Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sima 0,75 vagy 1 mm2 sodrott réz kábelek vannak gyárilag is. Nem kell semmi extra. 30ft körül van métere.

0,75-ösön melegedés nélkül elfutkorászik 15A is :blush:

Te hol szoktál ilyen színes huzalokat beszerezni? Én már az ablakemelő bekábelezéséhez is MTK-kábeleket nyúztam meg, de abban a kábelben hosszú távon nem bízom, láttam már kirepedezni olyat.

Link to comment
Megosztás:

Beszari! :lol:

Beszereltem a relét, 10-15 perc mulva kapcsol ki, jó úgy ahogy van biztos nem cserélek kondit.

Van egy elvetemült barátom(Udi),aki simán kivette a műszerfalat,mert útban volt neki. :blush:

Én is ki akarom a nyáron, mert amikor fúrtam le a gyujtáskapcsolót, beesett egy törött 5-ös fúrószár, előbb-utóbb galibát okoz, nem akarom sokáig bent hagyni.

Link to comment
Megosztás:

Te hol szoktál ilyen színes huzalokat beszerezni? Én már az ablakemelő bekábelezéséhez is MTK-kábeleket nyúztam meg, de abban a kábelben hosszú távon nem bízom, láttam már kirepedezni olyat.

Itt a 11 kerben van egy kábel és szerelvény bolt, ez a régi kábelgyárhoz tartozik (Hengermalom út).

Most elköltöztek kicsit odébb, az új helyen még nem voltam, de a budafoki folytatásán van.

Link to comment
Megosztás:

Nem fog :lol: Az a fűtőbetét sovány ahhoz :D

Sima 0,75 vagy 1 mm2 sodrott réz kábelek vannak gyárilag is. Nem kell semmi extra. 30ft körül van métere.

0,75-ösön melegedés nélkül elfutkorászik 15A is :)

What? Mi? :blush:

1,5-es bír el 16A-t. "A" kategóriában, ami a legszigorúbb.

Max 10A-t bír a 0,75-ös, de az is már necces. Rövidtávon még oké, de hosszabban nem.

Link to comment
Megosztás:

Kb két perc kicserélni és még egy cigit is elszívok közben.

Szerintem sok a 15 perc,föleg,ha majd megnézed milyen meleg a tükörlap 5perc után.

Nem cigizek. :) Nem kéne ennek a kapcsolónak világítania? Tök sötét. :huh: Ja és a jobbra állításkor teker felfele is, de nem mindíg. Gondolom vmi kis izzó van benne, most szedhetem szét, remélem van benne egy bazi nagy rugó, és szétugrik az egész. :D

Link to comment
Megosztás:

Sárga lámpa nem szokott felvillanni a műszerfalon?

Én alapjárat ingadozást már tapasztaltam az eddig felsorolt dolgokon kívül méh mondjuk gyenge aksi miatt is, de lehet még fojtószelep érzékelő szenzor (TPS) ,lambdaszonda , beszívott levegő menyiségét érzékelő szenzor , motor hőmérséklet jeladó., hogy csak néhányat említsek.

Nem nemvilan ki a sárga lámpa a műszerfalon.

Amúgy akkor csinálja ha kicsit meghuzatom neki :huh: de most per pillanat meg pár napja semmi baj majd gondol 1 et és megint fogja csinálni :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen ködlámpás vagy távfényes vagy nem tudom milyen hűtőmaszkot hol lehet szerezni? Sehol nem láttam még, pedig tetszik.

Elég ritka darab csak a kezdetekben volt ilyen ködlámpás hűtőmaszk, Kkfházán van még egy szürkemetál Astra és Pesten egy bordó. Bontóban, vaterán nagyon ritkán kapható, de csak 94 előttiekhez jó.

Link to comment
Megosztás:

Elég ritka darab csak a kezdetekben volt ilyen ködlámpás hűtőmaszk, Kkfházán van még egy szürkemetál Astra és Pesten egy bordó. Bontóban, vaterán nagyon ritkán kapható, de csak 94 előttiekhez jó.

Akkor jól sejtettem, hogy rettentően ritka. Szóval mindegy. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Elég ritka darab csak a kezdetekben volt ilyen ködlámpás hűtőmaszk, Kkfházán van még egy szürkemetál Astra és Pesten egy bordó. Bontóban, vaterán nagyon ritkán kapható, de csak 94 előttiekhez jó.

Dunakeszin is jött velem szembe egy, pár hete. Azóta se látta senki :huh: az tán lilásos-kékes volt, de emlékszik már a tököm se. Csak kicsit lestem hogy mijönmá ott. Amúgy az enyém 94 előtti vagy 94 utáni ? :) csak me' 94 es :D

Link to comment
Megosztás:

Dunakeszin is jött velem szembe egy, pár hete. Azóta se látta senki :huh: az tán lilásos-kékes volt, de emlékszik már a tököm se. Csak kicsit lestem hogy mijönmá ott. Amúgy az enyém 94 előtti vagy 94 utáni ? :) csak me' 94 es :D

Az még valószínű frissités előtti. Modellfrissítésnél az első lámpák íve változott,a hűtőmaszk, első indexek fehérek lettek, És a visszapillantók gömbölyűek. Arról a legegyszerűbb észrevenni, a régebbieken még a Kadett tükör van.

Link to comment
Megosztás:

Ezek hivatalos adatok. Elektromos elosztószerkények összeszereléséhez tudnom kellett ezeket a méretezéshez. Elém raktak egy egyvonalas rajzot, meg a szekrényt darabokban és rakjam össze, ne égjen le.

Több dolgot is figyelembe kell venni... pl ha jól sejtem, neked merevkábellel kellett dolgozni, nem sodrottal... az se mindegy,

milyen a kábel minősége, összetétele. valamint ezeknek van egy szép diagramja, hogy feszültség és AC/DC függvényében mennyi

áram vihető rajtuk, mert az se mindegy hogy 400V-on vagy 14V-on egyenesen vagy szinuszban kergeted át rajta :huh:

Autóban egy 0,75-ös ma kapható átlagos réz sodrott drót elviszi a 16A-t melegedés nélkül. :D Persze érdemes ráhagyással

tervezni, ha van rá mód, az igaz. Én csak az "absolute maximum ratings" értéket mondtam :)

Link to comment
Megosztás:

Nem cigizek. :D Nem kéne ennek a kapcsolónak világítania? Tök sötét. :huh: Ja és a jobbra állításkor teker felfele is, de nem mindíg. Gondolom vmi kis izzó van benne, most szedhetem szét, remélem van benne egy bazi nagy rugó, és szétugrik az egész. :lol:

ha csak egy nagy lenne :)

rem sok kicsi :D

Link to comment
Megosztás:

Az még valószínű frissités előtti. Modellfrissítésnél az első lámpák íve változott,a hűtőmaszk, első indexek fehérek lettek, És a visszapillantók gömbölyűek. Arról a legegyszerűbb észrevenni, a régebbieken még a Kadett tükör van.

Csak hogy egyszerűsítsem mások dolgát tettem gömbölyű tükröket, és az indexeket is fehérre fogom cserélni záros határidőn belül :D Amúgy az enyém még frissítetlen, ezt tudtam csak kötözködhetnékem volt :D az újabbik, sűrűrácsos hűtőmaszk ezek szerint nem megy fel az enyémre... azt nem vágtam hogy a lámpák íve is változott, de most hogy beálltam egy "friss" kolléga mellé, télleg másnak látszik :lol: Jah, a frissítés utántól van az első sárvédőn oldal-index? az enyémen még nincs :huh: :) mondjuk annyira nem hiányzik de azé ha másnak van nekem is legyen má' :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az még valószínű frissités előtti. Modellfrissítésnél az első lámpák íve változott,a hűtőmaszk, első indexek fehérek lettek, És a visszapillantók gömbölyűek. Arról a legegyszerűbb észrevenni, a régebbieken még a Kadett tükör van.

a hátsó lámpák is változtak, a csomiajtón a jel lecserélődött, a díszléc másmilyen lett oldalt, 96tól asszem jöttek a gömbölyű kilincsek. más most nem jut eszembe :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem cigizek. :) Nem kéne ennek a kapcsolónak világítania? Tök sötét. :huh: Ja és a jobbra állításkor teker felfele is, de nem mindíg. Gondolom vmi kis izzó van benne, most szedhetem szét, remélem van benne egy bazi nagy rugó, és szétugrik az egész. :D

Egy 3mm-es sárga led van benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.