Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

oke, hulye kerdes volt elismerem :)

hogy tudok hozzaferni?

Van a GY.I.K. ben leírás,az egész középső konzolt le kell bontani.

Jövő héten csinálom én is,mondjuk főleg kapcsoló miatt.

Mellesleg én a szivargyújtó világítását nem tudom,hogy kellene. :)

Módosítva : speki007
Link to comment
Megosztás:

Van a GY.I.K. ben leírás,az egész középső konzolt le kell bontani.

Jövő héten csinálom én is,mondjuk főleg kapcsoló miatt.

Mellesleg én a szivargyújtó világítását nem tudom,hogy kellene. :)

A legegyszerűbb kivenni a kardánboxot, az izzó ott van a szivargyujtó aljzat oldalán.

1741720-20150208-zH51D8.jpg

1741721-20150208-Zlk8Hd.jpg

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb kivenni a kardánboxot, az izzó ott van a szivargyujtó aljzat oldalán.

De ha elég hosszú keze van, az anyósoldal felől befekve be lehet nyúlni a középkonzol mögé, és kihúzni hátrafele az aljzatot izzóstól, majd új izzóval visszatolni.

Link to comment
Megosztás:

Igaz, de ehhez kell hogy tudja mit tapizzon. :icon1:

Tanúsíthatom hogy meglehet csinálni, de a hosszú kezek mellett kis kézfej is kell mert nekem alig fért be, és végig kellett feküdnöm az anyósülésen, a lábam meg a kalaptartón volt.

De sikerült :D

Link to comment
Megosztás:

A kárpit átrakás működik, csak arra kell vigyázzni hogy a csavarok ne legyenek hosszúak, mert akkor befigyel az utastér felől. Van olyan hely ahova egyáltalán nem lehet csavart tenni (nincs anyagvastagság hozzá) itt a ragasztópisztoly tud segíteni. A kapcsoló foglalatát én is egy másik kárpitból tettem átt , fellül az első faragott verzió látszik.

Közvetlenül a gyujtáskapcsolótól is lehet venni kapcsolt tápot, de itt is védelem nélkül van még, egyrészt úgy kell leszigetelni hogy véletlenül se testeljen le másrészt minél rövidebb kábel után le kell védeni. Elég vastag itt a kábel normálisabb forrásztópáka kell hozzá.

Na csináltam egy kis kutatást és úgy látom hogy az F10 es biztosíték ( elektromos ablak 30A betáp) mindkét csatlakozója bent van a biztosíték táblában. Azt gyanítom hogy a biztosíték elmenő oldalán lévő vezeték elmegy az X6-os csatlakozó 75-ös lábáig. Így nem kell plusz betápot hozni az akkutól. Mivel úgyis felszedem a bal lábteret ott van egy fix testpont is. Így megvan a betáplálás az ablakemelőnek, az X6 -67-es pontjáról (F7/10A) meg meglesz a vezérlésnek a betáp, meg a tükörnek. Úgy néz ki hogy mindent sikerül gyári állapot szerint bekötni, csak a tükörfűtés reléje az ami nincsen meg.

Szerintetek B-vectra vagy G astra reléje (már ha van külön reléje) beköthető ide??

Az X31 -es csatlakozóban csak annyi vezeték van behúzva amit most is használ a kocsi (Hang + központi) így a többi pint át kell raknom majd és kell egy saját kábelkorbácsot készítenem ami a két ajtót összeköti.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Na csináltam egy kis kutatást és úgy látom hogy az F10 es biztosíték ( elektromos ablak 30A betáp) mindkét csatlakozója bent van a biztosíték táblában. Azt gyanítom hogy a biztosíték elmenő oldalán lévő vezeték elmegy az X6-os csatlakozó 75-ös lábáig. Így nem kell plusz betápot hozni az akkutól. Mivel úgyis felszedem a bal lábteret ott van egy fix testpont is. Így megvan a betáplálás az ablakemelőnek, az X6 -67-es pontjáról (F7/10A) meg meglesz a vezérlésnek a betáp, meg a tükörnek. Úgy néz ki hogy mindent sikerül gyári állapot szerint bekötni, csak a tükörfűtés reléje az ami nincsen meg.

Szerintetek B-vectra vagy G astra reléje (már ha van külön reléje) beköthető ide??

Az X31 -es csatlakozóban csak annyi vezeték van behúzva amit most is használ a kocsi (Hang + központi) így a többi pint át kell raknom majd és kell egy saját kábelkorbácsot készítenem ami a két ajtót összeköti.

Nem tudom, van ahol nincs relézve csak simán a hátsó ablak fűtésére van kötve. Ez végülis egy sima relé, egy kis időkapcsolóval. 10-15-perc mulva magától lekattan. Ha kiveszem a műszerfalat nekem is kelle egy kis rendet raknom a ködlámpa relé sincs betéve a helyére. Ha kiveszed a biztosíték tábla mögül a fűtéscsövet akkor egy kicsit könnyebb hozzáférni, ezt viszont jó copós visszatenni.

Sziasztok! Az mitől lehetséges hogy egy nem-régi akkut bármelyik aksitöltő csak 80%-ig bír feltölteni? 3 töltővel próbáltam és mind 3 csak 80% :sneaky: Van valami tipp? Köszi.

Amúgy van valami panasz rá? Nem indul, vagy nehezen teker? Ha nem zárt, gondozásmentes, akkor a savsűrűségből is meg lehet tudni a pontos töltöttségi szintet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, van ahol nincs relézve csak simán a hátsó ablak fűtésére van kötve. Ez végülis egy sima relé, egy kis időkapcsolóval. 10-15-perc mulva magától lekattan. Ha kiveszem a műszerfalat nekem is kelle egy kis rendet raknom a ködlámpa relé sincs betéve a helyére. Ha kiveszed a biztosíték tábla mögül a fűtéscsövet akkor egy kicsit könnyebb hozzáférni, ezt viszont jó copós visszatenni.

Amúgy van valami panasz rá? Nem indul, vagy nehezen teker? Ha nem zárt, gondozásmentes, akkor a savsűrűségből is meg lehet tudni a pontos töltöttségi szintet.

Annyi panasz van rá hogy havi szinten tölteni kell. Minden nap járok vele és a 3. hét után már nehezen teker, van hogy be sem indul mert nincs erő az aksiban pedig majdnem új.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

segitsetek légyszives,mert megkeveredtem kicsit,

98-as F astra elektromos ablakemelő, vettem eredeti bontottat,bal, jobb, kábellel,elektromos füthetö állitható tükörrel ,karosszéria felöli csatit is szereztem a pinek

miatt, de nem stimmel a rajz alapján....

az eredeti X31, X34-es csatiban nekem a 14, és 21 helyett a 11 és 18 van bepinelve...többször is átnéztem nehogy benézzek valamit de akkor is igy van. összedugtam,ahol kábel van, ott nincs pin, csak a tuloldalon.

pedig eredeti, f astra ajtó tükörfütéssel,emelővel, kapcsolókkal, cakk pakk.

hétfön állnék neki,

a rajzot tőletek kaptam.

a többi bekötés is rossz lehet?

elöre is köszönöm a segitséget.

Módosítva : Horpika
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

segitsetek légyszives,mert megkeveredtem kicsit,

98-as F astra elektromos ablakemelő, vettem eredeti bontottat,bal, jobb, kábellel,elektromos füthetö állitható tükörrel ,karosszéria felöli csatit is szereztem a pinek

miatt, de nem stimmel a rajz alapján....

az eredeti X31, X34-es csatiban nekem a 14, és 21 helyett a 11 és 18 van bepinelve...többször is átnéztem nehogy benézzek valamit de akkor is igy van. összedugtam,ahol kábel van, ott nincs pin, csak a tuloldalon.

pedig eredeti, f astra ajtó tükörfütéssel,emelővel, kapcsolókkal, cakk pakk.

hétfön állnék neki,

a rajzot tőletek kaptam.

a többi bekötés is rossz lehet?

elöre is köszönöm a segitséget.

most hirtelen nincs nálam, minden papirom, de ilyen akkor van (nekem is ilyen volt), amikor egy alapba akasz betenni extrásat. Ugye 2-3bekötés is van attól függöen, hogy 2es vagy 4es, automata és/vagy becsip.gátlós

itt ez ugye automata:

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0300.jpg

Egyébként meg ha van csatlakozód, akkor rakj oda lábakat, ahova a rajz mutatja. Csak találd ki neked milyen emelőd van és ahhoz mellyik rajz való

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

most hirtelen nincs nálam, minden papirom, de ilyen akkor van (nekem is ilyen volt), amikor egy alapba akasz betenni extrásat. Ugye 2-3bekötés is van attól függöen, hogy 2es vagy 4es, automata és/vagy becsip.gátlós

itt ez ugye automata:

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0300.jpg

Egyébként meg ha van csatlakozód, akkor rakj oda lábakat, ahova a rajz mutatja. Csak találd ki neked milyen emelőd van és ahhoz mellyik rajz való

kösz ez alapján néztem, és a x31-34-en nekem a 14es az a 11-es...

ja, és inkább a többi bekötéstöl félek,hogy azok is máshol lehetnek ezek szerint...(közp zár, hangszoró stb)

Módosítva : Horpika
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

segitsetek légyszives,mert megkeveredtem kicsit,

98-as F astra elektromos ablakemelő, vettem eredeti bontottat,bal, jobb, kábellel,elektromos füthetö állitható tükörrel ,karosszéria felöli csatit is szereztem a pinek

miatt, de nem stimmel a rajz alapján....

az eredeti X31, X34-es csatiban nekem a 14, és 21 helyett a 11 és 18 van bepinelve...többször is átnéztem nehogy benézzek valamit de akkor is igy van. összedugtam,ahol kábel van, ott nincs pin, csak a tuloldalon.

pedig eredeti, f astra ajtó tükörfütéssel,emelővel, kapcsolókkal, cakk pakk.

hétfön állnék neki,

a rajzot tőletek kaptam.

a többi bekötés is rossz lehet?

elöre is köszönöm a segitséget.

Melyik rajz? Két elektromos ablakos rajz vagy a négy? Ha négy, abból is melyik? A komfortos vagy a nem komfortos? Három kapcsolási rajz van egy kompletten belül és négy évjáratos rajz. :)

A négy elektromos komfortos rajz szerint a 14 és 21 a két vezérlő táp. 14 az elsők, 21 a hátsók.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Melyik rajz? Két elektromos ablakos rajz vagy a négy? Ha négy, abból is melyik? A komfortos vagy a nem komfortos? Három kapcsolási rajz van egy kompletten belül és négy évjáratos rajz. :)

A négy elektromos komfortos rajz szerint a 14 és 21 a két vezérlő táp. 14 az elsők, 21 a hátsók.

Sziasztok..

azt sajna nem tudom milyen autóból lett bontva az ablakemelő, rajzom pedig a kétablakos van...évjáratot sem tudok..

a központizár, meg a hangszóró bekötése az x31-34 csatikban az egyforma lehet? ha rádugom akkor az alapfunkciók

működnek vajon szerintetek?

nincs komplett rajzom, csak az emelökröl, ezért nem tudom végigkövetni az X31-34 es csatikat.

szerintem nem konfortos, mert nem egyforma a két emelő, az egyik fekete müanyag áttétes, a másik fém.

a két ajtót hol kötöm össze, a müszerfal mögött gondolom, de oda hogyan lehet behuzni a drótokat bal oldalon?

le kell bontani a müszerfalat?

elöre is kösz a segitséget..hétföig szeretnék felkészülni rá :blink:

Módosítva : Horpika
Link to comment
Megosztás:

95-ös f astra,teljesen kiszámíthatatlan időközönként előjövő hiba.indexet kiteszem valamelyik irányba a visszajelző lámpa folyamatosan ég,sercegő hangot hallok,ekkor nem jelez az irányjelzőm.A vészvillogó megnyomására azonnal megjavul,és csak lehet egy hónap,vagy akár egy óra múlva előjön a hiba.
Köszönöm előre a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

azt sajna nem tudom milyen autóból lett bontva az ablakemelő, rajzom pedig a kétablakos van...évjáratot sem tudok..

a központizár, meg a hangszóró bekötése az x31-34 csatikban az egyforma lehet? ha rádugom akkor az alapfunkciók

működnek vajon szerintetek?

nincs komplett rajzom, csak az emelökröl, ezért nem tudom végigkövetni az X31-34 es csatikat.

szerintem nem konfortos, mert nem egyforma a két emelő, az egyik fekete müanyag áttétes, a másik fém.

a két ajtót hol kötöm össze, a müszerfal mögött gondolom, de oda hogyan lehet behuzni a drótokat bal oldalon?

le kell bontani a müszerfalat?

elöre is kösz a segitséget..hétföig szeretnék felkészülni rá :blink:

Itt van a teljes:

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/

vagyis nem teljes, de egyféle teljesen.

Szerintem müködnek, dugd rá meglátod

már mi fém rajta? nincs a motoron kivűl rajta semmmi?

Ha ilyen motor van rajta:

http://www.nyugatiautobonto.hu/portal/static/upload_apro/2011-04-19/755223_orig0.jpg

akkor az anyós oldali a "legbutább" verzió, ahhoz nem jó a fenti rajz.

ami automata és/vagy becsip.gátlós az vmi ilyen(de ebből is van több fajta kinézetű is):

http://p1.vatera.hu/photos/b8/e8/1497_1_big.jpg

Hogy, hogy hogyan? Ügyessen kézzel.

Nem kell leszedni, én sem szedtem.

Egyébként én legalább 2szerre(3-4nemtom) csináltam, addig pl volt olyan állapot, mikor ideiglenesen a szivargyujtóba vót bedugva. Na meg lehet hogy ajtóborítás sem volt 1 ideig mert én ugy faragtam bele a kapcsolót. Ha ilyen kérdéseid vannak ajánlom neked is, hogy több lépésben csináld, max nem tudod lehúzni, de ebben az időben az még elmegy

Ha nem feledem el, holnap beszkennelem a 2es rajzát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

azt sajna nem tudom milyen autóból lett bontva az ablakemelő, rajzom pedig a kétablakos van...évjáratot sem tudok..

a központizár, meg a hangszóró bekötése az x31-34 csatikban az egyforma lehet? ha rádugom akkor az alapfunkciók

működnek vajon szerintetek?

nincs komplett rajzom, csak az emelökröl, ezért nem tudom végigkövetni az X31-34 es csatikat.

szerintem nem konfortos, mert nem egyforma a két emelő, az egyik fekete müanyag áttétes, a másik fém.

a két ajtót hol kötöm össze, a müszerfal mögött gondolom, de oda hogyan lehet behuzni a drótokat bal oldalon?

le kell bontani a müszerfalat?

elöre is kösz a segitséget..hétföig szeretnék felkészülni rá :blink:

A panelok-kapcsolók eltávilítása után viszonylag könnyen hozzáférni már az áteveztőkhöz a műszerfal mögött. Persze be kell feküdni, a küszöb vágja a hátad, meg kicsit begörcsöl e kezed, de megoldható. :icon1:

95-ös f astra,teljesen kiszámíthatatlan időközönként előjövő hiba.indexet kiteszem valamelyik irányba a visszajelző lámpa folyamatosan ég,sercegő hangot hallok,ekkor nem jelez az irányjelzőm.A vészvillogó megnyomására azonnal megjavul,és csak lehet egy hónap,vagy akár egy óra múlva előjön a hiba.

Köszönöm előre a segítséget!

A vészvillogó kapcsolót szétt lehet szedni kitkarítani, és megnézni hogy mindegyik csúszó láb rendesen éritkezik-e vagy: csere.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

azt sajna nem tudom milyen autóból lett bontva az ablakemelő, rajzom pedig a kétablakos van...évjáratot sem tudok..

a központizár, meg a hangszóró bekötése az x31-34 csatikban az egyforma lehet? ha rádugom akkor az alapfunkciók

működnek vajon szerintetek?

nincs komplett rajzom, csak az emelökröl, ezért nem tudom végigkövetni az X31-34 es csatikat.

szerintem nem konfortos, mert nem egyforma a két emelő, az egyik fekete müanyag áttétes, a másik fém.

a két ajtót hol kötöm össze, a müszerfal mögött gondolom, de oda hogyan lehet behuzni a drótokat bal oldalon?

le kell bontani a müszerfalat?

elöre is kösz a segitséget..hétföig szeretnék felkészülni rá :blink:

Itt megtalálod a teljes rajzot.

http://www.vectra16v.com/slp.html

A 97 utáni astra F

http://www.vectra16v.com/slp/slp_astra_f_mj97.pdf

ablakemelő van a 337-356 oszlopban (2ablakos), és 1137-1164 illetve 1333-1369 (4ablakos)

/és megtalálos a központizárat is/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

azt sajna nem tudom milyen autóból lett bontva az ablakemelő, rajzom pedig a kétablakos van...évjáratot sem tudok..

a központizár, meg a hangszóró bekötése az x31-34 csatikban az egyforma lehet? ha rádugom akkor az alapfunkciók

működnek vajon szerintetek?

nincs komplett rajzom, csak az emelökröl, ezért nem tudom végigkövetni az X31-34 es csatikat.

szerintem nem konfortos, mert nem egyforma a két emelő, az egyik fekete müanyag áttétes, a másik fém.

a két ajtót hol kötöm össze, a müszerfal mögött gondolom, de oda hogyan lehet behuzni a drótokat bal oldalon?

le kell bontani a müszerfalat?

elöre is kösz a segitséget..hétföig szeretnék felkészülni rá :blink:

A hangszórók pinjei nem változtak az évek során. 13 és 22 mind a két oldalon.

Íme két féle rajz:

Ez a nagyon régi fajta, 92-es autóban található:

eablak92_2.png

Ez pedig már 94-től van és azóta sem változott:

eablak94_2.png

94-től már ez van két elektromos ablak esetén és nem változott a pin kiosztás. Kétlem, hogy négy elektromos köteged lenne, de most jut eszembe, hogy nekem van két elektromos ablakos bal első kötegem is. Megnézhettem volna neked a kiosztást vagy fotózni... Igaz az már a 94-es verzió.

A két ajtót a műszerfal alatt kell összekötni, direktbe. Csak a tápok vannak megcsatizva bal lent a lábtérben a nagy csatlakozóban, ami az x6 ugye.

Ha az egyik fekete műanyag és a másik fém, akkor valószínű, hogy a 92-es verzió van neked, amit stirlitz is mutatott.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát köszönök minden segítséget mindenkinek, a kézgörcsre felkészültem, úgy mint a hátfájásra..

akkor ezek szerint az anyós nem csípős gátlós, de azért bekábelezem, hátha tudok később cserélni.

A gyári kábelben X31-X34.ben ami az ajtóban van 18vagy19 pin van bekötve.

lesz rá 2-3 napom, annyi idő csak elég lesz,bár az első fékbetétet is cserélem, meg a kormányt is meg kellene néznem mert nem szervós gép, és a parkolás az iszonyat nehéz.

A 120-as skodámon elég volt a függőcsapszeget megzsírozni és jó lett, be volt rohadva, itt mit tehetek az ügy érdekében?

Módosítva : Horpika
Link to comment
Megosztás:

Hát köszönök minden segítséget mindenkinek, a kézgörcsre felkészültem, úgy mint a hátfájásra..

akkor ezek szerint az anyós nem csípős gátlós, de azért bekábelezem, hátha tudok később cserélni.

A gyári kábelben X31-X34.ben ami az ajtóban van 18vagy19 pin van bekötve.

lesz rá 2-3 napom, annyi idő csak elég lesz,bár az első fékbetétet is cserélem, meg a kormányt is meg kellene néznem mert nem szervós gép, és a parkolás az iszonyat nehéz.

A 120-as skodámon elég volt a függőcsapszeget megzsírozni és jó lett, be volt rohadva, itt mit tehetek az ügy érdekében?

de most akkor "sima" motoros, amin 2 (sárga,kék) kábel van?

arra azért tessék figyelni, hogy a kábelvastagságok eltérőek 2 bekötésnél (máshol megy a kraft)

"A gyári kábelben X31-X34.ben ami az ajtóban van 18vagy19 pin van bekötve."

ez nem igazzán értem mit akarsz ezzel mondani

az X31.18 az GRGN 1,5es FH2 --->X34.18

az X31.19 üres (illetve FH4hez kellene)

az X34.18 az GRGN 1,5es FH2 --->X31.18 (2 sorral feljebb ugye)

az X34.19 üres

Nekem egy ilyen(saját) táblázatom volt ehhez:

http://taylor.hu/astra/ablakemelo/FH.pdf

"meg a kormányt is meg kellene néznem mert nem szervós gép, és a parkolás az iszonyat nehéz."

hát ez normális....

fújd fel a gumikat, esetleg a fogaslécet lehet kennei, de ha nem szakad a harang sztem ahhoz nem kell nyúlni

mondjuk még lehet a talpas, meg a toronycsapágy(de az ropogni szokott)

ha megemeled mind 2 felét, kézzel tudod fordítani a kereket, esetleg megnézheted ha ugyis a fékkel bibelődsz

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.