Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

OK! Mindenképpen érdekelne és persze a tolatóradaros dolog érdekelne a legjobban, ezt is kérdezd már meg tőle légyszi!

Köszi

Itt a bizonyíték, hogy a 4 elektromos ablakosnál működik a dolog. Cosmo felszereltség, de én úgy tudom, hogy a Cosmo és a Sport a 2 csúcs.

Link to comment
Megosztás:

Itt a bizonyíték, hogy a 4 elektromos ablakosnál működik a dolog. Cosmo felszereltség, de én úgy tudom, hogy a Cosmo és a Sport a 2 csúcs.

Hát így persze, hogy működik, ez nálam is így van! De te azt mondtad, hogy az ajtó becsukásánál automatikusan csukódjanak az ablakok, nem? Vagy rosszúl értettem?

Link to comment
Megosztás:

Hát így persze, hogy működik, ez nálam is így van! De te azt mondtad, hogy az ajtó becsukásánál automatikusan csukódjanak az ablakok, nem? Vagy rosszúl értettem?

Akkor félre értettük egymást. :) Én erre gondoltam. :D

Neked milyen felszereltség az autó? Én ezt szeretném elérni, csak azzal a különbséggel, hogy nekem nincs 4 elektromos ablakom. Erre mondták azt, h elvileg át lehet verni az elektronikát, és behazudni, hogy 4 elektromos ablaka van. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor félre értettük egymást. :) Én erre gondoltam. :D

Neked milyen felszereltség az autó? Én ezt szeretném elérni, csak azzal a különbséggel, hogy nekem nincs 4 elektromos ablakom. Erre mondták azt, h elvileg át lehet verni az elektronikát, és behazudni, hogy 4 elektromos ablaka van. :D

Nekem egy Cosmo van, full extrás. De szerintem ennek mennie kell mindegyiknél.... Javaslom, hogy hívd az alábbi Opel kereskedést és kérdez rá a dologra (én nála vettem és nagyon sokat tud ezekről a kocsikról: Opel Gaál, Rudas Péter: +36 28 525-225.) Ha ő sem tudja mi a helyzet nálad, akkor senki. Ja és van egy nagyon jó villamosságisuk is, egy fiatal srác, az is nagyon profi.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy Cosmo van, full extrás. De szerintem ennek mennie kell mindegyiknél.... Javaslom, hogy hívd az alábbi Opel kereskedést és kérdez rá a dologra (én nála vettem és nagyon sokat tud ezekről a kocsikról: Opel Gaál, Rudas Péter: +36 28 525-225.) Ha ő sem tudja mi a helyzet nálad, akkor senki. Ja és van egy nagyon jó villamosságisuk is, egy fiatal srác, az is nagyon profi.

Sok sikert!

Köszi :) majd ha nem jutok dűlőre az itteniekkel akkor biztos felcsörgöm őket is.

Link to comment
Megosztás:

Itt a bizonyíték, hogy a 4 elektromos ablakosnál működik a dolog. Cosmo felszereltség, de én úgy tudom, hogy a Cosmo és a Sport a 2 csúcs.

Anyukám D Corsája is így működik(1,4-es Enjoy plusszos és 2 elektromos ablak van), szerintem ennek nálad alapból mennie kéne 2 ablakra is....

Link to comment
Megosztás:

Anyukám D Corsája is így működik(1,4-es Enjoy plusszos és 2 elektromos ablak van), szerintem ennek nálad alapból mennie kéne 2 ablakra is....

Alapból nem bizti, de hallottam olyat, hogy át lehet verni az elektronikát és fel lehet programozni. :) Majd kiderül, hogy a szakik mit mondanak, vagy mennyire lesz türelmük.

Link to comment
Megosztás:

Üdv urak.

Nekünk is 2 elektromos ablak, de valahogy ezt még sosem próbáltam ki.

Ehhez a funkcióhoz nem kell véletlenül riasztó is?

Amúgy ülések milyen az autóban? mienkben rohadt kényelmetlen :)

nekem működik! de 4 el ablak és riasztó is van.

az üléssel nincs bajom. már 36 ezer felett járok és én roppant kényelmesnek találom.

( 1.6 enjoy+)

Link to comment
Megosztás:

Alapból nem bizti, de hallottam olyat, hogy át lehet verni az elektronikát és fel lehet programozni. :) Majd kiderül, hogy a szakik mit mondanak, vagy mennyire lesz türelmük.

azt próbáltátok már, hogy felhúzod az ablakot és nem engeded el a gombot hanem húzod tovább felfele egy 3-4mp-ig?

Link to comment
Megosztás:

valaki tapasztalt már olyat, hogy fogy a hűtővíz? ez normális lehet?

azt vettem észre, hogy feltöltöttem a felső szintig és egy idő után csak közép szintig volt.

persze a számítógép küldi az üzenetet, hogy kevés a hűtőfolyadék.

nem az érzékelő a hibás, mert azt korábban egy visszahívás miatt kicserélték és tényleg kevesebb van benne

valakinek tapasztalat ez ügyben?

Link to comment
Megosztás:

valaki tapasztalt már olyat, hogy fogy a hűtővíz? ez normális lehet?

azt vettem észre, hogy feltöltöttem a felső szintig és egy idő után csak közép szintig volt.

persze a számítógép küldi az üzenetet, hogy kevés a hűtőfolyadék.

nem az érzékelő a hibás, mert azt korábban egy visszahívás miatt kicserélték és tényleg kevesebb van benne

valakinek tapasztalat ez ügyben?

Üdv, sziasztok! Nekem 1 éves az autóm, 20.000 km-el. Egy hónapja voltam szervizben, egy 15 pontos hibalistát sikerült összeállítanom. Igazából nagyon bosszantó a dolog, hogy egy új autónál sikerült 15 hibát összeírnom, de majd írok erről is. Kérdésedre válaszolva, nekem is jelezte a számítógép, hogy alacsony a színt. Olvastam a füzetben, hogy , töltsem utána, majd keressek fel egy szervizet. Én desztillált vízzel töltöttem fel. Kimondottan hűtőfolyadékot nem kaptam sehol. Kérdeztem a szervizben, hogy normális-e, hogy ilyen rövid idő után tölteni kell bele hűtőfolyadékot? Azt válaszolták, hogy igen, és hogy ellenőrizték a folyadék koncentrációját és mindent rendben találtak. Az előző autóimnál soha nem tapasztaltam, hogy ilyen gyorsan csökken a folyadékszint. Számomra ez elég furcsa, de a szervizben minden egyes problémámra azt a választ kaptam, hogy ez így normális. :)

Link to comment
Megosztás:

Néhány hiba a "hibalistámból", amivel a szervizhez fordultam... hátha tudtok rá valami okosat mondani):

Egy Astra J 1.6 Cosmo-ról van szó.

1.: Első jobb oldali ülés (anyósülés) nyikorog, ha kanyarodásnál ülnek benne. A nyikorgás alulról a sínek felől jön.

- ezt bezsírozták... most csak egy kicsit nyikorog

2.: Jelezte a gépkocsi, hogy alacsony a hűtőfolyadék szint. Ezt ioncserélt vízzel pótoltam, de a használati útmutató szerint elképzelhető a szivárgás. A hűtőfolyadék koncentrációja nem tudom, hogy így, mennyire lett megfelelő. Nagyjából 6-7 deciliter folyadékot kellett pótolni.

- erre azt a választ kaptam, hogy normális a csökkenés, "párolgás"

3.: Az autó pár napja elkezdte azt a hibát produkálni, hogy nagy sebességnél a motortérből (amennyire hallani lehet jobb oldalról) éles - fémszerű zizegő - zörgő hang hallatszik. Az észlelést követően 110 km/h sebességnél kezdődött el ez a jelenség - nagyobb sebességnél intenzívebben hallatszik. Most viszont már 80-90 km/h sebességnél is hallatszik egyre erősebben a hang.

- nem tudták a hibát produkálni, az autót 100 km fölött tesztelni... úgy gondolták, hogy valami rögzítő bilincset hagytam el (patkázásnál, fennakadásnál), ami miatt a sárvédődob zörgött, nagy sebességnél... ezt javították, pótolták a rögzítőbilincset. -----> a zörgést továbbra is tapasztalom.

4.: Kárpitok zörgése. - Középső világítás-mozgásérzékelő jobb oldala zörög. Ha lefogom a kárpitot, akkor jobbára abbamarad a hang. A középső világítás-mozgásérzékelő konzolon az egyik fedőműanyag "behajlott, megereszkedett". Ezt már javították elvileg, de ismét nem pattan a műanyag a helyére. Ha bepattintom, akkor kipattan pár perc után. - A jobb oldali ülés biztonsági öv tartó felől szintén zörgés hallatszik. Illetve randomszerűen szoktam még zörgő kárpitot észlelni, de ezek az esetek, amiket sikerült behatárolni.

- elvileg javították, illetve berendeltek egy műanyag burkolatot a világítás-mozgásérzékelő részhez... a zörgések nem múltak még el.

5.: A jobb első kerék sárhányója folyamatosan "kipattan" a helyéről. Kézzel ez visszarakható, de ettől függetlenül kipattan ismét.

- javították... most okés

6.: A hátsó sárvédő a lámpa alatt eláll - kipattan. Kézzel a kocsi síkjába vissza lehet pattintani, de pár km megtétele után ismét kipattan. Ez hidegben gyakoribb és szembetűnőbb.

- nem tapasztalták a hibát... majd télen, hidegben

7.: A motortérből álló helyzetben hangos "pulzáló" hang hallatszik (random szerűen, nem állandóan). Pár hónapja a szervizben az ékszíj és ékszíjfeszítőre gyanakodtak. A szilikonnal való befújás körülbelül 3-4 órára megoldotta a hibát. Azóta ismét tapasztalható.

- szerintem most is csak szilikont használtak... a probléma ismét tapasztalható

8.: 100-ból körülbelül 3-4 indításkor a kocsi megremeg, mintha le akarna fulladni, gázra nem reagál. Majd magától helyrejön.

- nem tudnak rá mit mondani

9.: Fűtés gombok - rádió alatt - több alkalommal teljesen kialudt. Nem reagált semmire. Újraindítás után rendeltetésszerűen működött.

- azt mondták, hogy a szoftverfrissítés, amit elvégeztek megoldja a problémát... sajnos pár napja újra tapasztaltam a hibát

10.: Az autó pár napja az alábbi hibát jelezte elindítás után: Service Theft Deterrent System. Ez a használati útmutató szerint az indításgátlóval - riasztóval van összefüggésben. A hibajelzés megszűnt miután az autót újraindítottam.

- állítólag a mozgásérzékelő szenzor valamiért elmozdult a helyéről, ez okozta a hibát... visszapattintották a helyére.

11.: R - hátramenetbe - kapcsolás közben 10-ből 5-6x akad(!), fémes-zörgő hang hallható. Mintha "akadnának a fogaskerekek".

- nem tapasztalták a hibát, szerintük rendben van.

12.: Néha alapjárat közben (állva, üresben) ingadozik a fordulatszám. A mutató mozog. Majd beáll a rendes alapjáratba. Ez a jelenség havonta 1-2 alkalommal tapasztalható.

- azt mondják ez normális... számítógép állítja be alapjáraton a fordulatot (3 szint között)

13.: Klímahasználat közben a kocsi másként viselkedik. Laikusként megértem, hogy az erejét jócskán visszaveszi az autónak, de szerintem ez már túlzott teljesítménycsökkenés. Egész télen klímával fűtöttem, ekkora teljesítmény visszaesést akkor nem tapasztaltam, de ami már laikusként sem érthető számomra: amikor megy a klíma, akkor minden sebességben észrevehetően sokkal másabb az autó hangja. Élesebb, szenvedősebb. Ez a jelenség csökken a sebességek felfelé váltásával. Magyarul 1-esben nagyon észrevehető, 3-asban már kevésbé.

Ezelőtti autóm - igaz az nem Opel volt, nem produkált hangilag ilyet, illetve a teljesítmény sem esett vissza ilyen drasztikusan, pedig az csak 1.4-es motorral volt szerelve. Ezt a szenvedős hangot úgy kell elképzelni, hogy már nem is szívesen használom a klímát, annyira idegesítő a jelenség.

- erre azt a válasz kaptam, hogy az európai előírásoknak megfelelően, gyárilag annyira "lefolytják" a motor erejét, hogy nagy melegben, a motornak már erőlködnie kell, hogy ezt a nagy klímaberendezést ki tudja szolgálni...

14.: A hűtés-fűtés ventillátor 1-2 fokozatban cicereg.

- sajnos réz alkatrészek adják ki ezt a hangot... állítólag a GM-től kapott információk szerint, idővel bekopik, és már nem fog ciceregni.... kíváncsian várom.

Link to comment
Megosztás:

Néhány hiba a "hibalistámból", amivel a szervizhez fordultam... hátha tudtok rá valami okosat mondani):

Egy Astra J 1.6 Cosmo-ról van szó.

hát nekem is volt egy pár problémám/visszahívás lásd fentebb.

a kárpit nekem is nyikorog, majd szerviznél megnézetem és ami az új, hogy a jobb bal hátsó hangszóró elkezdett rezonálni, recsegni.

a ventilátort én kicseréltettem ugyan ez a probléma miatt még márciusban. most megint kezdem hallani azt a bizonyos cicergést

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor vagyok úgy vele, hogy de jó, hogy nincs új kocsim és ami itt megy ebbe az országba vicc. A mostaninak is van minden baja de már 17 éves így benne van a pakliba :)

Hát ezek brutális dolgok, alig tudom elhinni. Annyit azért mondanék, hogy az én kocsim Cosmo 1.6 Turbo Automata és full extrás. Amikor megrendelésre került sor a kereskedő azt mondta (most értettem meg csak igazán), hogy az ilyen full extrás kocsikat kizárólag Angliában szerelik össze.... Hát lehet, hogy szerencsém van (most lesz a kocsi 1 éves) de a fentiekből egyetlen hiba sem jelentkezett még. Úgy látszik az sem mindegy, hogy a kocsit melyik gyárban rakják össze...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Leírok én is pár dolgot, az előzőekre.

Az hogy, hol rakják össze az autót, mindegy. Az számít, hogy 5 ajtós vagy kombi, jobb vagy bal kormányos.

Majestic, alvázszámod első 3 karaktere mi?

Gabo78 pontjain végigmenve:

Ülések nyikorgása, főleg jobb kormányos autóknál fordult (eddig) elő, ott csavarokat kicserélték.

Hütővíz, nálunk is jelentkezett, igaz 32.000 km környékén, nincs ezzel semmi baj sztem.

Ez a hang érdekes, nálunk is hallatszott valami ilyesmi, de nálunk 90 és 120 között, elmúlt.

Zörgő szarokat ragaszd be a helyére. (mondjuk az övét ne sztem) Vagy rakj alá valami gumit, vagy pl plasti dip is segít.

5-6. pont: ragasztás

Pulzáló hang, mondjuk csak inditáskor hallani nálunk, asszem ablaktörlő motort mondták.

8. pont: nem tapasztaltuk

9-10. pont: szoftverfrissítés megoldotta

R-be, ha nehezebben veszi be, akkor inkább nem erőltetjük, kulung kienged, majd újra benyom és simán megy. (már G astra is csinálta)

Normális

Ez is szinte normális dolog, tényleg szenvedősebb az autó. De kinn 35 fok van, bent meg szeretnél 23-22 fokot, akkor dolgoznia kell rendesen.

14.pont: kiváncsian várom én is.

Amúgy rendben van az autó nekünk. Kicsit néha zörög, de legalább így ad visszajelzést :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Leírok én is pár dolgot, az előzőekre.

Az hogy, hol rakják össze az autót, mindegy. Az számít, hogy 5 ajtós vagy kombi, jobb vagy bal kormányos.

Majestic, alvázszámod első 3 karaktere mi?

Az első 3 karakter: W0L

Nekem több márkakereskedésben (sőt) szervízben is azt mondták, hogy NEM MINDEGY, hogy hol rakják össze a kocsit. Ezt némiképpen igazolja is, hogy a szalonban már a rendelésnél tudta és meg is mondta, hogy ilyen felszereltséggel kizárólag Angliában, ELLESMERE PORT-ban lesz a kocsi összerakva. Így is volt, ennek azért meg van az oka szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.