Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Koszonom:D hat eloszor sikerult ugy beinditani hogy kicsit kalapalva lett rajta:) Na majd megnezem. Az a furcsa nekem, hogy este meg minden franko volt reggel meg mar nem indult az auto.

Ez nem ritka régebbi opeleknél, elég pontos illesztése van annak a réz csúszó hengernek nem kell neki sok kosz hogy megakadjon. Lehet hogy pár indításig nem is lesz gond vele, de addíg érdemes megcsinálni amig nincsenek nagy mínuszok, persze ha van fűtőtt garász akkor ez nem gond.

Link to comment
Megosztás:

Hello! Valaki tudna segíteni? A probléma a következő: az immobiliser működik de az ajtók nem záródnak! eurocar márkájú riasztó, immobiliser készülék van benne. Biztosítékok jók, vezeték szakadás nincs.

Szerintem összekevered a dolgokat. Az immobiliser az indításgátló. Ebből két féle lehet: a 95 utáni astrákban már a motorvezérlőben van az indításgátlás gyárilag, míg a régebbiben a gyári riasztó nem engedte az önindítót üzemelni egy relé segítségével. Az eurocar riasztó pedig nem tűnik nekem gyárinak, bár ettől függetlenül lehet benne indításgátlás. Inkább a központi zár vezérlőt nem vezérli az a riasztó.

Tehát beriaszt, nem tudod indítani az autót, de nem zárja az ajtókat?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem összekevered a dolgokat. Az immobiliser az indításgátló. Ebből két féle lehet: a 95 utáni astrákban már a motorvezérlőben van az indításgátlás gyárilag, míg a régebbiben a gyári riasztó nem engedte az önindítót üzemelni egy relé segítségével. Az eurocar riasztó pedig nem tűnik nekem gyárinak, bár ettől függetlenül lehet benne indításgátlás. Inkább a központi zár vezérlőt nem vezérli az a riasztó.

Tehát beriaszt, nem tudod indítani az autót, de nem zárja az ajtókat?

igen, nem gyári a riasztó! csak az ajtó nem működik! és hol van a kp zár vezérlő? és kulccsal sem zár a központi

Módosítva : gmacsar
Link to comment
Megosztás:

igen, nem gyári a riasztó! csak az ajtó nem működik! és hol van a kp zár vezérlő? és kulccsal sem zár a központi

A gyári kp-zár vezérlő az anyósoldali lábtér-küszöbburkolat mögött van a motorvezérlő még eldugva. Ha utólagos akkor valahol a vezetőoldali burkolat mögött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Vettem a képen látható SMD ledsorból párat. 9W/1400lm. Aszongya a leírása hogy "3 SMD-nként darabolható". Meg hogy ilyen-amolyan "LED chip garancia."

Vitt a lendület és csak utólag merült fel bennem a kérdés, hogy ezt a kocsiba simán betehetem beltérbe pl. csomagtér v. lábtérvilágításnak, semmi további elektromos varázslat (stabil fesz.) nem kell hozzá, ugye?

DSC03735.JPG

Köszi, Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Vettem a képen látható SMD ledsorból párat. 9W/1400lm. Aszongya a leírása hogy "3 SMD-nként darabolható". Meg hogy ilyen-amolyan "LED chip garancia."

Vitt a lendület és csak utólag merült fel bennem a kérdés, hogy ezt a kocsiba simán betehetem beltérbe pl. csomagtér v. lábtérvilágításnak, semmi további elektromos varázslat (stabil fesz.) nem kell hozzá, ugye?

Igen, van beepitett ellenallasuk, es altalaban jol birjak a 11-14 kozotti tartomanyt ami leledzik az autoban ;) ... sot meg a 16v-t is.

Link to comment
Megosztás:

Igen, van beepitett ellenallasuk, es altalaban jol birjak a 11-14 kozotti tartomanyt ami leledzik az autoban ;) ... sot meg a 16v-t is.

Köszi!

Akkor, ha ilyen tavaszi idő lesz, eljátszok vele. 3000 pénz volt másfél méter, szétosztom a beltérben. :-) Gondoltam ez elfér az első ajtók zsebeinek az alján, hogy amikor mászok ki este, lássam, hol nincs kutyaszar. Párdón!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor, ha ilyen tavaszi idő lesz, eljátszok vele. 3000 pénz volt másfél méter, szétosztom a beltérben. :-) Gondoltam ez elfér az első ajtók zsebeinek az alján, hogy amikor mászok ki este, lássam, hol nincs kutyaszar. Párdón!

Kevés lesz, nekem eddíg 2.5 méter van bent a kocsiban, de még lenne hova tenni. :D

Link to comment
Megosztás:

S hova raktad Zotya?

Ajtók aljára jó ötlet. Úgy is tavasszal elektromos ablakosítás gyárira az után gyártott helyett. :)

Én csomitartóba raktam mind a két oldalra a roló sínjének az aljára.

Középkonzol tekerők, az összes beltéri világítás, (rádió, szirvagyujtó kesztyűtartó stb...stb..) rendszámtábla világítás, elöl helyzetjelzők, sok-sok helyre a tekerőknél például tuti van vagy fél méter. Az ajtók aljára vízálló kellene szerintem. A csomagtartóba akartam én is de aztán beraktam oldalra az RGB panelt és úgy tátom az elég.

1685688-20141221-o8LMs1.jpg

Még a műszeregységen gondolkodom ott még mindíg a piros ledek vannak a gyári helyeken, de most már unom őket, csak nem tudom hogy visszafehérítsek a szallaggal vagy mi legyen?

Link to comment
Megosztás:

Középkonzol tekerők, az összes beltéri világítás, (rádió, szirvagyujtó kesztyűtartó stb...stb..) rendszámtábla világítás, elöl helyzetjelzők, sok-sok helyre a tekerőknél például tuti van vagy fél méter. Az ajtók aljára vízálló kellene szerintem. A csomagtartóba akartam én is de aztán beraktam oldalra az RGB panelt és úgy tátom az elég.

Még a műszeregységen gondolkodom ott még mindíg a piros ledek vannak a gyári helyeken, de most már unom őket, csak nem tudom hogy visszafehérítsek a szallaggal vagy mi legyen?

Azta Zotya. . . :icon13:

Ez egyébként vízálló, azt írják.

Link to comment
Megosztás:

Középkonzol tekerők, az összes beltéri világítás, (rádió, szirvagyujtó kesztyűtartó stb...stb..) rendszámtábla világítás, elöl helyzetjelzők, sok-sok helyre a tekerőknél például tuti van vagy fél méter. Az ajtók aljára vízálló kellene szerintem. A csomagtartóba akartam én is de aztán beraktam oldalra az RGB panelt és úgy tátom az elég.

http://p.coldline.hu/2014/12/21/1685688-20141221-o8LMs1.jpg

Még a műszeregységen gondolkodom ott még mindíg a piros ledek vannak a gyári helyeken, de most már unom őket, csak nem tudom hogy visszafehérítsek a szallaggal vagy mi legyen?

RGB-t neki, aztán ha megunod , variálhatod a színt Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

Azta Zotya. . . :icon13:

Ez egyébként vízálló, azt írják.

Nem rossz. :icon1:

RGB-t neki, aztán ha megunod , variálhatod a színt

Valahogy úgy akarom hogy példáu a számok pirpsak a mutató kék, meg ugye a piros kék mezőkhöz fehér kell hogy maradjon a színük. De majd egyszer. Kár hogy összetört a régi műszeregységem akkor járnák azzal, amíg ezt ledezem.

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz. :icon1:

Valahogy úgy akarom hogy példáu a számok pirpsak a mutató kék, meg ugye a piros kék mezőkhöz fehér kell hogy maradjon a színük. De majd egyszer. Kár hogy összetört a régi műszeregységem akkor járnák azzal, amíg ezt ledezem.

Nem kell fehér. Ugyanolyan színűen is világíthat a kék és piros résznél.

Link to comment
Megosztás:

S hova raktad Zotya?

Ajtók aljára jó ötlet. Úgy is tavasszal elektromos ablakosítás gyárira az után gyártott helyett. :)

Én csomitartóba raktam mind a két oldalra a roló sínjének az aljára.

Én a nyíló ajtók aljára tettem fehéret + pirosat hátrafelé "helyzetjelzőnek" (csak ugye át kell húzni az ajtó-kötegen ezt is).

Tervbe van még véve lábtér-világítás (elől-hátúl), a csomagtartó a sínek alá, kesztyűtartó.

És a kinti tükrökre szeretnék buherálni irányjelző LED-eket + 1-1 lefele vílágító erősebbet.

Nincsenek utángyártott, led-esített tükör hátlapok? Elég kinos szépen beLED-ezni...

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek!

A lányom F Astrájában "szinte" elhallgatott a égve maradt világítást jelző zümmögő. Alig hallható már.

Hol keresse a vejem ezt a kütyüt?

A biztosítéktáblában van fekete színű úgy néz ki mint egy relé csak nyílások vannak az oldalán. De először vedd ki a vezető oldali ajtónyítás gombot ami felkapcsolja a belső világítást, mert azon van az érintkezője és be szokott zőőődülni. Vagy szól csak hallkan?

Link to comment
Megosztás:

A biztosítéktáblában van fekete színű úgy néz ki mint egy relé csak nyílások vannak az oldalán. De először vedd ki a vezető oldali ajtónyítás gombot ami felkapcsolja a belső világítást, mert azon van az érintkezője és be szokott zőőődülni. Vagy szól csak hallkan?

Köszi a tanácsot, továbbítom a vejemnek, aki tőlünk 50 kilométerre van a kocsijukkal együtt.

Igen, még szól, de csak légyzümmögés hallik. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.