Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem már a 60mA is sok, nálam 10-20mA között van. Egy bekapcsolt riasztó meg kb. 20mA-t fogyaszt + ha van van benne még belsőtér védelem, akkor az szintén kb. egy 20-as. A rádiód jól van bekötve? Nincs esetleg direktbe kötve?

Csak egy ötlet. :lol:

Csináltam olyat is, hogy a rádiót és a középkijelzőt lehúztam, de nem változtatott az értéken, úgyhogy szerintem az rendben. Vagy az is gyanús? :lol:

Hol keressem még a hibát? Vagy lehet, hogy ez egy ilyen riogató? Ha minden jól működik, akkor is lehet hogy valami félre van kötve és ezért eszik sokat?

(lehet nem is 60 hanem 40 holnap megnézem megint)

Link to comment
Megosztás:

Csináltam olyat is, hogy a rádiót és a középkijelzőt lehúztam, de nem változtatott az értéken, úgyhogy szerintem az rendben. Vagy az is gyanús? :lol:

Hol keressem még a hibát? Vagy lehet, hogy ez egy ilyen riogató? Ha minden jól működik, akkor is lehet hogy valami félre van kötve és ezért eszik sokat?

(lehet nem is 60 hanem 40 holnap megnézem megint)

A 40mA az belefér, bár nekem bekapcsolt, ultrahangos riasztóval fogyaszt kb. annyit. Az ilyen túlfogyasztást szinte mindig az utólagos beépítések okozzák, ha meg nem akkor próbálgasd egyenként kihúzogatni a biztiket a táblából, úgy, hogy közben nézed az áramfelvételt. Még lekötheted

generátort is, hátha...

Link to comment
Megosztás:

A 40mA az belefér, bár nekem bekapcsolt, ultrahangos riasztóval fogyaszt kb. annyit. Az ilyen túlfogyasztást szinte mindig az utólagos beépítések okozzák, ha meg nem akkor próbálgasd egyenként kihúzogatni a biztiket a táblából, úgy, hogy közben nézed az áramfelvételt. Még lekötheted

generátort is, hátha...

Valóban ez egy utólagos riasztó. Biztiset még kipróbálom.

De a generátor az kelleni fog még. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A rejtély folytatódik. :lol:

Mégis 60 az a 40, node lekötöttem csak a riasztót és akkor esett le 40-re tehát akkor az egy 20-ast eszik meg, innentől rendben.

Arra pedig már tegnap fogadni mertem volna, hogy a bűnös a 24-es sárga 20A-es bizti lesz. Kivettem és leesett néhány mA-ra az érték. Tehát ott elveszik legalább 30mA. A rádiót és a középkijelzőt a múltkor lehúztam, ezek tudom hogy erre vannak kötve, de nem változott. Mi más lehet még? :lol:

Link to comment
Megosztás:

És ott mit kellene mérni hogy okosabb legyek?

A fentiek tekintetében is van értelme?

Amúgy nem nagyon szeretném, mert olyan elérhetelen helyen van... :lol:

A fentiek tekintetébe már nincs értelme. Egyébként úgy értettem, hogy árammérő az akkunál bekötve, és közbe kikötöd a generátort, hogy van-e

változás.

A 24-es bizti a belső világítás, óra, elakadásjelző...de ezek nem esznek ennyit. Na meg a rádió állandó 12v-ja is erről megy, de az ugye kizárva.

Nincs más utólagos kacat a kocsiba? (világító dobókocka a tükrön, kék ledes ablakmosó, ilyesmi.. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

(világító dobókocka a tükrön, kék ledes ablakmosó, ilyesmi.. :lol: )

Jaj, ezekről elfeledkeztem. :lol:

Van egy központizárvezérlő, ami a csomiajtómat nyitja, de nem tudom hogy azon a körön van-e. Nekem úgy rémlik mintha a riogatóval együtt kapná a delejt, de ezt meg is tudom nézni nemsokára. Amúgy nem nagyon. :lol:

Update: és így is van. Úgyhogy ez is kilőve.

Brainstormingoljatok már egy kicsit. :D Később megnézem újra a rádiót, hátha csak elnéztem valamit.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szakértők!

egy 84-es astra F VAN boldogtalan tulajdonosa vgyok.

vettem egy új akkut, amit nem tölt a generátor. vszínű.. mivel lemerült.

de nem világít a töltés lámpa. 1 hetes az akku kb, eddig jó volt, de menetközben is érztem, mintha kicsit "fáradna".

de mostanra tök lemerült.

mi lehet a baj? megnéztem a zsinórokat szemre.. nem látni semmi különöset.

van valami ötletetek, mi okozhatja?

előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szakértők!

egy 84-es astra F VAN boldogtalan tulajdonosa vgyok.

vettem egy új akkut, amit nem tölt a generátor. vszínű.. mivel lemerült.

de nem világít a töltés lámpa. 1 hetes az akku kb, eddig jó volt, de menetközben is érztem, mintha kicsit "fáradna".

de mostanra tök lemerült.

mi lehet a baj? megnéztem a zsinórokat szemre.. nem látni semmi különöset.

van valami ötletetek, mi okozhatja?

előre is köszönöm.

Amikor ráadod a gyujtást, világít a töltésjelző lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem a csomagtérajtót, szélvédő széléről le a burkolatokat..

Gyujtás rá, majd mértem a szélvédőfűtés feszültségét.

A jobb oldal megy testre, a bal oldalon egy zöld kábellel jönne a feszültség, de semmi.

A középkonzolon a kapcsoló direktben kapcsolja a szélvédőfűtést, vagy relén keresztül ?

Melyik ennek a biztosítéka ?

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem a csomagtérajtót, szélvédő széléről le a burkolatokat..

Gyujtás rá, majd mértem a szélvédőfűtés feszültségét.

A jobb oldal megy testre, a bal oldalon egy zöld kábellel jönne a feszültség, de semmi.

A középkonzolon a kapcsoló direktben kapcsolja a szélvédőfűtést, vagy relén keresztül ?

Melyik ennek a biztosítéka ?

relén keresztűl..úgy tudom...hallanod is kellene egy kattanást onnan ha működik...

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szakértők!

egy 84-es astra F VAN boldogtalan tulajdonosa vgyok.

vettem egy új akkut, amit nem tölt a generátor. vszínű.. mivel lemerült.

de nem világít a töltés lámpa. 1 hetes az akku kb, eddig jó volt, de menetközben is érztem, mintha kicsit "fáradna".

de mostanra tök lemerült.

mi lehet a baj? megnéztem a zsinórokat szemre.. nem látni semmi különöset.

van valami ötletetek, mi okozhatja?

előre is köszönöm.

ahogy a kollégák is írták..mérj feszültséget az aksi kapcsain...

1. álló motornál

2. járó motornál...alapjáraton

3. ...emelt fordulaton...

4. emelt fordulaton...kapcsolj be lámpát+refi+ventillátor 3.fokozat

arra is figyelj közben, hogy a fordulat emelésével, hogy változik

ezeklet mérd meg és írd be ide....de szerintem hibás a generátorod, vagy valami gond van az aksihoz menő kábellel..pl oxidáció, ami akkora ellenállást ad hgy hiába erőlködik a generátor olyan fesz esés van hogy nem tud tölteni....

Link to comment
Megosztás:

Ezer bocsánatot kívánok. :lol:

Megvan a bűnös, de nagyon trükkös volt. :lol:

Kiszedtem megint a rádiót és leesett 10 alá. (Hmm mégiscsak elnéztem a múltkor gondoltam, és valóban de mégsem.) Aztán visszadugtam a csatit, és nem mozdult. :lol: Előlap vissza 40-re fel, előlap le, 10-re le. :D

Tehát, ha fenn van az előlap bizonyára valami stand-by üzemmódra vált.

Riasztósan így 60-ről 30-ra csökkenthetem, azaz megfelezhetem a garázsbanálló fogyimat. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.