Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Köszönöm szépen a T Mantec!

Nekem kicsit drága az slx sajnos :rolleyes: pedig biztos jó csak amugy is lecserélem évente de van úgy hogy előbb akkor meg nem biztos hogy ér annyit.

Még lenne egy kérdésem szerintetek össze lehet keverni a GM 5w-30w-t a GM DEXOS 5w 30w-vel???????

Köszi a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

Szia Mantec!

A segítségedre lenne szükségem.

Fékolaj / váltóolaj ügyben.

Múltkor nézegettem a könyvben az előírásokat meg itt is olvastam kíváncsiságból, hogy ugyan mennyi a csereperiódus, és rádöbbentem hogy ez is legalább olyan fontos mint a motorolaj. -_-

Z17DTL motorkódú 2007 / 06-os gépsárkányba kellene, eddig még könyv szerint sem volt cserélve egyik sem. hm. érdekes. <_<

Milyeneket ajánlasz, illetve fontos itt e a gyári, vagy lehet más márkából is nézegetni?

Otthon maszekban megcsináltuk az olajcserét is, minden patentul ment.------> ezeket a cseréket is meg lehet ejteni otthon vagy vigyem máshova?

Mi a gyári ami benne van szerinted?---> csak nem GM? :D

Ugyanaz kell bele mármint ha GM gyári dot4 akkor csak gyári GM dot4 mehet bele vagy más márka is?

Köszi előre is a válaszod, most hirtelen ezek jutottak eszembe. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

T Konkesz!

Fékfolyadék:

500ml

GM alkatrész szám: #93160363

Opel Katalógus szám: 12 42 421

Csereperiódus: 2 év.

Bármilyen fékolaj jó amelyik DOT4-s. Például GM.

A váltóolaj élettartam olaj, cserélni nem kell.

Szintet kell csak ellenőrizni, szükség esetén után tölteni.

Először nézz meg egy cserét, azután gondold át hogy képes vagy e a folyamatot reprodukálni.

Nem egy "holdra szállás", de a fékrendszer mások életminőségét, a te szabadságfokodat jelentősen befolyásolni képes rendszer.

Link to comment
Megosztás:

T Mantec!

2 kérdésem van hozzád.

GM 5W-30W össze keverhető a GM DEXOS 5W-30W olajjal?????????

A másik pedig hogy ezt a fék olaj cserét meddig lehet elhúzni??????, mert az enyémben még nem volt pedig április- ban volt 2éves és 37000km van benne.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ.

Azt hiszem én össze fogom keverni sajnálom kidobni a majdnem 2l olajamat.

Elvileg akkor nem lehet bajom belőle mert a dexos felíraton kívül minden egyezik a gyártó, a vizkozítás szóval minden kissé értetlenül állok még e dolog elött.

Azt meg végképp nem értem hogy a 2008 után gyártottakba javasolják ezt a dexos-t 2009-ben még jó volt bele a sima 5w-s is.

Sőt ha jól tudom még korábban is gyártották ezeket a motor típusokat akkor jó volt bele de valamiért már nem jó kell egy picit jobb név neki meg így kicsivel drágábban el lehet adni,én valami ilyesmi dolgot sejtek e mögött.

De lehet hogy túl negatívan látom a világot.

Azért köszönöm a segítségedet ha nem lennék ilyen makacs meg kicsivel lenne több pénzem lehet hogy én sem önteném össze.

Link to comment
Megosztás:

T Konkesz!

Fékfolyadék:

500ml

GM alkatrész szám: #93160363

Opel Katalógus szám: 12 42 421

Csereperiódus: 2 év.

Bármilyen fékolaj jó amelyik DOT4-s. Például GM.

A váltóolaj élettartam olaj, cserélni nem kell.

Szintet kell csak ellenőrizni, szükség esetén után tölteni.

Először nézz meg egy cserét, azután gondold át hogy képes vagy e a folyamatot reprodukálni.

Nem egy "holdra szállás", de a fékrendszer mások életminőségét, a te szabadságfokodat jelentősen befolyásolni képes rendszer.

Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszod!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 1.4 twinport (2007)-be már visszaolvasva megtudtam, hogy H-s astra olajszűrő kell.

Kérdezném, hogy levegő szűrőből és pollen szűrőből is H-s astra-s kell?

Köszönöm!

Mi az, hogy H Astras? Ennyi erővel Signumos csavarokat kell vennem a középkonzolba?

Belevaló kell, alvázszám, motorszám előszed, beüt EPC-be és kidobja mi kell bele. Pollenszűrő dettó. G Astrán belül is van legalább kétfajta pollenszűrő. A pollenszűrőre konkrétan két típus létezik. Kiszeded a fűtéstekerők alatti polcot bevilágítasz és oda be van íva, hogy BEHR, vagy DELPHI. Ha ezt tudod, akkor csak jót kaphatsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 1.4 twinport (2007)-be már visszaolvasva megtudtam, hogy H-s astra olajszűrő kell.

Kérdezném, hogy levegő szűrőből és pollen szűrőből is H-s astra-s kell?

Köszönöm!

Az olajszűrő igen (ha mindkét esetben z14xep a motor),a pollen fejből nem megy :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet kicsit korai téma de lassan jön a nem várt tél! pont ősszel lesz időszerű az olajcserém

elképzelhető hogy hígabb olaj használatával megszűnne a kokszos check lámpás 3 hengeresedés?

Egyik ismerősöm hallott olyat hogy v.kinek megoldotta. Eddig Castrol 10W40 volt benne.

Esetleg ennél melyik hígabb viszkozitást ajánlanátok? motor: Z14XE 2001

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet kicsit korai téma de lassan jön a nem várt tél! pont ősszel lesz időszerű az olajcserém

elképzelhető hogy hígabb olaj használatával megszűnne a kokszos check lámpás 3 hengeresedés?

Egyik ismerősöm hallott olyat hogy v.kinek megoldotta. Eddig Castrol 10W40 volt benne.

Esetleg ennél melyik hígabb viszkozitást ajánlanátok? motor: Z14XE 2001

Idő-, meg széljárástól függetlenül a Tiédbe a GM-LL-A-025, vagy GM Dexos2 szabványt teljesítő olajok jók. Listát lásd a kiemelt olajos topikban, van miből választani. A sajátomban pl. Liqui Moly Leichtlauf Special LL 5W30-at használok, nálam bevált. Pl. ez is mindenképpen jobb az általad említett 10W-s Castrolnál, márcsak a "hígabb" hidegoldali viszkozitása miatt is, ami a téli hidegindításoknál különösen fontos.

Link to comment
Megosztás:

Idő-, meg széljárástól függetlenül a Tiédbe a GM-LL-A-025, vagy GM Dexos2 szabványt teljesítő olajok jók. Listát lásd a kiemelt olajos topikban, van miből választani. A sajátomban pl. Liqui Moly Leichtlauf Special LL 5W30-at használok, nálam bevált. Pl. ez is mindenképpen jobb az általad említett 10W-s Castrolnál, márcsak a "hígabb" hidegoldali viszkozitása miatt is, ami a téli hidegindításoknál különösen fontos.

köszi cartárs

akkor van benne ráció amit ismerősöm mondott? ha a szabványt nem tudom ellenőrizni akkor az a 5W30 Castrol olaj megfelelhet amit a VW ír elő az autóiba nem?

Link to comment
Megosztás:

T Lacika85!

A Te autód GM (Opel). A Te autód GM (Opel) jóváhagyással rendelkező motorolajjal működik.

Ami GM-LL-A-025, vagy dexos2. Könnyű ellenőrizni, mert rá van írva a olaj flakonra. Amelyikre nincs ráírva, az nem jó.

A VW az egy másik autógyár, márka, olajkövetelmény.

A VW előírásai nem felelnek meg GM (Opel) autóba.

Az ismerősödet meg csókoltatom. Mondjuk egy tevével.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olajcsere ügyben kérnék segítséget, astrám 2000-es 1.4 -es 200.000 km-t futott nemrég vásároltam .

15W40 MOL Dynamic Transit olajat tehetek -e bele (ez van kéznél).

SAE 15W-40

Teljesítményszintek, jóváhagyások ACEA E7-08

ACEA A3/B4-04

API CI-4/CF/SL

MB-Approval 228.3

MB-Approval 229.1

MAN M 3275

Volvo VDS-3

TEDOM 258-3

Tatra TDS 40/16

Renault RLD-2

MTU Type 2

Caterpillar ECF-1

Caterpillar ECF-2

Avia

ZF TE-ML 07C

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha egy picit visszaolvasol, akkor látni fogod, hogy ez az olaj nem megfelelő a motorodba.

Mindenképpen érdemes GM jóváhagyással rendelkező olajat venni.

Sziasztok !

Olajcsere ügyben kérnék segítséget, astrám 2000-es 1.4 -es 200.000 km-t futott nemrég vásároltam .

15W40 MOL Dynamic Transit olajat tehetek -e bele (ez van kéznél).

SAE 15W-40

Teljesítményszintek, jóváhagyások ACEA E7-08

ACEA A3/B4-04

API CI-4/CF/SL

MB-Approval 228.3

MB-Approval 229.1

MAN M 3275

Volvo VDS-3

TEDOM 258-3

Tatra TDS 40/16

Renault RLD-2

MTU Type 2

Caterpillar ECF-1

Caterpillar ECF-2

Avia

ZF TE-ML 07C

Link to comment
Megosztás:

T Lacika85!

A Te autód GM (Opel), A Te autód GM (Opel) jóváhagyással rendelkező motorolajjal működik.

Ami GM-LL-A-025, vagy dexos2. Könnyű ellenőrizni, mert rá van írva a olaj flakonra. Amelyikre nincs ráírva, az nem jó.

A VW az egy másik autógyár, márka, olajkövetelmény.

A VW előírásai nem felelnek meg GM (Opel) autóba.

Az ismerősödet meg csókoltatom. Mondjuk egy tevével.

Köszi a választ! Az ismerősöm pont azt mondta hogy vékonyabb olaj kéne bele :D

Castrol oldalán motorkód, évjárat szerint a Castrol EDGE 5W30 ajánlja fel, és igen csereperiódus 1 év vagy 30.000 km. Eddig ezek szerint Kicsit félreinformáltak, és 10.000 dobáltatták velem ki az olajat! :wacko: amúgy említettem hogy 2001 es autóról van szó amiben valós leinformált 64.000 km van amiből 30.000 én tettem bele :wacko:

Mantec szerinted a vastag 10W40 olaj miatt volt télen a 3 hengeresedés?

Hallottam olyat is hogy gyakorlatban sikerült megoldani vékonyabb olajjal ezt a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.