Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

A szervíz4+ jó üzlet az Opelnek, de árban nem olcsóak.

Na úristen ez a Szervíz4+!

Akkora kabaré....

10W40 GM olajjal. :D

Majd haverom megmondja, vagy inkább a kocsija hamarabb, mert ezt töltögeti a 2006-os Z17DTL motorkódú Astrájába már vagy 90.000 megtett km után és a kocsiban most van 150.000 km.

Reggelente akkora traktor hangja szokott lenni, azt hiszem mindig, hogy valaki kultivátorozik.

Link to comment
Megosztás:

Na úristen ez a Szervíz4+!

Akkora kabaré....

10W40 GM olajjal. :P

Majd haverom megmondja, vagy inkább a kocsija hamarabb, mert ezt töltögeti a 2006-os Z17DTL motorkódú Astrájába már vagy 90.000 megtett km után és a kocsiban most van 150.000 km.

Reggelente akkora traktor hangja szokott lenni, azt hiszem mindig, hogy valaki kultivátorozik.

Debreceni szervíz is lazán betöltötte tesóm H Astra verdájába 32e km-nél :D ócsó' vót' ...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Körkérdés mindenkinek, hogy kicsit menjen a topic. ;)

Ki hány liter olajat tesz bele a verdájába?

Azért kérdezem, mert múltkor benéztem a mennyiséget. ;)

Kiderült, hogy a flakon amit benéztem 4 literes, de azt hittem 5, és 3.5 littyónál megálltam a töltéssel.

Mentem vele 220 km-t, utána láttam, hogy mi a helyzet, de beletöltöttem a maradék felet is.

Viszont: 4.5 liternél ( Z17DTL ) már nagyon a maxnál van, a maradék miatt meg lehet felette is kicsivel.

Most majdnem maxon van.

Töltsek még bele, vagy elég 4 is?

Link to comment
Megosztás:

Körkérdés mindenkinek, hogy kicsit menjen a topic. ;)

Ki hány liter olajat tesz bele a verdájába?

Azért kérdezem, mert múltkor benéztem a mennyiséget. ;)

Kiderült, hogy a flakon amit benéztem 4 literes, de azt hittem 5, és 3.5 littyónál megálltam a töltéssel.

Mentem vele 220 km-t, utána láttam, hogy mi a helyzet, de beletöltöttem a maradék felet is.

Viszont: 4.5 liternél ( Z17DTL ) már nagyon a maxnál van, a maradék miatt meg lehet felette is kicsivel.

Most majdnem maxon van.

Töltsek még bele, vagy elég 4 is?

Szia!

Asszem én is 4,5 lityit töltöttem bele tavaly Novemberben,és nekem pont a max jelzésnél volt,egy-két millivel feljebb,úgy hogy engedtem is le belőle egy keveset,nehogy problem legyen.Ha jól emlékszem 4,5 litert ír az enyémbe,meg a tiedbe is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Asszem én is 4,5 lityit töltöttem bele tavaly Novemberben,és nekem pont a max jelzésnél volt,egy-két millivel feljebb,úgy hogy engedtem is le belőle egy keveset,nehogy problem legyen.Ha jól emlékszem 4,5 litert ír az enyémbe,meg a tiedbe is.

Igen, 4.5 littyó a hivatalos.

Csak ugye macerás egy kicsit.

Mivel én 10 ezrenként lecserélem, ugye akkor tegyük fel, hogy 4.5 L / csere/alkalom. / Fuchs Titan GT1 4 littyós kiszerelésben van /

Tehát egy littyós flakont fel kell tépnem mindig pluszban a négyes mellett. ;)

A maradék fél littyó meg nem tudom meddig jó, de azt én már nem tölteném bele következő olajcserekor, ami időben olyan 4 hónap körülbelül ( 2500 km/hó )

Annyit meg nem eszik, hogy utána kelljen tölteni bármennyit is, nemhogy fél litert.

Tehát fél liter majdnem mindig kuka. ;)

Szumma szummárum: 4 littyó van most benne, remélem nem árt neki, hogy ennyivel kevesebb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, 4.5 littyó a hivatalos.

Csak ugye macerás egy kicsit.

Mivel én 10 ezrenként lecserélem, ugye akkor tegyük fel, hogy 4.5 L / csere/alkalom. / Fuchs Titan GT1 4 littyós kiszerelésben van /

Tehát egy littyós flakont fel kell tépnem mindig pluszban a négyes mellett. ;)

A maradék fél littyó meg nem tudom meddig jó, de azt én már nem tölteném bele következő olajcserekor, ami időben olyan 4 hónap körülbelül ( 2500 km/hó )

Annyit meg nem eszik, hogy utána kelljen tölteni bármennyit is, nemhogy fél litert.

Tehát fél liter majdnem mindig kuka. ;)

Szumma szummárum: 4 littyó van most benne, remélem nem árt neki, hogy ennyivel kevesebb :lol:

Végül is ha a minimum-maximum között van akkor no problem.

Ui: Te azért használod a gépet rendesen,hogy 4 hónap alatt bele zavarsz 10 000 km-ert. Szerintem 4 hónap alatt nem lesz semmi baja a felbontott olajnak.

Link to comment
Megosztás:

Végül is ha a minimum-maximum között van akkor no problem.

Ui: Te azért használod a gépet rendesen,hogy 4 hónap alatt bele zavarsz 10 000 km-ert. Szerintem 4 hónap alatt nem lesz semmi baja a felbontott olajnak.

Tisztelt Cartárs!

Ez nem is olyan sok szvsz., hiszen ez max. 30.000 km/év.

Használom és vigyázok rá de megkapja amire szüksége van, nem spórolok a kötelező dolgokon.

2.5 évesen vettem 135.000 km-rel.

Mondjuk az öregem munkatársához képest, aki 2010-ben elment 330 km-t a 20 éves verdájával, akkor igen sok ehhez képest. ;)

Szumma szummárum: én nem km, hanem állapot után vettem autót. / most járok 181.000-nél: 2007/06 havi / ;)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Cartárs!

Ez nem is olyan sok szvsz., hiszen ez max. 30.000 km/év.

Használom és vigyázok rá de megkapja amire szüksége van, nem spórolok a kötelező dolgokon.

2.5 évesen vettem 135.000 km-rel.

Mondjuk az öregem munkatársához képest, aki 2010-ben elment 330 km-t a 20 éves verdájával, akkor igen sok ehhez képest. ;)

Szumma szummárum: én nem km, hanem állapot után vettem autót. / most járok 181.000-nél: 2007/06 havi / :lol:

Lehet akkor én megyek keveset a kocsival,mert nekem 10 ezer körül megy bele 1 évben,munkahelyre oda-vissza kb 20 km plusz még esetleg amit hétvégén "elkocsikázok" (intézem a dolgaimat,bevásárlás stb),ámbár ilyen ü.anyag árak mellett próbálom minél kevesebbet használni 7 végén. ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen, 4.5 littyó a hivatalos.

Csak ugye macerás egy kicsit.

Mivel én 10 ezrenként lecserélem, ugye akkor tegyük fel, hogy 4.5 L / csere/alkalom. / Fuchs Titan GT1 4 littyós kiszerelésben van /

Tehát egy littyós flakont fel kell tépnem mindig pluszban a négyes mellett. ;)

A maradék fél littyó meg nem tudom meddig jó, de azt én már nem tölteném bele következő olajcserekor, ami időben olyan 4 hónap körülbelül ( 2500 km/hó )

Annyit meg nem eszik, hogy utána kelljen tölteni bármennyit is, nemhogy fél litert.

Tehát fél liter majdnem mindig kuka. ;)

Szumma szummárum: 4 littyó van most benne, remélem nem árt neki, hogy ennyivel kevesebb :lol:

Én a Z14XEP-be 3l-t öntök újabban, előtte mindig feltöltöttem maxig, de azért meg felesleges felbontani egy új literes flakont....Így a mi és max között a 2/5-nél van.

Link to comment
Megosztás:

Én a Z14XEP-be 3l-t öntök újabban, előtte mindig feltöltöttem maxig, de azért meg felesleges felbontani egy új literes flakont....Így a mi és max között a 2/5-nél van.

Érdekes, ma néztem, majdnem maxon van pedig 4 littyó van benne csak / +ami benne marad mindig is előzőleg /

Z14XEP-nek milyen a nívópálcája?

Link to comment
Megosztás:

Lehet akkor én megyek keveset a kocsival,mert nekem 10 ezer körül megy bele 1 évben,munkahelyre oda-vissza kb 20 km plusz még esetleg amit hétvégén "elkocsikázok" (intézem a dolgaimat,bevásárlás stb),ámbár ilyen ü.anyag árak mellett próbálom minél kevesebbet használni 7 végén. ;)

Na igen, az árakat inkább nem kommentálnám, hogy *********. ;)

Link to comment
Megosztás:

Annyit meg nem eszik, hogy utána kelljen tölteni bármennyit is, nemhogy fél litert.

Tehát fél liter majdnem mindig kuka. ;)

Szerintem 2 olajcsere között nem romlik (nem oxidálódik) annyit, hogy ne lehetne felhasználni az előzőből megmaradt bontott flakont. Pláne lezárt kupaknál, meg a Te esetedben a 4 hónapos idővel.

Mondjuk érdekelne, hogy van-e erre (mármint a felbontott flakonú olaj tárolási idejére) "hivatalos" ajánlás.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 2 olajcsere között nem romlik (nem oxidálódik) annyit, hogy ne lehetne felhasználni az előzőből megmaradt bontott flakont. Pláne lezárt kupaknál, meg a Te esetedben a 4 hónapos idővel.

Mondjuk érdekelne, hogy van-e erre (mármint a felbontott flakonú olaj tárolási idejére) "hivatalos" ajánlás.

Igen, ez engem is érdekelne.

De szerintem szobahőmérsékleten tárolva fél év a megengedett, ezt valahol olvastam.

Talán ITT

Igen ez lesz az.

"Eltarthatóság: gyártási időtől számított 3-5 év, az ásványi olajok eltarthatósági ideje a legrövidebb, a fullszintetikus olajaké a leghosszabb. A flakon felbontástól számítva viszont csak fél, legfeljebb egy év. "

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Castrol, Mobil 1, Fuchs - Dexos 2-est tudó olajak közül szeretnék választani, de Castrol és Mobil1 megfelelőt nem találok sehol sem...

Mobil 1 ESP 0w40 lenne a kiválasztott, de csak Mobil 1 New Life van, ami nem tudja a Dexos 2-t.

A végére találtam Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W-30 -ast 8600-ért. Az ár szerintem baráti nagyon, de az a kérdésem, hogy ez a Fuchs márka jó-e, illetve a három márka közül melyik lenne szerintetek a legjobb megoldás?

45.000 km van már a kicsikében.

Köszi az infókat. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Castrol, Mobil 1, Fuchs - Dexos 2-est tudó olajak közül szeretnék választani, de Castrol és Mobil1 megfelelőt nem találok sehol sem...

Mobil 1 ESP 0w40 lenne a kiválasztott, de csak Mobil 1 New Life van, ami nem tudja a Dexos 2-t.

A végére találtam Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W-30 -ast 8600-ért. Az ár szerintem baráti nagyon, de az a kérdésem, hogy ez a Fuchs márka jó-e, illetve a három márka közül melyik lenne szerintetek a legjobb megoldás?

45.000 km van már a kicsikében.

Köszi az infókat. ;)

Ez a Fuchs tökéletes. Vegyed, vigyed, öntsed bele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, akkor marad a fuchs. De egy láma kérdést nem úsztok meg:

Konkesz a kocsid dizel. Ez az olaj ugye nem jó a dizelbe is, ugye van dizel változata is, vagy nem? ;)

sorry, ha tényleg alap alatti kérdés...

Semmi gond, nem alap alatti kérdés ez, mért lenne az. :lol:

A Fuchs Titan GT1 Pro Flex benzinesbe és dízelbe egyaránt jó, sőt tökéletes mind a kettőbe. ;)

Link to comment
Megosztás:

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok:

Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2,

Mobil Super 3000 Formula G 5W-30,

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30,

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30,

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2:

1 literes Opel katalógus szám: 19 42 000.

GM Dexos 2-t teljesítő motorolaj:

Agip Formula Prestige 5W-30

E' mán lerágott csont. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.