Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

21 minutes ago, Melan írta:

Sajnos leginkább városban, rövidtávon megyek vele, emiatt sem a melegedés, sem a motorkenés nem az igazi. A szombati kiruccanásom során azonban 100 km után javult a helyzet valamelyest, ezért vagyok bizakodó.

Az óracsalásra lehet rájöttem: a téligumim kicsit kisebb, mint a gyári - 205/55-ös, így a kerékátmérő 3%-al kisebb... a váltóméret kalkulátor szerint, amikor 100-at mutat az óra, valójában csak 96.8 a sebességem. NAmost ez kb 4 km/h, ha hozzáveszem, hogy minden óra csal egy kicsit, akkor helyben is vagyok. Majd meglátom a nyári 17"-al, azzal jónak kell lennie. A navi mobilos egyébként, az előző autómnál nagyjából jól mért, bár ott is fölé mért a kmóra kb 5-6 egységgel.

A tippet a belső keringetésre köszönöm, reggel kipróbálom (kavics nemigen lehet, mert álló autónál is hallom)!

Ja igen a gumi méret is befolyásolja, így már érthető és teljesen reális a mért érték, gyári mérettel is akkor jó ha alá mér a GPS 4-5km/h-t.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Melan írta:

Sajnos leginkább városban, rövidtávon megyek vele, emiatt sem a melegedés, sem a motorkenés nem az igazi. A szombati kiruccanásom során azonban 100 km után javult a helyzet valamelyest, ezért vagyok bizakodó.

Az óracsalásra lehet rájöttem: a téligumim kicsit kisebb, mint a gyári - 205/55-ös, így a kerékátmérő 3%-al kisebb... a váltóméret kalkulátor szerint, amikor 100-at mutat az óra, valójában csak 96.8 a sebességem. NAmost ez kb 4 km/h, ha hozzáveszem, hogy minden óra csal egy kicsit, akkor helyben is vagyok. Majd meglátom a nyári 17"-al, azzal jónak kell lennie. A navi mobilos egyébként, az előző autómnál nagyjából jól mért, bár ott is fölé mért a kmóra kb 5-6 egységgel.

A tippet a belső keringetésre köszönöm, reggel kipróbálom (kavics nemigen lehet, mert álló autónál is hallom)!

Szerintem akkor is túl sok ez az eltérés, alap esetben kb. 4-5 km/h amivel eredetileg kevesebbet mutat, és ahhoz még az említett 3% a gumi miatt ~+4 km/h, tehát kb. 120-at kellene mutatnia. Egy kis érdekesség saját gépemnél, az ajtón levő jelzés szerint gyári méret a 195/65 R15 és a 205/55 R17 is, utóbbinál pontos a sebességmérő (GPS-ével egyező), míg az előbbinél pont a méret különbséggel mér kevesebbet (100-nál kb. 97 km/h). Plusz amit kiír BC elfogyasztott üzemanyagot, pont ennyivel kevesebb a valósnál. Érdekes dolgoz ezek... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

2011-es J Astrám van, CD 400-as rádióval. A kormányon vannak telefonfelvevős-letevős gombok, de a rádió menürendszerében nincsenek telefonbeállítási opciók. Ez szoftveres beállítás kérdése, vagy a CD 400-nál egyáltalán nincs ilyen lehetőség? Egyszerűbben megfogalmazva a kérdés: CD 400-nál lehet bluetooth-kapcsolatot létesíteni a telefonnal? Köszönöm  előre is!

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, HSzabolcs28 írta:

Sziasztok!

 

2011-es J Astrám van, CD 400-as rádióval. A kormányon vannak telefonfelvevős-letevős gombok, de a rádió menürendszerében nincsenek telefonbeállítási opciók. Ez szoftveres beállítás kérdése, vagy a CD 400-nál egyáltalán nincs ilyen lehetőség? Egyszerűbben megfogalmazva a kérdés: CD 400-nál lehet bluetooth-kapcsolatot létesíteni a telefonnal? Köszönöm  előre is!

Szia!

Kell egy ilyen is és fogja kezelni:

http://www.ebay.com/itm/Vauxhall-Astra-J-Retrofit-OEM-Upgrade-Bluetooth-for-CD300-CD400-Headunits-A2DP-/311032591324?hash=item486afcb3dc:g:iIAAAOSw-7RVCqh3

Kérdés, hogy ér-e ennyit. Nekem nem.

Egy ilyet vettem, AUX bemenetre kell csak dugni, párosítani a telefonnal és a mikrofonja elég érzékeny, így a sebváltó mellől is értették amit beszéltem.

http://www.ebay.com/itm/Aux-Car-USB-Wireless-Bluetooth-EDR-Hands-Free-Phone-Music-Receiver-Adapter-TF-/201503867637?hash=item2eea9102f5:g:J7cAAOSwKtlWmG2M

(annyi, hogy hívásnál át kell váltani az aux bemenetre a fejegységen)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Itt egy kis teszt, magas hőmérsékleten, hogyan viselkedik pár dexos2-es olaj, ugyan oroszul, de a képek magukért beszélnek, vannak durva különbségek és a MOTUL Specific 5W-30 Dexos2 igen jól szerepelt.

http://melbu.livejournal.com/177016.html

Megjött az olaj, jövő héten megyek is az éves szervizre, aztán beszámolok az első tapasztalatokról. :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, Tommy83 írta:

Néztem a motorszámot de sajnos ott nem találtam a kipufogó eléggé takarja azt a részt amit megjelöltél 

Valószínű azért nincs benne a forgalmiba sem, mert nem tudták leolvasni.

Nekem az eredetiség vizsgálaton azt mondták, hogy azt senki nem olvassa le, csak ha szétszedik a fék kocsit. De örüljek, mert ha kicsinálom a motort és az új motor kódja ugyanaz, akkor csak kicserélem és nem kell papírozni....

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, Sztaricsnaja írta:

Valószínű azért nincs benne a forgalmiba sem, mert nem tudták leolvasni.

Nekem az eredetiség vizsgálaton azt mondták, hogy azt senki nem olvassa le, csak ha szétszedik a fék kocsit. De örüljek, mert ha kicsinálom a motort és az új motor kódja ugyanaz, akkor csak kicserélem és nem kell papírozni....

Eddig oké ezt nekem is mondták csak alkatrész rendeléshez kellene a motorszám! Kettőstömegű lendkereket kell cserélni és van hozzá három féle a14net motorkódhoz csak a motorszámból lehet be azonosítani melyik az igazi! :)

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Tommy83 írta:

Eddig oké ezt nekem is mondták csak alkatrész rendeléshez kellene a motorszám! Kettőstömegű lendkereket kell cserélni és van hozzá három féle a14net motorkódhoz csak a motorszámból lehet be azonosítani melyik az igazi! :)

Akkor Itt nézd meg. Beírod az alvázszámot (VIN NUMBER), és ahhoz kiírja a felszereltséget, gyártás és a motorszámot is. Legalábbis nálam működik.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Tommy83 írta:

Eddig oké ezt nekem is mondták csak alkatrész rendeléshez kellene a motorszám! Kettőstömegű lendkereket kell cserélni és van hozzá három féle a14net motorkódhoz csak a motorszámból lehet be azonosítani melyik az igazi! :)

Mennyi km van az autóban, hogy kettőstömegűt kell cserélni? Mik a tünetek? Mint dieselnél? Kalapáló hang indításnál - leállításnál?

Nem kuplunggal együtt célszerű itt is cserélni?

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Alientwo írta:

Mennyi km van az autóban, hogy kettőstömegűt kell cserélni? Mik a tünetek? Mint dieselnél? Kalapáló hang indításnál - leállításnál?

Nem kuplunggal együtt célszerű itt is cserélni?

87000km van benne. Indításnál néha csattan egyet a kuplung pedált néha remegteti és a váltókart is. A kuplungot is kell cserélni azt javasolták.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Tommy83 írta:

87000km van benne. Indításnál néha csattan egyet a kuplung pedált néha remegteti és a váltókart is. A kuplungot is kell cserélni azt javasolták.

Azért ez meredek :( részvét, nekem szintén 1.4NET motorral szerelt sportkombi van, ~135ekm-el és még hibátlan.

Külföldi fórumon sem nagyon találkoztam még esettel mikor valakinek csere esedékes lett volna, pedig vannak 200e feletti futású kocsik is.

Kapott az autó valami nagyobb terhelést "kínzást"?  Vontatás? Állandóan alacsonyfordulaton történő használatot, stb?

Új kora óta van nálad? Valóban 87e van benne?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 18. at 13:02, Alientwo írta:

Szia!

Kell egy ilyen is és fogja kezelni:

http://www.ebay.com/itm/Vauxhall-Astra-J-Retrofit-OEM-Upgrade-Bluetooth-for-CD300-CD400-Headunits-A2DP-/311032591324?hash=item486afcb3dc:g:iIAAAOSw-7RVCqh3

Kérdés, hogy ér-e ennyit. Nekem nem.

Egy ilyet vettem, AUX bemenetre kell csak dugni, párosítani a telefonnal és a mikrofonja elég érzékeny, így a sebváltó mellől is értették amit beszéltem.

http://www.ebay.com/itm/Aux-Car-USB-Wireless-Bluetooth-EDR-Hands-Free-Phone-Music-Receiver-Adapter-TF-/201503867637?hash=item2eea9102f5:g:J7cAAOSwKtlWmG2M

(annyi, hogy hívásnál át kell váltani az aux bemenetre a fejegységen)

 

Köszönöm, akkor marad az utóbbi megoldás. :) Pénztárcakímélőbb, az egyszer biztos. Mondjuk ilyet sem használtam még sosem, de próba-szerencse.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Alientwo írta:

Azért ez meredek :( részvét, nekem szintén 1.4NET motorral szerelt sportkombi van, ~135ekm-el és még hibátlan.

Külföldi fórumon sem nagyon találkoztam még esettel mikor valakinek csere esedékes lett volna, pedig vannak 200e feletti futású kocsik is.

Kapott az autó valami nagyobb terhelést "kínzást"?  Vontatás? Állandóan alacsonyfordulaton történő használatot, stb?

Új kora óta van nálad? Valóban 87e van benne?

2,5 hónapja van nálam sokmindent nem tudok csak annyit hogy francia volt és 1,5 évet Pesten futott. 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Tommy83 írta:

2,5 hónapja van nálam sokmindent nem tudok csak annyit hogy francia volt és 1,5 évet Pesten futott. 

Szerintem, ha felregisztrálsz a myopelservice.com-ra, és bemész a forgalmival bármelyik opel szervizbe aktiválni a regisztrációt. Akkor ott látnod kéne a motorszámot. Sőt a szakszerviz az alvázszám alapján meg kéne, hogy tudja mondani a motorszámot.

Az ecat24 csak a motorszámot nem írta, vagy semmit nem írt az autóról. Mert ha az utóbbi, akkor valamit valószínű elírtál pl O vagy 0.

Szokott működni.

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

A myopelservice regisztrálás jó ötlet, főleg, hogy visszamenőleg is látod majd a kocsi szervizeit amikor vitték, km állással.

Külföldről sajnos 2010-nél fiatalabb kocsit (legálisan) behozni konkrétan drágább mint az itthoni piacról venni. A szép kocsiknak pedig kinn is megkérik az árát.

Nézegettem én is német autókat, amiket leírás és kép alapján is biztatónak láttam, kb annyiba kerültek mint az itthoni piacon, aztán kalkuláltam a plusz költségeket, konkrétan drágábbra jön ki..persze tuti vételbe bele lehet futni, de vagy lottó ötös esélye van, vagy kapcsolat kell hozzá.

http://kalkulatorlap.hu/regisztracios_ado_kalkulator.html

Egy 4 éves autónál + ~260e-el lehet számolni a reg adóra még.

Többnyire törve jönnek be ezek a fiatalabb autók és itthon vannak talpra állítva, vagy ügyesen áfát, és egyéb adózást kijátszva himihumizzák át.

 

Link to comment
Megosztás:

Opelnál mennyire gyakori, hogy az elektromos csomagtérnyitó rosszalkodik és megadja magát? Nekem Meriva B van és ma kinlódok ezzel, hogy vagy nyitja vagy nem. Általában mi szokott ezeknél a hiba lenni? Gondolom nem olcsó mulatság mert elektromos a szerkezet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

AFL fényszórós GTC-m van, de nagyon zavar a sok ismerős... Vagyis esti útviszonyok mellett minden 2. autós villant, hogy vakít a fényszóróm. Csak szervízben állítható a magassága?

Köszi szépen!

Módosítva : RCsaba
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 10. at 21:10, Melan írta:

Üdvözletem!

Megérkezett az autóm, pénteken vehettem át. Nagyon tetszik, bár meg kell szoknom az eggyel nagyobb kategóriát, de mint mondják, a jót könnyű megszokni :)

Egyelőre ismerkedem vele, miközben felmerült néhány kérdésem:

1) az üléshuzat bőr/szövet kombináció. mennyire érzékeny, tartós ez a huzat? a gyereküléssel, hétköznapi használattal nem töredezik, vagy szakad ki könnyen? nem szívesen takarnám el trikóval, mert iszonyú jól néz ki, az előző autóm 9 évig volt meg (Fabia), kissé kikopott az üléshuzat, de nem nagyon.

2) szeretném kormányról vezérelni a telefonhívásokat, de a telefon párosítása után, ha röviden nyomom meg a hívásgombot a kormányon, akkor azt írja, hogy ezen a nyelven nem elérhető a hívásfunkció. elvileg a telefonkönyvet kellene behozni a nem? Sajnos észrevettem, hogy a tekerhető gomb, ekkor is a rádióállomásokat váltogatja, nem a telefonmenüben lépked. Szóval a telefonomon az s voice van (galaxy alpha), ami nem támogatja a magyar nyelvet. lehet más módon kezelni a telefont/hívást a kormányról?

3) Van olyan androidos alkalmazás, ami összegyúrható a cd 600-al? Elméletileg a drivesync-et lehetne, de nem jelenik meg a menüben a telefon kapcsolódása után...

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(még egy apróság: nem világos ez a kettős reteszelésű zár. ha egyszer nyomom meg a lezárást a távirányítón, akkor 30 mp múlva bekapcsol a riasztó, ha kétszer nyomom meg egymás után, akkor bekapcsol a riasztó azonnal, és zár a reteszelő is. jól gondolom? egyébként a központi zár vezérlője a bal hátsó ajtóban elég nyöszörgő hangot tud adni, ettől eltekintve minden oké )

 

Az enyémen is CD600 van, gyári bluetooth-al, de a telefonkönyv kormányról vezérlése nem működik, csak felvenni és letenni lehet a telefont. Ebben a témában én már rendkívül sokat foglalkoztam és a vége az, hogy a CD600 nem tudja. Egyébként a telefonkönyvben lévő névjegyek mellett lévő fényképek között is szelektál. Egy eddig meg nem fejtett  ok miatt van olyan kép amit megjelenít hívás közben és van olyan amit nem. Egyenlőre ennél megoldás nincs. A Nokia telefon még rosszabb, mint a Samsung, mert a Nokia nem hozza át az SMS-eket, de a Samsung Galaxy Prime igen. Azt nem értem, hogy a tekergető gomb (a nagyobbik) csak a menüt vezérli, mert azzal lehet a telefont is kezelni. Mekkora kijelződ van?

Az enyémen is ilyen üléshuzat van, de én tettem rá trikót, szerintem jól néz ki vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.