Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

A következő a tényállás:

98-as F-es Astrába opel Gaál által beszerelt gt auto alarm (típus: 109 + 33 nemtom mi szerintem az ultrahangos mozgásérzékelő kiegészítő) nem működik.

Ez egy távirányítós központi+riasztó. Sikerült leszedni a bekötési elvét, illetve működését, de hiába nyomkodom a távirányítón a gombot, nem történik semmi /távirányítóban elem jó/. Valahogy meg lehet nézni hogy kap e jelet a távirányítóból? Ha valaki találkozott ilyen hibával, esetleg tudna segíteni? Vagy valaki, aki ebben jobban jártas, mint én. Eszközöm meg van hozzá, időm is. Emiatt én egy árva fillért sem akarok kiadni egy autóvillamoságisnak, mert szerintem valami fika baja van.

Előre is köszönöm a segítséget. Üdv mindenkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a tényállás:

98-as F-es Astrába opel Gaál által beszerelt gt auto alarm (típus: 109 + 33 nemtom mi szerintem az ultrahangos mozgásérzékelő kiegészítő) nem működik.

Ez egy távirányítós központi+riasztó. Sikerült leszedni a bekötési elvét, illetve működését, de hiába nyomkodom a távirányítón a gombot, nem történik semmi /távirányítóban elem jó/. Valahogy meg lehet nézni hogy kap e jelet a távirányítóból? Ha valaki találkozott ilyen hibával, esetleg tudna segíteni? Vagy valaki, aki ebben jobban jártas, mint én. Eszközöm meg van hozzá, időm is. Emiatt én egy árva fillért sem akarok kiadni egy autóvillamoságisnak, mert szerintem valami fika baja van.

Előre is köszönöm a segítséget. Üdv mindenkinek!!!

Vissza a Gaál-hoz,nézzék meg ők vagy csak a távirányító nincs feltanítva.

Link to comment
Megosztás:

Vissza a Gaál-hoz,nézzék meg ők vagy csak a távirányító nincs feltanítva.

én is ezt gondoltam... kézenfekvő.

csak nem tudni, mikor lett beletéve a cuccos.

98as.. a kocsi, de akkor is lett beletéve?

mert akkor már nemigen lesz garanciális <_<

Link to comment
Megosztás:

igen, de nem akar költeni rá, ahogy írta, ingyenmegoldás meg...

Mivel a gáálnál is biztos hogy ember fogja megcsinálni a dolgot, így gondolom van rá olyan megoldás ami igazán pánztárca kímélő lenne. 11 éves a kocsi, kissé le van lakva, nagybátyám tetette bele (nem biztos hogy a vásárláskor lehet ogy utána, majd rákérdezek) a lényeg az az hogy törekszem arra hogy ami benne van a kocsiban, az működjön is. És ha meg tudom oldani akkor megpróbálom véghezvinni úgy hogy ezért a lehető legkevesebbet költsek rá.

Esetleg tudja valaki hogy a kulcsot hogy lehet tanítani? Leszedtem a nyilvánosan is elérhető bekötési vázlatát, és működésést is, de ott semmiféle tanításról nincs szó. időm hétvégén lesz hogy foglalkozzak vele. az egyik modulon van egy potméter, de mivel ez a ultrahangos érzékelőt vezérli, inkább annak lenne a beállítója (érzékenység beállítása?!)

nézegettem szétszedtem mindkét dobozt, amikor gyujtást adok, akkor maga a riasztó dobozában kattan egy relé, tehát szerintem maga a szerkezet működöképes. hétvégén készítek néhány fényképet, és belinkelem. Bízom benne hogy lesz rá időm/energiám.

Egyébként a kötések olyan ocsmány trehány módon vannak megcsinálva, hogy az valami szörnyű... forrasztva-szigetelőzve...de max 1,5 centi hosszúságú anyagal. Vicces...

Ha valakinek esetleg van ilyen szerkezete, és egy kicsit konyít hozzá, esetleg ezzel foglalkozik s érez segítőkészséget akkor előre is megköszönök minden segítséget! (Kezdheti valaki ezzel a távirányító betanítós dologgal.

Üdv mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valakit érdekel megoldottam az üzemanyag szintmérő problémát.

Némi-nemű méricskélés után kiderült, hogy a műszer volt a hibás, az Opelék a műszerfali műszer lábaira valamilyen gyanta szerű anyaggal ragasztották hozzá a vezetékeket és ott lett kontakt hibás, simán lekapartam az anyagot és ráforrasztottam a "kanócot ", egyenlőre működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valakit érdekel megoldottam az üzemanyag szintmérő problémát.

Némi-nemű méricskélés után kiderült, hogy a műszer volt a hibás, az Opelék a műszerfali műszer lábaira valamilyen gyanta szerű anyaggal ragasztották hozzá a vezetékeket és ott lett kontakt hibás, simán lekapartam az anyagot és ráforrasztottam a "kanócot ", egyenlőre működik.

Ügyes húzás. <_< Nekem a műszeregység cserekor javult meg. A régivel csak 35-literig ment fel, a újal meg rendesen 50-ig.

Link to comment
Megosztás:

köszi köszi köszi :lol: <_<

azóta megvan miért nem működött.

a probléma az volt (mások tanulságára leírom bal######ságomat), hogy nekem ugye meg van buherálva, és jobboldalon is van ködlámpa hátul.

nos a diódát ahogy betettem, ezt az oldalt figyelmenkívül hagytam, és ez az oldal továbbra is adta visszafelé fékezéskor a feszkót.

eggyel előrébbi csomóponthoz tettem a diódát, oda ahol már a másikoldalit is leválasztja, és azóta jól működik a szerkezet.

egyébként amit Tápiószecső kolléga említett régen, hogy baloldalon van egy betét, amitől még erősebben világít a ködlámpa, tényleg úgy van, és ténylegesen rontja az összképet, szóval én is eltávolítottam, ami nem volt könnyű, csak roncsolással lehetett kivenni.

íme:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=b28dd8ea7...&aid=150223

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=150223&am...62696&sort=

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenki!

az lenne a kérdésem,hogy mekkora átmérőjű hangszóró megy alulra az első ajtóba??

tom,h lemérhetném,de csak azért most nincs kedvem szétbxxxni a kárpitot <_< ,

szal ha esetleg vki csuklóból vágja,h mekkora az átmérő,PLZ...írja már meg/Gsi-ről lenne szó/

köszönöm az infókat!

üdv!

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenki!

az lenne a kérdésem,hogy mekkora átmérőjű hangszóró megy alulra az első ajtóba??

tom,h lemérhetném,de csak azért most nincs kedvem szétbxxxni a kárpitot <_< ,

szal ha esetleg vki csuklóból vágja,h mekkora az átmérő,PLZ...írja már meg/Gsi-ről lenne szó/

köszönöm az infókat!

üdv!

165 mm-es.

Link to comment
Megosztás:

helló!valószinű nem jó helyere irok,de nem találtam a helyem!az a problémám,hogy nem tudom kikódolni a rádióm vdo 500as! hiába nyomom neki AS gombot ,nem hozza be a Code feliratot:S jó lenne ha segítene valaki!!előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

a picsába.

mégse lett olyan egyszerű, ez a visszajelzőről való leválasztás...

a 10 A os dióda úgy melegedett, hogy nem mertem otthagyni a kábelkötegben.

helyette két 3 A os diódát tettem bele a foglalatokba.

kicsit elkurtam, mert a féklámpát a ködlámpával összekötő dióda mögé tettem azokat adiódákat, amik nem engednék a ködlámpáktól visszafelé a feszültséget, és így ugyan úgy világított a visszajelző, de a féklámpát a ködlámpával összekötő diódát egy egy vezetékkel átvittem a másik dióda mögé.

így már királyúl működik, de mire ezzel készlettem, a sok próbálgatás, meg ugye a neonok.. meg a tompított szépen le is szívták az aksimat....

be se indul, szóval most töltésen van.

a zöld világítós visszajelző tökre fekete... rem egy töltés még feléleszti...

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=e9c7b68d0...&aid=150222

Link to comment
Megosztás:

...

egyébként amit Tápiószecső kolléga említett régen, hogy baloldalon van egy betét, amitől még erősebben világít a ködlámpa, tényleg úgy van, és ténylegesen rontja az összképet, szóval én is eltávolítottam, ami nem volt könnyű, csak roncsolással lehetett kivenni.

Ez azért volt jó ötlet, mert így már csak ködlámpaként nem fog olyan hatékonyan funkcionálni, egyébként Te tudod <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez azért volt jó ötlet, mert így már csak ködlámpaként nem fog olyan hatékonyan funkcionálni, egyébként Te tudod <_<

hát az az igazság, hogy sokszor meg is feledkezem róla.... hogy felkapcsoljam, mivel első nincs.

másrészről, így gyengébb lett az igaz, de nem olyan mértékben, hogy ne látszana sokkal de sokkal erősebben mint a helyzetjelző.

az lett volna az igazi, hogy egy olyan foglaltot betenni a másik oldalra... de az sztem lehetetlen... max egy vauxhal hátsó lámpája lenne megoldás...

egyébként így fest most:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=0a01572a6...&aid=150222

Link to comment
Megosztás:

hát az az igazság, hogy sokszor meg is feledkezem róla.... hogy felkapcsoljam, mivel első nincs.

másrészről, így gyengébb lett az igaz, de nem olyan mértékben, hogy ne látszana sokkal de sokkal erősebben mint a helyzetjelző.

az lett volna az igazi, hogy egy olyan foglaltot betenni a másik oldalra... de az sztem lehetetlen... max egy wauxhal hátsó lámpája lenne megoldás...

egyébként így fest most:

vauxhall

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.