Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok

Z16XE-s astrához az 5w-30-as olajok közül a valvoline vagy a shell a jobbik választás. Van valakinek valamilyen tapasztalata?

Üdv: Tibcsyke

Ha szabályszerető vagy, feleljen meg a GM-LL-A-025 vagy GM-dexos2 szabványnak az adott olaj. A márka mindegy, amelyikben Te jobban megbízol, vagy dobj fel egy érmét. Máshogy ezt nem lehet eldönteni.

Itt felettem rozsav cartárs pl. a Fuchs-ot ajánlja, ami szintén tökéletes választás (gyári feltöltés), én Liqui Moly-t használok, és az is rendben van.

Az, hogy pl. a Shellt vagy pláne a Castrolt annyira tolja a marketing, egy dolog, ennek a minőséghez önmagában semmi köze nincs...

Link to comment
Megosztás:

Erről mi a véleményetek?

Nem túl vékony ez a Z14XE-nek?

Mert ezek a ACEA A5/B5 minősítésű olajak a leírások szerint a motor melegüzeménél olyan viszkozitásúak, hogy elég kicsi az ellenállásuk így nem is minden motorba jók. (így tudják a fogyasztást lejjebb vinni elvileg)

Mi a véleményetek?

Maradjak az Excel-nél inkább?

Használ valaki ilyet itt a csapatból?

Esetleg tapasztalatok?

Link to comment
Megosztás:

egy gondolat futott végig a fejembe...

van-e értelme nem "gyári " olajat bele rakni?? persze csak gyártóművi jóváhagyásosakra gondolok :D

ahogy nézem mindenki hamarabb cserél olajat mint az előírt...

szóval mivel tudnak ezek hiper szuper olajak??

Szerintem kicsit túl van lihegve ez a "gyártóművi jóváhagyás" téma.

Amúgy is új van már, ami Dexos 1 és 2 névre hallgat.

Aztán el lehet mélázni azon is, hogy pl az én autómban (Astra G 1.4 16V) miért van a szalonból kijöveteltől kezdve végig Mobil Synt 5W40?

Ez benne is van a szervizkönyvben, szakszervizben beletöltve, pecsételve, stb.

Annak sincs meg a benzinesekre a jóváhagyása, mégis ezt töltötték mindbe Schilleréknél.

Nézegettem a különböző olajokat és szinte mind ugyanabba a teljesítmény kategóriába tartozik azonos viszkozitáson belül, nem igazán látni eltéréseket. Ezért is érdekel, ki mivel van megelégedve a Z14XE motoroknál.

Régebben itt is volt jópár ember, aki a nevezett márkákkal hajtotta a vasat teljes megelégedéssel.

Közben új termékek jöttek ki, ezért megint jó lenne némi információt gyűjteni...

Link to comment
Megosztás:

T Robz4

A Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 rendelkezik GM Dexos 2 jóváhagyással.

A Mobil Super 3000 X1 5W-40 (Mobil Synt S 5W-40) nem rendelkezik GM-LL-A-025 gyártóművi jóváhagyással. Ezért az autódba nem való.

Bárki mondta, öntötte, pecsételte.

A ExxonMobil konszern GM jóváhagyással rendelkező motorolajai:

GM-LL-A-025:

Mobil 1 New Life 0W-40,

GM Dexos 2:

Mobil 1 ESP 0W-40.

Link to comment
Megosztás:

T Robz4

A Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 rendelkezik GM Dexos 2 jóváhagyással.

A Mobil Super 3000 X1 5W-40 (Mobil Synt S 5W-40) nem rendelkezik GM-LL-A-025 gyártóművi jóváhagyással. Ezért az autódba nem való.

Bárki mondta, öntötte, pecsételte.

A ExxonMobil konszern GM jóváhagyással rendelkező motorolajai:

GM-LL-A-025:

Mobil 1 New Life 0W-40,

GM Dexos 2:

Mobil 1 ESP 0W-40.

Szia mantec! Már biztos mondtad a többieknek, de én lemaradtam róla. Te olajokkal foglalkozol, vagy hobbiból jártál ennyire utána a dolgoknak?

Én csak ámulok mennyi féle fajta van...

Továbbá az az érthetetlen, hogy szülők 2005-ben vásárolt Z14XE Astrája 10W40 GM olajjal gurult ki a szalonból, és folyamatosan minden évben a hivatalos opel szervizben 10W40-et töltenek bele.

A saját autómat mikor használtan vettem, könyve szerint abban is 10w40 volt. Így én is azt töltöttem bele....

Pedig ezek szerint nem ez kellene. 8 év és sok km után érdemes lenne átállni finomabb olajra, vagy már mindegy?

Említsem meg a szakszervizben, hogy eddig rosszat töltöttek bele?

Link to comment
Megosztás:

Szia mantec! Már biztos mondtad a többieknek, de én lemaradtam róla. Te olajokkal foglalkozol, vagy hobbiból jártál ennyire utána a dolgoknak?

Én csak ámulok mennyi féle fajta van...

Továbbá az az érthetetlen, hogy szülők 2005-ben vásárolt Z14XE Astrája 10W40 GM olajjal gurult ki a szalonból, és folyamatosan minden évben a hivatalos opel szervizben 10W40-et töltenek bele.

A saját autómat mikor használtan vettem, könyve szerint abban is 10w40 volt. Így én is azt töltöttem bele....

Pedig ezek szerint nem ez kellene. 8 év és sok km után érdemes lenne átállni finomabb olajra, vagy már mindegy?

Említsem meg a szakszervizben, hogy eddig rosszat töltöttek bele?

Bár nem engem kérdeztél..., de szerintem sose késő "megtérni". :D Különben az én Z14XE-mbe is 10W40 került az Opel szervizben, az első pár alkalommal. Ennek valószínű igen egyszerű okai van: olcsóbban lehet hozzájutni a 10W-s olajhoz + a szervizt különösebben nem zaklatja fel, ha mondjuk 30-40e km-rel kevesebbet bír ki a motorod...

Mindenesetre én a motorfelújításom óta GM-LL...-t öntök bele. Azért mostanra már igen bő a választék a jóváhagyott olajokból, szóval, majdhogynem egyszerűbb GM-approved olajat venni, mint mást. A szerelők, meg a szervizek többsége meg úgyis azt ajánlgatja, amit olcsón tud beszerezni, meg van neki raktáron.

Link to comment
Megosztás:

T Stofl!

" ... hobbiból ... "

Hagyjuk nyitva ezt a kérdést.

" ... gurult ki a szalonból ... "

Te ezt honnan tudod? Az új gépjárművet átadó szerviz sem tudja, hogy a motorgyárban mivel töltötték fel a motort.

" ... 8 év után ..."

Igen, érdemes.

" ... rosszat töltöttek ... "

Nem rossz az, csak nem ebbe az autóba való.

Link to comment
Megosztás:

T Stofl!

" ... hobbiból ... "

Hagyjuk nyitva ezt a kérdést.

:D Oké!

" ... gurult ki a szalonból ... "

Te ezt honnan tudod? Az új gépjárművet átadó szerviz sem tudja, hogy a motorgyárban mivel töltötték fel a motort.

A szalonban mondták a szerelők, hogy az van benne. Én ezt elfogadtam tényként, persze valószínűleg ők is rosszul tudták.

" ... 8 év után ..."

Igen, érdemes.

Köszönöm, akkor legközelebb már másmilyen megy bele. 5W30 megfelelő lesz Z14XE-be télen nyáron?

" ... rosszat töltöttek ... "

Nem rossz az, csak nem ebbe az autóba való.

Köszi, igen így értettem.

Link to comment
Megosztás:

Erről a cégről mi a véleményetek?

Szokott valaki innen náluk vásárolni?

Jónak tűnik ez az olaj, de gyanúsan olcsó a fél évvel ezelőtti árakhoz képest.

Magát a PRO FLEX olajat használjátok?

Szia!

Én Flexelek már egy ideje és vettem tőlük a nyáron 10 littyót. :D

Nyáron láttam én is ezt a céget.

Öregem is a Citromjába innen rendelt.

Nem gondolnám, hogy egy ekkora nevű cég kotványokkal, dudvákkal foglalkozzon, egyszerűen nem raknak rá annyi hasznot, nekik gondolom nem az olaj a fő profiljuk. :P

Egy ezresem van még olajcseréig, én 10.000 km-enként ( +- 1000 km max. ) le is szoktam otthon cserélni.

A mostanira kíváncsi vagyok milyen lesz, de ugyanolyannak kell lennie mint az ugyanilyen, csak majdnem duplájáért, más helyeken árult ugyanilyen Flex olaj. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.