Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A kiszerelési menetet tudom, meg ki is jön addig, hogy már ne kapjon villanyt, de onnan már nem tud jobban kijönni. A műszerfalat meg nem akarom letépni. ;)

Értemakkor. Szóval akkor beszerzek kettő akkora méretű (asszem 16 centis) hangnyomókat, aztán möttááál. :D

Egyszer én is megszenvedtem a rádióval(ugyanaz a tipus). Nekem azért nem jött ki mert:

1. a csatlakozó úgy rá volt szorulva hogy úgy kellett lefeszegetni

2. belül van egy műanyag tartója vagy tokja, vagy minek is nevezzem, ami nekem nem volt rögzitve és úgy befeszült hogy az is igényelt némi erőszakot...

Úgyhogy a kesztyűtartó alatt és a kijelző helyén benyúlva egy haverral négykezest játszva sikerült csak a műtét.

Link to comment
Megosztás:

Este készülnek képek, ha van rá igény, meg is osztom itt. :D

Engem érdekel.

Meg az is érdekel, hogy lehet e a ködlámpa kapcsolókat szétszedni és cserélni benne izzót, vagy ledet tenni bele.

Aúgy ha nem lehet, lehet kapni utánygártottat? Gondolom mind egyforma, csak a "sapkája" tér el. Az meg megvan ugye nekem csak a kapcsoló nem világít ill. egy másik meg nem kapcsol megbízhatóan.

Link to comment
Megosztás:

Engem érdekel.

Meg az is érdekel, hogy lehet e a ködlámpa kapcsolókat szétszedni és cserélni benne izzót, vagy ledet tenni bele.

Aúgy ha nem lehet, lehet kapni utánygártottat? Gondolom mind egyforma, csak a "sapkája" tér el. Az meg megvan ugye nekem csak a kapcsoló nem világít ill. egy másik meg nem kapcsol megbízhatóan.

Vectra A

Vectra A nézz szét. kapcsolóknál.

Link to comment
Megosztás:

Engem érdekel.

Meg az is érdekel, hogy lehet e a ködlámpa kapcsolókat szétszedni és cserélni benne izzót, vagy ledet tenni bele.

Aúgy ha nem lehet, lehet kapni utánygártottat? Gondolom mind egyforma, csak a "sapkája" tér el. Az meg megvan ugye nekem csak a kapcsoló nem világít ill. egy másik meg nem kapcsol megbízhatóan.

Lehet benne cserélni.

Szétszedési művelete elég nehézkes egyedül. Két oldalt van 2-2 fül. Ott kell leakasztani a borítást. Kis méretű csavarhúzót benyomtam, kicsit felfeszítettem, majd az izzókkal nyomtam kifele. Ugyanezt megcsináltam mindegyiknél, persze közben folyamatosan nyomtam az izzókat, hogy ne ugorjon vissza. A kis kupakot, amin az ikon is van, simán le lehet kapni.

Az izzók egy műanyagba olvasztott kis akármikbe vannak. Gyakorlatilag ez a foglalat. Szerintem lehet venni márka szervízekben ilyet. Az izzókat külön-külön kivenni nem lehet, csak együtt cserélhető, sajnos.

A vectrás linken a kapcsolók résznél, ott is ugyanígy néznek ki a kapcsolók ugyan, de belül teljesen más. Legalábbis az enyémek azok voltak. A vectrásban úgy láttam, hogy abban még nincs benne az a műanyag foglalatos dolog, ott még külön lehet cserélni az izzókat. Ilyenkor utálom az "újításokat". :D

Link to comment
Megosztás:

Egyszer én is megszenvedtem a rádióval(ugyanaz a tipus). Nekem azért nem jött ki mert:

1. a csatlakozó úgy rá volt szorulva hogy úgy kellett lefeszegetni

2. belül van egy műanyag tartója vagy tokja, vagy minek is nevezzem, ami nekem nem volt rögzitve és úgy befeszült hogy az is igényelt némi erőszakot...

Úgyhogy a kesztyűtartó alatt és a kijelző helyén benyúlva egy haverral négykezest játszva sikerült csak a műtét.

Ma is ki próbáltam venni. De van egy pont, ahonnan képtelen. Az egész fém kerettel szeretne jönni. Mondjuk most megfigyeltem, hogy már kiakarták vagy már kiszedték, mert a rádió oldala agyon van karcolva, meg ügye a középkonzol azon része is már meg van sértve.

Azt hiszem, legközelebb agresszívebben állok hozzá. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma is ki próbáltam venni. De van egy pont, ahonnan képtelen. Az egész fém kerettel szeretne jönni. Mondjuk most megfigyeltem, hogy már kiakarták vagy már kiszedték, mert a rádió oldala agyon van karcolva, meg ügye a középkonzol azon része is már meg van sértve.

Azt hiszem, legközelebb agresszívebben állok hozzá. ;)

A középkonzol fémkeretére van felfogatva az általam emlitett bakelit keret ami nekem nem volt felfogatva és nem is fogattam oda akkor(sem). Le is van törve belőle-lehet az erőszak miatt, de az is lehet hogy már más is babrálta és az ő hanyagsága miatt van igy. A lényeg hogy az feszült rá illetve abba feszült bele olyan szerencsétlenül a rádió hogy nem volt egyszerű kioperálni. Mostanában cseréltem izzókat is a panelben és akkor is zavaró volt hogy én sem rögzitettem akkor...de most se tettem :D

Link to comment
Megosztás:

Csak épp caravanhoz nincs. Amúgy meg jó oda a yorka is, ha törik akkor a crystal is fog csak 5x annyiba kerül -igaz a dizájnt meg kell fizetni, sajnos. :D

Link to comment
Megosztás:

Engem érdekel.

Meg az is érdekel, hogy lehet e a ködlámpa kapcsolókat szétszedni és cserélni benne izzót, vagy ledet tenni bele.

Aúgy ha nem lehet, lehet kapni utánygártottat? Gondolom mind egyforma, csak a "sapkája" tér el. Az meg megvan ugye nekem csak a kapcsoló nem világít ill. egy másik meg nem kapcsol megbízhatóan.

Na ilyen lett:

DSCN8440.jpg

Link to comment
Megosztás:

A középkonzol fémkeretére van felfogatva az általam emlitett bakelit keret ami nekem nem volt felfogatva és nem is fogattam oda akkor(sem). Le is van törve belőle-lehet az erőszak miatt, de az is lehet hogy már más is babrálta és az ő hanyagsága miatt van igy. A lényeg hogy az feszült rá illetve abba feszült bele olyan szerencsétlenül a rádió hogy nem volt egyszerű kioperálni. Mostanában cseréltem izzókat is a panelben és akkor is zavaró volt hogy én sem rögzitettem akkor...de most se tettem :D

Hjam. Majd én is agresszívabban állok hozzá, kieg polc leszerel, kesztyűtartó kiszerel, kijelző ki. Aztán egy brutál csavarhúzóval megfeszítem hátúrú' ;)

Link to comment
Megosztás:

Hjam. Majd én is agresszívabban állok hozzá, kieg polc leszerel, kesztyűtartó kiszerel, kijelző ki. Aztán egy brutál csavarhúzóval megfeszítem hátúrú' ;)

Ja, most hogy igy"mondod" eszembe jutott hogy én is kiszereltem a kesztyűtartót és onnan "nőgyógyászkodtam"...alóla nem is érni el a rádió hátulját, azt hiszem. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.