Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

hm ha jol emlékszem egy pár nappal ezelőttre nekem meg pont akkor villan ki a középső kijelző a kocsiban, mikro a magnót bekapcslolm dátum és azóra, ha meg kikapcs akkor kialszik:)

A régi(gyári) Blau.-t ha bekapcsoltam, akkor a központi kijelző midhárom kijelzője tovább működött. Ezek közül a középső(dátum) átváltott a rádió frekvenciájának a kijelzésére. Az új esetén ez egyszerűen kikapcsol. A többi működik tovább, mutatja az időt és a hőmérsékletet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ujra izzot kellene cserélnem a közép konzolban a baj csak az hogy neklem csak a radio kiszedos leirás van(kiszedőm nincs most) meg de van olyan is ahol nem kell kiszedni a rádiót és az jóval gyorsabb is. Esetleg ha valakinek meglenne az a leirás és elküldené azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ujra izzot kellene cserélnem a közép konzolban a baj csak az hogy neklem csak a radio kiszedos leirás van(kiszedőm nincs most) meg de van olyan is ahol nem kell kiszedni a rádiót és az jóval gyorsabb is. Esetleg ha valakinek meglenne az a leirás és elküldené azt megköszönném.

szia nos nekem itt a kezemben a komplett középkonzol

ugy látom, hogy a magnó teljes egészében erre van felfogatva, nekem tuti igy van egyébként, és ez már a második magno amit igy rögzitek.

nos kezdem a kormánytol:

1.kormány burkolat le, alolrol két csavar ovatosba kifeszegeted kifog jöni,és akkor meglátod a középkonzol legszélső két csavarját.

2.konzol legalján lévő alapbol is látható két csavar

3.a fűtés kapcsolók alatt is van két csavar a szélsők alatt egy -egy asszem azokat csak le kell huzni, a középső, meg vagy rajta marad, vagy pedig a kis lyukon egy csavarhuzot be kell tolni, a pöcköket kinyomva, mint a világításkapcsolónál is

4. a középső szellőztető rácsokat is ki kell venni, és ott is van két csavar+ egy 6lapfejű egy menetes száron, amivel elzárod illetve nyitod a szellőzőt

5. a vészvillogó csatija, amit nem tom pontosan hogy lehet kiszedni, de azt lehet nem is kell kiszedned az égők cseréjéhez.

nos remélem segitettem valamit:)

ha valaki tud biztos ir még hozzá valamit

és ha arra jársz nemtudnál késziteni egy két képet, hogy az égők hogy is néznek ki benne??, hogy vannak rögzítve stb, mert közeljövőben tervezek egy színrefujt középkonzol berakást is, illetve ledesre akarom megcsinálni, met az égőket unom már én is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ujra izzot kellene cserélnem a közép konzolban a baj csak az hogy neklem csak a radio kiszedos leirás van(kiszedőm nincs most) meg de van olyan is ahol nem kell kiszedni a rádiót és az jóval gyorsabb is. Esetleg ha valakinek meglenne az a leirás és elküldené azt megköszönném.

Mackósajtnak megvan az Így csináld beszkennelt PDF változata. Kérdezz rá tőle PÜ-ben!

Abban minden le van írva, rajzolva, fényképezve.

Link to comment
Megosztás:

hát én most nem tudom pedig az astránkba átkötöttem már, de ha jol emlékszem igen

és itt is azt mondtáka többiek

de nekünk cak annyibol számit hogy a memoriád megmarad e

kötöd igy ha nem jo akkor ugy

két verzió van csak:)

Szia meg kellett cserélni :)

Aki meg ugy akarja hogy állandora is menjen annak meg akkor a fixre kell mind két kábelt.

Link to comment
Megosztás:

szia nos nekem itt a kezemben a komplett középkonzol

ugy látom, hogy a magnó teljes egészében erre van felfogatva, nekem tuti igy van egyébként, és ez már a második magno amit igy rögzitek.

nos kezdem a kormánytol:

1.kormány burkolat le, alolrol két csavar ovatosba kifeszegeted kifog jöni,és akkor meglátod a középkonzol legszélső két csavarját.

2.konzol legalján lévő alapbol is látható két csavar

3.a fűtés kapcsolók alatt is van két csavar a szélsők alatt egy -egy asszem azokat csak le kell huzni, a középső, meg vagy rajta marad, vagy pedig a kis lyukon egy csavarhuzot be kell tolni, a pöcköket kinyomva, mint a világításkapcsolónál is

4. a középső szellőztető rácsokat is ki kell venni, és ott is van két csavar+ egy 6lapfejű egy menetes száron, amivel elzárod illetve nyitod a szellőzőt

5. a vészvillogó csatija, amit nem tom pontosan hogy lehet kiszedni, de azt lehet nem is kell kiszedned az égők cseréjéhez.

nos remélem segitettem valamit:)

ha valaki tud biztos ir még hozzá valamit

és ha arra jársz nemtudnál késziteni egy két képet, hogy az égők hogy is néznek ki benne??, hogy vannak rögzítve stb, mert közeljövőben tervezek egy színrefujt középkonzol berakást is, illetve ledesre akarom megcsinálni, met az égőket unom már én is

Hali.

Pont ugy csináltam ahogy leirtad de sajnos a magnót nem tudtam kiszedni ugyhogy csak a szivargyujtó izzóját tudtam cserélni. A konzolban pedig most csak egy nem ég a kezem össze vissza vágtam mert a rációt ki akartam tépni :omg: Holnap délután szerelek emelőn és lesz rádió kiszedő is(fékbetét csere is lesz). Azt fotozok le neked amit csak akarsz B) Én rizsszem izzót kértem mert az való bele (de lehet máshol másnak nevezik) 1.3W-os vagy ilyesmi :) 36ft/db elég drága :)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Pont ugy csináltam ahogy leirtad de sajnos a magnót nem tudtam kiszedni ugyhogy csak a szivargyujtó izzóját tudtam cserélni. A konzolban pedig most csak egy nem ég a kezem össze vissza vágtam mert a rációt ki akartam tépni :omg: Holnap délután szerelek emelőn és lesz rádió kiszedő is(fékbetét csere is lesz). Azt fotozok le neked amit csak akarsz B) Én rizsszem izzót kértem mert az való bele (de lehet máshol másnak nevezik) 1.3W-os vagy ilyesmi :) 36ft/db elég drága :)

4 db 2-3mm-es drótot bedugsz a lukakba, benyúlsz a kazetta nyílásába és óvcsiba kimozgatod.

Az izzó 1,2 W-os.

Én kb. 200-ért vettem 2 db-t a Pr***kerben 1 hete.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.