Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne 2.0 Caravan dízel, 10 éves 163ezer km-es Astramba milyen olajat ajánlotok? Nemrég vettem a járgányt és hát jó lenne kicserélni...

Köszi

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.................. :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.................. :rolleyes:

uhuhu, van egy megoldás: írjátok ki ezeket a hasznos infók közé, hátha akkor nem kérdezik/kérdezzük (ugyehát én is pedzegettem a témát...) ugyanazt 6x.

Milyen motorkód, hány km és szerintetek milyen olaj bele....

Link to comment
Megosztás:

na, gyerünk-gyerünk...

üres még a topik...

ez megmaradhat a lúzer kérdezőknek, de milyen jó lesz válaszként csak egy linkket küldeni... :rolleyes:

szépen halad a topik feltöltése...

de van még szerintetek valami amit oda belehet írni???

szerintem a 3 hozzászólásbasn benne van minden amit kell tudni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szépen halad a topik feltöltése...

de van még szerintetek valami amit oda belehet írni???

szerintem a 3 hozzászólásbasn benne van minden amit kell tudni...

én pl nemtom a többi motorhoz mi az előírás olaj téren, de úgy tűnik pl a régebbi motorknál nem előírás a GM-LL-A illetve 10w-40 is lehet bele tölteni

azokat lehet eleve sűrűbben is kell cserélni gyárilag, nemtom

ezt egy olyan kéne beírja akinek ilyenje van (vagy ért hozzá :rolleyes: )

ha valaki elküldi hogy még milyen motoroknál jó amit én írtam, akkor beleszerkesztem az enyimbe

amit még lehetne: pl nagyobb motorokba nem több olaj kell eleve? (tehát nem elég a 4L kanna, ilyesmi)

Link to comment
Megosztás:

esetleg ha megvan valakinek jó minőségben az "így csináld" könyv (ami nem a PDF verzió, mert az elég rossz minőségű legalábbis ami nekem van) akkor a 22-25 oldalt be lehetne még tenni végszóként

ahogy néztem elég jól le van írva képekkel stb a szint ellenőrzése, a csere folyamata, szűrő cseréje stb...

Link to comment
Megosztás:

T seck!

Az X14XE motort - a XXI. században - lehetne a kor technikai színvonalát képviselő ACEA: A3, SAE: 5W-30, 5W-40-es motorolajjal használni.

Benzines az autóm, plusz van egy kis gáz, közeli család hozzátartozótól tudok csak venni olajat, aki OMW- kereskedő. Sértődés lenne a vége ha valami más márkájú olajat vennék. OMW-n belül tudtok mondani valami jó cuccot?

Link to comment
Megosztás:

Benzines az autóm, plusz van egy kis gáz, közeli család hozzátartozótól tudok csak venni olajat, aki OMW- kereskedő. Sértődés lenne a vége ha valami más márkájú olajat vennék. OMW-n belül tudtok mondani valami jó cuccot?

5W30 OMV BIXXOL SPECIAL G

MINŐSÍTÉSE: ACEA A3/B4, API SL/CF, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025, BMW LL-01, MB 229.3, VW 502 00/505 00. SZINTETIKUS,GAZDASÁGOS MOTOROLAJ OPEL BENZIN- ÉS DÍZELÜZEMŰ, ECOSERVICE-FLEX RENDSZERŰ MOTOROKHOZ.RENDKÍVÜL MEGBÍZHATÓ MÉG SZÉLSŐSÉGESEN HOSSZÚ OLAJCSERE INTERVALLUM ESETÉN IS.

Link to comment
Megosztás:

T seck!

Az X14XE motort - a XXI. században - lehetne a kor technikai színvonalát képviselő ACEA: A3, SAE: 5W-30, 5W-40-es motorolajjal használni.

Nekem ugyan ez a típusu motrom van és 11ezer km-errel ezelött GM 5W-40-es olajat kapott /147 ezer km-nél/

Kb 1000-1500 km-el ezellöt kezdte el enni. Azóta a max szinttől 2 osztásnyit ment le. Egész addig /lekopogom/ nem fogyott belőle.

Szerintem az elhasználódás és a hideg tett be neki igy eggyüt, de én ezt csak laikusként gondlom.

1-2 hónapon belül újra csere és nem tudom merjek-e bele ujra ilyet rakni, de majd belátogatok a "milyen olajat tegyek..." topicba :rolleyes:

Szerk.: De ha 5W40 marad benne, akkor sem a GM, hanem valami nevesebb márka, csak meg kell találni melyik legyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.