Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

hát bittos én nem tom ;)

én csak a képeket gyűjtöttem be.

de sztem... nem annyira nehéz, mint amilyennek látszik, főleg ha nem variálsz a piros mutatóval pl.

Ja, én meg azt hittem saját munka. B) Viszont a piros mutató állat lehet, ha már szétszedi az ember kár lenne kihagyni.

Link to comment
Megosztás:

hát jah... most hogy mondod vannak is smd ledjeim pótféklámpából B)

Én először a belső világítással akarok kezdeni vmit, az elsővel meg a csomitérben is, elég gyengék, az erősebb izzók meg nagyon forrók voltak. De tetszet Thubynak a kék lábtér világítása is.

Link to comment
Megosztás:

Én először a belső világítással akarok kezdeni vmit, az elsővel meg a csomitérben is, elég gyengék, az erősebb izzók meg nagyon forrók voltak. De tetszet Thubynak a kék lábtér világítása is.

Sokat dob a hátsó kapaszkodóba épített lámpa a fényviszonyokon. B) Én beleberheltem.

Link to comment
Megosztás:

Sokat dob a hátsó kapaszkodóba épített lámpa a fényviszonyokon. ;) Én beleberheltem.

Erre gondolsz? B) Sokat számított. De azóta már láttam vkinél elöl is. Sőt most hogy szóba jött be is kébelezem előre is, egyszerűbb mint füzögetni. Kék neont meg lehet rakok be hátulra a roló sinje alá rejtve.

Link to comment
Megosztás:

Igen arra gondoltam, de az az elölreis dolog egy kicsit már sok. Úgy fog kinézni mint az Alfa Holdbázis űrhajói. ;) Vagy mint DártVéder budoárja. Szerintem. Talán egy A vectra belsőlámpa, amiben van két térképolvasó is?

A csomagtartóba meg nem értem minek a neon. Biztosan nem akarsz ott újságot olvasni? Esetleg a kutyával lihegni? B) :blush:

Remélem nem sértődsz meg?

Link to comment
Megosztás:

Igen arra gondoltam, de az az elölreis dolog egy kicsit már sok. Úgy fog kinézni mint az Alfa Holdbázis űrhajói. ;) Vagy mint DártVéder budoárja. Szerintem. Talán egy A vectra belsőlámpa, amiben van két térképolvasó is?

A csomagtartóba meg nem értem minek a neon. Biztosan nem akarsz ott újságot olvasni? Esetleg a kutyával lihegni? B) :blush:

Remélem nem sértődsz meg?

Nem. :D Heningnek van Omi térképolvasós lámpája, az naon baba. :lol: A csomagtartóban meg sokat pakolászok és az a gyári világítás hááát..nem az igazi. Persze látni meg minden,de keveslem a fényt. Most lehetett volna megszüntetni a középső lámpát , és elhelyezni szimmetrikusan kettőt. De erről már lekéstem.

Link to comment
Megosztás:

Én először a belső világítással akarok kezdeni vmit, az elsővel meg a csomitérben is, elég gyengék, az erősebb izzók meg nagyon forrók voltak. De tetszet Thubynak a kék lábtér világítása is.

Metroban találsz 900 Ft-ért ;) Amúgy előre szántam helyzetjelzőnek, mert vízálló, de ugye kék... aztán ablakok fölé belsőtér-világításnak, de ugye LED-es, s zavaró szemagasságban... aztán végül ott kötött ki a lábtérnél, de tényleg feldobja egy kicsit. B) A csomagtér világításom nem is működik, már azt is meg kéne javítani egyszer. Valahol a + jel veszik el nálam. Próbáltam kinyomozni, honnan és hol fut a kábele, aztán elegem lett. Hol találok legközelebb egy +12 V-ot? Hátsóajtó világítás?

Link to comment
Megosztás:

Metroban találsz 900 Ft-ért ;) Amúgy előre szántam helyzetjelzőnek, mert vízálló, de ugye kék... aztán ablakok fölé belsőtér-világításnak, de ugye LED-es, s zavaró szemagasságban... aztán végül ott kötött ki a lábtérnél, de tényleg feldobja egy kicsit. B) A csomagtér világításom nem is működik, már azt is meg kéne javítani egyszer. Valahol a + jel veszik el nálam. Próbáltam kinyomozni, honnan és hol fut a kábele, aztán elegem lett. Hol találk legközelebb egy +12 V-ot? Hátsóajtó világítás?

Ott, de akkor csak bekapcsolt lámpánál világit az is. Könyebb lenne elhúzni kábelt a belső világítástól, nem is emlékszem, neked van hátul a kapaszkodóban? Az van a legközelebb. Majd reggel megnézem hol fut a kábel, most hogy nincs fenn a kárpit egyszerűbb.

Link to comment
Megosztás:

Nem. B) Heningnek van Omi térképolvasós lámpája, az naon baba. ;) A csomagtartóban meg sokat pakolászok és az a gyári világítás hááát..nem az igazi. Persze látni meg minden,de keveslem a fényt. Most lehetett volna megszüntetni a középső lámpát , és elhelyezni szimmetrikusan kettőt. De erről már lekéstem.

Én a roló alá, az oldalsó műanyagba, a kerékdob környékére akarok bedobni ötajtósból vagy sedanból csomagtérvilágítást. Még az is lehet, hogy mindkét oldalra. Jól emlékszem, hogy az külön is kapcsolható?

Link to comment
Megosztás:

Metroban találsz 900 Ft-ért ;) Amúgy előre szántam helyzetjelzőnek, mert vízálló, de ugye kék... aztán ablakok fölé belsőtér-világításnak, de ugye LED-es, s zavaró szemagasságban... aztán végül ott kötött ki a lábtérnél, de tényleg feldobja egy kicsit. B) A csomagtér világításom nem is működik, már azt is meg kéne javítani egyszer. Valahol a + jel veszik el nálam. Próbáltam kinyomozni, honnan és hol fut a kábele, aztán elegem lett. Hol találok legközelebb egy +12 V-ot? Hátsóajtó világítás?

A bal oldali oszlopban megy fel a zsinor, ezt akár a lámpa takaró alatt is megtámadhatod, de a legvalószínübb hiba a gumi harmonika alatt lesz. Itt szokott eltörni a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Én a roló alá, az oldalsó műanyagba, a kerékdob környékére akarok bedobni ötajtósból vagy sedanból csomagtérvilágítást. Még az is lehet, hogy mindkét oldalra. Jól emlékszem, hogy az külön is kapcsolható?

rosszul

ajtónyításra kapcsol

Link to comment
Megosztás:

A bal oldali oszlopban megy fel a zsinor, ezt akár a lámpa takaró alatt is megtámadhatod, de a legvalószínübb hiba a gumi harmonika alatt lesz. Itt szokott eltörni a vezeték.

Jah, azt a harmonikát nézegettem, volt ott még szigetelőszalagozott vezeték is, ha jól emlékszem. B) Ott nem tudtam rámérni a vezetékre, úgyhogy visszacsomagoltam, azóta is úgy van. Megpróbálkozom majd a hátsó lámpáknál bemérni

Link to comment
Megosztás:

Jah, azt a harmonikát nézegettem, volt ott még szigetelőszalagozott vezeték is, ha jól emlékszem. B) Ott nem tudtam rámérni a vezetékre, úgyhogy visszacsomagoltam, azóta is úgy van. Megpróbálkozom majd a hátsó lámpáknál bemérni

Egy piros, és egy barna-fehér 0,5-ös vezetéket kell keresned, és ebből a piros a pozitív.

Link to comment
Megosztás:

ajtónyításra kapcsol

Jó, hát ez egyértelmű volt... Egyszer láttam bontóban egy ötajtósban lámpát, ott magában az ajtóban volt alul, s azon mintha lett volna valami. Gondolom, azzal lehet full-off -ra tenni. Akkor nem is nagyon láttam értelmét, úgyhogy lehet hogy valami utólag behekkelt lámpa volt, bár elég szépen ki volt alakítva a helye. Meg ezen kívül volt benn a csomagtérben is

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem kaptam választ!

Hogyan hozható létre egy egyenáramú vezető küröl olyan mágneses tér,ami a mellette párhuzamosan elhelyezett árnyékolt vezetékben feszültséget indukál? B) Jah és hogy ez a feszültség olyan mértékű legyen,hogy az hallható zavarokat hoz létre a hifi bemeneti oldalán,mert biztos létrehoz valamennyit,de az olyan minimális,hogy soha nem fogod észrevenni.

Nem pont autó, de amikor ideköltöztem szereltem fel külön csengőt. Először a másik nyomógomb alá tettem az enyémet, és közös vezetődróton hoztam fel a két kapcsolótól a ház sarkáig. Aztán ha anyukáékhoz csengettek megszólalt nálunk is a csengű, ezért át kellett szerelni a kapu két oldalára. Az egyik csengő 220-ról működö reduktoros volt, a nyomógombnál 9V váltóáram ment. A mások elemes volt a nyomógombnál 3V egyenáram folyt. Nem volt szakadás zárlat, mégis zavarták egymás működését.

Link to comment
Megosztás:

Johnny!

A választ meg is kaptad... :blush: B)

Egyébként egyenfeszültség ki-be kapcsolásával lehet zavart kelteni, gondolj a gyújtásra (zavarszűrés néllkül).

A legtöbb zavart a rádió antenna bemenete szedi össze legyen bármilyen jó cuccod ha elmegy mellette egy Trabi zavarni fogja. :D Másik zavarforrás pedig testelési pontok közötti potenciál eltéréséből adódhat...kenheted be a műszerfalat mézzel, hogy kicsald belőle a brummot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.