Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Nem idegesítő, hanem nehezen értelmezhető/kezelhető úgy, hogy csak a szöveg töredékét citálja elő. Állandó visszakeresés, hogy hol is volt, milyen szövegkörnyezetben az az egy-két idézett szó.

Másrészt egyszerűbben is meg lehet oldani egy ilyen problémát. Mindjárt meg is próbálom:

T. Mantec! Légy szíves! please.gif

peace.gif

Akkor

nem csak én gondolom így, de úgysem fog változni semmi sem.

Link to comment
Megosztás:

1,4 astra classic II váltójába megfelelő a Castrol Syntrans Multivehicle 75w-90? már jóval 100k felett van a km benne, igazából nem tudom mennyi a cserepieriódus (gondolom erre is élethosszt mondanak), de ha 10-12k-ból megvan, akkor azért az nem az az összeg, amit ne lehetne rákölteni a váltóra 5-6 évente.

mennyi megy bele?

esetleg, ha ez nem jó, akkor valami jóféle?

én a corollámba tettem ilyet, annyi különbséget éreztem, h az előző (gondolom gyári), jobban le volt dermedve tavaly, pedig akkor olyan nagy hidegek nem is voltak. az e11 váltója egyébként sem a toyota gyöngyszeme, elég kevéssé eltalált váltó.

faterom autójáról van szó.

Link to comment
Megosztás:

köszi.

közben azon agyalok, h kellene olajat rendelni 3 autóhoz. mennyi megy bele az astrába? fater azt mondja a cimke szerint 10w40-et raktak bele télre (h milyen nem tudja). nem szagszervizben, okos emberek. enni nem eszi. semennyire nem értek hozzá, de most ahogy keresgéltem, ez nem tűnik valami hűdejó megoldásnak. ahogy nézem, 5w30, 5w40, ami megfelelő?

olyan 5w30 olaj létezik, amit egy yarisba, corollába meg az astrába egyaránt bele lehet tenni?

ebben eneos premiumot, castrol edge-t vagy mobil esp-t tudnék picit olcsóbban szerezni, ha 15 liter felett kell rendelni. ezen 3 közül jó lenne valamelyik az astrához is? azt tudom, h a toyotákhoz jók.

Link to comment
Megosztás:

T avman!

A követelmény nem viszkozitásérték.

ahhoz képest 10w40-et nem látok benne :) az 5w30, mint olyan, mindhez megfelelő, a toyotákba mindenképp azt tennék (mind a felsorolt eneos, castrol, mobil megfelelő beléjük), így iránynak szerintem az 5w30 tökéletes. az a gond, h ezt a jelölést pont nem látom rajtuk. ami lehet h az én hibám-

Ha többet elárulsz a gépjárműállományról, keresünk kompromisszumot.

1.0 vvti 2004-es, 3 ajtós I. yaris

1,4 vvti 2001-es corolla (e11), 3 ajtós

2006 környéki (lehet 2007-es), 1.4 astra classic II, 5 ajtós.

ahogy elnézem a Mobil 1 ESP 5W-30 lesz talán a jó választás, ha valaki nem beszél le róla.

még amit találtam opeles és toyotás fórumon egyaránt: Liqui Moly Top Tec 4600

Z-vel kezdődik az astra motorkód, úgy tudom, ez is jelent valamit...

Módosítva : avman
Link to comment
Megosztás:

üdv újra,

úgy döntöttem, na nem szórakozok tovább a közös olaj kereséssel. annyit nem ér a dolog, mint amennyit már elszúrtam a nézegetésre.

Castrol Magnatec 5W-40 c3 mennyire jó választás? azt látom, h az előírást tudja, de ajánlott olaj, vagy van tőle valami jobb vétel?

hány liter kell belőle (1.4 astra classic II, 2006). a 4 literes kiszerelés elég, vagy dobjam meg egy literessel?

Link to comment
Megosztás:

üdv újra,

úgy döntöttem, na nem szórakozok tovább a közös olaj kereséssel. annyit nem ér a dolog, mint amennyit már elszúrtam a nézegetésre.

Castrol Magnatec 5W-40 c3 mennyire jó választás? azt látom, h az előírást tudja, de ajánlott olaj, vagy van tőle valami jobb vétel?

hány liter kell belőle (1.4 astra classic II, 2006). a 4 literes kiszerelés elég, vagy dobjam meg egy literessel?

Ha már Castrol akkor szerintem az ugyanilyen viszkozitású Edge-t vedd...

Ha pedig ár kérdés akkor vedd a gyári GM olajat.

3.5L kell a cseréhez

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok egy megbízható helyet, ahonnan tudnék 5 Literes GM 5w 30-as olajat rendelni?

Nekem nem eszi ezt az olajat, eddig bevált.

Köszi!

www.cromax.hu

nekem bevált, személyesen szoktam hozzájuk menni, csomagküldésre n incs szükségem. Ha meg elkezdi enni az olajat, akkor az nem az olajtól fog megváltozni (sokszor kitárgyalt). Később mit raksz bele, disznózsírt? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kérdésem lenne:

2006-os g astra-be cserélnék olajat eddig 5w-30as volt benne és nem ette egyáltalán. Két olajat néztem hozzá ( gm-eset nem szeretnék):

1. http://www.olajshop.hu/szemelygepjarmu-olaj/eni-i-sint-tech-g-5w-30-4-l.html

2. http://www.olajshop.hu/szemelygepjarmu-olaj/eni-i-sint-ms-5w-30-4-l.html

Szerintetek melyik lenne a jobb ( én az elsőre gondoltam)?

Válaszért előre is thx!

ui: mennyi lenne a feltöltési mennyisége? én 3,6 l néztem, nem tudom hogy helyesen

Link to comment
Megosztás:

T ibu!

A két említett olaj között nincs érdemi különbség.

Jobb, a PAO alapolaj okán:

Mobil 1 0W-40, Total Quarz Energy 9000 0W-30, Castrol SLX Prof Longtec 0W-30, Castrol Edge 0W-30 (NEM FST), Shell Helix Ultra AS 0W-30.

A feltöltési mennyiségek:

Z14XEP: 3,5 liter,

Z16XEP: 4 liter,

Z17DTL: 4,5 liter.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Télen többen mondtátok köztük én is,hogy az olajbeöntő sapkánál fehér,szaknyelven "capuccinó szerű anyag csapódik ki

Akkor a sok rövidtávú,hidegüzemű járással magyaráztuk és ez nálam be is igazolódott,hogy így van ugyanis teljesen eltűnt ez a trutyi a jó idő beálltával,de hosszabb távokra is többet megyek a géppel,mint télen

Nálatok tapasztalat?Az olaj amúgy Castrol Magnatec 10W-40 még mindig

Link to comment
Megosztás:

Télen többen mondtátok köztük én is,hogy az olajbeöntő sapkánál fehér,szaknyelven "capuccinó szerű anyag csapódik ki

Akkor a sok rövidtávú,hidegüzemű járással magyaráztuk és ez nálam be is igazolódott,hogy így van ugyanis teljesen eltűnt ez a trutyi a jó idő beálltával,de hosszabb távokra is többet megyek a géppel,mint télen

Nálatok tapasztalat?Az olaj amúgy Castrol Magnatec 10W-40 még mindig

10W-40 olaj??? Azt ne tedd bele, nem belevaló...

Igen, nálam is van, de csak télen...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.