Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Így kell vigasztalni :-) remélem nem lett baja, akkor innentól 5w 30 dexos2! Valamilyen...

Kezdeném azzal, hogy én is beálltam a sorba és dexos2 minősítésű olajra váltottam!

Mert az az olaj ami megfelel a GM dexos 2 követelménynek, az minden korábbi GM előírásnak megfelel!

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy nem megfelelő olajjal volt használva, mivel léteznek korábbi GM szabványok is. Sőt! A Dexos2 egy 2010-ben bevezetett szabvány és feltételezem, hogy a te autód nem olyan kenőanyag előírással született ami csak évekkel később vezettek be.

Link to comment
Megosztás:

Kezdeném azzal, hogy én is beálltam a sorba és dexos2 minősítésű olajra váltottam!

Mert az az olaj ami megfelel a GM dexos 2 követelménynek, az minden korábbi GM előírásnak megfelel!

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy nem megfelelő olajjal volt használva, mivel léteznek korábbi GM szabványok is. Sőt! A Dexos2 egy 2010-ben bevezetett szabvány és feltételezem, hogy a te autód nem olyan kenőanyag előírással született ami csak évekkel később vezettek be.

Link to comment
Megosztás:

Kezdeném azzal, hogy én is beálltam a sorba és dexos2 minősítésű olajra váltottam!

Mert az az olaj ami megfelel a GM dexos 2 követelménynek, az minden korábbi GM előírásnak megfelel!

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy nem megfelelő olajjal volt használva, mivel léteznek korábbi GM szabványok is. Sőt! A Dexos2 egy 2010-ben bevezetett szabvány és feltételezem, hogy a te autód nem olyan kenőanyag előírással született ami csak évekkel később vezettek be.

Link to comment
Megosztás:

T flali!

"... akkor mivan ..."

X, Y motorkód utolső gyártáskori olajkövetelménye ACEA A3-98, B3-98 SAE 10W-40, 5W-30, 5W-40.

Z motorkód gyártáskori olajkövetelménye GM-LL-A-025, GM-LL-B-025.

Aktuális olajkövetelmény GM dexos2.

Tehát a 2010 előtt forgalomba helyezettekre nem vonatkozik a dexos2. Ebből ez következik, erről beszéltem.

Link to comment
Megosztás:

Tehát a 2010 előtt forgalomba helyezettekre nem vonatkozik a dexos2. Ebből ez következik, erről beszéltem.

"A GM dexos2® jóváhagyású motorolajok a GM-LL-B-025 és a GM-LL-A-025 jóváhagyású motorolajok kiváltására teljes

körűen alkalmasak."
Ez minden Dexos 2-es olaj adatlapján ott van.
A G Astrák korábban GM-LL-B-025 és GM-LL-A-025 volt az olajkövetelmény.
Ezt felváltotta a GM Dexos2 (lásd fenti idézet).
Az említett két jóváhagyás ezzel egy időben megszűnt.
Senki nem gyárt már ezeknek megfelelő olajat.
Tehát nem tudsz a korábbi jóváhagyásnak megfelelő olajat venni.
Ez a két követelmény 2010 óta nem létezik.
A követelmény pedig nem viszkozitási osztály, hanem a jóváhagyás megléte (Dexos2).
Tehát hibás az a logika, hogy ha a korábbi (GM-LL-...) jóváhagyásnak adott esetben megfelelt a10W40 akkor az megfelelő a motorba ma is.
Azért nem, mert az adott követelmény már nem létezik, és a követelmény nem viszkozitási osztály...
Módosítva : outsider
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most akkor mivan???? Dexos2 2010-től van, akkor a 2006 -03 forgalomba helyezett z14xep 3 és fél évig helyesen kapta a gm 10 w 40-et, csak 2010- től hirtelen más lett a motor?

Egyebként GM 5w-30-at hasnálok????

Ne, 10W-40-et nem is lehetett beletölteni, nézd meg a könyvét. ;)

Link to comment
Megosztás:

T outsider!

"... Senki nem gyárt már ezeknek megfelelő olajat. ..."
Ez még nem igaz.
Az állítható, hogy a jelentős márkák legtöbbje már nem gyártja.

Illetve a feliratokban a visszavont követelmény a "rendelkezik vele" rovatból átkerült a "teljesíti azt" rovatba.
Például Mobil 1 New Life 0W-40.

"... nem tudsz a korábbi jóváhagyásnak megfelelő olajat venni ..."
Ez még nem igaz.


"... a korábbi (GM-LL-...) jóváhagyásnak adott esetben megfelelt a10W40 ..."
Ilyen korábban sem fordult elő.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Megvolt az 1000 km a 0W40 Edge Titanium FST-vel.

Láthatólag 1 csík fogyott belőle.

Ebben sok-sok városi rövidtáv van, és most viszonylag kevés országút.

Ez egyelőre feleannyi fogyás, mint az 5W40-es magnatec-el.

Bár nem releváns, mert az se egyelnetes ütemben fogyott.

Hol kevesebb, hol több.

Kíváncsian várom a folytatást :)

Link to comment
Megosztás:

outsider, on 02 Feb 2015 - 09:44 AM, said:

Megvolt az 1000 km a 0W40 Edge Titanium FST-vel.

Láthatólag 1 csík fogyott belőle.

Ebben sok-sok városi rövidtáv van, és most viszonylag kevés országút.

Ez egyelőre feleannyi fogyás, mint az 5W40-es magnatec-el.

Bár nem releváns, mert az se egyelnetes ütemben fogyott.

Hol kevesebb, hol több.

Kíváncsian várom a folytatást :)

A motorhang javult valamit esetleg hidegen? Én is a Magnatec helyett tervezek valami 0W40-est.

Link to comment
Megosztás:

Az reális, hogy 900 km-nél néztem a nívót, és 1 csík hiányzott, most 1100 km-nél meg nem látom a szintet... 200 km 8 dl olaj???

Érdekes: kihúzom a pálcát, az összes csíkban van. Letörlöm, visszadugom, és nulla... Vagy olyan, hogy a legfelső csíkban van olaj, az alatta lévők üresek... Mindezt most reggel hidegen...

Olajbetöltő sapka tömítés:

https://lh5.googleusercontent.com/-uUaj5zUp6FM/VNXFtebGifI/AAAAAAAAGjs/SeiByJ-3yV0/s480/DSC_0941.jpg

Kicseréltem, ott nem látszik szivárgás.

Miután kivettem utána tört el...

Link to comment
Megosztás:

Az reális, hogy 900 km-nél néztem a nívót, és 1 csík hiányzott, most 1100 km-nél meg nem látom a szintet... 200 km 8 dl olaj???

Érdekes: kihúzom a pálcát, az összes csíkban van. Letörlöm, visszadugom, és nulla... Vagy olyan, hogy a legfelső csíkban van olaj, az alatta lévők üresek... Mindezt most reggel hidegen...

Olajbetöltő sapka tömítés:

https://lh5.googleusercontent.com/-uUaj5zUp6FM/VNXFtebGifI/AAAAAAAAGjs/SeiByJ-3yV0/s480/DSC_0941.jpg

Kicseréltem, ott nem látszik szivárgás.

Miután kivettem utána tört el...

Ilyen mértékű fogyást nem tudok elképzelni csak ha kifolyt belőle... De ez a gyűrű meg nem rugalmas vagy mi? Kettétört???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.