Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem ilyen hozzászólásokat vártam.Ti val.szeg egy szöget nem bírtok,normálisan beverni,azért vagytok ilyen sötétek.

Amit írtam az nem neked, hanem J0hnnynak szólt.

Viszont van egy tanácsom innen a sötét oldalról... a szöget max a kerekeidbe lehetne beleverni normálisan, inkább valami konzolon gondolkozz a motornak amit a csomagtértér ajtóba fogsz hegeszteni, mert az lesz a megoldás. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes megoldás ez mondjuk, mert külön ventije szokott lenni a légkondi hűtőnek, bár amikor az elindul,

elindítja legalább első fokozaton a vízhűtőét is.

Bezony! Ezekbe a vasakba Diavia úgy lett berakva (pl. Opel Tóth - Üllői út), hogy lecserélték a gyári ventit egy erősebbre, amit alapból kis fokozaton működtet a kondi, majd nagy fokozatra vált ha szükséges, vagy ha nem használod a kondit, akkor csak nagy fokozatot kapcsol a hűtővíz hőfoka.

Állítólag érdemes körülnéznem Alfa-Fiat bontóban, mert azokban lehet ilyen ventillátor. Egyelőre bezsákoltam 2 használt csatit, tervek szerint elég 3 évre :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A tiédbe csak a csomagtartón keresztül lehet bejutni?? :rolleyes:

Agyaltunk rajta Udival,hogy megcsináljuk a csomagtérajtót is,de aztán Bazsi azt mondta,hogy ha az akksi ne adj isten megadja magát és éppen reteszen van a gyári kp zár,akkor majd ott állok a kocsi előtt és nézhetek.

Szal nekem az nincs megcsinálva,de ez a lefalazós dolog is jó,mert múltkor szerelő havernál állt egy ilyen csoda astra,megemelték jobbról krokival és máris nem nyílt a hátsó ajtó,mert megszorult a zár.

Link to comment
Megosztás:

Nem ilyen hozzászólásokat vártam.Ti val.szeg egy szöget nem bírtok,normálisan beverni,azért vagytok ilyen sötétek.

:rolleyes: ;) ;)

Hát ez über LOL!

Te ugatsz ilyet,amikor te kérsz tőlünk INGYEN tanácsot!

Hát már ne is haragudj,de nézz magadba mielőtt marhaságokat beszélsz,másrészt meg legyen egy kis humorérzéked.

Méghogy mi sötétek és egy szöggel nem tudunk elbánni... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem ilyen hozzászólásokat vártam.Ti val.szeg egy szöget nem bírtok,normálisan beverni,azért vagytok ilyen sötétek.

Kedves Szabi!

Itt ezen a fórumon tök jó arcok vannak elég nagy szakmai tudással, ha így akarsz tőlük segítséget kérni, hogy közben le*****-ed Őket, akkor lelked rajta de ne ezen a fórumon próbálkozz, mert ez itt nem jön be (és máshol sem). Kell egy kis humorérzék is hozzánk, de ha te ilyen "faarc" vagy akkor az életbe sem fogsz előrébb jutni.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Millió bocsesz mindenkitől a beszólás miatt.Szarul ébredtem péntek reggel,ezért voltam ekkora burnyó.Sorry!!!!Tisztában vagyok vele,hogy ha valaki,akkor,ti vágjátok a a körbezárt villám titkait.Ezért is fordulok hozzátok segítségért.Bár nem érdemlem meg.De akkor sem tudom hogy hova szereljem azt francos centrálmotort,hogy kipattanjon a csomim.Még egyszer bocs!

Link to comment
Megosztás:

csőő!!

egy kis segitségre lenne szükségem. helyzet a következő belső világitásom nem műkszik sem ajtónyitásra sem mikor kézzel kapcsolom. ha jól láttam ez a 2 külön körön jön. kimérve egyiken sincs feszkó, de kétlem h kábeltörés lenne mert egyik napról a másikra tünt el. átnéztem a biztiket mindegyik rendben van. bár amúgyis kétlem h saját biztositékja lenne a belső világitásnak bár pontosan nemtudom mert a biztositék tábla tetőm nem a sajátom. kesztyűtartó világitásom műkszik szivargyújtó cumputer szintén. nem igazán tudom merre fogjak neki. ha nem kell nem szereték kápritot bontani vaktában. ha van valakinek ötlete help pls. 96/12 Astra F c20xe

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

csőő!!

egy kis segitségre lenne szükségem. helyzet a következő belső világitásom nem műkszik sem ajtónyitásra sem mikor kézzel kapcsolom. ha jól láttam ez a 2 külön körön jön. kimérve egyiken sincs feszkó, de kétlem h kábeltörés lenne mert egyik napról a másikra tünt el. átnéztem a biztiket mindegyik rendben van. bár amúgyis kétlem h saját biztositékja lenne a belső világitásnak bár pontosan nemtudom mert a biztositék tábla tetőm nem a sajátom. kesztyűtartó világitásom műkszik szivargyújtó cumputer szintén. nem igazán tudom merre fogjak neki. ha nem kell nem szereték kápritot bontani vaktában. ha van valakinek ötlete help pls. 96/12 Astra F c20xe

előre is köszi

Izzót nézted? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

vagyis akkor az ajtókapcsolóktól független mindenhogy meg kellene jelenni a 12V nak a belsővilágitáson?

de nincs ...:S

Így van, az izzófoglalat egyik lábán mindenképpen kéne 12V-nak lennie. Ugyanarról a biztiről megy, mint a vészvillogó, és onnan megy a villany a diagnóziscsatira is. Ezek működnek? A vezetőoldali küszöbburkolat eltávolítása után látsz két nagy csatit, 64 pólusúak, az egyiknek a 3-as lábáról megy a piros vezeték a lámpához, azon kellene lennie 12V-nak.

Link to comment
Megosztás:

Így van, az izzófoglalat egyik lábán mindenképpen kéne 12V-nak lennie. Ugyanarról a biztiről megy, mint a vészvillogó, és onnan megy a villany a diagnóziscsatira is. Ezek működnek? A vezetőoldali küszöbburkolat eltávolítása után látsz két nagy csatit, 64 pólusúak, az egyiknek a 3-as lábáról megy a piros vezeték a lámpához, azon kellene lennie 12V-nak.

köszi az infót amint odajutok ránézek.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Eddig még nem is néztem, de kiderült hogy nem mükszik a szivargyujtóm.

Mi lehet vele a problem, mit kell megnéznem?

Lehet hogy a biztositékot, sajnos nem tudom hogy külön van e neki, vagy más eszközzel együtt van bekötve???!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Következő problémával fordulok hozzátok: Olvastam itt valahol, hogy gyárilag be van építve az utánfutó villogó visszajelzése, csak valamit csinálni kell, hogy működjön. Ehez kérnék egy kis segítséget, sehogy sem bírok életet lehelni belé...

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Következő problémával fordulok hozzátok: Olvastam itt valahol, hogy gyárilag be van építve az utánfutó villogó visszajelzése, csak valamit csinálni kell, hogy működjön. Ehez kérnék egy kis segítséget, sehogy sem bírok életet lehelni belé...

Előre is köszönöm

Hogyan próbáltad?

Nincs benne gyárilag a visszajelző, csak a helye van meg. A műszerfalban ott van a visszajelző izzó helye, csak bel kell tekerni egyet, az indexrelé pedig a biztitáblán van, azt kell kicserélni 5-lábúra. Ezután elvileg kéne mennie, de azt nem tudom, hogy mindegyik kábelkötegben benne van-e a kettő közti vezeték is. Ha nincs, be kell húzni azt a szálat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.