Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor az úszó nem jófelé fog állni. Legalábbis a Vekiét nem lehet bűntetlenül megfordítani.

Relével? Egy db tranzisztorral is megoldható, és akkor még késleltetni is lehet, hogy villogjon, ha pont határon van ;)

Na igen, de ha fejjel lefelé lesz a tartályban?

Úgy működnie kell!!?

Hűtővíz szint jelzőm már van, azt is ugyanígy csináltuk meg ismerősömmel, de oda már kellett egy plusz relé, mert az tényleg azt jelezte ha volt víz, de relével viszont jó és az is a műszerfalban világít ha baj van.

Link to comment
Megosztás:

Miféle módon jutottál erre a hipi-szupi extra elkövetésére? Én inkább a hütőfoly. szintjét kábelezném bé. De egyébként ja mindegyik alapba testelt, hogy jelezze a kábelszakadást is.

Neked is lehet ilyened... :D

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/41560824-szelvedomoso-szintjelado/312842-ablakmoso-tartaly-szinterzekelo-opel

Link to comment
Megosztás:

nem-nem, köszönöm nem kell

vhogy nem érzem szükségét ezzel bibelődni, azért is kérdeztem (és nem irigységből) hogy jutott eszébe, mert vhogy nekem ez lenne kb a legutolsó amit beleraknék, vhogy nekem egyértelmű, ha nincs benne, és ha éppen kifogy az sem "halálos"

Link to comment
Megosztás:

Astra/Vectránál mondjuk látszik a tartály, nade ahol a sárvédő mögé van eldugva, ott honnan tudod hogy van-e benne nyál vagy nincs? Vagy épp csak egy törlésre elég? :D

Ez meg jóval előtte szól, hogy fogytán a vegyszer.

nem-nem, köszönöm nem kell

vhogy nem érzem szükségét ezzel bibelődni, azért is kérdeztem (és nem irigységből) hogy jutott eszébe, mert vhogy nekem ez lenne kb a legutolsó amit beleraknék, vhogy nekem egyértelmű, ha nincs benne, és ha éppen kifogy az sem "halálos"

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

Astra/Vectránál mondjuk látszik a tartály, nade ahol a sárvédő mögé van eldugva, ott honnan tudod hogy van-e benne nyál vagy nincs? Vagy épp csak egy törlésre elég? :D

Ez meg jóval előtte szól, hogy fogytán a vegyszer.

hát, nekem akkor is az uccso amit beleálmodnék

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap megint generátort csináltam.....vhogy mindig vmi baja van

Tegnap szétszedve látom, hogy leszakadt az egyik(tán 1éves) kefe mazzagja a tartóról(mondjuk nem ezért szedtem szét)

Meg beragasztottam az első csapágyat a helyére, mert mozgott.

Meg még arra jöttem rá lehet naon megtépem a szíjat, most lazábbra hagytam.

Mondjuk most 13.9et tölt, ennyit még soha.....

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap megint generátort csináltam.....vhogy mindig vmi baja van

Tegnap szétszedve látom, hogy leszakadt az egyik(tán 1éves) kefe mazzagja a tartóról(mondjuk nem ezért szedtem szét)

Meg beragasztottam az első csapágyat a helyére, mert mozgott.

Meg még arra jöttem rá lehet naon megtépem a szíjat, most lazábbra hagytam.

Mondjuk most 13.9et tölt, ennyit még soha.....

Van tartalékba egy diesel generátor, csak tárcsát kéne rá venni, ha gubanc van csak átteszem. Az enyém is elég darabosan forog már van hangja, fütyül mint a turbó... :D

Link to comment
Megosztás:

Van tartalékba egy diesel generátor, csak tárcsát kéne rá venni, ha gubanc van csak átteszem. Az enyém is elég darabosan forog már van hangja, fütyül mint a turbó... :D

tarcsi nekem is van, de az csak 55Aes(A-corsa), de annyiszor szórakozott velem(3) ez, hogy azé se hagyom békén :D

(nameg már kapott 1 feszszabot, 2csapágyat, meg most Loctite 648at)

ja meg kapott már tárcsát is mert nyiszogott, de az eredeti (vagy a corsáé nemtom) 2 különálló félből van esztergálva és összefordítva, itt meg 7000:

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41070000-generator-es-onindito-reszei/41070295-generator-alkatreszei/142565-generator-szijtarcsa-opel-astra-f-delco-remy-gen_hoz

persze megint lesett 1 eredeti rugós alátét(hullámos) és nem találtam meg.....ezek a mostani alátétek/csavarok 1év(?) alatt tiszta rozsomákok lesznek....

Link to comment
Megosztás:

tarcsi nekem is van, de az csak 55Aes(A-corsa), de annyiszor szórakozott velem(3) ez, hogy azé se hagyom békén :D

(nameg már kapott 1 feszszabot, 2csapágyat, meg most Loctite 648at)

ja meg kapott már tárcsát is mert nyiszogott, de az eredeti (vagy a corsáé nemtom) 2 különálló félből van esztergálva és összefordítva, itt meg 7000:

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41070000-generator-es-onindito-reszei/41070295-generator-alkatreszei/142565-generator-szijtarcsa-opel-astra-f-delco-remy-gen_hoz

persze megint lesett 1 eredeti rugós alátét(hullámos) és nem találtam meg.....ezek a mostani alátétek/csavarok 1év(?) alatt tiszta rozsomákok lesznek....

Ezen is két félből volt az ékszíjtárcsa, aztán egyszercsak elment a tölrés, amikor megnéztem hiányzott a szíj, és a tárcsa külső fele. A mai napig nem értem hogyan tudott leszakadni.

Link to comment
Megosztás:

az mán hogyan? semmi hangja nem volt?

Nem volt ott az esetnél, csak jöttek hogy nézzem meg a kocsit mert ég a töltés visszajelző. Nem volt nehét kiszúrni a hiányzó szíjat, majd jobban megnézve hiényzott a tárcsa külső része. A csavar ott volt ami fogta, de valahogy leszakadt róla.

Még mindig nem találtam konkrét választ a kérdésemre, létezik rádióállásos nem légzsákos gyújtáskapcsoló?

Pontosan mi is az a rádióállás? Az hogy ha gyujtást adsz bekapcsol a rádió, ha leállításkor is szólt?

Link to comment
Megosztás:

Nem volt ott az esetnél, csak jöttek hogy nézzem meg a kocsit mert ég a töltés visszajelző. Nem volt nehét kiszúrni a hiányzó szíjat, majd jobban megnézve hiényzott a tárcsa külső része. A csavar ott volt ami fogta, de valahogy leszakadt róla.

Pontosan mi is az a rádióállás? Az hogy ha gyujtást adsz bekapcsol a rádió, ha leállításkor is szólt?

Kulcs kihúzásáig kap gyújtástápot a rádió. Valójában a kormányzár működteti ezt a részt. Kioldod a kormányzárt és bekapcsol a rádió. Nem kell gyújtásig elforgatni.
Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem találtam konkrét választ a kérdésemre, létezik rádióállásos nem légzsákos gyújtáskapcsoló?

Enyémben is az van. Meg szerintem kb az összes fapad astrában az volt ami lufi nélkül jött. Sőt... A gsi is lufi nélkül jött. Igazából azon csodálkoznék ha lenne nem rádióállásos gyújtáskapcsoló. :blink:
Link to comment
Megosztás:

Enyémben is az van. Meg szerintem kb az összes fapad astrában az volt ami lufi nélkül jött. Sőt... A gsi is lufi nélkül jött. Igazából azon csodálkoznék ha lenne nem rádióállásos gyújtáskapcsoló. :blink:

Hát, pedig van. Az enyémben is, igaz vectra, de hozza ezt a számot az astrához is.

Elvileg a sima 5, míg a rádiós 6 lábú. Neten keresve csak a simát, vagy a légzsákosat hozza.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kis segítség kellene, ha megoldható.

Adott egy Thunder CA-105 riasztó aminek a központi zár vezérléshez a következők vannak:

16- narancs/fekete

17- fehér/fekete

18- sárga/fekete

19- narancs

20- fehér

21- sárga

A kocsiban egy utólag szerelt központi zár van ami manuális az első ajtóban van csak 5 vezetékes motor és kulccsal kapcsolható.

A vezetékek ugye a fekete, kék, zöld, barna, fehér

A fenti riasztót hogyan kell rákötni, hogy vezérelje a meglévő kp. zárat?

(így már próbáltam de semmi: 16 és 19 nem kötöttem be, 17 - kp motor barna, 20- kp motor fehér, 18 és 21 test)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali

Segítségre lenne szükségem, mégpedig

C16NZ Gyújtás delco!

Tönkrement, szereztem egy másikat annyi a külömbség, hogy az én gyújtásomból négy kábel jön ki

amit vettem abból viszont csak három átlehet-e valahogy kötni?

Vagy mi a teendő ilyenkor?

Segítségetek előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.