Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Powerup és Boldizsár: a kmóra-csere egyszerű: fordulatszámmérőset beszerzed (bontó pl.) -> a jelenlegit kiveszed -> fordszámmérőset beteszed -> örülsz :lol:

Elvileg mindegyik autóban megvan a lehetősége, a fordulatszámjelet az ECU-tól kapja, úgyhogy nincs semmi külön vezetéke, elvileg valamelyik csatin kapja, ami a műszerfal hátuljára megy.

Én is ilyesmit tervezek, majd...

Link to comment
Megosztás:

A tiédbe biztos csak valami elektromos kütyü kell,de az enyém elég öreg,abban még sztem mechanikus a fszámmérő.

Akkor most fogsz egyet csodálkozni :lol:

A Classic Astrákban (98 után) asszem nincs bevezetékezve gyárilag a fordulatszámjel a műszeregységhez, de a régiekben mindegyikben bentvan tudtommal. Amúgy ez sem túl nagy probléma, mivel a számítógépnél úgyis ott a jel az összesen, szal max. onnan el kell hozni

Link to comment
Megosztás:

2001-es tehát classic!(tehát kell kábel?) Milyen kábel kell és honnan kell elvezetni? Nehéz megoldani?

A számítógép kábelkötegétől kell elvinni a jelet a műszeregység hátlapjához. A számítógép az anyósülés lábterénél van, asszem zöld színű a kérdéses kábel, amiről a fordulatszámjelet lehet venni. De ennek pontosan utána kell nézni és szerintem egy hozzáértővel csináltasd.

Link to comment
Megosztás:

Powerup!

Neked csak csere fordszámmérősre. Km-óra lehet hogy el fog térni kicsit...

Boldizsar!

Neked sajnos nincs kábel benne, elő kell vadászni a gyújtójelet. Sajnos kismillió lehetőség van a színekre, de az biztos, hogy ezekben nem a zöld színű. Tomi023 kartárs gépében és asszem Szantazoli kartárs gépében is eltérő színek voltak, most így fejből nem vágom hogy milyen (más volt a gyújtásuk is).

Link to comment
Megosztás:

Powerup!

Neked csak csere fordszámmérősre. Km-óra lehet hogy el fog térni kicsit...

Boldizsar!

Neked sajnos nincs kábel benne, elő kell vadászni a gyújtójelet. Sajnos kismillió lehetőség van a színekre, de az biztos, hogy ezekben nem a zöld színű. Tomi023 kartárs gépében és asszem Szantazoli kartárs gépében is eltérő színek voltak, most így fejből nem vágom hogy milyen (más volt a gyújtásuk is).

Köszi!! :lol: Azon,hogy el fog térni,mit értesz? Többet fog csalni mint az eredeti? :)
Link to comment
Megosztás:

Az én vasanban nincs fedézetiszámítógép. Ez egy teljesen alap classic. A kérdés az hogy honnan kell kábelt átvezetni és hova!? Ember van aki megcsinálja csak tudnom kellene mit mondjak neki hol próbálkozzon...

Szó nincs fedélzeti számítógépről, az ECU-tól azaz a motort vezérlő számítógéptől kell elvinni a jelet a műszeregység hátuljához (az ECU az anyósülés lábterénél van az ajtó előtt, a burkolat leszedéséhez 25-ös Torx kulcs kell). Így Csináld könyv segít, de a te esetedben ezek szerint már más színű a kábelezés így lehet, hogy v.mi még újabb irodalmat kell kerítened. Bár sztem az ECU talán ugyanaz lehet mint a korábbi X14NZ-kben így annak lábkiosztása alapján meg lehet találni valszeg ezen is, de lehet hogy ebben v.mi újabb van már...

Link to comment
Megosztás:

DIS gyújtás.Beázás után kb 1 órával alá tudtam menni,de akkor már csak a lambda szonda vezetéke volt nyirkos. Ennek ellenére kb +6 óra múlva egy pillanatra megint csinálta (ekkor már látszólag tök száraz volt a motor).Van még egy kérdésem:Állandóan pörög a hűtőventillátor,a kapcsoló gombája úgytünik jó,mert hidegen nyitott állapotban van(elektromosan),a reléjére gyanakszom, de azt nem találtam meg.Hol található?(remélem nem a mot.compu.kapcsolgatná)

Ha valaki tudna kölcsönözni egy TIS CD-t egyszerűbb lenne,nem kéne másokat fárasztani a h. kérdéseimmel!

Link to comment
Megosztás:

Ja hogy ne csak kérdezzek.

Nekem isz sza...ot az ETC-m,itt a forumon másoknak vezérlőcserét javasoltak.Én inkább kidobozoltam. Van benne egy relé, aminek az egyik kontaktja eléggé be volt égve.Megpucoltam6-csiszoltam.Most tesztelem,majd beszámolok róla.(ha ez a gond részletes fényépes javítási leírással)

Link to comment
Megosztás:

Tóbiás!

Lehet sokminden, de a helyedben ezek ellenőrzésével kezdeném: főtengely hall-jeladó vezetékét ellenőrizni, nincs-e megtörve valahol, vagy nagyban kifordulva. Aztán DIS egység csatlakozóját érdemes kontaktsprével kifújni. Meg lehet nézni még a vezérműtengely jeladót is, meg a légtömegmérőt.

A venti reléjét egy kis fekete hosszúkás dobozban találod a motortérben,

ha minden igaz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem isz sza...ot az ETC-m,itt a forumon másoknak vezérlőcserét javasoltak.Én inkább kidobozoltam. Van benne egy relé, aminek az egyik kontaktja eléggé be volt égve.Megpucoltam6-csiszoltam.Most tesztelem,majd beszámolok róla.(ha ez a gond részletes fényépes javítási leírással)

ez jó lenne, én legalábbis köszönettel venném

nekem rejtélyes módon nincs etc-m még nem nyomoztunk utánna hogy mi a gyik lehet (lehet h. csak biztosíték?) de a leírás jöhet

(max feltesszük a magazin oldalra)

Link to comment
Megosztás:

93-as astra gsi 2.0 v16-osom pocsolyáktól beázik: alpjárat folyamatosan le-föl jojozik,kis gázra fulladozik,padlógázra késve,de felveszi a fordulatot.Mi ázik el ilyenkor?

A nagyobb esőzések alatt, nekem is akadt problémám. Beázott a gyújtókábel és össze-vissza járt a motor, volt amikor csak 3 henger. Kábelcsere után a hibajelenség teljesen megszűnt, + váltások között, gázadáskor, gázelvételkor sokkal simábban vesz fel mindent, jelentősen csökkent a "darabosság".

Az, hogy padlógáz után késve veszi fel a fordulatot, az azért is lehet, mert hirtelen bedúsul a keverék, viszont nem kap hozzá elég levegőt, és tökéletlen lesz az égés. A szívórészed gyári?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.