Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T. Mantec!

Please help me!

Te mindent tudsz.

Segiccs! Milyen olaj való a Honda Civic 22. diesel verdába? Ma 3 márkaszerviz felhivtam, és mindenki mást mondott....

szóval 0w20 vagy 5w30 vagy 5w40 ?

mi a gyári feltöltés???

Köszi :rolleyes:

A 22 ezer köbcentis Civicbe 0W10 való! <_<

off

Ákos, szervíz 4+ akcióban tényleg 5990 ft a gyertyacsere az Astra G-be?

Ez gyári GM gyertyát jelent?

Link to comment
Megosztás:

T uhuhu!

Honda Civic VII 2.2i-CDTi

motor: N22A2

Feltöltési mennyiség: 5,9 liter.

Olajcsere periódus:

-normál: 20 ekm / 1 év,

-szigorú: 10 ekm / 6 hónap.

Olajkövetelmény: ACEA: C2, C3, SAE: 5W-30.

A Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2 pont stimmel bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kiváncsisági kérdésem: :rolleyes:

Mennyire mehet fel egy átlagos motorban (mondjuk z16xep) MAXIMUM a motorolaj hőmérséklete.

Aki tudja, várom a hozzászólását!

Köszi:

Csalán

Egy átlagos személyautó motorban olyan 100C körüli hőmérsékletű. Versenymotoroknál felmehet 150-180C-ra is, többek között ezért is kell ezekbe "versenyolaj", ami nem hígul el teljesen ilyen magas hőmérsékleten sem.

Link to comment
Megosztás:

...Persze ez nem jelent semmit mert a (szerintem) nagyonbüdös=kib@szottuljólkenyő matéria! <_<...

Érdekes megközelítés. Pl. a hígf..sal azért vigyázz, mert az büdös ugyan, de szerintem nem ken olyan jól... :rolleyes: -_-

Egyébként lehet, hogy csak a flakon szagát érezted.

Link to comment
Megosztás:

T uhuhu!

Honda Civic VII 2.2i-CDTi

motor: N22A2

Feltöltési mennyiség: 5,9 liter.

Olajcsere periódus:

-normál: 20 ekm / 1 év,

-szigorú: 10 ekm / 6 hónap.

Olajkövetelmény: ACEA: C2, C3, SAE: 5W-30.

A Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2 pont stimmel bele.

hopp, ez volt az a válasz amire vártam -_-

ma érkezett vagy 2000 liter dexos2 hozzánk :D

köszönöm szépen :rolleyes:

amugy vicces, de a honda márkaszerviz se tudtamegmondani mi kell bele.

valaki 0w20 ast tölt bele, valaki 5w40 est, valaki 5w30 ast.

összevissza beszélt mindenki, de Mantec megmondta a tutit <_<

köszi mégegyszer...

Link to comment
Megosztás:

T corsIKa!

Igen.

Csak arra kell figyelni, hogy a márkaszervizekben előszerettel raknak

GM#9195109, Opel 12 14 000, Bosch FLR8LDCU gyertyát,

pedig van olyan motor amibe GM#93176801, Opel 12 14 031, Bosch FQR8LEU2 gyertya kell.

Illetve ez a dolog szervizbe csalogató része, aztán igyekeznek valami munkát találni az autón.

jaja, mi is mindenbe a 000 s gyertyát tesszük. azzal sokkal kevesebb a gyujtáshiba a hengerekbe hibakód.

a munkát találnak része pedig olyan hogy hagy keressék, de ha nem akarom akkor nem csinálják meg....

Link to comment
Megosztás:

jaja, mi is mindenbe a 000 s gyertyát tesszük. azzal sokkal kevesebb a gyujtáshiba a hengerekbe hibakód.

a munkát találnak része pedig olyan hogy hagy keressék, de ha nem akarom akkor nem csinálják meg....

Köszi Mantec és Uhuhu a válaszokat!A jövő héten bejelentkezek valamelyik szervízbe Debrecenbe!

Ilyenkor a család is örül,mert ők meg addig vásárolnak! :rolleyes: <_<

off:

Ja ,Ákos ,nézed a fogyiadatokat amiket írok a fogyitopikba?Mondtad egyszer,hogy kíváncsi vagy

mennyit fogyaszt az automata!9-el kezdtem ,most 7,3 körül jár.Okosabb vezetéssel,néha kiégetve,lámpánál üresbe rakással!

Link to comment
Megosztás:

osztakkormivan?

Ma bekerültek a gyári GM gyertyák a motorba,nem változott semmi ,most is ugyanolyan jó,mint eddig! :rolleyes:

Csak nem tudtam mennyit mentek már és kicseréltettem,a régiek is GM-ek voltak ,kétpólusúak!...

Az van, hogy te miért GM gyertyákat raktál bele, mikor ott vigyorog a boltban a Bosch, Champion, NGK,... Bocs <_<

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jó lesz az bele nekem ,castrol remélem nem hazudtolja meg magát .

Még egy gyors kérdés szerintetek a régi 5w 30-as opel olajat össze lehet keverni a dexos 2 5w 30 opel olajjal ??? Az egyik srác azt mondta hogy ö így fogja csinálni.én nem tudom de elméletileg nem lehet belőle baj vagy tévedek????

Link to comment
Megosztás:

T corsIKa!

Igen.

Csak arra kell figyelni, hogy a márkaszervizekben előszerettel raknak

GM#9195109, Opel 12 14 000, Bosch FLR8LDCU gyertyát,

pedig van olyan motor amibe GM#93176801, Opel 12 14 031, Bosch FQR8LEU2 gyertya kell.

Az van, hogy te miért GM gyertyákat raktál bele, mikor ott vigyorog a boltban a Bosch, Champion, NGK,... Bocs :rolleyes:

Tudod van olyan,hogy érdeklődik az ember mielőtt vesz valamit a kocsiba! <_<

Én megkérdeztem,utánajártam és ebbe a típusba ez a gyertya való,mert a tapasztalatok szerint ezzel kevesebb a később esetleg felmerülő gyújtás és egyéb hiba! .

A gyári gyertya alatt a fennt említett Bosch gyertyát kell érteni.

Link to comment
Megosztás:

Tudod van olyan,hogy érdeklődik az ember mielőtt vesz valamit a kocsiba! <_<

Én megkérdeztem,utánajártam és ebbe a típusba ez a gyertya való,mert a tapasztalatok szerint ezzel kevesebb a később esetleg felmerülő gyújtás és egyéb hiba! .

A gyári gyertya alatt a fennt említett Bosch gyertyát kell érteni.

És ott a lényeg :rolleyes:. Tehát ha felmerült volna, hogy nem való az autóba akkor nem tetted volna bele.

Egyébként mindenki azt tesz az autójába amit akar többet nem húzom fel magam rajta, nem én használom majd...

szaby is megkérdezte, válaszolva lett neki, hogy nem teljesíti oszt' kész, ő már úgy dönt ahogy akar.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.