bántottam a rozsdát, korantal kentem átt majd 2 réteg zománc.

1514721-20140703-qeyham.jpg

Szia!

Most a héten szeretném levenni a tankot, a csőcsatlakozások milyenek? csak le kell húzni, esetleg hollandis? kell valahová új tömítés? Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Most a héten szeretném levenni a tankot, a csőcsatlakozások milyenek? csak le kell húzni, esetleg hollandis? kell valahová új tömítés? Előre is köszi!

A benzincsöveknél ha még gyáriak akkor roppantó bilincsek vannak oda kell új jó minöségű. A benzibetöltőnél nem tudom milyen gyárilag nekem awab bilincsek voltak, de már előttem valaki levette a tankot. Ha kiveszed a benzinpumpát alatta van egy nagy kerek tömítés, általában egyben le szokott jönni, de azért nem árt ha készülsz újjal.https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140910000-uzemanyag-tartaly-cso-szuro/140910395-uzemanyag-tartaly-alkatreszei/417199-ac-pumpa-tomites-opel ha a szintjelzőt kiveszed oda is készülhetsz tömítéssel, bár én vissza tudtam rakni a régit.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elnézést hogy ide írok, de nem találtam megfelelőbb topikot.

Szóval valaki, akinek gsi astrája van, az meg tudná esetleg mondani, hogy a légbeömlők milyen távolságra vannak a motorháztető elejétől, és oldalától?

Mert vettem 2 kopoltyút, és a gyári tetőbe szeretném belekókányolni. Tudom, hogy nem lesz gyári gsi kinézetű, mert annak be van süllyesztve, de azért megpróbálnám kihozni a maximumot. :) Sajnos a gsi tető, plusz a kocsi színére fényeztetés az már drága lenne, nem ér annyit az egész.

Link to comment
Megosztás:

A benzincsöveknél ha még gyáriak akkor roppantó bilincsek vannak oda kell új jó minöségű. A benzibetöltőnél nem tudom milyen gyárilag nekem awab bilincsek voltak, de már előttem valaki levette a tankot. Ha kiveszed a benzinpumpát alatta van egy nagy kerek tömítés, általában egyben le szokott jönni, de azért nem árt ha készülsz újjal.https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140910000-uzemanyag-tartaly-cso-szuro/140910395-uzemanyag-tartaly-alkatreszei/417199-ac-pumpa-tomites-opel ha a szintjelzőt kiveszed oda is készülhetsz tömítéssel, bár én vissza tudtam rakni a régit.

Köszönöm!

A tömítéseket beszerzem, viszont a bilincseknek vajon mekkora átmérőjűnek kéne lennie?

A Ha még a gyári van, azért kell cserélni mert már öreg, vagy el fog törni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.