Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

télleg ittvan a csere

csere

van egy tuti villanyszerelőm majdő megforrasztja :) de oda tényleg jobb a led

a szellőző kapcsolókhoz viszont félek kicsit tőle mert ott eléggé szórnia kéne a fényt...490 forintos ledet meg nem akarok csiszolgatni...a rizs az tuti...olcsóbb is...és max csukottszemmel fogom cserélni :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.ablakemelo.hu/ablakemelo_kiegeszitok.php

Ha rajz kell beszkennelem valamelyik este és elküldöm.

Néztem én is az ablakemelo.hu -n levő emelőt. Te meg vagy elégedve az erősségével, gyorsaságával és csendességével?

Bár kicsit sokallom az árát, de erről nem beszélünk,h a ajándékba kaptad :)

Köszönöm szépen a priv. megkeresést és várom az e-mailt majd. :D

Link to comment
Megosztás:

Néztem én is az ablakemelo.hu -n levő emelőt. Te meg vagy elégedve az erősségével, gyorsaságával és csendességével?

Bár kicsit sokallom az árát, de erről nem beszélünk,h a ajándékba kaptad :)

Köszönöm szépen a priv. megkeresést és várom az e-mailt majd. :D

Nekem csak a kapcsólóm utángyártott. tehát olyan mint ami a ablakemelo.hu -n is látható.

Az ablakemelőszerkezett az gyári opel bontott.

Annó 4-5 éve tesóm combo-jába lett beletéve gyárival megegyező.

Soha semmi baja nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak a kapcsólóm utángyártott. tehát olyan mint ami a ablakemelo.hu -n is látható.

Az ablakemelőszerkezett az gyári opel bontott.

Ja, azt hittem, hogy az egész szerkezet ablakemelo.hu-s. De gondolom, ha kapok hozzá gyári gombokat, akkor annak passzolnia kell..?

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem lenne még, az egyik kapcsolódik egy korábban beszélt témához:

1) Beszéltetek picit korábban a tank üresedését jelző visszajelző lámpáról és azt írta valaki, hogy ha van "kút" ikon a műszerfalon, akkor ott visszajelző lámpa is kell legyen. Ez 100%? Mert nekem olyan kút ikon van, mint ami az alábbi linken látható képen is van, de az sosem égett. De ha ebből indulok ki, akkor a hűtővíz ikonja is egy kiégett égő lehet - tavalyelőtt volt, hogy túlforrt, de nem jelzett.

F Astra műszerfal kút ikonnal

2) Lehet azon valahogy a üzemanyag szintjelzőjén korrigálni? Az a baj, hogy csurig teli tankolom, de csak 3/4-ig megy fel a mutató. És amikor kifekszik a mutató (üres állás) akkor még van benne 10 lityó. Tudnék ezen valahogy javítani?

Link to comment
Megosztás:

1., ha nincs ott lámpa, akkor mi értelem lenne az ikonnak? :)

2., lehet rajta tekerni, de az is lehet, hogy már elfáradt a rugó

1) Biztosan úgy van... Én eddig azt hittem, hogy gyengébbek kedvéért van odatéve az ikon, hogy nehogy valaki azt gondolja 90 literes a tank és nem max. 50 fokos a hűtővíz. :D Na, nemsokára akkor szét is szedem. Amúgy ebbe is rízsszem égő kell?

2) Hogyan tekerjem? Simán fogjam meg és tekerjem, vagy le lehet emelni, fordítsam el X fokkal és tegyem vissza mutatót? Elfáradt rugónak meg adjak Supradynt? :D

Link to comment
Megosztás:

1) Beszéltetek picit korábban a tank üresedését jelző visszajelző lámpáról és azt írta valaki, hogy ha van "kút" ikon a műszerfalon, akkor ott visszajelző lámpa is kell legyen. Ez 100%? Mert nekem olyan kút ikon van, mint ami az alábbi linken látható képen is van, de az sosem égett. De ha ebből indulok ki, akkor a hűtővíz ikonja is egy kiégett égő lehet - tavalyelőtt volt, hogy túlforrt, de nem jelzett.

F Astra műszerfal kút ikonnal

2) Lehet azon valahogy a üzemanyag szintjelzőjén korrigálni? Az a baj, hogy csurig teli tankolom, de csak 3/4-ig megy fel a mutató. És amikor kifekszik a mutató (üres állás) akkor még van benne 10 lityó. Tudnék ezen valahogy javítani?

1. nem a felső ikont kell nézni, ez tévedés. alul a "Ltr" felirat alatt-mellett van egy alig látszó ikon (képen is látszik kicsit),

az szokott világítani. általában a fordszámmérős órákban van ilyen.

2. nem lehet korrigálni a szintmérőn. vagy a jeladód szar, vagy a műszer... vagy valamelyik csati útközben oxidos

Link to comment
Megosztás:

1. nem a felső ikont kell nézni, ez tévedés. alul a "Ltr" felirat alatt-mellett van egy alig látszó ikon (képen is látszik kicsit),

az szokott világítani. általában a fordszámmérős órákban van ilyen.

2. nem lehet korrigálni a szintmérőn. vagy a jeladód szar, vagy a műszer... vagy valamelyik csati útközben oxidos

1) oké, megnézem majd, hogy van-e olyan, de szerintem ott nincs.. de a képen látszik, tényleg.

2) és az ellen nem lehet tenni valahogy vagy cserélni valamit? Amúgy nekem is bal oldalon van a szintmérő. Inkább mutasson telit csurig tankolásnál, s ne menjen le full üresbe. :) Ha átállítottam megírom majd a tapasztaltakat.

Link to comment
Megosztás:

Ja, azt hittem, hogy az egész szerkezet ablakemelo.hu-s. De gondolom, ha kapok hozzá gyári gombokat, akkor annak passzolnia kell..?

Mint írtam nem stimmel a gyári kapcsoló a kárpitba.

ha eddig kézzel tekerhető volt, akkor a kapcsoló helyén neked egy mélyedés van, mellyel be lehet húzni az ajtót.

A gyári ablakemelős kárpitnál gyárilag ki van alakítva a patentos hely.

lásd J0hnny és Paja hozzászólását a 278. oldal tetején.

Ők átrakták.

"IDÉZET(paja @ 2008-03-04 - 16:29)

Én egy bontott kárpítból elég csúnya munkával tudtam kiszerelni a tartót....

J0hnny

Én is így oldottam meg,csak nem estem neki flexxel!

Most épp az ajtókárpitba nézek luk takarókat,neked is kell majd olyan?

Mert akkor 4-et rendelek."

ezért választottam az utángyártott kapcsolót. (ja meg mert volt is)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.