Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv, ha jól tudom a gyári kp-zárak tudják így lezárni az ajtót ha elromlanak. Ha le tudod kötni az akkuról a kocsit ( rádió nem kér kódot illetve ha kér akkor megvan) én megpróbálnék egy áramtalanítást hátha akkor ki tudod nyitni . Ha így se akkor részlegesen le lehet bontani az ajtókárpitot mert ha jól tudom a legalsó csavarok takarva vannak, és elöl is rétakar a műszerfal majd elhúzva az ajtótól talán odaférni. De ezt csak sejtem mert nem ismerem pontosan a gyári kp zárat, majd valaki jön és megmondja pontosan.

Sikerült megoldani, egy nyitójelet kellett adni a motornak. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Nos ma lebontottam a műanyagokat. Sehol semmi. Jobb A oszlopnál is csak annyi csati van ami az ECU-ra megy, szivacs mögött sincs semmi. Jobb B oszlopnál csak pókhálót találtam a biztonsági öv dobjánál. B@ssza meg az a férfinemiszerv aki anno ilyen fapados feltszereltséggel rendelt új autót, inkább vett volna két talicskát, maradok az univerzális zárnál...

Köszönöm mindenkinek! :icon1:

http://s7.images.www.tvn.hu/2015/01/27/13/24/www.tvn.hu_b3c6f37fea521f738e3e469c93675bc2.jpg

http://s7.images.www.tvn.hu/2015/01/27/13/25/www.tvn.hu_2d2361e40dee215228d9def0bf74ac07.jpg

bammeg mé nen veszel te egy full extrás kocsit, nem igazán értem a felháborodásod

ilyen hozzáállással vedd meg a legolcsobb tecsos zárvezérlőt, az is bírja addig mint a TE kocsid

Link to comment
Megosztás:

Nos ma lebontottam a műanyagokat. Sehol semmi. Jobb A oszlopnál is csak annyi csati van ami az ECU-ra megy, szivacs mögött sincs semmi. Jobb B oszlopnál csak pókhálót találtam a biztonsági öv dobjánál. B@ssza meg az a férfinemiszerv aki anno ilyen fapados feltszereltséggel rendelt új autót, inkább vett volna két talicskát, maradok az univerzális zárnál...

Köszönöm mindenkinek! :icon1:

http://s7.images.www.tvn.hu/2015/01/27/13/24/www.tvn.hu_b3c6f37fea521f738e3e469c93675bc2.jpg

http://s7.images.www.tvn.hu/2015/01/27/13/25/www.tvn.hu_2d2361e40dee215228d9def0bf74ac07.jpg

Ami megy hátra a küszöbnél ha jól sejtem a gyári kp zár kábelkötege.

Link to comment
Megosztás:

Nos ma lebontottam a műanyagokat. Sehol semmi. Jobb A oszlopnál is csak annyi csati van ami az ECU-ra megy, szivacs mögött sincs semmi. Jobb B oszlopnál csak pókhálót találtam a biztonsági öv dobjánál. B@ssza meg az a férfinemiszerv aki anno ilyen fapados feltszereltséggel rendelt új autót, inkább vett volna két talicskát, maradok az univerzális zárnál...

Köszönöm mindenkinek! :icon1:

http://s7.images.www.tvn.hu/2015/01/27/13/24/www.tvn.hu_b3c6f37fea521f738e3e469c93675bc2.jpg

http://s7.images.www.tvn.hu/2015/01/27/13/25/www.tvn.hu_2d2361e40dee215228d9def0bf74ac07.jpg

egyébkét a hangszigetelő szivacsos anyag mögött van a vezérlő, nem ott ahol fénygépelted

Ami megy hátra a küszöbnél ha jól sejtem a gyári kp zár kábelkötege.

ja papír szerint más nem megy arra, bár a színek nem stimmelnek

SWRT,SWBL,SWGE kellene arra mennie

Link to comment
Megosztás:

egyébkét a hangszigetelő szivacsos anyag mögött van a vezérlő, nem ott ahol fénygépelted

ja papír szerint más nem megy arra, bár a színek nem stimmelnek

SWRT,SWBL,SWGE kellene arra mennie

Végigkövettem, a B-oszlop aljában van vége a kábelkötegnek, ha kiszedem a műszerfalat kibontom ezt is, univerzális kp záram van soha nem fogom használni a gyári köteget csak a helyet foglalja. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Végigkövettem, a B-oszlop aljában van vége a kábelkötegnek, ha kiszedem a műszerfalat kibontom ezt is, univerzális kp záram van soha nem fogom használni a gyári köteget csak a helyet foglalja. :icon1:

Mégis mi elől foglalja neked a helyet? Nekem pl a BOSE hang miatt útban van, de nem veszem ki, mert gyári van. :D

Amúgy nem csak a kpzár megy a jobb oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Mégis mi elől foglalja neked a helyet? Nekem pl a BOSE hang miatt útban van, de nem veszem ki, mert gyári van. :D

Amúgy nem csak a kpzár megy a jobb oldalon.

Ott megy az utastér világítás kapcsolója is, meg láttam már bontóban olyat, aminek az AC kábeleit arra vitték...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Utólagos ködlámpát szeretnék az autóra tenni. 2x10W os Led es ködlámpa lenne. Elivleg tudom mi kell kiviteletéshez de azért jo ha valaki leellenorzi mert van pár kérdésem.
Egyébként utolagos ködlámpával mik a tapasztalatok? csinált valaki ilyet?
Ahogy tudom kell a ködlámpa hozzá, biztosíték (3A) , relé, ködlámpa kapcsoló. Ennyi?
Nekem nincs elsö ködös kapcsolom. Nah most a kérdésem hogy a foglalat mögötte van? vagy foglalattal együtt kell venni kapcsolot? Biztosíték táblán van ennek helye vagy vegyek késes biztosíték tartót? pcbonto.hu/portal/static/upload_apro/2013-04-08/589779_orig0.jpg

A kapcsolonak ha jol láttam képeket 5 lába van. Mi a lábkiosztása? Más ötlet tanács is jöhet :D

Köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a fedélzeti kijelzőmet külső hőmérséklet mérősre, most a teljesen sima alapom van!

A kérdésem az, hogy a külső hőmérséklet jeladót, ahogy néztem két vezetékes, azt a két vezetéket simán elviszem a kijelzőig és a hiányzok lábakra csatlakoztatom??

Vagy hogyan? Lehet nagy marhaságot írtam... :)

Ezért is kérdezek inkább!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a fedélzeti kijelzőmet külső hőmérséklet mérősre, most a teljesen sima alapom van!

A kérdésem az, hogy a külső hőmérséklet jeladót, ahogy néztem két vezetékes, azt a két vezetéket simán elviszem a kijelzőig és a hiányzok lábakra csatlakoztatom??

Vagy hogyan? Lehet nagy marhaságot írtam... :)

Ezért is kérdezek inkább!

Jól írtad, elég a két vezetéket elvinned a kijelzőig és a gyári csatlakozóban pedig be kell őket kötni a 2 es és a 4es pontra.

Mivel egy PTC/NTC ellenállásról beszélünk (ez van a külső hőmérséklet jeladóban) így polaritásfüggetlen. :D

Módosítva : tuccer
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nos úton van az elektromos ablakemelő és a elektromos tükörszettem, így érdekelne egy két dolog:

Ugyebár az ablakemelőnek és a tükörnek is van gyári biztije és reléje a biztosítéktáblán. Az elektromos rajz jelöli hogy az ablakemelő és a tükör is az x6-os csatlakozóba van bekötve és onnan megy a biztosítéktábláig. No azokban a kocsikban ahol gyárilag nincsenek ezek az extrák ott a vezetékeket vajon elvitték a biztosíték táblától az x6-ig?? Gondolok itt az ablakemelő betáp, tükör betáp, tükörfűtés relé vezetékeire.

Ja és az x6-os csatlakozó pontosan hol van???

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nos úton van az elektromos ablakemelő és a elektromos tükörszettem, így érdekelne egy két dolog:

Ugyebár az ablakemelőnek és a tükörnek is van gyári biztije és reléje a biztosítéktáblán. Az elektromos rajz jelöli hogy az ablakemelő és a tükör is az x6-os csatlakozóba van bekötve és onnan megy a biztosítéktábláig. No azokban a kocsikban ahol gyárilag nincsenek ezek az extrák ott a vezetékeket vajon elvitték a biztosíték táblától az x6-ig?? Gondolok itt az ablakemelő betáp, tükör betáp, tükörfűtés relé vezetékeire.

Ja és az x6-os csatlakozó pontosan hol van???

Előre is köszi.

Nekem pl az ülésfűtés is el van drótozva az x6-ig. Nézd meg, hogy a biztitáblában a két érintett biztosíték helyen benne van-e az érintkező. Ha igen, akkor több, mint valószínű, hogy az X6-ig ki van vezetékezve. Mondjuk a tükörfűtés az éppenséggel az F7-es biztiről megy, amiről még elég sok minden az autóban, úgyhogy jobb, ha a relé helyén ellenőrzöd a pineket. A gyári lámpamosó reléjénél pl méregettem műszerrel. Vagy megnézed az x6-os csatiban, hogy ott van e az érintkező a tűzfal felőli oldalon.

Az X6-os csati a bal lábtérben van a belső küszöbburkolat mögött. Mondjuk ugyan ez a csatlakozó az X4-es is, csak ketté van választva ez a nagy csati. A több pinből álló az x6. A csatik meg vannak amúgy írva, hogy melyik pin hányas. Nem az összes, csak kezdők, hogy pl 1-es, 5-ös stb. és úgy lehet számolgatni tovább. Az X6-os nem 1-el kezdődik.

Link to comment
Megosztás:

Mégis mi elől foglalja neked a helyet? Nekem pl a BOSE hang miatt útban van, de nem veszem ki, mert gyári van. :D

Amúgy nem csak a kpzár megy a jobb oldalon.

súlycsökkentés, mi? :D

Igazából azért akarom kivenni, mert ha nem használom akor minek bele? ha hibát kell keresni akkor sem mindegy hogy mennyi kábelt kell széttbogozni átvizsgálni.

Sziasztok! Utólagos ködlámpát szeretnék az autóra tenni. 2x10W os Led es ködlámpa lenne. Elivleg tudom mi kell kiviteletéshez de azért jo ha valaki leellenorzi mert van pár kérdésem.

Egyébként utolagos ködlámpával mik a tapasztalatok? csinált valaki ilyet?

Ahogy tudom kell a ködlámpa hozzá, biztosíték (3A) , relé, ködlámpa kapcsoló. Ennyi?

Nekem nincs elsö ködös kapcsolom. Nah most a kérdésem hogy a foglalat mögötte van? vagy foglalattal együtt kell venni kapcsolot? Biztosíték táblán van ennek helye vagy vegyek késes biztosíték tartót? pcbonto.hu/portal/static/upload_apro/2013-04-08/589779_orig0.jpg

A kapcsolonak ha jol láttam képeket 5 lába van. Mi a lábkiosztása? Más ötlet tanács is jöhet :D

Köszi!!!

Nem ismerem ezt a ledes ködlámpát, a legtöbben gyárit építenek be utólag. A gomb mögött nem valószinű hogy ott van az aljzat , ezt is venni kell például bontóban. A biztosíték sem szokott kiépítve lenni, vagy te dugod be hátulról a táblába a pineket vagy lengőbiztit alkalmazol. A kapcsolónál az 5 lábból színazonosságot nézve egy részét egyből a mellette lévő ködzáró kapcsoló kábeleire lehet kötni. Nem szoktuk szigorúan a gyári bekötést alkalmazni az túl bonyolult (legalábbis nekem) én a hátsótól függetlenül kötöttem be. Rajzod van?

Link to comment
Megosztás:

Jól írtad, elég a két vezetéket elvinned a kijelzőig és a gyári csatlakozóban pedig be kell őket kötni a 2 es és a 4es pontra.

Mivel egy PTC/NTC ellenállásról beszélünk (ez van a külső hőmérséklet jeladóban) így polaritásfüggetlen. :D

Renben, köszi!

Ma adja fel a srác postára, elvileg jövő héten hétfőn kapom meg!

Még egy kérdés , hogy magába a csatlakozóba nehéz beépíteni utólag a két kábelt, vagy csak simán forrasszam a lábakra a műszeren.....???

Erről van szó:

10958622_800193106720333_110967192_o_www

Link to comment
Megosztás:

Igazából azért akarom kivenni, mert ha nem használom akor minek bele? ha hibát kell keresni akkor sem mindegy hogy mennyi kábelt kell széttbogozni átvizsgálni.

Nem ismerem ezt a ledes ködlámpát, a legtöbben gyárit építenek be utólag. A gomb mögött nem valószinű hogy ott van az aljzat , ezt is venni kell például bontóban. A biztosíték sem szokott kiépítve lenni, vagy te dugod be hátulról a táblába a pineket vagy lengőbiztit alkalmazol. A kapcsolónál az 5 lábból színazonosságot nézve egy részét egyből a mellette lévő ködzáró kapcsoló kábeleire lehet kötni. Nem szoktuk szigorúan a gyári bekötést alkalmazni az túl bonyolult (legalábbis nekem) én a hátsótól függetlenül kötöttem be. Rajzod van?

Gyárilag is a hátsótól független a bekötés. Gyárilag a hátsót csak felkapcsolt tompítottal lehet külön bekapcsolni vagy ha az első fel van kapcsolva. Az első bekapcsolásához meg minimum helyzetjelző kell és ekkor kapcsolható a hátsó is.

Link to comment
Megosztás:

Ott megy az utastér világítás kapcsolója is, meg láttam már bontóban olyat, aminek az AC kábeleit arra vitték...

Hátsó elektromos ablak is arra megy. Mivel ugyanaz a csati (eablak, kpzár), ami az ajtóba megy. Amúgy nekem is arra megy az AC és a szintjelző vezetéke. A tankajtó kpzár viszont nem.

Íme a hátsó teljes köteg (x4 és x6-os csatiktól):

caravan_hatso_koteg.png

A kötegen lévő címkén található (nyíl mutatja) azonosítóból lehet tudni, hogy melyik felszereltségű. Innen tudom én, hogy csak gyári központit tartalmaz ez a köteg, semmi mást. A műszerfal kötegen meg a teljes kiépítésű azonosítás van, de még nem kerestem meg az eablakokat, pedig elvileg benne van a drót. Ugyanígy van köteg a motortérben a klímának, a motornak stb.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag is a hátsótól független a bekötés. Gyárilag a hátsót csak felkapcsolt tompítottal lehet külön bekapcsolni vagy ha az első fel van kapcsolva. Az első bekapcsolásához meg minimum helyzetjelző kell és ekkor kapcsolható a hátsó is.

Most nekem úgy működik hogy egymástól függetlenül kapcsolható mind a kettő, de csak helyzetjelzővel tudom felkapcsolni, mivel ugye a vezérlő fesz a ködzáró kapcsolótól jön és ha jól sejtem az is csak helyzetjelzővel kapcsolható.

Link to comment
Megosztás:

Most nekem úgy működik hogy egymástól függetlenül kapcsolható mind a kettő, de csak helyzetjelzővel tudom felkapcsolni, mivel ugye a vezérlő fesz a ködzáró kapcsolótól jön és ha jól sejtem az is csak helyzetjelzővel kapcsolható.

A ködzár (hátsó) csak tompítottal kapcsolható fel önmagában. Helyzetjelzőnél csak akkor, ha fel van kapcsolva az első. Gyárilag így van.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy kicseréltem a km órát fordulatszámmérősre de sajnos nem működik, pedig a csatlakozoban a 8 pinbe belevan kötve a zöld vezeték

Ez kijelentő mondatnak tűnik, nem kérdésnek. De majd kitaláljuk, hogy mi a kérdés.

Jobb lábtérben is megvan a zöld drót?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy kicseréltem a km órát fordulatszámmérősre de sajnos nem működik, pedig a csatlakozoban a 8 pinbe belevan kötve a zöld vezeték

Nézd meg az anyósoldali lábtér-küszöb burkolat mögött a lila AC-relé melletti csatiban nem szakad-e meg a zöld, belemegy-e a motorvezérlőbe.

1729376-20150129-8gy3rN.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

egyébkét a hangszigetelő szivacsos anyag mögött van a vezérlő, nem ott ahol fénygépelted

ja papír szerint más nem megy arra, bár a színek nem stimmelnek

SWRT,SWBL,SWGE kellene arra mennie

Tudom, hogy a szivacs mögött kéne lenni gyárilag a vezérlőnek. Ott sincs semmilyen csati, és kívül sem, és felette sem. Sehol nincs "fölösleges" nem használt csati.

Ami a küszöbön fut köteg nem áll meg a B oszlopnál, hanem megy tovább. Nem tudom hova és minek nem követtem, de szerintem hátsó hangszóró vagy valami ilyesmi. A B oszlop takaró műanyag alatt is csak pókháló van, mint ahogy írtam is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.