Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Insignia - csevegés


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 352
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Na b@zz, ezt nem is tudtam! Mikori a kép? ;)

2002-3 környéki... akkor még nem volt szó az Omega leállításáról, és a VW-től megvett eisenachi Wartburg gyárat akarták felfuttatni. Asszem most motorgyár van ott. De elég rég jártam arra nem tom.

Közebn találtam egy ilyet... Wartburg kacsa

No most döntsd el....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hát volt honnan "lopni" ... Pedig ismert és köztudott ez a kép és dolog, hogy az Insignia anno Wartburgnak készült...

De miért nem futtatták fel a wartyogókat? A trabit is újjá akarják éleszteni, de ebből lehetett volna egy GM wartburg vagy hasonló...

Meg ha már 2003 körül elkészült akkor miért most dobták a piacra? Igaz már insignia néven

Link to comment
Megosztás:

Videobemutatón a Sports Tourer

Szép, de nem értem mire jó a csomitérajtó alatti lámpa, mert a kresz szerint kombival nem mehetsz nyitott csomitérajtóval, mivel akkor nem látszik a rendszámtáblád. Csak arra jó, hogy ne toljanak meg hátulról ha éjjel tök sötétban pakolsz, erre viszont elég lenne egy sima piros hátsó lámpa, nem kell bele index, féklámpa, tolatólámpa. Persze, ez nem akkora hiba, csak nem értem mire jó.

Link to comment
Megosztás:

Szép, de nem értem mire jó a csomitérajtó alatti lámpa, mert a kresz szerint kombival nem mehetsz nyitott csomitérajtóval, mivel akkor nem látszik a rendszámtáblád. Csak arra jó, hogy ne toljanak meg hátulról ha éjjel tök sötétban pakolsz, erre viszont elég lenne egy sima piros hátsó lámpa, nem kell bele index, féklámpa, tolatólámpa. Persze, ez nem akkora hiba, csak nem értem mire jó.

jó de esetleg nem árt egy vészvillogó ha van...

Link to comment
Megosztás:

Szép, de nem értem mire jó a csomitérajtó alatti lámpa, mert a kresz szerint kombival nem mehetsz nyitott csomitérajtóval, mivel akkor nem látszik a rendszámtáblád. Csak arra jó, hogy ne toljanak meg hátulról ha éjjel tök sötétban pakolsz, erre viszont elég lenne egy sima piros hátsó lámpa, nem kell bele index, féklámpa, tolatólámpa. Persze, ez nem akkora hiba, csak nem értem mire jó.

Gondolom nem a magyarországi KRESZ az etalon és az Opel Insignianak sem mi leszünk a legfontosabb célországa.

Egyébként egy utánfutó is takarja az autó rendszámtábláját (amiből elöl is kell lennie). És nincs mindenkinek saját utánfutója. De a videon is részben nyitott ajtóról beszélnek.

És mi sem vagyunk angel_not.gif ! ;)

Link to comment
Megosztás:

jó de esetleg nem árt egy vészvillogó ha van...

Ez igaz. ;)

Gondolom nem a magyarországi KRESZ az etalon és az Opel Insignianak sem mi leszünk a legfontosabb célországa.

Egyébként egy utánfutó is takarja az autó rendszámtábláját (amiből elöl is kell lennie). És nincs mindenkinek saját utánfutója. De a videon is részben nyitott ajtóról beszélnek.

És mi sem vagyunk angel_not.gif ! ;)

Tudom, de ezért van -gondolom- az utánfutón is rendszámtábla. Amúgy persze én is mentem már részben nyitott hátsó ajtóval. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kicsi?

Hidd el hogy kisebb mint amire számítanának a magyarok a külseje alapján. Az isnigniás topicot érdemes elolvasni, ott sokunk leírta a tapasztalatait a tesztvezetéssel kapcsolatban. Én kipróbáltam becsülettel: 3 emberrel mentem le és mondtam hogy mindenki beszáll és indulunk. Hátul horror. De ezt leírtam az insignia topicban ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Insignia kicsi és kiforratlan még... :lol: :lol:

Hidd el hogy kisebb mint amire számítanának a magyarok a külseje alapján. Az isnigniás topicot érdemes elolvasni, ott sokunk leírta a tapasztalatait a tesztvezetéssel kapcsolatban. Én kipróbáltam becsülettel: 3 emberrel mentem le és mondtam hogy mindenki beszáll és indulunk. Hátul horror. De ezt leírtam az insignia topicban ha jól emlékszem.

OFF

Kicsi: Hányan utazol benne? Szerintem 90%-ban egyedül, vagy másodmagaddal...... nagyon ritka, hogy négy felnőtt utazzon hosszú távon egy autóban. (egyébként nem mindenki 180cm, esetleg a lányok ülhetnek hátra, és no problem, nem?)

a. Esetleg négyen-öten mentek, haverokkal, a tengerpartra, full cuccal, 800-1000 kilométert? Mert akkor számítana, hogy hátul három (vagy kettő) ember hogyan fér el + mekkora a koffer.

b. Vagy esetleg ez lenne a melósautó, létra, szerszámok, stb + a staff. Azért arra egy öreg Omega TD, vagy egy kisáruszállító megfelelőbb.

c. Városon belül ide-oda elmenni megteszi négy-öt embernek akár egy Astra is. Azt a félórát kibírják, vagy menjenek a haverok gyalog.

Egyedüli szempont, amikor lényeges szerintem, hogy hátul mennyi hely van, az a háromgyerekes család esete, ahol be kell férjen a három gyerekülés egymás mellé. Azt a mutatványt sajna elég kevés autó tudja (relatíve) A nagyobb család már eleve egyterűt vesz (ha tud)

El kell dönteni, kinek veszi az ember az autót. Magának? Családnak? .... Esetleg a haveroknak? (:lol:)

Kiforratlan: Lehet. Szerintem a Superbnél is lesz még visszahívás, nem olyan régen indult az se.... :)

Viszont szép, amit a Superbről nem feltétlen lehet elmondani. Annak a frontja szép, belül is csicsa, de a profilja..... :lol::

Bár azért meg kell mondjam, hacsak nem "csajozós verda" (bah, :lol: max. ku...kat lehet autóval felszedni, ld. farokhosszabítás <_< ), akkor speciel a szépség tényleg nem olyan fontos szempont, mint a praktikum, és abban a Superb ott van. Az Insigniából max. a kombi versenyképes vele. Az viszont leveri szerintem.

Na, asszem most elég jó kis OFFMÁJSZTER voltam :lol:

ON

Link to comment
Megosztás:

Minden reggel Budapest - Albertirsa viszonylatában járok vele..több emberrel..szal lényeges a méret :lol: ..nem farokhosszabbítónak kell! <_<

Ha a több nem nagyobb, mint 4, veled együtt, akkor az Insignia se kicsi. Nem Corsáról beszélünk, végülis..... A fejterére panaszkodtak páran, de te se csak kosárlabdázókat fuvarozol. (vagy igen?) :lol: :lol: A kombinál meg a fejtér se lesz gond.

Farokhosszabbításra inkább a német hátsókerekeseket szokták használni, esetleg a négykarikás verziót. Igazi nepper nem is vesz mást.

Na, most, hogy már szétoffoltuk a topikot, majd a modik áttesznek a társalgóba, ha észreveszik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.