Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Igazából azért van az ajtó alján lyuk, mert bármilyen jó a gumiszigetelés az ablak mellett, valamennyi víz esőbe csak bejut, és annak kell távozni az alsó lyukakon. Meg ugye télen bent meleg van, kint hideg az ajtóban is lehet páralecsapódás, annak is el kell valahol távoznia. Az a lyuk mindenképpen kell.

azt tudom hogy mér van a luk az alján ,de ha valami hig anyagot kenem ki belül akkor ott ki folyik nem?vagy kenjem ki alvázvédövel?

Link to comment
Megosztás:

azt tudom hogy mér van a luk az alján ,de ha valami hig anyagot kenem ki belül akkor ott ki folyik nem?vagy kenjem ki alvázvédövel?

Az a baj, hogy bármivel lekenheted, de nem tudod rendesen fémig letakarítani, mert nem férsz rendesen hozzá. Ha le is kezeled, alatta ot marad a rozsda, és dolgozik tovább. Csak lassítod vele a folyamatot. Ez olyan, mint amikor a küszöböt bellülről kiüti a rozsda, hiába csiszolgatod, fested kivülről, előbb-utóbb megint előjön.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy bármivel lekenheted, de nem tudod rendesen fémig letakarítani, mert nem férsz rendesen hozzá. Ha le is kezeled, alatta ot marad a rozsda, és dolgozik tovább. Csak lassítod vele a folyamatot. Ez olyan, mint amikor a küszöböt bellülről kiüti a rozsda, hiába csiszolgatod, fested kivülről, előbb-utóbb megint előjön.

Kapargatod. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem most volt lakatosnál a verda és azt mondta a figura amíg nincs kilyukadva addig nem szabad cserélni mert 4-5 év és újra rozsdafoltos lesz!Van még egy megoldás de kicsit drága:a homok szórás van alapozó ami 15perc száradás után nedvesen mehet rá a bázis szín!De ez elég drága megoldás egy ajtóra!

Link to comment
Megosztás:

Nekem most volt lakatosnál a verda és azt mondta a figura amíg nincs kilyukadva addig nem szabad cserélni mert 4-5 év és újra rozsdafoltos lesz!Van még egy megoldás de kicsit drága:a homok szórás van alapozó ami 15perc száradás után nedvesen mehet rá a bázis szín!De ez elég drága megoldás egy ajtóra!

Nos nem akarom megsérteni a lakatos ismerősöd, ezért csak annyit mondok, hogy nem értek vele egyet :) De viszont igaza van, hogy a homokszórás, és nedves füller, színre fújása költséges dolog :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem most volt lakatosnál a verda és azt mondta a figura amíg nincs kilyukadva addig nem szabad cserélni mert 4-5 év és újra rozsdafoltos lesz!Van még egy megoldás de kicsit drága:a homok szórás van alapozó ami 15perc száradás után nedvesen mehet rá a bázis szín!De ez elég drága megoldás egy ajtóra!

Nekem sem volt mindehol kilyukadva , sőt szinte sehol nem volt lyukas, csak annyira rozsdás, hogy mire lecsiszoltam addigra átszűrődött a fény a lemezen. Abban meg gondolom egyetértünk, hogy a 0.2-0.4 lemez nem lemez. :)

Link to comment
Megosztás:

Nos nem akarom megsérteni a lakatos ismerősöd, ezért csak annyit mondok, hogy nem értek vele egyet :) De viszont igaza van, hogy a homokszórás, és nedves füller, színre fújása költséges dolog :D

Ő ezt az után gyártott elemekre mondta!Ha jól emlékszem!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Tavaly vettem egy Turtle waxot. Lekentem az autót, és a motorháztető, valamint a tető mattult, és világosodott. Utána nem is használtam. Rá kb fél évre beszélgettem a szerelőmmel, aki ugyanezt használja. Azt mondta, lehet rosszul csinálom. Megmutatta egy kis területen. Ez még jobban kivilágosodott. Mit lehet biztosan használni. Mit tudtok ajánlani?

Piros Corsa '91. Gyári szín.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Tavaly vettem egy Turtle waxot. Lekentem az autót, és a motorháztető, valamint a tető mattult, és világosodott. Utána nem is használtam. Rá kb fél évre beszélgettem a szerelőmmel, aki ugyanezt használja. Azt mondta, lehet rosszul csinálom. Megmutatta egy kis területen. Ez még jobban kivilágosodott. Mit lehet biztosan használni. Mit tudtok ajánlani?

Piros Corsa '91. Gyári szín.

Van olyan, hogy teknőcös wax, de nem tudom pontosan mi a neve. Lehet ugyanaz? :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Tavaly vettem egy Turtle waxot. Lekentem az autót, és a motorháztető, valamint a tető mattult, és világosodott. Utána nem is használtam. Rá kb fél évre beszélgettem a szerelőmmel, aki ugyanezt használja. Azt mondta, lehet rosszul csinálom. Megmutatta egy kis területen. Ez még jobban kivilágosodott. Mit lehet biztosan használni. Mit tudtok ajánlani?

Piros Corsa '91. Gyári szín.

Szerintem a wax csak felesleges időpocsékolás!!! De ezt azt hiszem itt már leírtam. Csak fényt ad,(ha sikerül) ideig óráig, aztán kezdheted előröl! Ha valóban fényt szeretnél elérni, akkor polírozd az autód! Minden autóápolási boltba kapsz különböző kézi polírpasztákat, amit ugyanúgy kell használni mint a wax-ot, de a különbség kézen fekvő! És ugye persze a polírpaszta nem tartalmaz parrafinszármazékot....stb. Meg tudnák őrülni, mikor a benzinkúton is látom a kuncsaftot, ahogy nyom rá a waxos mosásra.....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a wax csak felesleges időpocsékolás!!! De ezt azt hiszem itt már leírtam. Csak fényt ad,(ha sikerül) ideig óráig, aztán kezdheted előröl! Ha valóban fényt szeretnél elérni, akkor polírozd az autód! Minden autóápolási boltba kapsz különböző kézi polírpasztákat, amit ugyanúgy kell használni mint a wax-ot, de a különbség kézen fekvő! És ugye persze a polírpaszta nem tartalmaz parrafinszármazékot....stb. Meg tudnák őrülni, mikor a benzinkúton is látom a kuncsaftot, ahogy nyom rá a waxos mosásra.....

Igen, csak ugye én is mesz.ptam azzal hogy megvettem a polírpasztát, amire az okos bácsi elmondta hogy ilyenjóolyanjó, felkentem az autóra, téllegjó, aztán 1 hónap múlva fakóbb volt mint előtte. Az is paraffin-lé volt, csak polírpasztának árulták :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ugye én is mesz.ptam azzal hogy megvettem a polírpasztát, amire az okos bácsi elmondta hogy ilyenjóolyanjó, felkentem az autóra, téllegjó, aztán 1 hónap múlva fakóbb volt mint előtte. Az is paraffin-lé volt, csak polírpasztának árulták :)

Az okos bácsi én lennék, vagy a bolti eladó?

Link to comment
Megosztás:

Alex bácsi, mester, isten, mindenható ;) !

A tanksapka ajtaja szépen levedlet.. Ha jól látom valami műanyagból van. Mit lehetne vele kezdeni? Szép fehér szín kéne. Elkéne egy kis segítség, hogy milyen lépésekben mit csináljak vele, mert ez igy nem nyerő. :D

Az enyém fém. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a wax csak felesleges időpocsékolás!!! De ezt azt hiszem itt már leírtam. Csak fényt ad,(ha sikerül) ideig óráig, aztán kezdheted előröl! Ha valóban fényt szeretnél elérni, akkor polírozd az autód! Minden autóápolási boltba kapsz különböző kézi polírpasztákat, amit ugyanúgy kell használni mint a wax-ot, de a különbség kézen fekvő! És ugye persze a polírpaszta nem tartalmaz parrafinszármazékot....stb. Meg tudnák őrülni, mikor a benzinkúton is látom a kuncsaftot, ahogy nyom rá a waxos mosásra.....

Ez sajnos tényleg így van!Waxból sokfélét kipróbáltam már a drága teleshoppostól kezdve(nem én vettem)a Németországban kapható közepes és jó minőségűeket is!Átmeneti illetve az apró karcokat amit egy normális paszta kiszed ezt a wax nem teszi!Ha csak fényt szeretnél neki 2 hétig akkor semmi gond csak elég sokat melózol vele!De csodát nem kell tőle várni! :)

Link to comment
Megosztás:

Alex bácsi, mester, isten, mindenható ;) !

A tanksapka ajtaja szépen levedlet.. Ha jól látom valami műanyagból van. Mit lehetne vele kezdeni? Szép fehér szín kéne. Elkéne egy kis segítség, hogy milyen lépésekben mit csináljak vele, mert ez igy nem nyerő. :D

Óóóó micsoda megszólítás :) ;)

Nem szokta a tanksapka ledobni magáról a festéket. Ha mégis, akkor azt tudom javasolni, hogy vegyél egy jó állapotút bontóba, 800-as vízpapírral csiszold meg, és mehet rá a Casablanca 474-es :P . Ez a könnyebbik verzió. A nehezebbik az, hogy teljesen lekaparod a régi festéket, műanyaglazító, füller, majd a szín! Személy szerint az elsőre szavazok! ;)

Link to comment
Megosztás:

Óóóó micsoda megszólítás :D ;)

Nem szokta a tanksapka ledobni magáról a festéket. Ha mégis, akkor azt tudom javasolni, hogy vegyél egy jó állapotút bontóba, 800-as vízpapírral csiszold meg, és mehet rá a Casablanca 474-es ;) . Ez a könnyebbik verzió. A nehezebbik az, hogy teljesen lekaparod a régi festéket, műanyaglazító, füller, majd a szín! Személy szerint az elsőre szavazok! :P

Vagy 1000 pénzért talál a bontóban, színben ahogy nekem sikerült :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.