Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

mert ő Zotya és így fogja megtalálni

térképet kell rajzolni neki ;)

Nem kell gúnyolódni, kimenetem és ha egy téglalap alakú lik a mocitetőn akkor megvan. :P Viszont aggasztó dolgot észleltem! Leszedtem a jobb hátsót, fel van bakolva a kocsi, és szorul a jobb oldali ajtó! Ennyit csavarodna a kasztni? Ez normális? :D

Link to comment
Megosztás:

attol függ mennyire szorul az az ajtó, de én pl ha kiállok az udvarrol, és a hátulja féloldallal felfut a padkára, már akkor is másképp nyílik az elsőajtó, és ez nem is Caravan.

Hát be lehet csukni, de nehezebben mint amikor 4 keréken áll. A toronymerevítő ebben nem segít?

Link to comment
Megosztás:

Igen. Nem, de valószínűleg mindenkinél így van. :P Ezért én tuti nem raknék toronymerevítőt.

Kösz, kicsit megnyugodtam. Bemászik a Cili cica a sárvédőn keresztül a kocsiba, meg utánna csavarok egyet a kocsin sok volt nekem ez egy estére, meg reggel jöttem haza nem is aludtam még, nyűgös vagyok, haza akarok menni! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell gúnyolódni, kimenetem és ha egy téglalap alakú lik a mocitetőn akkor megvan. ;) Viszont aggasztó dolgot észleltem! Leszedtem a jobb hátsót, fel van bakolva a kocsi, és szorul a jobb oldali ajtó! Ennyit csavarodna a kasztni? Ez normális? :D

ne legyél Xray, aki besértődik egy kis beszóláson lol:

nem a mocitetőn van, hanem a zárhídon

Link to comment
Megosztás:

ne legyél Xray, aki besértődik egy kis beszóláson lol:

nem a mocitetőn van, hanem a zárhídon

Nem tudsz olyat írni, hogy én megsértődjek! :D De amugy sem hiszem hogy azt a kapcsolót használom fel, sőt még lehethogy a lámpa helyét sem, nem világítt mindenhova, meg szerintem gyenge az 5-vagy 10W. Inkább 2-3 pontra rakok fel lámpát, úgy nem vet árnyékot, mehet egyből az akkuról, akár csipesszel kapcsoló nélkül, igy kizárva a zárlat, ha le van kötve.

Link to comment
Megosztás:

Szuper. Nem eladó? ;)

Akkor érted, hogy hogyan szeretném? Nekem még az homályos kicsit, hova kötöm a relét :D Pedig tegnap már majdnem tudtam

Elnyomott az álom, pedig már rég össze kéne hogy legyen rakva a kocsi... De majd lámpafénynél...

Holnap kiviszem Zolihoz.

Link to comment
Megosztás:

Nakéremszééépen...

Ünnepnapi barkácsolás, sötétben ajtó bontogatás, félliternyi beinhallált por, s szomszédok legnagyobb örömére visító barkácsgép eredményeképpen bekerültek a hangszórók. Azt hiszem, sikerült az ülés mellé tenni (legalább nem lesz túl hangos :D ), s remélem a merevítésektől is elfér.

Már csak egy információra volna szükségem:

a Caravanban hol futnak hára a hátsó hangszórók kábelei? Középső oszlop környékén szeretném valahol elcsípni. Gondolom, a köszöbben, de külön-külön oldalon megy mindkettő?

Link to comment
Megosztás:

ha jót akarsz...

akkor szerintem húzz új kábeleket neki, egészen a magnótól.

ha nem akarsz akkor szerintem nézd meg a hangszórókat, hogy milyen színe van, és olyat keress küszöb alatt :D

én tavasszal ujrakábelezem az egész "zenét" a tápjával kezdem, azt vastagabra, és tejesen külön a gyári kábelkötegtől, aztán ahangszóróknak is valamivel erősebb illene mint a gyári, a hátsókat már megoldottam, ezenfelül az rca kábel fogom a tetőkárpit alatt áthúzni, és a tápkábelt is kicsit át kell variálnom.

Link to comment
Megosztás:

5ajtóban baloldalon megy mindkettő.

Köszi. Ha megvirrad, megkeresem.

Bár, lehet hogy újat húzok. De ugye vasárnap nemsokminden van nyitva, s nekem csak valami öcsémtől "örökölt" szuperbrutál szilikonborítású kábelem van. Olyan ellenállása lehet 2 méteren, hogy talán meg se szólal a hangszóró majd :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sikeresen megvolt az első ledesítés projektem. (óriási projekt)

Kiégett, vagyis nem világított már a fényszórómagasság állító bizerga, oszt tegnap este mikor leparkoltam, kikaptam a két ködlámpa kapcsolót, valamint a fényszóró magasságállítót is. Utóbbival kezdtem, mert gondoltam az nagyon meló... (aztán kiderült hogy tévedtem)

Szépen beleaplikáltam egy nagy fényerejű kék ledet (öngyújtóból :D), aztán meg a fényvezető műanyag alá egy 3mm-es kék ledet. Viszont a számok és a tekerő kis fehér csíkja így is halvány. :P Majd erre még ki kell találnom valamit, lehet az lesz, hogy kiszedem a fényvezetőt és még egy ledet berakok.:D

Kb 3 óra alatt végeztem is vele, aztán kezembe vettem az első ködlámpa kapcsolót. Iszonyat nehéz szétkapni. :D Aztán láttam a meglepit. Ügye van benne két ízzó. Nos ez a kettő egy szép kis fehér műanyagba van belerakva és nincs az az Isten, amivel ki tudnád szedni őket (talán véső, kalapács). Szóval ez nagyobb volumenű meló lesz, főleg, hogy kettő fehér ledet is kell beszereznem, mivel az üzemjelző színeket meg akarom hagyni úgy ahogy van, az ikonvilágítás meg lenne ügye kék.

Egyelőre még nem van benne a kocsiban a magasságállító, mert nem volt kedvem már hajnali 1kor lemenni a kocsiba lemenni és berakni. ;)

Talán valakinek hasznára lesz ez, mert ami a neten található ledesítés cikkben (aty.hu vagymi), ott csak ügye A Vectra-ról van leírás, és ott még másmilyenek egy kicsit a kapcsolók. A fényszóró magasságállító kb ugyanaz, csak az Fastrában nagyobb a fényvezető műanyag, a két ködlámpa kapcsoló meg abszolút más belül. Ott nem ilyen műanyag "foglalatban" van a kettő izzó.

Középkonzollal még mindig hadilábon állok. :P Még mindig nem tudom kiszedni a rádiót, pedig már melóhelyen találtam egy rövidebb, 2mm-es acél drótot, abból meghajtogattam szépen a két kampót, de így se. :D Úgy is próbáltam, hogy kijelző kiszed és hátulról támogattam a rádiót, hogy jöjjön ki, de nem akart. :D Pedig ez lenne a következő projekt.

Link to comment
Megosztás:

Gratula a led projecthez Daykiller!

A rádió milyen márkájú?

Ha nincs más kend be disznózsírral! :D ;) :P

Kösz. :D

Ofkorsz Blaupunkt CAR300. Originále.

Tényleg, másik kérdésem. A két hátsó hangszóró (középnyomók), vajon a karakterisztikájukból adódóan nem tudnak se mély, se magas hangot leadni, vagy az autórádiónak van olyan kimenete, ahol csak közép hangot tol? Mert ha csak karakterisztika, akkor simán beraknék oda még két mélynyomót, annak legalább lenne értelme ott hátul, mert amúgy feleslegesnek tartom, főleg hogy elhúzott rolóval nem is hallani. :D

Vagy talán egy két utas hangszórót oda, hogy azért ne romoljon a hangminőség.

Link to comment
Megosztás:

Kösz. :D

Ofkorsz Blaupunkt CAR300. Originále.

Tényleg, másik kérdésem. A két hátsó hangszóró (középnyomók), vajon a karakterisztikájukból adódóan nem tudnak se mély, se magas hangot leadni, vagy az autórádiónak van olyan kimenete, ahol csak közép hangot tol? Mert ha csak karakterisztika, akkor simán beraknék oda még két mélynyomót, annak legalább lenne értelme ott hátul, mert amúgy feleslegesnek tartom, főleg hogy elhúzott rolóval nem is hallani. ;)

Vagy talán egy két utas hangszórót oda, hogy azért ne romoljon a hangminőség.

Tuning/HIFI :P

Link to comment
Megosztás:

Kösz. :D

Ofkorsz Blaupunkt CAR300. Originále.

Tényleg, másik kérdésem. A két hátsó hangszóró (középnyomók), vajon a karakterisztikájukból adódóan nem tudnak se mély, se magas hangot leadni, vagy az autórádiónak van olyan kimenete, ahol csak közép hangot tol? Mert ha csak karakterisztika, akkor simán beraknék oda még két mélynyomót, annak legalább lenne értelme ott hátul, mert amúgy feleslegesnek tartom, főleg hogy elhúzott rolóval nem is hallani. ;)

Vagy talán egy két utas hangszórót oda, hogy azért ne romoljon a hangminőség.

a CAR300-as csak körmökkel kapaszkodik, de egyébként nagyon passzos...nyúlj be a kazetta ajtón húzd kifelé, vagy nyúlj mögé és told előre miközben a lyukakon keresztűl, oldalanként egyszerre megpróbálod benyomni a körmöket...érezni fogod ha sikerűl, mert enged...aztán a másik oldal...persze előtte a lyukakból csavard ki kis torx-okat, akár órás csavarhúzóval...:P

nem találsz olyan rádiót ami a kimenetetit így szét szedné neked van neki 4 hangszórós kimenete és kész....az újabb rádióknál, már elkébzelhető hogy van SUB kimenet avagy DVD játékosoknál 5.1 is akár vagy mégtöbb de szűrt kimenet csak a SUB-é..

Link to comment
Megosztás:

a CAR300-as csak körmökkel kapaszkodik, de egyébként nagyon passzos...nyúlj be a kazetta ajtón húzd kifelé, vagy nyúlj mögé és told előre miközben a lyukakon keresztűl, oldalanként egyszerre megpróbálod benyomni a körmöket...érezni fogod ha sikerűl, mert enged...aztán a másik oldal...persze előtte a lyukakból csavard ki kis torx-okat, akár órás csavarhúzóval...:P

nem találsz olyan rádiót ami a kimenetetit így szét szedné neked van neki 4 hangszórós kimenete és kész....az újabb rádióknál, már elkébzelhető hogy van SUB kimenet avagy DVD játékosoknál 5.1 is akár vagy mégtöbb de szűrt kimenet csak a SUB-é..

A kiszerelési menetet tudom, meg ki is jön addig, hogy már ne kapjon villanyt, de onnan már nem tud jobban kijönni. A műszerfalat meg nem akarom letépni. ;)

Értemakkor. Szóval akkor beszerzek kettő akkora méretű (asszem 16 centis) hangnyomókat, aztán möttááál. :D

Link to comment
Megosztás:

Nna kérem, megoldottam mint a Gordiuszi csomót. ;)

Tökéletes a centrál záram, működik távirányítóval és kulccsal is, nehogy meg####asson -csak egy kicsit jobban szétszedni meg kötözködni kellett. :D

A "riasztó" részlegen majd leírom a tipust és a bekötést, ha esetleg más is ilyesmivel akar kínlódni egy kicsit. :P

Link to comment
Megosztás:

Nna. Lámpakapcsoló is ledesítve. Kapott kettő darab 3mm-es kék ledet, sorbakötve, ellenállással. Elejét úgy kezdtem, hogy 2 óra kínlódás az acélgolyók visszahelyezésével. ;) Véletlen visszaugrott belsővil állásból. Este készülnek képek, ha van rá igény, meg is osztom itt. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.