Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Szerintem leengedő nyílás sincs rajta, csak úgy tudod leereszteni, ha lebontod a szerelődeknit.

Igen, nincs rajta leeresztő nyillás, csak az egész alját le kell venni.

És betöltő nyillás sincs, de a szellöztetőn fel lehet önteni. De egy nívó csavar van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok , milyen olajat ajánlanátok Y20DTH Astra G 2.0 DTi 16 V 2003-as.Akinek ilyen van attól kérdezném mi vált be neki.Én 5w-30-ban gondolkodom.Üdv

Üdv!

Nem tudom hogy szabad e itt linkelni így inkább leírom!

A Castrol az alábbiakat ajánlja ehhez az autóhoz:

Edge Sport 0W-40

Edge 0W-30

Edge 5W-30

Edge Turbo Diesel 0W-30

Edge Sport 10W-60

A Valvoline meg ugyanezeket ajánlja Synpower-ből 0w40 és 5w30 ast!

Remélem tudtam ezzel segíteni neked.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem tudom hogy szabad e itt linkelni így inkább leírom!

A Castrol az alábbiakat ajánlja ehhez az autóhoz:

Edge Sport 0W-40

Edge 0W-30

Edge 5W-30

Edge Turbo Diesel 0W-30

Edge Sport 10W-60

A Valvoline meg ugyanezeket ajánlja Synpower-ből 0w40 és 5w30 ast!

Remélem tudtam ezzel segíteni neked.

Szerintem akkor maradok a Valvoline SynPower 5w-30-nál.Meg próbálom milyen lessz ,de az még a jövő titka :) .Köszi a tippet

Link to comment
Megosztás:

T speedy01!

Az felsorolt olajok közül a Castrol Edge 0W-30 és a Valvoline SynPower 5W-30 rendelkezik GM (Opel) gyártóművi jóváhagyással.

A többi nem.

Az olajajánlókat kéretik fenntartással kezelni.

A gyártóművi jóváhagyással rendelkező olajok listája a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt topikban található.

A marketingtevékenység gépjármű szevizköltség növelő és élettartam csökkentő következményét mérséklendő, érdemes gyártóművi előírással rendelkező motorolajat használni.

Link to comment
Megosztás:

T speedy01!

Az felsorolt olajok közül a Castrol Edge 0W-30 és a Valvoline SynPower 5W-30 rendelkezik GM (Opel) gyártóművi jóváhagyással.

A többi nem.

Az olajajánlókat kéretik fenntartással kezelni.

A gyártóművi jóváhagyással rendelkező olajok listája a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt topikban található.

A marketingtevékenység gépjármű szevizköltség növelő és élettartam csökkentő következményét mérséklendő, érdemes gyártóművi előírással rendelkező motorolajat használni.

Hiába, na, az "Öreg szaki" mindig tudja, nincs és nem is lehet mit hozzáfűzni, csak végrehajtani. :D

A világ legegyszerűbb dolga. :D

A csattanó a végén mindig überel. :)

Link to comment
Megosztás:

T speedy01!

Az felsorolt olajok közül a Castrol Edge 0W-30 és a Valvoline SynPower 5W-30 rendelkezik GM (Opel) gyártóművi jóváhagyással.

A többi nem.

Az olajajánlókat kéretik fenntartással kezelni.

A gyártóművi jóváhagyással rendelkező olajok listája a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt topikban található.

A marketingtevékenység gépjármű szevizköltség növelő és élettartam csökkentő következményét mérséklendő, érdemes gyártóművi előírással rendelkező motorolajat használni.

Igen tudom!

Én csak azokat írtam le amit találtam a ajánlókban! Bocs ha ezzel valakit megsértettem, szerintem ártani nem fog egyik olajjal sem az autónak!

Link to comment
Megosztás:

T speedy01!

"Én csak ..."

A segítő szándékot nem vitatom.

"... ártani nem fog ... "

Ha ebben biztosak lehetnénk, akkor nem lennének gyártóművi olajelőírások. De vannak.

A használandó olajak listája a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt topikban található.

Link to comment
Megosztás:

T speedy01!

Az felsorolt olajok közül a Castrol Edge 0W-30 és a Valvoline SynPower 5W-30 rendelkezik GM (Opel) gyártóművi jóváhagyással.

A többi nem.

Az olajajánlókat kéretik fenntartással kezelni.

A gyártóművi jóváhagyással rendelkező olajok listája a "Hasznos információk a motorolajokról" kiemelt topikban található.

A marketingtevékenység gépjármű szevizköltség növelő és élettartam csökkentő következményét mérséklendő, érdemes gyártóművi előírással rendelkező motorolajat használni.

Tyű, Báttya! Te nem vagy semmi figura.

Mint a telefonautomata az Eon-nál!

Link to comment
Megosztás:

Pedig itt van, ugyan 2010 es hozzászólás, de akkor is 600Ft ért van írva!

Olajszűrők a teljesség igénye nélkül :

MANN : W712/22

FIAMM : FT4970CS

FRAM : PH4722

PURFLUX : LS206

TECNOCAR : R317

És még van egy aminél nem is kell jobb : GM OPEL : 650401 (600 HUF-tól )

Ezek lemez borítású szűrők !

ezekbe a motorokba jó: X/Z12XE, X/Z14XE, X/Z16XE, X16SZR, Z16SE, Z18XE (csak kevés motoron van fémszürő), X20XEV

A többin papir szürő betét van...

Tehát akkor nem tud senki semmit ilyen olcsó szűrőről? Mert engem, és ahogy látom sokunkat érdekelne! :)

Link to comment
Megosztás:

Pedig itt van, ugyan 2010 es hozzászólás, de akkor is 600Ft ért van írva!

Olajszűrők a teljesség igénye nélkül :

MANN : W712/22

FIAMM : FT4970CS

FRAM : PH4722

PURFLUX : LS206

TECNOCAR : R317

És még van egy aminél nem is kell jobb : GM OPEL : 650401 (600 HUF-tól )

Ezek lemez borítású szűrők !

ezekbe a motorokba jó: X/Z12XE, X/Z14XE, X/Z16XE, X16SZR, Z16SE, Z18XE (csak kevés motoron van fémszürő), X20XEV

A többin papir szürő betét van...

Tehát akkor nem tud senki semmit ilyen olcsó szűrőről? Mert engem, és ahogy látom sokunkat érdekelne! :)

Cromaxban most van 451 Ft-ért! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.