Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok opel astra f 14 16 vről lenne szó!

olyan problémám lenne hogy szét kaptam a gyujtáskapcsoló betétet amit nem kellett volna.

megvannak a vezetékek mi micsoda és mit csinál de nem tudom azt istennek se ugy vissza rakni hogy pontosan olyan legyen hol gyujtást nem kap hol gyujtást kap de már nem indit.

van olyan amikor semmi nem történik van benne két kiss pöcök egy nagyobb meg egy kisebb

nem tudom hogy kell vissza rakni mert amikor szét szedtem kipotyogott belőle és nem láttam hogy volt benne .nagy nehezen kilettek szedve a vezetékek a betétből de azokat is szét kellet barmolni ahozz hogy kijöjjenek.

most ugy inditom a kocsit mintha lopnám.hogyan lehetne ujra saruzni az uj kapcsoló betéthez ??mert az ujj betéthez nem adnak semmit .valaki tudna segiteni megköszönném.

4 vagy 5 vezeték van ott tudomásom szerint...

1583905-20140906-C4vEAL.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv, úgy általánosságban barna színű a testvezeték, itt is az. Előfordulhat barna-más szín kombináció, de a csak barna a test.

Köszönöm a választ, a barna vezeték volt a test.

Van (létezik) valami leírás az F Astra vezetékek színeiről ( természetesen amíg gyári állapotban van...) ?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, a barna vezeték volt a test.

Van (létezik) valami leírás az F Astra vezetékek színeiről ( természetesen amíg gyári állapotban van...) ?

Van pdf formában a neten keringő könyv, de itt nem szoktuk reklámozni a szerzői jogvédelem miatt de ugye google kereső... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, a barna vezeték volt a test.

Van (létezik) valami leírás az F Astra vezetékek színeiről ( természetesen amíg gyári állapotban van...) ?

Itten van:

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/

A színjelölések németül vannak, tehát pl a SWRT a Schwarz-Rot, az első szín a vastag a második a csík rajta (vagy fordítva :D )

Link to comment
Megosztás:

Antenna erősítőd nem lett kontaktos?? Esetleg rosszul visszarakott antenna csati??

Bocsi, hogy ilyen soká írok. a riasztó gond megoldva, igen szerviz módban volt, de most már aktív :-)

antennával nem hiszem, hogy gond lett, mert ha úgy állítom, hogy ne szóljon a mély akkor nem recseg, valamiért bezavarja, pedig nem is azon az oldalon testeltem le mint ahol az antenna van, másik oldalon van és a hátsó lámpa egyik csavarjához raktam. szóval ez még rejtély maradt :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem van egy gsi C20NE astrám. Olyat csinál, hogy nehezen indul, sokáig forgatja az öninditot kb 5-10 másodpercig amig beindul. De le is esik a fordulatszám és leáll ha nem adok neki gázt. Menet közben viszont semmi baj vele.Menet közben is dadogott meg leállt néha. Ki lett cserélve a légtömegmérő ujra. A dadogás menetközben megszünt meg nem áll le, de nehezen indul ugyanugy és induláskor kicsit dadog is. Valaki tudna nekem segiteni hogy mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem van egy gsi C20NE astrám. Olyat csinál, hogy nehezen indul, sokáig forgatja az öninditot kb 5-10 másodpercig amig beindul. De le is esik a fordulatszám és leáll ha nem adok neki gázt. Menet közben viszont semmi baj vele.Menet közben is dadogott meg leállt néha. Ki lett cserélve a légtömegmérő ujra. A dadogás menetközben megszünt meg nem áll le, de nehezen indul ugyanugy és induláskor kicsit dadog is. Valaki tudna nekem segiteni hogy mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, ha jól tudom neked injektor sorod van nagynyomású pumpával. Az üzemanyag rendszerben állandó nyomás van a visszacsapó szelep a benzinpumpában van a tankban. Az injektor hídnál kell lennie egy szelepnek, azt benyomva spirccelni kéne a benzinnek indítás előtt is. Ha nincs nyomás mert például a szelep visszaereszt a tankba akkor hiába teker az önindító addíg nem fog elindulni a motor amíg az önindítózáskor elinduló benzinpumpa fel nem termeli a nyomást. Szóval keresd meg a szelepet és nézd meg indulás előtt van-e nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sajnos vmi nagy gebasz lett az autóban. 1993-as kombi astra, szimpla LCD kijelzővel. Na!

A gyári rádió mar régóta nincs az autóban. Sajnos barátnőm olyan erosen nyomta be az elolapot, hogy becsúszott a konzolba. Nem is lett volna baj, hiszen szereltem mar többször be a rádiót, de most minden megváltozott :( mikor bedugtam a kábelt, szigorúan figyelve a helyes bedugasra, az elektronika fele kimúlt. Fűtés világítás, fényszóró tekerő világítás, benzin-hőfok merő nem jelez. A kilométeróra magához tért , és minden kapcsoló funkcionál is, de sem világítás, és a hőfok merő is igencsak fontos lenne. biztosíték első ránézésre nem égett ki. Esetleg vkinek, vmi ötlet? Köszi mindenkinek!

Módosítva : mrbenedict
Link to comment
Megosztás:

Már megint szenvedek az opellal és ez biztos még a korábban rendbe nem tett dolgok hozadéka, lásd amikor a generátor kipurcant, tavaly télen nem volt hajlandó menni a fűtés, ha nem is nyomtam akkor zabált, ha meg nyomtam, még akkor sem ment (tudom 5 emberrel nem megy úgy, mint 2vel).

Kipuff széthullott, egyelőre meghegesztve, nézegetem mit teszünk fel helyette.

Már egy ideje vacakol a hőmérséklettől és lábtól(„nyomjad már, fűtsél már „) utastól függő fogyasztásom menetteljesítményem.

Nem akar szépen menni, nagyon „túldúsít” indításkor, alapjáraton gázadás nélkül is gyorsul,nagyon hidegen meg olyan mintha nem lenne benne benzin/ nem jó hőértékű gyertya, illetve vizes lenne a kábel, elosztó,rotor (cserélve!)

vízhőfokot nem akarja elérni, aztán meg mint az ökör, melegszik, jócskán megvan az üzemi hőfok,

-megvolt: Termosztát-csere (az eddigi Calorstat/Vemo lett egy Automega-ra cserélve )

-műszeregységhez vezető egyvezetékes jeladó csere. (gyári lehetett)

-kétvezetékes (kékműanyagos) jeladó csere (gyári)

Eredmény: még mindig nem akar a ventilátor bekapcsolni, a hűtőm melegszik egy idő után, a fűtés továbbra is vacak, a mutató 100fokot mutat indulás után 5 perccel(az egyvezetékes lehet hogy nem jól van bekalibrálva, vagy nem hozzávaló, eddig túl hektikus értékeket mutatott), a pirosba uygan nem megy fel, de kb 103-fok környékén már eléggé meleg minden cső, és a motor is tűzforrónak tűnik (levett sapkával meg a forrást nem lehet észrevenni)

Feladat: hűtő és radiátor kört átmosni (megvan hozzá a tisztító oldat ), ventillátor hőkapcsoló csere, de előbb megméretni mindhárom szenzort (akkor már az olajgombát, meg az injektornál lévő )

A ventillátorhoz menő jeladó az hány vezetékes ? (láttam 2 és 3as változatot is )

Igazából hol van?- megnéztem a hűtő aljában van és az enyém 2 vezetékes, WR változat, vajon ez hány fokon kapcsol?

mit jelent a WQ, WR .

Update: mára teljesen megkotlott az egész, kettőt hármat fordul az indítómotor aztán kész van, durrog párat ,de nem indul,

kábelek átnézve, gyertyasorból átrakva egy másik. Benzin van benne, szűrő cserélve fél éve, benzinpumpa cserekor

Kell egy kisebb ellenállású kábelszett, jobb gyújtású gyertyák (itt is kisebb ellenállásúak), elosztó, trafó?

Egyáltalán melyiknek mennyi a normális ellenállása? Hogyan tudom megnézni hogy a gyújtótrafó jó-e?

Viszont egyet nem néztem meg, lehúzott trafóval/pipákkal rendesen forog e az önindító ? most nem esik, tehát usgyi...

Link to comment
Megosztás:

Önindító teker, kicsit köszörülve (trafó mindkét csatija lehúzva, elosztó szétszedve, száradni is).

Megpróbálok holnap egy trafót szerezni, a régi elosztó felrak.

Jah és látom hogy az aláírásomban szerepel a Lucas elosztó kifejezés, ami nem igaz, mert Bosch van benne mélyen lévő(pici) csatlakozókkal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sajnos vmi nagy gebasz lett az autóban. 1993-as kombi astra, szimpla LCD kijelzővel. Na!

A gyári rádió mar régóta nincs az autóban. Sajnos barátnőm olyan erosen nyomta be az elolapot, hogy becsúszott a konzolba. Nem is lett volna baj, hiszen szereltem mar többször be a rádiót, de most minden megváltozott :( mikor bedugtam a kábelt, szigorúan figyelve a helyes bedugasra, az elektronika fele kimúlt. Fűtés világítás, fényszóró tekerő világítás, benzin-hőfok merő nem jelez. A kilométeróra magához tért , és minden kapcsoló funkcionál is, de sem világítás, és a hőfok merő is igencsak fontos lenne. biztosíték első ránézésre nem égett ki. Esetleg vkinek, vmi ötlet? Köszi mindenkinek!

Mégiscsak zárlatot csinált, mert elég sok minden nem működik nálad.

A motor és az összes több rendesen működik, nincs túlfogyasztás, nem rángat (reméljük hogy a BC nem ment rá a kalandra)?

Motorkódod mi?

Link to comment
Megosztás:

Önindító teker, kicsit köszörülve (trafó mindkét csatija lehúzva, elosztó szétszedve, száradni is).

Megpróbálok holnap egy trafót szerezni, a régi elosztó felrak.

Jah és látom hogy az aláírásomban szerepel a Lucas elosztó kifejezés, ami nem igaz, mert Bosch van benne mélyen lévő(pici) csatlakozókkal.

Én hiába méregettem a trafót amikor nem indult jó értékeket mutatott, sőt a szikrát is leadta a hengeren kívül, de a hengerben nyomás alatt nem. Viszont nekem hatalmas előgyujtással, igaz nem valami fényesen, de járt a motor. A durrogás nekem is megvolt. Esetleg azt próbáld ki hogy összejelölöd az elosztónál a hengerfejjel a forgatható alu házat , meglazítod az Y-csavarját, és az óra járásával megegyezően tekersz rajta úgy 5-6 milit a jelhez képest. Nekem így járt a motor a halódó trafóval.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én hiába méregettem a trafót amikor nem indult jó értékeket mutatott, sőt a szikrát is leadta a hengeren kívül, de a hengerben nyomás alatt nem. Viszont nekem hatalmas előgyujtással, igaz nem valami fényesen, de járt a motor. A durrogás nekem is megvolt. Esetleg azt próbáld ki hogy összejelölöd az elosztónál a hengerfejjel a forgatható alu házat , meglazítod az Y-csavarját, és az óra járásával megegyezően tekersz rajta úgy 5-6 milit a jelhez képest. Nekem így járt a motor a halódó trafóval.

Jogos, előgyújtás beállítás.

Amúgy kiszedtem a gyertyákat, kettő eléggé nem volt beégve nedves (olaj/benzin) volt. Kábelcsere, gyertyacsere...elosztófedél csere, végső megoldás trafó csere, alapjárati motor tisztítás.

Link to comment
Megosztás:

Jogos, előgyújtás beállítás.

Amúgy kiszedtem a gyertyákat, kettő eléggé nem volt beégve nedves (olaj/benzin) volt. Kábelcsere, gyertyacsere...elosztófedél csere, végső megoldás trafó csere, alapjárati motor tisztítás.

Legutóbb amikor indítási gondom volt kitekertem a gyertyákat az egyik szerencsére már hengeren kívül el is repedt, áthúzott a porcelánnál. El 3 hengereztem a legközelebbi boltba és vettem 4 újat. A többi sem lehetett már 100%-os mert egyből szebb volt az indítás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem indul el a hütőventillátor mikor eléri az adott hő fokot. A biztosítékok rendben, a ventillátor motorja is működik illetve a kábelek is rendbe vannak. Valakinek volt hasonló problémája? Vagy valami ötlet, hogy mit kéne kicserélnem? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem indul el a hütőventillátor mikor eléri az adott hő fokot. A biztosítékok rendben, a ventillátor motorja is működik illetve a kábelek is rendbe vannak. Valakinek volt hasonló problémája? Vagy valami ötlet, hogy mit kéne kicserélnem? Előre is köszönöm!

Próbáld meg hogy gyujtáson lehúzod a hűtő oldalán található hőgombáról a csatit, összekötöd a két pint egy darab dróttal. Ha elindul esélyes hogy a hőgomba rossz. Amúgy mi az az adott hőfok?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg hogy gyujtáson lehúzod a hűtő oldalán található hőgombáról a csatit, összekötöd a két pint egy darab dróttal. Ha elindul esélyes hogy a hőgomba rossz. Amúgy mi az az adott hőfok?

92 fok , Rendben este megpróbálom ! köszönöm a gyors választ!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.