Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Hello!

Fékolajat milyen gyakran cseréltek? Vagy mérés alapján szoktátok?

És ha cseréltek milyenre? Original?

Az enyém is 2.5 éves, és 2 év a csereperiódus....

Kíváncsi lennék, hogy más is cseréli-e.... illetve hogyan? Pumpálós, tartályfeltöltős módszerrel?

Link to comment
Megosztás:

Mire jó amúgy ?

az egyetlen technológia a világon, amely működés közben képes a kopott, súrlódó fémalkatrészek feljavítására úgy, hogy egy fémkerámia réteget hoz létre azok felületén. Ezen új fémkerámia felület sokkal keményebb, simább és korrózióállóbb, mint az eredeti. Nem alkot külön réteget, beleötvöződik és elválaszthatatlanul kötődik a fémfelületbe.

A fémkerámia felületképző anyagokat először a hadiiparban alkalmazták. Alkalmazzák ma is a belsőégésű motorok, hajtóművek, csapágyak kopásállóságának növelésére és a kopott fegyvercsövek felújítására.

olajcsalád a világon egyedülállóként tartalmazza ezt a fémkerámia felületképző agyagot, amely lényegesen megkülönbözteti a világ más vezető olajmárkáitól.

Link to comment
Megosztás:

az egyetlen technológia a világon, amely működés közben képes a kopott, súrlódó fémalkatrészek feljavítására úgy, hogy egy fémkerámia réteget hoz létre azok felületén. Ezen új fémkerámia felület sokkal keményebb, simább és korrózióállóbb, mint az eredeti. Nem alkot külön réteget, beleötvöződik és elválaszthatatlanul kötődik a fémfelületbe.

A fémkerámia felületképző anyagokat először a hadiiparban alkalmazták. Alkalmazzák ma is a belsőégésű motorok, hajtóművek, csapágyak kopásállóságának növelésére és a kopott fegyvercsövek felújítására.

olajcsalád a világon egyedülállóként tartalmazza ezt a fémkerámia felületképző agyagot, amely lényegesen megkülönbözteti a világ más vezető olajmárkáitól.

Ezt a szöveget már az utóbbi pár évtizedben számtalan "csodaszernél" elsütötték.

Bár egy újszülöttnek (Árpiope 9 éves? ^_^ :D ) minden vicc új.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a szöveget már az utóbbi pár évtizedben számtalan "csodaszernél" elsütötték.

Bár egy újszülöttnek (Árpiope 9 éves? ^_^ :D ) minden vicc új.

Jaj ne má..

Az a baj,hogy ha senki nem próbálja ki akkor nem tudunk véleményt mondani.

Ezért próbáltam ki.

Szerintem jó.

Másrészt én közvetlen a forex-től vettem,ott dolgozik egy ismerős ,Ők csak ezt rakják a céges és saját autóba is.Mint olaj és adalék.

Nekem és a környezetembe lévő 5 autónál bevált.

ebbe volt skoda ,seat,renault,opel 2*.

Lehet,hogy elfogult vagyok.

Szerk:Azért kapta a corsa mert 250ekm volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Mellékhatások, mint pl. a hűtőtömítő lötyiknél nincsenek? A fegyvercső az tiszta sor, mert célirányos a kezelés. De a dízelekben a gázolaj a hengereken kívül máshova is eljuttatja. A common-rail pedig igen érzékeny rendszer.

Jaj, most nézem, hogy a motorolajhoz adják! :D

Link to comment
Megosztás:

Mellékhatások, mint pl. a hűtőtömítő lötyiknél nincsenek? A fegyvercső az tiszta sor, mert célirányos a kezelés. De a dízelekben a gázolaj a hengereken kívül máshova is eljuttatja. A common-rail pedig igen érzékeny rendszer.

1.5dci-ben is ez van. és az is common rail.és abban is 250e km van. kb 30e km óta van benne.

Nem tapasztalt senki negatívumot.

Link to comment
Megosztás:

Jaj ne má..

Az a baj,hogy ha senki nem próbálja ki akkor nem tudunk véleményt mondani.

Ezért próbáltam ki.

Szerintem jó.

Másrészt én közvetlen a forex-től vettem,ott dolgozik egy ismerős ,Ők csak ezt rakják a céges és saját autóba is.Mint olaj és adalék.

Nekem és a környezetembe lévő 5 autónál bevált.

ebbe volt skoda ,seat,renault,opel 2*.

Lehet,hogy elfogult vagyok.

Szerk:Azért kapta a corsa mert 250ekm volt benne.

Szia, "Bár egy újszülöttnek (Árpiope 9 éves? laugh.gif huh.gif ) minden vicc új." a fiam szülinapja van megadva.....

Link to comment
Megosztás:

Engem az alábbi szöveggel meggyőztek, hogy véletlenül se gondolkodjak azon, hogy megvegyem. A honlapjukon írják:

"Így szükség volt minden teljesítménynövelési lehetőségre pl. a motor belső súrlódását csökkentő Xado 10W-60 Rally Sport motorolajra, és a sebességváltó valamint a differenciálmű veszteségeit csökkentő fémkerámia géllel ellátott 75W-90 szintetikus hajtóműolajra. A sikerhez hozzájárult, hogy az átalakított hengerfejjel és két dupla Weber karburátorral ellátott 120 lóerő körül teljesítő motor, még könnyített főtengelyt, dugattyúkat és lendkereket kapott, amik a gondos kiegyensúlyozás után akár 8000 f/p-ig történő pörgetést is lehetővé tettek."

A legjobban "a sikerhez némileg, kicsit hozzájárult még..." rész tetszik. De ha ez a kicsi átépítés nincs, akkor is nyert volna ha 5 l helyett 7l Xado olajat önt bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak hangosan gondolkodom...

Ez a Xado-adalék az olajat használja szállítóközegnek, a motor hőjét meg a hatás kifejtéséhez. Egy jól tömített motornál elvileg csak olyan helyekre jut el az adalék, ahová az olaj is, nagy baj nem lehet. De mi van akkor, ha dugattyú vagy gyűrűkopás miatt az égéstérbe is felkerül? Ott ugye elég, és ez az égéstermék már nem biztos, hogy olyan egészséges: felrakódhat a dugattyútetőre, ráéghet a gyertyákra, AGR felé haladva ott is csinálhat bajt, kokszosodást.

Régebben én is próbálkoztam MoS2-adalékolt Fuchs olajjal. Bár ez más, de az elve hasonló a Xado-hoz: a súrlódó felületeket simítja a felrakódó molibdén-filmmel. Nos, nekem is eszegette az olajat, úgyhogy szerintem hosszabb távon ez is, meg az elégett adalék is hozzájárult a motoromban elindult kokszosodáshoz, a későbbi dugattyúlyukadásomhoz (meg persze a lusta városi használat is közrejátszhatott)...

Mindenesetre én ezóta azt mondom, hogy ha kopás van, azt érdemesebb megszüntetni (gyűrűzés, fúrás, szelepszár szimering, stb.), mint bármilyen adaléktól várni javulást. Nem beszélve arról, hogy pl. a blokk is gyártónként más-más ötvözetből készül-->nem lehet minden motorra jó, univerzális megoldást kihozni.

De, csak hangosan gondolkodtam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.