Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

20 órája, marton.csaba2 írta:

T thetruemarci!

"... miért ..."

Ha a követelmények felől közelítünk - a GM az X-es motoroknál még engedte a 10W-40-es viszkozitási osztályt.
De a Y motorkódtól már nem.
Sőt bevezette a GM saját olajkövetelményét.

Ezt a technikai fejlődést lehet meglépni a korszerűbb motorolaj használatával.

 

T zotya975!

"... nem sokban ..."
De. Sokban.

"... még mindig futnak ..."
És a szmogriadónál az elsők között korlátozták a használatukat.

 

Egészen pontosan miben különbözik a C16NZ az X16SZR-től ? A különbség mennyiben befolyásolja az olajozást? 

2457645-20170131-glJDFD.png

A szmogriadó miatti korlátozás a helytelennek vélt olajválasztás miatt van? 

Mondjuk ezek költői kérdések, mert mint még eddig soha, most sem kapunk rájuk választ. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, peacetrang írta:

Végül ma volt időm kicserélni, tavaly január 30-án cseréltem, most 31-én. 15e párszáz km ment bele a Castrol Edge Titanium FST 5W40-be, még egész szép tisztán jött ki belőle, öröm bódottá volt látni :-) 
Ezalatt fél litert töltöttem utána, előtte a szintén castrol 0w30-ból is fél litert kért két olajcsere között, kíváncsi vagyok az "eredeti" olajával mihez kezd:)

Az igen. :-) Nemsokat mész akkor vele.   Én is szeretem nézegetni ahogy folyik le belőle a forró motyó. Nálam 3 olajcsere/ év, de szeretek alá feküdni és megcsinálni. 80% pálya, olajfogyasztás 0.  Z17DTL.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Egészen pontosan miben különbözik a C16NZ az X16SZR-től ? A különbség mennyiben befolyásolja az olajozást? 

2457645-20170131-glJDFD.png

A szmogriadó miatti korlátozás a helytelennek vélt olajválasztás miatt van? 

Mondjuk ezek költői kérdések, mert mind még eddig soha, most sem kapunk rájuk választ. 

X-es motorba van EGR szelep,C-be sztem nincsen

Link to comment
Megosztás:

Just now, csicsó írta:

X-es motorba van EGR szelep,C-be sztem nincsen

Mindegyikben van, de a C-s ben vákumos, nálad meg már elektromos. De igazából én arra lettem volna kiváncsi hogy mi az a "sok" különbség olajdokink szerint ami miatt más olaj kellene a két motorba. Szerintem az Egr szelep és a gyujtás milyensége nem szól bele az olajválasztásba. Biztos pikkel rám, hogy konkrét kérdésekre soha nem kapok választ. :goofy: Mond valamit aztán ha indokolni kellene már semmi....:brooding:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, marton.csaba2 írta:

T Konkesz!

"... Magyarország ..."

Kár, mert a 33.08 €-s ár (10.273,- Ft 5 liter) postaköltséggel is olcsóbb mint az itteni ár.

Igen néztem ez valóban nagyon jó ár érte.

Gondolkozok is rajta. Ha van aki még ilyet használ és rendelni akar akkor érdemes lenne többet is hozatni belőle...  

Link to comment
Megosztás:

Üdv, a tegnap egy rövidebb távon éreztem valami furcsa szagot a kocsiba de nem foglalkoztam vele, ma ismét megéreztem kiszálltam, megnéztem a motorteret és láttam hogy az olajszintmérő pálca kivan csúszva a helyéről és körülötte minden tiszta olaj és párolog arról a forró testről  (nem tudom a nevét). A kérdésem az, hogy a szétfröcsögött olaj okozhat e gondot? A ventilátoron is van "némi" olaj. Max fél liter jöhetett ki de azt is soknak találom. 

Illetve kezdett utána nyikorogni előlről a kocsi, vajon a +8 foknak és a télo gumimak köszönhető? A tél előtt is nyikorgott a melegbe de nem ennyire.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, presidentÁkos írta:

Üdv, a tegnap egy rövidebb távon éreztem valami furcsa szagot a kocsiba de nem foglalkoztam vele, ma ismét megéreztem kiszálltam, megnéztem a motorteret és láttam hogy az olajszintmérő pálca kivan csúszva a helyéről és körülötte minden tiszta olaj és párolog arról a forró testről  (nem tudom a nevét). A kérdésem az, hogy a szétfröcsögött olaj okozhat e gondot? A ventilátoron is van "némi" olaj. Max fél liter jöhetett ki de azt is soknak találom. 

Illetve kezdett utána nyikorogni előlről a kocsi, vajon a +8 foknak és a télo gumimak köszönhető? A tél előtt is nyikorgott a melegbe de nem ennyire.

Nem, de le kéne mosni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, presidentÁkos írta:

Üdv, a tegnap egy rövidebb távon éreztem valami furcsa szagot a kocsiba de nem foglalkoztam vele, ma ismét megéreztem kiszálltam, megnéztem a motorteret és láttam hogy az olajszintmérő pálca kivan csúszva a helyéről és körülötte minden tiszta olaj és párolog arról a forró testről  (nem tudom a nevét). A kérdésem az, hogy a szétfröcsögött olaj okozhat e gondot? A ventilátoron is van "némi" olaj. Max fél liter jöhetett ki de azt is soknak találom. 

Illetve kezdett utána nyikorogni előlről a kocsi, vajon a +8 foknak és a télo gumimak köszönhető? A tél előtt is nyikorgott a melegbe de nem ennyire.

Haverom autója csinált hasonlót, csak akkor még hideg volt (-12 C). 2,5 liter folyt el (Z12XEP). Keresd meg, hogy mitől volt kicsúszva!!! Nála volt egy jégdugó a vastag kartergáz csőben. Barnás trutyi az olajbeöntőn már gyanús lehet. Ha tovább küldi a ventilátor és "szerencséd" van, akkor a hosszbordás szíj is kaphat, ami ettől csúszni fog. Ő lemosta, oda is fagyott a víz mindenhová. Mosd le, ameddig nem jönnek vissza a mínuszok. A forró test, (ha a kipufogó felett lévő dolog) akkor az a hőterelő lemez és égeti a rákerült dolgokat, tehát nagyon büdös tud lenni. Engem mondjuk ez is zavarna.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bmájki írta:

Haverom autója csinált hasonlót, csak akkor még hideg volt (-12 C). 2,5 liter folyt el (Z12XEP). Keresd meg, hogy mitől volt kicsúszva!!! Nála volt egy jégdugó a vastag kartergáz csőben. Barnás trutyi az olajbeöntőn már gyanús lehet. Ha tovább küldi a ventilátor és "szerencséd" van, akkor a hosszbordás szíj is kaphat, ami ettől csúszni fog. Ő lemosta, oda is fagyott a víz mindenhová. Mosd le, ameddig nem jönnek vissza a mínuszok. A forró test, (ha a kipufogó felett lévő dolog) akkor az a hőterelő lemez és égeti a rákerült dolgokat, tehát nagyon büdös tud lenni. Engem mondjuk ez is zavarna.

Itt a tegnap esti instant fotó:

Ahol az 1-es nyíl van ott találkozott az olaj a forró testtel és párolgott. (Nagyjából az egész, kis olajfoltok látszódnak de már nem párolog)

Ahol a 2-es nyíl és a kérdőjel van azt szeretném megtudni, hogy mi is az mert ezelőtt nem láttam, vagy csak nem figyeltem fel rá.

Az olajpálca meg így nézett ki mikor felnyitottam a motorháztetőt. Lehet hogy az utántöltött 1 liter miatt nyomta ki? Azelőtt a pálcán semmi olajat nem mutatott az 1 liter után meg fullba volt többszöri ellenőrzés után is.

Még az lenne a kérdésem, hogy forró vízzel leönthetem-e az olajos részeket, vagy csak törölgessem meg nagyjából ahol érem?

fs3yEWW.jpg

Link to comment
Megosztás:

9 perce, presidentÁkos írta:

Itt a tegnap esti instant fotó:

Ahol az 1-es nyíl van ott találkozott az olaj a forró testtel és párolgott. (Nagyjából az egész, kis olajfoltok látszódnak de már nem párolog)

Ahol a 2-es nyíl és a kérdőjel van azt szeretném megtudni, hogy mi is az mert ezelőtt nem láttam, vagy csak nem figyeltem fel rá.

Az olajpálca meg így nézett ki mikor felnyitottam a motorháztetőt. Lehet hogy az utántöltött 1 liter miatt nyomta ki? Azelőtt a pálcán semmi olajat nem mutatott az 1 liter után meg fullba volt többszöri ellenőrzés után is.

Még az lenne a kérdésem, hogy forró vízzel leönthetem-e az olajos részeket, vagy csak törölgessem meg nagyjából ahol érem?

 

A 2-es nyílnál a lambda szonda vezetéke van. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

31 perce, presidentÁkos írta:

Egy elektromos vezetékről beszélünk? Akkor nem kéne leöntsem vízzel.

Igen elektromos vezetékről, de az összes csati a motortérben vízfröcccsenés ellen védett, hiszen ha egy bazi nagy pocsolyába belemész kap a motor is vizet lentről, még ha kartervédő van akkor is. Ha megnézel közelről egy csatit azon zöld vagy kék harmonika szerű akármi van a víz ellen. Természetese elúsztatni nem kell, a generátort le illik takarni ( ahol még elosztófedél van ott azt is) de egy motormosás ki kell bírnia. Vannak olyan mosó ahol végeznek motormosást is, fel kell egy ilyen keresni, meg kell mutatni mi a probléma és megcsinálják, ha nincs rá otthon lehetőséged. Sima lándzsás mosóban nem szeretik, de ha nincs ott kezelő meg lehet csinálni ott is. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, presidentÁkos írta:

Itt a tegnap esti instant fotó:

Ahol az 1-es nyíl van ott találkozott az olaj a forró testtel és párolgott. (Nagyjából az egész, kis olajfoltok látszódnak de már nem párolog)

Ahol a 2-es nyíl és a kérdőjel van azt szeretném megtudni, hogy mi is az mert ezelőtt nem láttam, vagy csak nem figyeltem fel rá.

Az olajpálca meg így nézett ki mikor felnyitottam a motorháztetőt. Lehet hogy az utántöltött 1 liter miatt nyomta ki? Azelőtt a pálcán semmi olajat nem mutatott az 1 liter után meg fullba volt többszöri ellenőrzés után is.

Még az lenne a kérdésem, hogy forró vízzel leönthetem-e az olajos részeket, vagy csak törölgessem meg nagyjából ahol érem?

fs3yEWW.jpg

Szakszerű az az akksi leszorító...

Link to comment
Megosztás:

11092154 20 02 134HLF.CSAVAR, M8 X 25, AKKUMULÁTORTARTÓ RÖGZÍTŐ

filléres költség addig még egy nagyobb kátyút nem találsz mert az akku  felugorhat  és sérülhet a géptető:) szerintem minél hamarabb pótold a rögzítő csavart,

A másik az olaj szennyeződést brigéciol meg a slag mielőtt mosod indítsd be a kocsit én mindig így csinálom nekem be vált .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

27 perce, astra 1 írta:

11092154 20 02 134HLF.CSAVAR, M8 X 25, AKKUMULÁTORTARTÓ RÖGZÍTŐ

filléres költség addig még egy nagyobb kátyút nem találsz mert az akku  felugorhat  és sérülhet a géptető:) szerintem minél hamarabb pótold a rögzítő csavart,

A másik az olaj szennyeződést brigéciol meg a slag mielőtt mosod indítsd be a kocsit én mindig így csinálom nekem be vált .

Köszönöm a válaszod. 

Ha csak külsőleg akarom lemosni az olajat akkor is járassam a motrot? A víz árthat valamiben?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.