Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Nemtom... Szerintem a Dreheres-Connectek forgalmijában nincs benne a sörbuborék-zöldüveg metál ;)

Hogy a Dreheres autónak a forgalmijába mi szerepel nem tudom,(szerintem ződ) de az biztos hogy az autó felületének 75%-át betöltő színt kell a forgalmiba íratni... Szóval egy teljes autófóliázást át kell íratni.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm ;)

Kérj mindenképpen számlát a fóliázásról, amin szerepel a fólia színe!

Ez azért kell, mert ha még sok műszakis a kocsid és nem akarsz kidobni 1évet mondjuk az ablakon, akkor az okmányirodában kelleni fog egy számla a felhasznált anyagról, meg kelleni fog írnod egy papírt ( vagy kérni a fóliástól ) hogy ez és ez a kocsi, erről a színről, erre a színre lett átfóliázva. Aláírás stb stb.

Én amikor átfújtam a BMW-t sötétkékről pirosra, kellett vinnem számlát 0,75 piros neoluxról és meg kellett írnom ugyan ezen papírt, hogy:

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a XYZ rendszámú, ABC alvászámú BMW 323i típusú gépjárművemet, KÉK színről, PIROS színűre festettem.

Dátum,Aláírás.

Vagy ha nem sok műszaki van már a kocsidon, akkor azt fogja kérni a csaj/hölgy/banya hogy vidd el műszakira, a műszaki adatlappal térj vissza és akkor fogja csak tudni átírni a színt ;)

Link to comment
Megosztás:

Kérj mindenképpen számlát a fóliázásról, amin szerepel a fólia színe!

Ez azért kell, mert ha még sok műszakis a kocsid és nem akarsz kidobni 1évet mondjuk az ablakon, akkor az okmányirodában kelleni fog egy számla a felhasznált anyagról, meg kelleni fog írnod egy papírt ( vagy kérni a fóliástól ) hogy ez és ez a kocsi, erről a színről, erre a színre lett átfóliázva. Aláírás stb stb.

Én amikor átfújtam a BMW-t sötétkékről pirosra, kellett vinnem számlát 0,75 piros neoluxról és meg kellett írnom ugyan ezen papírt, hogy:

Vagy ha nem sok műszaki van már a kocsidon, akkor azt fogja kérni a csaj/hölgy/banya hogy vidd el műszakira, a műszaki adatlappal térj vissza és akkor fogja csak tudni átírni a színt ;)

Yes! :lol:

0,75 piros neolux??? :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Kérj mindenképpen számlát a fóliázásról, amin szerepel a fólia színe!

Ez azért kell, mert ha még sok műszakis a kocsid és nem akarsz kidobni 1évet mondjuk az ablakon, akkor az okmányirodában kelleni fog egy számla a felhasznált anyagról, meg kelleni fog írnod egy papírt ( vagy kérni a fóliástól ) hogy ez és ez a kocsi, erről a színről, erre a színre lett átfóliázva. Aláírás stb stb.

Én amikor átfújtam a BMW-t sötétkékről pirosra, kellett vinnem számlát 0,75 piros neoluxról és meg kellett írnom ugyan ezen papírt, hogy:

Vagy ha nem sok műszaki van már a kocsidon, akkor azt fogja kérni a csaj/hölgy/banya hogy vidd el műszakira, a műszaki adatlappal térj vissza és akkor fogja csak tudni átírni a színt ;)

huh, akkor itt mindenképp kell majd számlát kérni ;) de köszi, elteszek akkor mindent amit adnak, van még rajta kb 8 hónap műszaki. Egyébként árat tudtok? Egy helyet felhívtam, ők 300ezret mondtak, egy pedig mailt írt, ők 190ezret mondtak, elég nagy különbség, de vajon a minőségben is ekkora? :|

Link to comment
Megosztás:

huh, akkor itt mindenképp kell majd számlát kérni ;) de köszi, elteszek akkor mindent amit adnak, van még rajta kb 8 hónap műszaki. Egyébként árat tudtok? Egy helyet felhívtam, ők 300ezret mondtak, egy pedig mailt írt, ők 190ezret mondtak, elég nagy különbség, de vajon a minőségben is ekkora? :|

Ennyiért már le is fényezik kompletten.

Link to comment
Megosztás:

Ennyiért már le is fényezik kompletten.

Hát igen.. És nem mellesleg az olcsóbb fólia kevésbé jó minőségű(saját tapasztalat). De néha a drága sem eléggé megfelelő.

Jó dolog a fólia egy 5-ös bmw-n vagy egy Q7-esen, védi a fényezést(a több milliós fényezést)!!!

Gondolom a kérdező fekete fóliázást akar 300ezerből feketére fényezik (akár matt feketére is) az autót, és tartósabb is lesz.

Viszont a karbon mintát nem tudják festeni. Itt viszont felvetem a kérdést mennyire nézne ki jól bármilyen autó full karbonmintásan?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen.. És nem mellesleg az olcsóbb fólia kevésbé jó minőségű(saját tapasztalat). De néha a drága sem eléggé megfelelő.

Jó dolog a fólia egy 5-ös bmw-n vagy egy Q7-esen, védi a fényezést(a több milliós fényezést)!!!

Gondolom a kérdező fekete fóliázást akar 300ezerből feketére fényezik (akár matt feketére is) az autót, és tartósabb is lesz.

Viszont a karbon mintát nem tudják festeni. Itt viszont felvetem a kérdést mennyire nézne ki jól bármilyen autó full karbonmintásan?

Láttam van itt helybe egy 5ös golf az egész karbon fóliázva volt egy ideig... Hát nekem bejött. ;) és szépen meg volt csinállva.

Link to comment
Megosztás:

huh, akkor itt mindenképp kell majd számlát kérni ;) de köszi, elteszek akkor mindent amit adnak, van még rajta kb 8 hónap műszaki. Egyébként árat tudtok? Egy helyet felhívtam, ők 300ezret mondtak, egy pedig mailt írt, ők 190ezret mondtak, elég nagy különbség, de vajon a minőségben is ekkora? :|

250ezer-ért lefestem neked az autódat matt feketére, ha nincs szét rohadva! Szóval sok a 300ezer ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ha valaki festett már alu felnit, az megosztaná a tapasztalatait?Vettem most egy felnit, de le kéne csiszolni, és le kéne festeni.Van néhány pici bemélyedés rajta, minta ráesett volna egy csavarhúzó vagy valami kis tárgy.Gondolom ezt a festés eltakarja.Azt nem tudom, hogy csiszoljam le a festéket, vagy marassam le valamivel.Festékből mi a jó?Valami keményebb strapabíró lakkot tudtok ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valaki festett már alu felnit, az megosztaná a tapasztalatait?Vettem most egy felnit, de le kéne csiszolni, és le kéne festeni.Van néhány pici bemélyedés rajta, minta ráesett volna egy csavarhúzó vagy valami kis tárgy.Gondolom ezt a festés eltakarja.Azt nem tudom, hogy csiszoljam le a festéket, vagy marassam le valamivel.Festékből mi a jó?Valami keményebb strapabíró lakkot tudtok ajánlani?

Én lehet, hogy inkább homokfujatnám. Utána festés. Hogy mivel, azt majd Alex megmondja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valaki festett már alu felnit, az megosztaná a tapasztalatait?Vettem most egy felnit, de le kéne csiszolni, és le kéne festeni.Van néhány pici bemélyedés rajta, minta ráesett volna egy csavarhúzó vagy valami kis tárgy.Gondolom ezt a festés eltakarja.Azt nem tudom, hogy csiszoljam le a festéket, vagy marassam le valamivel.Festékből mi a jó?Valami keményebb strapabíró lakkot tudtok ajánlani?

Én anno Az alukat kromófággal kezeltem. De mivel szintereztettem így is úgy is le kellett homok szórni. Tehát ha ilyesmibe gondolkozol akkor csak vidd el és meg csinálják. Ha te magad akarod fújni. Akkor Én a kromofágot ajánlom, de fényezés előtt mindenképpen alaposan pucold át higítóval majd 2szer minimum mosd le szappanos mosószeres vízzel. És az se baj ha egy kicsit áll a felni csak úgy. Mivel a kromofág gázosodik és ha zet a festék alatt teszi akkor feltolja.

Én le kromofágoztam kapta a homokszórást majd a szintert semmi baja nem volt. Amíg nálam volt a felni. :lol: de szerintem most sincs baja. A többit majd alex ecseteli. ;) Nekem a szinteres azt modnta a lakkozásra mert kértem tőlük hogy akkor szintereljék és lakkozzák. Azt mondta szerinte nincs értelme, és még egyszer annyiba lesz mint a szinterezés. Így letettem róla de végül is jó volt ugy is. De ha te fújod nyilván lakkozd is le.

Link to comment
Megosztás:

karcos matt a gépem + sok helyen Holts javítózva (vagy alapozó pöttyök) van, ami néhol megfolyt.

Az öszképet nem rontja majd polír után, hogy ilyen pötty színáranyalatok vannak benne?

+Pénteken amit a szomszédom művelt vele (motorháztetőn 1 méteres szándékos mély húzás, ami a bal oldalára is átment) azt az asszony lemázolta a javítóval vastagon.

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Amennyit látni belőle az nem rossz. Szépen ki van belezve...ez az igazi fényezés. A szín mikor kerül fel rá.?

Utsó 2képen már a szín van szerintem. Akril fehér. Ha nem csal a szemem. :lol: Meg a tudásom. ;) A kibelezés pedig a kasztnizás végett történt na meg az egész folyamat. :) Csak hogy a tulaj előtt válaszoljak. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.