Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az teljesen jó.

Johnny, az nem úgy van, ha kiégett a töltéslámpád akkor nincs töltésed, mert nincs gerjesztőáram? :lol:

Én ezt cáfolnám!

Nekem amikor kilóméterórát cseréltem nem volt benne töltésvisszajelző izzó!

Onnan vettem észre,hogy a dízel a generátorról kapja a fordulatszámjelet és mindig csak indítás után kb 1 perccel lett fordszámjelem.

Szal,ha a töltésvisszajelzőben rossz az izzó,akkor csak előgerjesztést nem kap a generátor,de ahogy eléri a megfelelő fordulatot,úgyan úgy fog tölteni,mint normál esetben.Nekem legalábbis így volt,müszerrel mértem.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt cáfolnám!

Nekem amikor kilóméterórát cseréltem nem volt benne töltésvisszajelző izzó!

Onnan vettem észre,hogy a dízel a generátorról kapja a fordulatszámjelet és mindig csak indítás után kb 1 perccel lett fordszámjelem.

Szal,ha a töltésvisszajelzőben rossz az izzó,akkor csak előgerjesztést nem kap a generátor,de ahogy eléri a megfelelő fordulatot,úgyan úgy fog tölteni,mint normál esetben.Nekem legalábbis így volt,müszerrel mértem.

Hááát, nem tudom, mint azt fentebb leírtam, nekem gerjesztőáram nélkül nem volt töltésem, mondjuk nem ford. szám mérős óra volt benne (dízel kadett).

Link to comment
Megosztás:

Én ezt cáfolnám!

Nekem amikor kilóméterórát cseréltem nem volt benne töltésvisszajelző izzó!

Onnan vettem észre,hogy a dízel a generátorról kapja a fordulatszámjelet és mindig csak indítás után kb 1 perccel lett fordszámjelem.

Szal,ha a töltésvisszajelzőben rossz az izzó,akkor csak előgerjesztést nem kap a generátor,de ahogy eléri a megfelelő fordulatot,úgyan úgy fog tölteni,mint normál esetben.Nekem legalábbis így volt,müszerrel mértem.

nekem mikor feszszab gondom volt, kilőtte a töltés lámpát, és miután sikerült normalizálni az állapotot, csak utána cseréltem izzót. Töltésem gyakorlatilag az első 1200-1500-as fordulat eléréstől volt ....

és nektek az nem elég nagy bibi ha nincs előgerjesztés és csak fordulaton tölt a geni?:lol:

... és az első pillanattól, ahogy megvolt a fordulaton a gerjesztés, utána alapjáraton is volt töltés.

(jó dolog a Gabi féle BC, még a 17 Voltot is kibírta! :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdekelne, hogy fordulatszámmérős km órát bele lehet rakni sima km óra helyére?

Működni fog a fordulatszámmérő? :lol:

Én ebben a percben végeztem ugyanezzel a művelettel. Igaz ez dizel. Megrendeltem az órát, két nap mulva hozta a futár 7200 Huf-ért postaköltséggel együtt. Igaz kicsit mókolni kellet, mert ez egy mérföldes kmora volt. Ilyet astrában még nem láttam. Nem akartam mmindig átszámolni a kilométerszámlálót, ezért beleraktam az eredeti kilométerórát. Na ez sem volt egyszerű, mert faragni kellett a házon. Amugy csak betettem, és működött. Be volt vezetékezve. Az előző astrámban, X16XEL- ben be kellett füzni egy vezetéket az ECU és a kmora közé. Nyugodtan nekiállhatsz. Menni nfog az, és van értelme. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1.4 8v 60Le

1996

Ahogy Tiv is mondja, simán ki lehet cserélni, én is megtettem már 2 autón is. Arra figyelj a műszeregység vásárlásánál, hogy a km-óra számlap alsó részén levő W= szám megegyező legyen a mostanival, és a fordszámmérő része 7000-ig legyen skálázva, a km-óra pedig 220-ig. Neked már jó eséllyel nincs bekábelezve a fordszámmérő vezetéke, úgyhogy arra készülj fel, hogy egy vezetéket esetleg be kell húznod a motorvezérlőtől a műszerfal csatijába. Úgyhogy ha bontóból vagy bontásból veszed a műszerfalat, kérd el a műszerfalcsatiból a zöld színű vezetéket a csatlakozóérintkezővel együtt.

Link to comment
Megosztás:

ha gyárit raksz bele, akkor komplett mechanika és kábelköteg csere.

ha utólagost (zajos, lassan jár, és 2-3 évig tart) raksz, akkor csak kábeleket

kell behúzkodni, és a gyári tekerő tengelyére megy rá a mechanika.

kábelköteget hogy érted???

az egész kéábelköteget, ami a kocsiba fut vagy hogy is?

egyébként azzal én is egyet értek, hogy a gyári az igazi megoldás, az ilyen olcso cuccok elég gyatrák

én ugy 40körül hallottam talán a 4 ajtoba

Link to comment
Megosztás:

Nah megnéztem a műszerfalat. Delco gyártmányú. :lol:

Ha a másik VDO lesz, akkor átlehet bele rakni az órát? Mondtátok hogy nehezen, az ilyenkor mit takar? Le kell belőle vágni kicsit? Vagy megfaragni? :lol:

Szerk.: Van ződ vezetékem. :lol:

Faragás lesz belőle,ha nem egyezik meg!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.