Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

a relé csatijában ottvan a 12v..kipróbáltam az sehez kapott relével, meg a sajátommal is, de nem volt különbség.Az enyém természetesen jó volt elötte, mivel müködött.

Szerezzek egy 3.relét? XE relét tudok szerezni holnap...

vagy esélyesebb a szakadás? ;) :D

Elnézést hogy igy belebeszélek, nem is értek hozzá, de egyszer én egy BMW-s relét próbáltam az enyém helyett-mert azt hittem hogy AC relé miatt fulladozik a kocsi-és gond nélkül ment vele..igaz, nem próbáltam huzamos ideig, csak beinditottam, gurultam egyet és ennyi. Pedig azon 5 láb volt és 11A, még ha egyébként nagyon hasonló bekötési rajzú is volt, amig az eredeti 4 lábú és 30A, ha jól emlékszem..

Link to comment
Megosztás:

...nekem is vannak ott valami "szabad" csatik...nem emlékszem már milyenek, de vannak...lehet hogy utólagosan is bele tehetsz még valamit és annak az előkészitései...és itt jön a kérdés, jogosan..DE MIT? ;) :D

Szabad csatik nem azért vannak hogy te majd betehess valamit, hanem hogy ne kelljen 25 féle kábelköteget legyártani a különböző felszereltségekhez. :P Azért kösz. :D

Link to comment
Megosztás:

Szabad csatik nem azért vannak hogy te majd betehess valamit, hanem hogy ne kelljen 25 féle kábelköteget legyártani a különböző felszereltségekhez. ;) Azért kösz. :P

Na persze én is úgy gondoltam hogy kérésre az autókereskedés szervizében még az átadást megelőzően beleszerelhetnek ezt-azt, természetesen felárért, ha éppen nincs az a konfiguráció amit te szeretnél. Egy haver úgy vette a kocsiját hogy még rakatott bele ezt-azt. :D :D

Link to comment
Megosztás:

gondolom pepe vett egy köteget és abbol kibontottegyet magának és megmaradt a többi, mint ahogyan nekem is a hátsólámpából :D

Így van, Karcsi látta is, elvittem Szemesre, hátha kell az elektromos ablakhoz vezeték :D

Köszi a szívélyes ajánlatot, előfordulhat hogy élek vele. ;)

Holnap reggel felhívom a fehérvári bontót és ha van műszerük, amilyen nekem kell, akkor délelőtt repülök is érte. És akkor esetleg megköthetnénk az üzletet is. Csak az a baj, hogy még nem tudom biztosra, megyek-e. De szeretnék. :P

Ok, a héten délutános vagyok, úgyhogy vagy a délelőtti órákban vagyok itthon, vagy megbeszéljük, hogy fél2 körül találkozunk az Auchan parkolóban Fehérváron.

őő izé, eccer én is szerenék fordulatszámmérőskm órát.

Pepe postai úton megoldható lenne nekem is majd egy olyan csati?

Megoldható, de addig még találkozom is pár emberrel a társaságból, meglátjuk :D

Link to comment
Megosztás:

Tolatólámpa gonddal küzdök corsailag...kimértem a kapcsolót,az ok ha rükiben van.Biztitáblát átnéztem ott is ok minden,de mégsincs hátul az izzónál keró.Valahol kidörzsölte volna a köteget valami? :lol: Mondjuk akkor a biztit tuti elnyomta volna.

Nem tudom, van a corsán az A oszlopnál csatlakozó. Lehet ott kh-s. Vagy vmelyik másik csatinál. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tolatólámpa gonddal küzdök corsailag...kimértem a kapcsolót,az ok ha rükiben van.Biztitáblát átnéztem ott is ok minden,de mégsincs hátul az izzónál keró.Valahol kidörzsölte volna a köteget valami? :lol: Mondjuk akkor a biztit tuti elnyomta volna.

olyan nem létezik,h a gomba adta meg magát?

Link to comment
Megosztás:

Ezmi? :lol:

Ezmi? :lol:

Pirosban vannak jobb A oszlop tövében, nincsenek bekötve.

A kéket passzolom de a fekete a vezetékek színjelzései alapján mintha a központi zárhoz tartoznának -de nem mondom biztosra. Lehetségesnek tartom, hogy gyári távvezérlésnek a csatijai.

Link to comment
Megosztás:

Tolatólámpa gonddal küzdök corsailag...kimértem a kapcsolót,az ok ha rükiben van.Biztitáblát átnéztem ott is ok minden,de mégsincs hátul az izzónál keró.Valahol kidörzsölte volna a köteget valami? :lol: Mondjuk akkor a biztit tuti elnyomta volna.

Lehetséges de még egy tipp -én így jártam.

A kapcsoló kapcsol ugyan de szufla nem megy hátra, kapcsoló repül ki a helyéről, egy kis petróleumban megáztatva és megmozgatva kitisztult -azóta tökéletes. Próbáld meg, hátha ennyi a problémája. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sebességérzékelő okozhat valami komolyabb hibát?

Ma reggel megint el kezdett égni a motordiag. lámpa és ezt villogta. :lol:

Nálam kuplung+fék használatakor e miatt állt le szinte mindig az autó. (24 - Vehicle Speed Sensor (VSS) )

Mióta cseréltem ford.szám mérősre,nem volt hibakód és nem is állt le. :lol:

A műszeregységben van egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Nálam kuplung+fék használatakor e miatt állt le szinte mindig az autó. (24 - Vehicle Speed Sensor (VSS) )

Mióta cseréltem ford.szám mérősre,nem volt hibakód és nem is állt le. :lol:

A műszeregységben van egyébként.

Igen 24-es kód.

Nem szeretném lecserélni, mert nekem (alapból) ford.számmérős van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.